Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

High end zvočnik z odličnim basom
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5 ... 39, 40, 41  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 15, 2018 09:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

coldplay33 je napisal/a:
ja res je okusi so zelo različni in to o istih stvareh. Skozi tole razpravo se mi zopet poraja vprašanje ali iti naprej z drugim jbl-i ali iti na kaj drugega. Ne vem pa če ste me vsi razumeli kaj iščem. Všeč mi je počasi naraščajoči bas, ki traja nekaj časa in se te dotakne, zadaj pa slišiš kristalno čist vokal ali instrumente Pinus torej meniš da so L250 boljši od 250 Ti, L 250 so bolj redko na ebayu. A veš kje se dajo čuti. Jacoby lahko malo bolj pojasniš tvoje mnenje.

Evo, točno veš kakšen bas mora biti da boš dosegel cilj.
Sedaj moramo še udeleženci pogruntat kateri zvočnik ima take karakteristike. Dobro je prisluhniti sogovorniku, ne pa forsirati svoje fobije in preference.
Zato ne pride v poštev en kup zvočnikov.
-----------------------------------------------------------------------------------
Glede debate basa v povezavi s prostorom:
problem je v resoluciji wooferjev - če jo ima, potem ne 'overload-a' prostora tako hitro, če sploh ga. Zasitijo ga motni, nejasni, momljajoči basi ki jih je veliko. Redki, redki, res redki zvočniki so brez tega defekta.

Resolutiven woofer spušča samo odigrane note in njihove odmeve in je transparenten. Torej takega je lahko kolikor rabi in še vedno ne bo zasitil prostora - oziroma ga bo zasitil ravno toliko kot en kontrabas ki ti igra v živo v tvojem prostoru. Praktično nič.
A ste kdaj videli, da bi nekdo z Magneplanarji nabasal sobo s tube trapi? Samo če je dodal subwoofer Laughing
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 15, 2018 11:16    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zelo redko se zgodi, da bi se v eni temi pogovarjali brez prerekanja in tako zelo konstruktivno. Za dober bas mora lastnik izbrati ne samo primeren driver, ampak si mora tudi plastično in v sliki predstavljati širjenje zvoka, da razume vse sodelujoče fenomene in nastale probleme. Bas področje ni ne mehko in ne suho, ampak le tako, kot je posneto. Atribute nevtralnosti mu lahko zagotovi le kvalitetni pogon. Najprej fizika, če se že dokoplješ do kvalitetnega basa s pravim premerom, kjer naj bi za linearnost vsota površin bila približno sorazmerna z največjim inštrumentom, kot je npr. bas boben, zapleten vir zvoka s hitrimi tranzienti in sočasnim volumnom ter neponovljivo "live" presenco v živo. Pri bas zvočniku nastane omejitev v kvaliteti, če ga ženemo previsoko, zaradi inercije membrane in oviranja mase zraka začne zaostajati. Če se to dogaja pri 300Hz, je to v vokalu in tako le-tega igra v paru s srednjetoncem, kar je za srednjetonca to najenostavnejši in najhitrejši ton. Vsak komad je zaigran in markiran kot Lastovka od Elde Viler v duplexu. Šele, ko pevko slišiš v živo, ti je jasno, kolikšen naboj in znanje vloži v svoj glas in kako se to natančno in drugače sliši od studijskega posnetka v duplexu. Druga težava je pogon večjega basa. Ko ojačevalec pošlje moč v VA za odmik membrane, se mu skoraj enaka količina VA vrne v obliki induciranega toka zaradi elastičnosti membrane, ki teži in fedrira nazaj v nulo. Če ojačevalec ni zadosti hiter in kapacitetno zanesljiv, se temu ne more upirati, rečemo, da ne drži membrane za ušesa, je razen mehanskega zaostajanja prisotno še električno nasprotje, neobvladovanje, konji letajo po svoje. Za nekatere je to mehak, prijeten, blagodejen bas, ampak resnica je popolnoma drugje, postane samopašen driver, ki trapara po svoje. Dragocene so morebitne izkušnje za primerjavo, nabrane s poslušanjem pravih koncertov v živo ter strokovne prezentacije kvalitetne robe na demonstracijah ali na zelo zanesljivem in preverjenem monitorskem nearfieldu. Zelo cenim @lix-a, @ambasadorja in ostale z izkušnjami, ker vidim da razumete delovanje.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
coldplay33



Pridružen/-a: Pet Nov 2014 13:49
Prispevkov: 107
Kraj: Vojnik

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 15, 2018 13:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja.tudi jaz vidim da ste eni zelo konstruktivni in umerjeno previdni. Sem mislil, da bo prišlo prej ali slej do "mesarjena" in bo tema skrenala drugam, pa ni.
Razumem, da bas zamegli sliko, torej če ti je ali pa mi je bas pri JBL 5000 ti ali podobnih JBL-ih všeč, to ne pomeni da smem pričakovito jasnost v srednjem območju, ki mi jo ponujajo drugi zvočniki.
Moja težnja je, da bi v svojem sistemu takšne base obdržal z drugimi zvočniki a imel bolj čisto sliko vokalov in instrumentov v sredinskem območju. Jasno, da to ne pomeni ideala, če bi tukaj iskal ideal, potem želim slišati drugačen zvok, in bi šlo moje iskanje z popolnoma drugačnimi predstavami.
Prostor odigra veliko vlogo, nekaj se da narediti, nekaj pa ne, še posebej če ti žena ne pusti imeti dnevne sobe brez njej ljube opreme ali pa če nisi pripravljen podirati ali graditi novih sten. Na koncu ti ostane da iščeš optimum tvoje željene zvočne slike katero pogojuje izbran zvočnik, izbran ojačevalec, in potem še vsi ti kabelski in ostali dodatki. To temo sem predvsem odprl z namenom da mi pomagate pridi do zelo težkega odgovora ali in kateri zvočniki bi mi dajali takšne base kot ta 5000ti (pa se marsikomu verjetno v nobenem primeru ne dopadejo), seveda s kompromisom srednjega območja in sedaj vidim, tudi ob potrebni zamenjavi MAC6600.[/quote][/code][/list][/list][/url]
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo AIM - AOL Instant - naslov Telefon: 041 331 474
pinus



Pridružen/-a: Pet Feb 2012 1:16
Prispevkov: 940
Kraj: Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 15, 2018 15:10    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

@lix - lepo je , da študiraš kretnice, a pred sodbo je treba zadeve še slišati..
Kretnica cc network v 250 jubilee-jih je specifična in narejena tako, da so potem razni diy odnehali z izumi z izjavo - so v jbl-u že vedeli kaj delajo.. In v primerjavi z ti 5000 so tam uporabljene poplnoma druge enote..
Trenutno jih nimam v pogonu, ker iščem "vrh" zmogljivosti 220-tk--
Povem pa, že ko omenjaš kreacijo soundstagea - ravno ta je najmočnejši adut tega modela.., predvsem globina stagea - To pa je trenutno moj glavni cilj, prioriteta poslušanja ( - center stagea daleč za zvočniki, velika širina, v v sweet spotu praktično izginejo), ki omogoča priti do prave informacije, kaj se je dogajalo v studiu ali na odru (live posnetki - spredaj, zadaj..).
Ni to nič naj, ultimativno, obstaja vse živo.., govorim o zvoku za nek denar..Imam jih že vrsto let, pred kratkim, pa sem to moje opaženje glede stagea,lahko prebral še v testu nemške stereo revije iz leta 98 ali 99, kjer so jim ravno v tem parametru dodelili maksimalno oceno (- Nemci, ne Američani)...


Lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 030-353370
pinus



Pridružen/-a: Pet Feb 2012 1:16
Prispevkov: 940
Kraj: Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 15, 2018 19:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja, dolgujem še odgovor @gerchy-u
Lahko se oglasiš, ni problema.. Trenutno so priklopljeni 4343B in L 220.
Prvi so klasični monitor sound, v ospredju odličen midhigh, bas pa prej zadržan, kot v ospredju v standard postavitvi (- kontra mišljenju večine, da imamo tule opravka z sub, oz. discoteca basom, zaradi velikosti enote..)...
V aktivnem biampingu (- v poštev pride analogni activni cross, ne digitalni..) pa pridejo stvari na pravo mesto, za domače poslušanje (25-35 m2) ni potrebe po velikih močeh, dovolj so lampaši malih moči, a kvalitetnih konstrukcij..
Seveda tole nima veze z pasivnim biampingom, kot v v drugih sistemih, saj ima zadeva preklop, ki izključi del v pasivni kretnici ( - low pass, oz. high pass med midom in wooferjem)... Zadeva kar poleti, omogoča pa tudi optimalni fine tunning..
Pokažejo pa seveda najmanjšo spremembo z vsako lampo ali povezavami, pa "okovjem" in seveda z viri...

Lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 030-353370
matej



Pridružen/-a: Čet Jun 2008 18:07
Prispevkov: 573
Kraj: laško

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 15, 2018 20:48    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Še par informacij o JBL Ti5000 iz prvega prispevka te teme.






Simulacija pogonskih enot iz faze:

Simulacija pogonskih enot v fazi:

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
coldplay33



Pridružen/-a: Pet Nov 2014 13:49
Prispevkov: 107
Kraj: Vojnik

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 15, 2018 21:09    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

uh, hvala ti Matej , jaz bolj omejeno, nekateri bodo pa rade volje komentirali vezje in performanse, tako dobre kot slabe
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo AIM - AOL Instant - naslov Telefon: 041 331 474
longplay



Pridružen/-a: Sob Sep 2011 7:53
Prispevkov: 851
Kraj: Ptuj

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 15, 2018 23:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

To je rang zvočnika 4000 -10.000 eu po katerem sprašuje avtor teme. Smile
Veliko basa po količini z velikim premerom nizkotonca še ne pomeni da je bas kvaliteten.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pinus



Pridružen/-a: Pet Feb 2012 1:16
Prispevkov: 940
Kraj: Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 16, 2018 00:45    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

No ja, nimam nič s temi ti 5000...
Ampak - če komentiram @longplayev post..
Tale woofer je 30 cm, kar je osnova, oz. začetek za primeren bas driver..
Pa se ne gre za red količine basa, ampak pravilnost emisije itd..
In če smo že pri stvari in znamo francosko sta zgoraj, tik pred nosom navedena dva zelo pozitivno ocenjena grafa o linearnosti enote..
Torej...

Lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 030-353370
jacoby



Pridružen/-a: Sre Jun 2008 10:23
Prispevkov: 1111

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 16, 2018 01:01    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Na tem forumu je bilo že veliko tem odprtih, in ne veš takoj, ali so provokacije ali preusmerjanje pozornosti na sicer nezanimivo snov, ki ne bi imela velikega odziva.
Začnejo se z vprašanji reda 10.000€, na koncu se sprijaznijo, da je vintage kar OK.
_________________
The only way to do great work is to love what you do
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 051383384
pinus



Pridružen/-a: Pet Feb 2012 1:16
Prispevkov: 940
Kraj: Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 16, 2018 01:24    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

...ja, tako je Jakob, tema pač štarta s temi JBL ti 5000 in to komentiramo..
Kot vidiš, se v tem trenutku ne gre za direktne primerjave z drugimi brandi..
Lahko pa odpreš temo o Kefu, pa se bo tam kaj podebatiralo..
Glede driverja na fotki, če je mogoče iz tvojih Kef-ov - pa ni problema..
Na oko izgleda čedno, čakam pa, da bi ga kmalu še slišal v akciji...
Tako ti nadaljuj s Kef-om, jaz pa sigurno ostajam na svojem...
Tako pač je.., no problem...

Lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 030-353370
pinus



Pridružen/-a: Pet Feb 2012 1:16
Prispevkov: 940
Kraj: Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 16, 2018 01:33    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja, prej si odstranil fotko s Kef driverjem, kot sem odgovoril.., kar je je..
Kar pa se teme tiče, je pač taka , kot je.. In ima tudi nekaj odziva - kot kaže...
Mislim, da jih je še veliko slabših na forumu.

Lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 030-353370
coldplay33



Pridružen/-a: Pet Nov 2014 13:49
Prispevkov: 107
Kraj: Vojnik

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 16, 2018 15:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Če bi malo povzel odgovore na moje osnovne vprašanje; Nekateri (verjetno samo tisti, ki ste čuli te zvočnike) večinoma odgovarjate, da takšno barvo basa ne bom slišal na drugih zvočnikih in da naj grem v smeri JBL K2, JBL 4365, ostalo mi je že predrago. Glede tega sem in nisem presenečen.
Drugi pa imate predloge : Opera Tebaldi (Audio Galerija), Blumenhofer model ? (Tafos audio), Dynaudio contour 60 (Sonus art), Klipsch P39F ter pa predvsem B@W 800 D, 800 D2 ali 802 , Focal stella (predrago).Glede teh se mi zdi, da eni za moj okus sploh ne pridejo v poštev. Nekatere moje favorite (KEF 207, sonus faber elipsa,..) ni nihče priporočal.
Pri tem sem verjetno katerega pozabil, nisem pa navedel zvočnikov ki so mogoče že preveč vintage, ker le morem upoštevat, da gre za novejšo dnevno sobo (v L skupaj 45 m2). Novih zvočnikov tudi ne bom kupoval, ker preveliko zgubim. Čaka me očitno veliko poslušanja.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo AIM - AOL Instant - naslov Telefon: 041 331 474
vojcb



Pridružen/-a: Ned Maj 2008 17:41
Prispevkov: 455
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 16, 2018 17:00    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

coldplay33 je napisal/a:

Pri tem sem verjetno katerega pozabil, nisem pa navedel zvočnikov ki so mogoče že preveč vintage, ker le morem upoštevat, da gre za novejšo dnevno sobo (v L skupaj 45 m2). Novih zvočnikov tudi ne bom kupoval, ker preveliko zgubim. Čaka me očitno veliko poslušanja.


http://www.myaudioshop.com/speakers/full_range/ESP/concert-grand-si

Novi so 40K$, prostor imaš zadosti velik, ko boš to slišal, te ne bo več mikala menjava, to ne igra hi-fi, to igra glasbo. Kakšen bas ima...za moj okus, zadosti.
_________________
Glasba je kot ženska, v njej lahko neizmerno uživaš......


Nazadnje urejal/a vojcb Pet Mar 16, 2018 17:13; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
longplay



Pridružen/-a: Sob Sep 2011 7:53
Prispevkov: 851
Kraj: Ptuj

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 16, 2018 17:12    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Prvo bi ene za 4-10.000 iz visokega konca na koncu pa omare iz bolšjega sejma z papirnato membrano. OMG odpusti jim saj ne vedo kaj delajo. Smile
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5 ... 39, 40, 41  Naslednja
Stran 4 od 41

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe