Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

High end zvočnik z odličnim basom
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 38, 39, 40, 41  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 13, 2018 12:43    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

kalimero je napisal/a:
Sem probal v open baffle Eminence Alpha 15a. Ni bilo OK. Veliko veliko bolje se je obnesla BETA15A od istega proizvajalca z QTSom 0,58.

Kaj ni bilo OK?

Martin J. King je zaključil, da je Alpha boljša:
http://www.quarter-wave.com/OBs/OB_Design_Part_1.pdf

Je pa tvoj open baffle edini, ki sem ga slišal.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kalimero



Pridružen/-a: Pon Sep 2008 21:25
Prispevkov: 283
Kraj: Šmartno pri Litiji

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 13, 2018 13:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pri Alphi sem imel občutek, da ni basa (čeprav so meritve kazale drugače) oz. sem imel občutek one note basa.
_________________
www.marsaudio.eu - zastopnik za Jantzen Audio in Fountek
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: 040758875
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 16, 2018 10:15    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

kalimero je napisal/a:
Pri Alphi sem imel občutek, da ni basa (čeprav so meritve kazale drugače) oz. sem imel občutek one note basa.

Lahko da je zaradi okoliščin (mase in elastičnosti posameznih sestavin v igri) prehudo vibriral magnet glede na prednjo ploščo. Na meritvah ne bo videti kaj več od gubice, slišal pa boš. Kaj pomeni vibriranje magneta tudi za vse ostale frekvence, ne samo resonanco, si lahko samo mislimo.
--------------------------------------------------------------
Pri 16cm wooferčku se to dogaja okoli 300Hz, pri večjih enotah nižje. Ko je prišel KEF 105 (30cm woofer) so naknadno! ugotovili močno resonanco magneta na 160Hz. Takrat so to reševali z elastičnim vpetjem wooferja (KEF 105.2)
V ta namen je diy praktična rešitev preko magneta odzadaj namestiti primeren kovinski profil in ga pritrditi na prednjo ploščo z dolgimi vijaki. Končni rezultat je 'sendvič' ki stiska magnet in prednjo ploščo (za open baffle).
Danes se to rešuje elegantno z vijakom uvitim v magnet in pritrjenim na zadnjo steno (klasični box) - tako da istočasno rešijo tudi pritrditev zvočnika (praksa MonitorAudio, Bowers itd.. Novi Tannoy Arden nasloni magnet wooferja na podporo odzadaj z gumico vmes, da pomaga dušiti resonanco magnetnega sklopa..
Distorzije wooferjev so drastično padle v modernejšem času, ker so pozorni na take in podobne 'detajle'. Tudi let nazaj se je kdo zavedal problema, naprimer Cizek je zavaril magnet (pole piece). Lahko pa je poskrbljeno za problem tudi drugače - dovolj je pogled na basket sodobnega wooferja iz visokih krogov JBL ali Klipsch Palladium. Vivid (pa Kef Blade) je na zadnjih modelih postavil wooferje z magneti skupaj sestavljeno, da se izničujejo sile in negativne resonance med seboj.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Sob Avg 18, 2018 18:53    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ambasador je napisal/a:
kalimero je napisal/a:
Pri Alphi sem imel občutek, da ni basa (čeprav so meritve kazale drugače) oz. sem imel občutek one note basa.

Lahko da je zaradi okoliščin (mase in elastičnosti posameznih sestavin v igri) prehudo vibriral magnet glede na prednjo ploščo. Na meritvah ne bo videti kaj več od gubice, slišal pa boš. Kaj pomeni vibriranje magneta tudi za vse ostale frekvence, ne samo resonanco, si lahko samo mislimo.

Jaz mislim, da je to bolj stvar okusa. Beta prav tako lahko vibrira (mislim, da je košara identična).
Alpha zelo ostro odreže pri 45Hz - 50Hz, pa open baffle je zelo občutljiv na postavitev in sobo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
coldplay33



Pridružen/-a: Pet Nov 2014 13:49
Prispevkov: 107
Kraj: Vojnik

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 31, 2018 09:16    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

mzi.perx je napisal/a:
Audiomarka je napisal/a:
Bowersi pogosto prihajajo v debato, no tudi zizeki Laughing
Bowers meni nekako ne potegne. Ima strahovite detajle, dober bas, .... precej stvari stima, samo zadeva se nekako ne odlepi od zvocnikov. Ali pa jaz se nisem naletel na spodoben sistem, ki bi jih poganjal. Niti za trenutek ne pozabis, da so pred tabo boxi.



Točno tako!

B&W sicira glasbo na posamezne zvoke,ki jih dobro prezentira. Zato se zelo dobro odreže na meritvah, glasba pa je trda, mehanična. Takega basa v naravi ni, če je tu govora o hi end basu Laughing Laughing Laughing

LP Wink


Jih enako slišal Very Happy Confused Crying or Very sad
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo AIM - AOL Instant - naslov Telefon: 041 331 474
coldplay33



Pridružen/-a: Pet Nov 2014 13:49
Prispevkov: 107
Kraj: Vojnik

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 31, 2018 09:41    Naslov sporočila: Odgovori s citatom



Poslušal SF Amati Futura z mojim Mac 6600. Hudo razočaranje. Brez basa, brez dinamike, brez besed .... 10% JBL-a
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo AIM - AOL Instant - naslov Telefon: 041 331 474
simonceli



Pridružen/-a: Pet Mar 2011 8:36
Prispevkov: 195
Kraj: Komenda

PrispevekObjavljeno: Ned Sep 02, 2018 21:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

coldplay33 je napisal/a:
mzi.perx je napisal/a:
Audiomarka je napisal/a:
Bowersi pogosto prihajajo v debato, no tudi zizeki Laughing
Bowers meni nekako ne potegne. Ima strahovite detajle, dober bas, .... precej stvari stima, samo zadeva se nekako ne odlepi od zvocnikov. Ali pa jaz se nisem naletel na spodoben sistem, ki bi jih poganjal. Niti za trenutek ne pozabis, da so pred tabo boxi.



Točno tako!

B&W sicira glasbo na posamezne zvoke,ki jih dobro prezentira. Zato se zelo dobro odreže na meritvah, glasba pa je trda, mehanična. Takega basa v naravi ni, če je tu govora o hi end basu Laughing Laughing Laughing

LP Wink


Jih enako slišal Very Happy Confused Crying or Very sad


Kje ste jih pa vsi glasbeno sicirali? Na sejmu...? To je tako, kot bi ob 22h zvečer v pubu kelnarci govorili, da je lepa, kot devica Marija...

To enostavno ne gre skupaj!

Laughing
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
matej



Pridružen/-a: Čet Jun 2008 18:07
Prispevkov: 573
Kraj: laško

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 03, 2018 08:30    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

simonceli je napisal/a:
...To je tako, kot bi ob 22h zvečer v pubu kelnarci govorili, da je lepa, kot devica Marija...

Tudi to se dogaja? Laughing
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
coldplay33



Pridružen/-a: Pet Nov 2014 13:49
Prispevkov: 107
Kraj: Vojnik

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 03, 2018 08:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

simonceli je napisal/a:
coldplay33 je napisal/a:
mzi.perx je napisal/a:
Audiomarka je napisal/a:
Bowersi pogosto prihajajo v debato, no tudi zizeki Laughing
Bowers meni nekako ne potegne. Ima strahovite detajle, dober bas, .... precej stvari stima, samo zadeva se nekako ne odlepi od zvocnikov. Ali pa jaz se nisem naletel na spodoben sistem, ki bi jih poganjal. Niti za trenutek ne pozabis, da so pred tabo boxi.



Točno tako!

B&W sicira glasbo na posamezne zvoke,ki jih dobro prezentira. Zato se zelo dobro odreže na meritvah, glasba pa je trda, mehanična. Takega basa v naravi ni, če je tu govora o hi end basu Laughing Laughing Laughing

LP Wink


Jih enako slišal Very Happy Confused Crying or Very sad


Kje ste jih pa vsi glasbeno sicirali? Na sejmu...? To je tako, kot bi ob 22h zvečer v pubu kelnarci govorili, da je lepa, kot devica Marija...

To enostavno ne gre skupaj!

Laughing


Sem jih poslušal letos v Vancouveru, menda najboljši high end trgovini tam, v demo roomu - 800 D3. Sem v enem od mojih prejšnih postov že opisal, kaj smo poslušali.

http://hificentre.com/

Primerjavo delam s tistim, kar sem slišal na sejmu v Münchnu letos, tudi v rangu 30.000 eur ali več. Ne da so slabi, ampak meni pač ne sede zvok. Mogoče sem tudi preveč pričakoval. Mi marsikateri bolje zvenijo, medtem ko so drugi v tem rangu zopet prav zanič.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo AIM - AOL Instant - naslov Telefon: 041 331 474
coldplay33



Pridružen/-a: Pet Nov 2014 13:49
Prispevkov: 107
Kraj: Vojnik

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 03, 2018 08:54    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

coldplay33 je napisal/a:
simonceli je napisal/a:
coldplay33 je napisal/a:
mzi.perx je napisal/a:
Audiomarka je napisal/a:
Bowersi pogosto prihajajo v debato, no tudi zizeki Laughing
Bowers meni nekako ne potegne. Ima strahovite detajle, dober bas, .... precej stvari stima, samo zadeva se nekako ne odlepi od zvocnikov. Ali pa jaz se nisem naletel na spodoben sistem, ki bi jih poganjal. Niti za trenutek ne pozabis, da so pred tabo boxi.



Točno tako!

B&W sicira glasbo na posamezne zvoke,ki jih dobro prezentira. Zato se zelo dobro odreže na meritvah, glasba pa je trda, mehanična. Takega basa v naravi ni, če je tu govora o hi end basu Laughing Laughing Laughing

LP Wink


Jih enako slišal Very Happy Confused Crying or Very sad


Kje ste jih pa vsi glasbeno sicirali? Na sejmu...? To je tako, kot bi ob 22h zvečer v pubu kelnarci govorili, da je lepa, kot devica Marija...

To enostavno ne gre skupaj!

Laughing


Sem jih poslušal letos v Vancouveru, menda najboljši high end trgovini tam, v demo roomu - 800 D3. Sem v enem od mojih prejšnih postov že opisal, kaj smo poslušali.

http://hificentre.com/

Primerjavo delam s tistim, kar sem slišal na sejmu v Münchnu letos, tudi v rangu 30.000 eur ali več. Ne da so slabi, ampak meni pač ne sede zvok. Mogoče sem tudi preveč pričakoval. Mi marsikateri bolje zvenijo, medtem ko so drugi v tem rangu zopet prav zanič.


Aja poganjal jih je Bryston.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo AIM - AOL Instant - naslov Telefon: 041 331 474
vintagesonic



Pridružen/-a: Sre Mar 2010 17:24
Prispevkov: 1426
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 03, 2018 14:22    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

coldplay33 je napisal/a:

Aja, poganjal jih je Bryston.


Mislim, da bo vsaj eden od naših soforumašel pristavil, da je bil zagotovo kriv Bryston Very Happy

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
coldplay33



Pridružen/-a: Pet Nov 2014 13:49
Prispevkov: 107
Kraj: Vojnik

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 03, 2018 15:36    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ambasador je napisal/a:
ambasador je napisal/a:
Klipsch Palladium P39F ali manjši 38 če soba ni ogromna. Pa še velikost in globina stereo slike jim je velik plus. Če uspeš dobiti rabljenega bi tudi JBL4365 bili prava pot. https://www.youtube.com/watch?v=uNvntwm0CjM
Za malo več denarja so lepa rešitev Blumenhoferji - jih lahko pri nas poslušaš v Gažonu/ Tafos Audio.
---------------------------------------------------------------------------------------------
Enkrat ko si navajen na veliko dinamiko tudi na basu, izpadejo običajni hifi mooflerji (wooferji ki momljajo Very Happy ) ko njiva kamilic v rahlem vetriču; nobenih emocij, ni pospeševanja na basu ki ti ježi kožo.

mi je prišlo na isto misel kot na začetku teme, zato citiram moj prvi post - dinamika, pospeševanje na basu da se ti ježi koža, resolucija, erupcija, cinemascope stereo slika - so sestavine emotivnega poslušanja.
Vse ostalo je mlačna mlaka in zaspano jamranje ob stereo sliki podobni jaslicam - z vsem spoštovanjem a to so soundi za v blokovska naselja, da ne moti sosedov. Za potegniti iz salonskih/dizajnerskih zvočnikov kaj bolj konkretnega so potrebni ojačevalci težke kategorije, ne entry level mekintoščići. Vem da me ne boš poslušal, zato pa se boš spomnil mojih besed po nakupu Wink


No, v tem času sem kaj malo slišal od tistega kar bi rad, razen Amati Futura in JBL 250 ti jubilee. Prvo čisto razočaranje ,drugo zelo pozitivno, res so boljši od 5000 ti.
Glede zgornjega posta ambasadorja; so recimo Gryphon Diablo
http://www.6moons.com/audioreviews/gryphon/1.html
ali pa stari Krell KSA 250
https://www.stereophile.com/solidpoweramps/191krell/index.html
tisto na kar si mislil za težko kategorijo pravih high end ojačevalcev, ki znajo kontrolirati base ?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo AIM - AOL Instant - naslov Telefon: 041 331 474
NLP



Pridružen/-a: Tor Nov 2009 10:01
Prispevkov: 1035
Kraj: Drugje

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 03, 2018 16:33    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

... edino dobra akustika vam bo pokazala kaj imate...
_________________
Nenad P.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
longplay



Pridružen/-a: Sob Sep 2011 7:53
Prispevkov: 851
Kraj: Ptuj

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 03, 2018 17:06    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kupi ene stare Ei Niš pa je ali pa poslušaj tišino za njo ne rabiš ničesar. Ti boš z tem mencal do penzije.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
NLP



Pridružen/-a: Tor Nov 2009 10:01
Prispevkov: 1035
Kraj: Drugje

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 03, 2018 17:21    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

... blizu imam Teslo:)
_________________
Nenad P.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 38, 39, 40, 41  Naslednja
Stran 39 od 41

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe