Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

High end zvočnik z odličnim basom
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 39, 40, 41  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
aleksander



Pridružen/-a: Sob Nov 2008 17:47
Prispevkov: 658
Kraj: Ajdovscina

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 18, 2018 19:12    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

pinus je napisal/a:
To, da se frekvence pod 70 hz širijo enakomerno na vse strani v prostoru, bi nekateri že lahko vedeli in kot sem rekel, je vseeno kje je port, ker gre ven v glavnem ta del spektra.. To vedo tudi tisti , ki uporabljajo sube..
Monitor zvočniki pa so narejeni za nearfield poslušanje in največkrat postavljeni vzporedno s steno, celo v ali malenkost od stene za njimi... Kako to izgleda - to imam v drugem sistemu..
Nabijate z vse sorte orožji (zvočniki), tudi posredno reklamiranje je prisotno, a zadeva je taka - hi end, ponavadi večji zvočnik gre tudi v hi end prostor..
To pa so dimenzije 5x8m in ekvivalenti navzgor.. Tudi zato, da zadeva lahko tvori pravi stage, predvsem globino, o katerem pa vidim, da je večini postranska stvar - a le tako dobimo "magic".. Tako so lahko, oz. morajo biti postavljeni zvočniki 2 m v prostor (v glavnem vsaki), cca 2,5 m pa mora biti od mesta poslušanja (sweet spot) še do stene za nami... In to je to, vse ostalo so navadni kompromisi..
Napenjanje kako zvenijo dobro zvočniki v sobi 4x4 je brezpredmetno in škoda časa za nabavo večjih zvočnikov, ker v takem prostoru ne igra noben, razen monitorjev in njim podobnih zadev .. Isto velja za prostore na L ali prostore, ki imajo odprt prostorv levo oz. desno od zvočnikov, ali levo ali desnio oviro naprej v prostor.. Stage je šel po gobe..,
- Glavna stvar, a saj ni važno, ane..? Tam ne bo nikoli, v nobenem primeru prišlo do tega, kar je sposoben prezentirati tudi najkvalitetnejši stereo sistem...


Lp



Točno tako.. Exclamation Exclamation Exclamation
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Yahoo Messenger - naslov MSN Messenger - naslov
coldplay33



Pridružen/-a: Pet Nov 2014 13:49
Prispevkov: 107
Kraj: Vojnik

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 18, 2018 19:26    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

longplay, ne razbereš bistva, pa si izgubil nit te teme
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo AIM - AOL Instant - naslov Telefon: 041 331 474
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 18, 2018 21:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

pinus je napisal/a:
Ja interesantne ugotovitve..
V JBL očitno ne vedo kaj delajo, oz delajo konstrukcijske napake... Tudi npr. K2 in Everest imajo zadaj reflex.. Pa veliko zvočnikov drugih brandov...
ESP nima veze z JBL, a igra natur, ima tudi nekaj "live like" karakterja , ki je ena od odlik JBL..
Ja, kalibri ranga Greg Timbers in ostali pač nimajo pojma...
Vidim pa , da @gerchy (mislim, da se ne poznava), zelo racionalno in realno, oz trezno razmišlja.. Ne samo glede speakerjev, ampak tudi glede pomembnosti postavtev in akustike prostora, kar je razvidno tudi iz postov za nazaj...
Sem že enkrat napisal naj dealerji in tudi "predavatelji" AK-ta povabijo na kozarček, pa da vidimo, kaj zmore njih domača postavitev..
Moja vrata so odprta...


Lp


LP
Ni potrebno, da v vsaki temi pogrevamo kdo "naredi več sklec" ampak ,da usmerimo temo na pravo pot ...

Ko smo že pri domačih postavitvah, si verjetno bil pri bratih M. v GO. Njihov osnovni sistem v spalnici Unico-Opera-aplikate, ja če za svoj denar ni bil to zelo dober sistem in postavitev v okviru prostorske možnosti, če si za isti denar in v istih okvirih slišal ali postavil boljše, svaka ti čast, pridem ta trenutek poslušat in to lahko objaviš na AK !!! ( Nadgradnja njihovega sistema je seveda višji finančni zalogaj in ne šteje v ta okvir)

Vednooooo višjeee boljše je vedno možno, samo večina ima vedno zelo zahtevne omejitve, v teh okvirih je treba "drobit oreh" Rolling Eyes
_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 18, 2018 21:14    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hehe, hifi folklora..

Zanimivo, dokler avdiofil z nosom ne udari v trdo realnost vztraja pri svojem Laughing
Se spomnim enega testa v trgovini, ko sem prinesel ene zvočnike višje klase na probo za izbiro ojačevalca. Še celo med poslušanjem sta prodajalca izrazila vsak svoje mnenje kako je enemu bolj všeč bas od B. drugemu od T. Ko je bilo konec, sem ju povabil, da priklopijo njihove preference, ki so bile na voljo v trgovini. Kmalu po priklopu tako enega kot drugega so padle pripombe ... na, kdo bo to še poslušal.. Preference so se sesule v hipu.

Pa saj ni problem.
Če ima kdo JBL preferenco je prav da v tisti smeri 'brca' naprej. Vsako višanje letvice (prehod na boljši model), čeprav v specifičnem zvoku, je boljši približek realnosti in torej realen napredek.
Prehod na drugo znamko je lahko neuspešen, posebej če se ne upošteva specifike - v tem primeru dinamike tudi na basu. Nekdo, navajen na brutalne pospeške neudobnega trdega športnega avta glih ne doživlja adrenalina v uglajenem finem Rollsu. Pa naj bo slednji še tako kul.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
poslušalec



Pridružen/-a: Ned Mar 2018 21:57
Prispevkov: 1
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 18, 2018 22:16    Naslov sporočila: Re: High end zvočnik z odličnim basom Odgovori s citatom

coldplay33 je napisal/a:
Sem nov v temle forumu. Kupujem samostoječe zvočnike nekje med 4.000 - 10.000 euri -rabljene. Trenutno imam ojačevalec Mcintosh MA 6600, cd player Pathos digit in zvočnike JBL TI 5000. Zvočniki, kateri jih poznate, veste da producirajo odlične base, so pa manj natačni v srednjem območju. Tu pa je moja želja, da nabavim zvočnike, nikakor ne s slabšimi basi, a bolj preciznim srednjim območjem. Recimo, gledam zvočnike BW diamond serija 800 - 803, KEF reference 207, Sonus Faber elipse ali podobno, Dali v tem razredu, Piega clasic 60, mogoče celo focal stela utopia, kef in klipsch sploh ne poznam . Poslušal sem BW 803 D3 pa me niso impresionirali. Ostalo še moram slišati. Kaj mi svetujete - skratka želim precizen zvok z intenzivnimi basi. Subwoofer ne pride v poštev.



Najbolje, da ostaneš na vintage robi, samo malo jo pomladiš Smile

https://www.youtube.com/watch?v=xe2xuHf_77s
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pinus



Pridružen/-a: Pet Feb 2012 1:16
Prispevkov: 940
Kraj: Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 19, 2018 00:14    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja, dobro, da nekateri npr. @aleksander (- tudi zanj mislim, da se ne poznava..) razumejo in izgleda tudi slišijo (- v lastnih ali tujih postavitvah sistemov), o čem pišem in za kaj se gre, torej o optimalem izkoristku, ki ga lahko ponudi stereo software v audio sistemih s pravilno umestitvijo le teh...
Nekateri npr @lix , pa še kdo gledajo na vse iz neke "teoretične" plati..
Ne bi se rad ponavljal, a napisal sem kaj je pravilno, oz hi end poslušanje v poslušalnici, oz pravem prostoru in kaj je studijski monitoring.. Ta zahteva poplnoma drug pristop, že zaradi same konstrukcije studijskih ambientov, ki niso isto, kot postavitev sistema v poslušalnici..
Ne vem, a ste vsaj poskušali poslušati tako postavitev v 5x8m prostoru, kot sem jo navedel v prejšnjem postu, preden pišete, da je to neprimerna postavitev zvočnikov.. Če še ne, potem obstajajo o tem tudi študije, ki so potrdile moja opažanja praktično v celoti... Poiščite jih..
@ajka - seveda si postavil sistem pri fantoma (mali prostor), se potrudil z aplikati, pa jima prodal Opero in Unison.. - za nek denar , prostorska ureditev ok, a zvok kombinacije recimo samo zadovoljiv...
Trenutno, pa je zadeva sedaj z pre CAT (moj bivši), pa Krell EVO power in Magnepan - dobesedno, glede na prej - night and day..., res, da tudi za nekoliko višje finance, pa ne tako zelo.. S tem, da še ni narejen optimalni fine tunning s kablažo in elektronkami..
Povesta pa lahko, vsaj mislim, da po mojih nasvetih (- se oproščam, če sem s tem nekoliko neskromen..).. In mislim, da sta tudi zadovoljna..

Lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 030-353370
mise



Pridružen/-a: Sre Jul 2012 21:56
Prispevkov: 51

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 19, 2018 10:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ajka Hvala ker si se potrudil in nama svetoval glede podložke AG_dobre vibracije in tudi prostorske ureditve najine poslušalnice z aplikati...je bistveno izboljšal zvok...
Sistem Opera - Unison je za ta denar igral dobro...vendarle glede na sedanji sistem se pa ne da primirjati.. (Magnepan - CAT - Krell)

Pinus se strinjava s tabo...Najprej sva hvaležna najinemu stricu Markotu,ki je tvoj prijatelj,da naju je spoznal s tabo...in sedaj smo postali dobri prijatelji... in lahko rečeva tudi,da si nama dober mentor in svetovalec... Very Happy zato sva ti tudi hvaležna za vse nasvete in pomoč pri sestavi najijnega sistema....Res je v najinem sistemu je še rezerva v kablih in elektronkah...v bodoče bo tudi to urejeno Smile
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pinus



Pridružen/-a: Pet Feb 2012 1:16
Prispevkov: 940
Kraj: Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 19, 2018 12:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pa še par stavkov, nekoliko OT...
@ambasador - kar se tiče udara audiofila v trdo realnost..
Kljub vsem novitetam, raznim tipom emisije, oz načina delovanja zvočnikov, še vedno ostajam pri svojem in nisem še udaril v trdo realnost, pa poskušam že dolgo.. Zadeva mi nudi najmanjši kompromis, ki ga imajo sigurno tudi tiste za 100K€...Pa tudi za ta denar je to to in tudi za tip glasbe, ki mi je nekoliko bolj v ospredju..
A le, ko zadevo speglaš, oz. pravino "poročiš" s tipom amplifikacije, ki ji pripada za določen namen oz. prostor - to gre vedno vzajemno.. Pri tem je treba imeti nekaj občutka za zvok, biti brez strahu in predsodkov, tudi spremljati mnenja drugih, a sledit svoji viziji...
Ko si že še pri primerjavi z avtomobili.. Tudi ta deloma pokaže karakter človeka, lahko rečemo v tem primeru audiofila....
In uganil si, ne zanima me stil Rolls, ampak Maserati (- to poznam že 25 let..), torej pospešek, moč, dinamika, a s fineso, muzikalnostjo - to mi ponudi CAT na JBL-u v prenesenem pomenu... haha..


Lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 030-353370
jacoby



Pridružen/-a: Sre Jun 2008 10:23
Prispevkov: 1111

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 19, 2018 13:21    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Predavatelj, kdaj bo na sporedu kak drug program, lahko tudi OT, že mesece (leta) poslušamo (na sejmu, za šankom, v avtu, na forumu) eno in isto, CAT - JBL?
Po pravici povedano, sem tega že malo sit!
Marsikdo ima doma marsikaj, pa ne indoktrinira in vsiljuje...napihuje.
_________________
The only way to do great work is to love what you do


Nazadnje urejal/a jacoby Pon Mar 19, 2018 13:44; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 051383384
pinus



Pridružen/-a: Pet Feb 2012 1:16
Prispevkov: 940
Kraj: Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 19, 2018 13:44    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

..Ja, kot vidiš, sem samo moral odgovoriti prej na nekatere tvoje teme in navajanja drugih...
Kar se tiče predavanj izven foruma - tudi tam sem že povedal moje mnenje..
Če se ne motim - si ti tvoje povedal še večkrat...
Ker na tvoja predavanja o Focalu in Audio Research-u (ohoho okrog tega..), si pa pri tem kar pozabil...
Ti vsiljuješ npr. Focal, jaz o mojih zadevah govorim, niti z enim stavkom nisem tega tebi ali komu usiljeval, ampak samo navajal stanje..
In tudi v tem postu - samo odgovarjam, kot vidiš...
Ok, pustimo..


Lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 030-353370
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 19, 2018 16:20    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

mise je napisal/a:
ajka Hvala ker si se potrudil in nama svetoval glede podložke AG_dobre vibracije in tudi prostorske ureditve najine poslušalnice z aplikati...je bistveno izboljšal zvok...
Sistem Opera - Unison je za ta denar igral dobro...vendarle glede na sedanji sistem se pa ne da primirjati.. (Magnepan - CAT - Krell)

Pinus se strinjava s tabo...Najprej sva hvaležna najinemu stricu Markotu,ki je tvoj prijatelj,da naju je spoznal s tabo...in sedaj smo postali dobri prijatelji... in lahko rečeva tudi,da si nama dober mentor in svetovalec... Very Happy zato sva ti tudi hvaležna za vse nasvete in pomoč pri sestavi najijnega sistema....Res je v najinem sistemu je še rezerva v kablih in elektronkah...v bodoče bo tudi to urejeno Smile


LP
Valjda, da ne moreš primerjat osnovnega Unica za manj od 2 tisočaka s CAT predojačevalcem itd...
Ampak izziv za Pinusa je bil osnovni sistem in ne "sedanji", drugi sistem je treba objektivno primerjat s čim drugim ... !!!
Rolling Eyes Wink
Hvala za pohvale Wink
_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
nek_do



Pridružen/-a: Čet Okt 2009 21:22
Prispevkov: 2276
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 19, 2018 16:40    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kakorkoli moramo feni JBL-a držat skupaj. Evo so ravno v Nemčiji sicer malo bogu za hrbtom na Saškem v avkciji Jubileji. Vse BP samo z dvema malima praskicama. Več kot odličen zvočnik!

eBay-Artikelnummer:222878172560


_________________
Lep je dan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pinus



Pridružen/-a: Pet Feb 2012 1:16
Prispevkov: 940
Kraj: Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 19, 2018 17:02    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

@ajka - je vse ok, se ne gre za izzive, postavlanje akustike (sistemov) je tvoj posel.., se trudiš po svojih močeh, tudi na forum.., sam se ukvarjam le z lastnimi stvarmi, če koga pa kaj zanima ni problema...Pišem o stvareh ljubiteljsko in trenutno nobenemu nič ne ponujam ali prodajam..
Tisto pa se je nanašalo na lastne domače sisteme udeležencev v debatah (-ne na terenu ali salonih..)..
Ok, pustimo tudi to, ker napetosti narastejo tudi zaradi manjših zadev...

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 030-353370
pinus



Pridružen/-a: Pet Feb 2012 1:16
Prispevkov: 940
Kraj: Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 19, 2018 17:36    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

@nek-do..
Tako se govori, ti najdeš naokrog vedno kaj trenutku primernega...
Bom odprl zadevo, ki sem jo enkrat že mislil predlagati..
Bo tam več "lufta" za nas... haha..

Lpi
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 030-353370
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 20, 2018 10:01    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

@pinus: glede tvoje replike - moje pisanje ni bilo namenjeno tebi niti lastnikom JBL kot takim, nego v smislu te teme - če nekdo z JBL želi boljši bas se ziher ne bo hotel odreči tistemu kar mu že sedanji nudi (nanaša se na dinamiko) - potrebno to upoštevati in ne predlagati umirjenih zvočnikov, pa naj imajo še tak bas.
----------------------------------------------------------------------------------------------
Da še jaz malo modrujem:
Od vseh lastnosti ki naj bi jih zvočnik imel je najpreprosteje doseči veliko količino basa. Velik premer v veliki škatli - et voila. V isti sapi je najtežje doseči da so basi artikulirani, transparentni, linearni - da se izogne koloracijam lastne škatle, bobnenja, grmenja, tuljenja in ..samba de una nota (da mu stalno nese na eno noto).

Smer refleks odprtine je po mojem mnenju stvar projektanta in pri zvočniku z odličnim basom je nujno resonanca refleksa izpod 30Hz. Kam je projektant usmeril recimo 25Hz je za avdiofila totalno vseeno - so v igri valovne dolžine ranga troskoka pri atletiki.

Vse lepo in prav a če pogledam naslov teme - tam je zapisan odličen bas. Pa se takoj postavi vprašanje definiranja odličnosti. A se spregleda koloracije kot je recimo bas na 'šušto'? V stripu bi zapisali boinnnk, boinnnk.. (široko izgovoriš in glasno poudariš samoglasnike) Laughing
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 39, 40, 41  Naslednja
Stran 7 od 41

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe