Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

High end zvoĆØnik z odliĆØnim basom
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5 ... 39, 40, 41  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 15, 2018 09:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

coldplay33 je napisal/a:
ja res je okusi so zelo razliĆØni in to o istih stvareh. Skozi tole razpravo se mi zopet poraja vpraÅ”anje ali iti naprej z drugim jbl-i ali iti na kaj drugega. Ne vem pa ĆØe ste me vsi razumeli kaj iÅ”ĆØem. VÅ”eĆØ mi je poĆØasi naraÅ”ĆØajoĆØi bas, ki traja nekaj ĆØasa in se te dotakne, zadaj pa sliÅ”iÅ” kristalno ĆØist vokal ali instrumente Pinus torej meniÅ” da so L250 boljÅ”i od 250 Ti, L 250 so bolj redko na ebayu. A veÅ” kje se dajo ĆØuti. Jacoby lahko malo bolj pojasniÅ” tvoje mnenje.

Evo, toĆØno veÅ” kakÅ”en bas mora biti da boÅ” dosegel cilj.
Sedaj moramo Å”e udeleženci pogruntat kateri zvoĆØnik ima take karakteristike. Dobro je prisluhniti sogovorniku, ne pa forsirati svoje fobije in preference.
Zato ne pride v poÅ”tev en kup zvoĆØnikov.
-----------------------------------------------------------------------------------
Glede debate basa v povezavi s prostorom:
problem je v resoluciji wooferjev - ĆØe jo ima, potem ne 'overload-a' prostora tako hitro, ĆØe sploh ga. Zasitijo ga motni, nejasni, momljajoĆØi basi ki jih je veliko. Redki, redki, res redki zvoĆØniki so brez tega defekta.

Resolutiven woofer spuÅ”ĆØa samo odigrane note in njihove odmeve in je transparenten. Torej takega je lahko kolikor rabi in Å”e vedno ne bo zasitil prostora - oziroma ga bo zasitil ravno toliko kot en kontrabas ki ti igra v živo v tvojem prostoru. PraktiĆØno niĆØ.
A ste kdaj videli, da bi nekdo z Magneplanarji nabasal sobo s tube trapi? Samo ĆØe je dodal subwoofer Laughing
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 15, 2018 11:16    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zelo redko se zgodi, da bi se v eni temi pogovarjali brez prerekanja in tako zelo konstruktivno. Za dober bas mora lastnik izbrati ne samo primeren driver, ampak si mora tudi plastiĆØno in v sliki predstavljati Å”irjenje zvoka, da razume vse sodelujoĆØe fenomene in nastale probleme. Bas podroĆØje ni ne mehko in ne suho, ampak le tako, kot je posneto. Atribute nevtralnosti mu lahko zagotovi le kvalitetni pogon. Najprej fizika, ĆØe se že dokopljeÅ” do kvalitetnega basa s pravim premerom, kjer naj bi za linearnost vsota povrÅ”in bila približno sorazmerna z najveĆØjim inÅ”trumentom, kot je npr. bas boben, zapleten vir zvoka s hitrimi tranzienti in soĆØasnim volumnom ter neponovljivo "live" presenco v živo. Pri bas zvoĆØniku nastane omejitev v kvaliteti, ĆØe ga ženemo previsoko, zaradi inercije membrane in oviranja mase zraka zaĆØne zaostajati. ƈe se to dogaja pri 300Hz, je to v vokalu in tako le-tega igra v paru s srednjetoncem, kar je za srednjetonca to najenostavnejÅ”i in najhitrejÅ”i ton. Vsak komad je zaigran in markiran kot Lastovka od Elde Viler v duplexu. Å ele, ko pevko sliÅ”iÅ” v živo, ti je jasno, kolikÅ”en naboj in znanje vloži v svoj glas in kako se to natanĆØno in drugaĆØe sliÅ”i od studijskega posnetka v duplexu. Druga težava je pogon veĆØjega basa. Ko ojaĆØevalec poÅ”lje moĆØ v VA za odmik membrane, se mu skoraj enaka koliĆØina VA vrne v obliki induciranega toka zaradi elastiĆØnosti membrane, ki teži in fedrira nazaj v nulo. ƈe ojaĆØevalec ni zadosti hiter in kapacitetno zanesljiv, se temu ne more upirati, reĆØemo, da ne drži membrane za uÅ”esa, je razen mehanskega zaostajanja prisotno Å”e elektriĆØno nasprotje, neobvladovanje, konji letajo po svoje. Za nekatere je to mehak, prijeten, blagodejen bas, ampak resnica je popolnoma drugje, postane samopaÅ”en driver, ki trapara po svoje. Dragocene so morebitne izkuÅ”nje za primerjavo, nabrane s posluÅ”anjem pravih koncertov v živo ter strokovne prezentacije kvalitetne robe na demonstracijah ali na zelo zanesljivem in preverjenem monitorskem nearfieldu. Zelo cenim @lix-a, @ambasadorja in ostale z izkuÅ”njami, ker vidim da razumete delovanje.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
coldplay33



Pridružen/-a: Pet Nov 2014 13:49
Prispevkov: 107
Kraj: Vojnik

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 15, 2018 13:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja.tudi jaz vidim da ste eni zelo konstruktivni in umerjeno previdni. Sem mislil, da bo priŔlo prej ali slej do "mesarjena" in bo tema skrenala drugam, pa ni.
Razumem, da bas zamegli sliko, torej ĆØe ti je ali pa mi je bas pri JBL 5000 ti ali podobnih JBL-ih vÅ”eĆØ, to ne pomeni da smem priĆØakovito jasnost v srednjem obmoĆØju, ki mi jo ponujajo drugi zvoĆØniki.
Moja težnja je, da bi v svojem sistemu takÅ”ne base obdržal z drugimi zvoĆØniki a imel bolj ĆØisto sliko vokalov in instrumentov v sredinskem obmoĆØju. Jasno, da to ne pomeni ideala, ĆØe bi tukaj iskal ideal, potem želim sliÅ”ati drugaĆØen zvok, in bi Å”lo moje iskanje z popolnoma drugaĆØnimi predstavami.
Prostor odigra veliko vlogo, nekaj se da narediti, nekaj pa ne, Å”e posebej ĆØe ti žena ne pusti imeti dnevne sobe brez njej ljube opreme ali pa ĆØe nisi pripravljen podirati ali graditi novih sten. Na koncu ti ostane da iÅ”ĆØeÅ” optimum tvoje željene zvoĆØne slike katero pogojuje izbran zvoĆØnik, izbran ojaĆØevalec, in potem Å”e vsi ti kabelski in ostali dodatki. To temo sem predvsem odprl z namenom da mi pomagate pridi do zelo težkega odgovora ali in kateri zvoĆØniki bi mi dajali takÅ”ne base kot ta 5000ti (pa se marsikomu verjetno v nobenem primeru ne dopadejo), seveda s kompromisom srednjega obmoĆØja in sedaj vidim, tudi ob potrebni zamenjavi MAC6600.[/quote][/code][/list][/list][/url]
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo AIM - AOL Instant - naslov Telefon: 041 331 474
pinus



Pridružen/-a: Pet Feb 2012 1:16
Prispevkov: 940
Kraj: Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 15, 2018 15:10    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

@lix - lepo je , da ŔtudiraŔ kretnice, a pred sodbo je treba zadeve Ŕe sliŔati..
Kretnica cc network v 250 jubilee-jih je specifiĆØna in narejena tako, da so potem razni diy odnehali z izumi z izjavo - so v jbl-u že vedeli kaj delajo.. In v primerjavi z ti 5000 so tam uporabljene poplnoma druge enote..
Trenutno jih nimam v pogonu, ker iÅ”ĆØem "vrh" zmogljivosti 220-tk--
Povem pa, že ko omenjaÅ” kreacijo soundstagea - ravno ta je najmoĆØnejÅ”i adut tega modela.., predvsem globina stagea - To pa je trenutno moj glavni cilj, prioriteta posluÅ”anja ( - center stagea daleĆØ za zvoĆØniki, velika Å”irina, v v sweet spotu praktiĆØno izginejo), ki omogoĆØa priti do prave informacije, kaj se je dogajalo v studiu ali na odru (live posnetki - spredaj, zadaj..).
Ni to niĆØ naj, ultimativno, obstaja vse živo.., govorim o zvoku za nek denar..Imam jih že vrsto let, pred kratkim, pa sem to moje opaženje glede stagea,lahko prebral Å”e v testu nemÅ”ke stereo revije iz leta 98 ali 99, kjer so jim ravno v tem parametru dodelili maksimalno oceno (- Nemci, ne AmeriĆØani)...


Lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 030-353370
pinus



Pridružen/-a: Pet Feb 2012 1:16
Prispevkov: 940
Kraj: Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 15, 2018 19:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja, dolgujem Ŕe odgovor @gerchy-u
Lahko se oglasiÅ”, ni problema.. Trenutno so priklopljeni 4343B in L 220.
Prvi so klasiĆØni monitor sound, v ospredju odliĆØen midhigh, bas pa prej zadržan, kot v ospredju v standard postavitvi (- kontra miÅ”ljenju veĆØine, da imamo tule opravka z sub, oz. discoteca basom, zaradi velikosti enote..)...
V aktivnem biampingu (- v poÅ”tev pride analogni activni cross, ne digitalni..) pa pridejo stvari na pravo mesto, za domaĆØe posluÅ”anje (25-35 m2) ni potrebe po velikih moĆØeh, dovolj so lampaÅ”i malih moĆØi, a kvalitetnih konstrukcij..
Seveda tole nima veze z pasivnim biampingom, kot v v drugih sistemih, saj ima zadeva preklop, ki izkljuĆØi del v pasivni kretnici ( - low pass, oz. high pass med midom in wooferjem)... Zadeva kar poleti, omogoĆØa pa tudi optimalni fine tunning..
Pokažejo pa seveda najmanjŔo spremembo z vsako lampo ali povezavami, pa "okovjem" in seveda z viri...

Lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 030-353370
matej



Pridružen/-a: Čet Jun 2008 18:07
Prispevkov: 574
Kraj: laŔko

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 15, 2018 20:48    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Å e par informacij o JBL Ti5000 iz prvega prispevka te teme.






Simulacija pogonskih enot iz faze:

Simulacija pogonskih enot v fazi:

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
coldplay33



Pridružen/-a: Pet Nov 2014 13:49
Prispevkov: 107
Kraj: Vojnik

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 15, 2018 21:09    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

uh, hvala ti Matej , jaz bolj omejeno, nekateri bodo pa rade volje komentirali vezje in performanse, tako dobre kot slabe
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo AIM - AOL Instant - naslov Telefon: 041 331 474
longplay



Pridružen/-a: Sob Sep 2011 7:53
Prispevkov: 851
Kraj: Ptuj

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 15, 2018 23:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

To je rang zvoĆØnika 4000 -10.000 eu po katerem spraÅ”uje avtor teme. Smile
Veliko basa po koliĆØini z velikim premerom nizkotonca Å”e ne pomeni da je bas kvaliteten.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pinus



Pridružen/-a: Pet Feb 2012 1:16
Prispevkov: 940
Kraj: Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 16, 2018 00:45    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

No ja, nimam niĆØ s temi ti 5000...
Ampak - ĆØe komentiram @longplayev post..
Tale woofer je 30 cm, kar je osnova, oz. zaĆØetek za primeren bas driver..
Pa se ne gre za red koliĆØine basa, ampak pravilnost emisije itd..
In ĆØe smo že pri stvari in znamo francosko sta zgoraj, tik pred nosom navedena dva zelo pozitivno ocenjena grafa o linearnosti enote..
Torej...

Lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 030-353370
jacoby



Pridružen/-a: Sre Jun 2008 10:23
Prispevkov: 1111

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 16, 2018 01:01    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Na tem forumu je bilo že veliko tem odprtih, in ne veŔ takoj, ali so provokacije ali preusmerjanje pozornosti na sicer nezanimivo snov, ki ne bi imela velikega odziva.
ZaĆØnejo se z vpraÅ”anji reda 10.000ā‚¬, na koncu se sprijaznijo, da je vintage kar OK.
_________________
The only way to do great work is to love what you do
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 051383384
pinus



Pridružen/-a: Pet Feb 2012 1:16
Prispevkov: 940
Kraj: Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 16, 2018 01:24    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

...ja, tako je Jakob, tema paĆØ Å”tarta s temi JBL ti 5000 in to komentiramo..
Kot vidiÅ”, se v tem trenutku ne gre za direktne primerjave z drugimi brandi..
Lahko pa odpreÅ” temo o Kefu, pa se bo tam kaj podebatiralo..
Glede driverja na fotki, ĆØe je mogoĆØe iz tvojih Kef-ov - pa ni problema..
Na oko izgleda ĆØedno, ĆØakam pa, da bi ga kmalu Å”e sliÅ”al v akciji...
Tako ti nadaljuj s Kef-om, jaz pa sigurno ostajam na svojem...
Tako paĆØ je.., no problem...

Lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 030-353370
pinus



Pridružen/-a: Pet Feb 2012 1:16
Prispevkov: 940
Kraj: Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 16, 2018 01:33    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja, prej si odstranil fotko s Kef driverjem, kot sem odgovoril.., kar je je..
Kar pa se teme tiĆØe, je paĆØ taka , kot je.. In ima tudi nekaj odziva - kot kaže...
Mislim, da jih je Ŕe veliko slabŔih na forumu.

Lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 030-353370
coldplay33



Pridružen/-a: Pet Nov 2014 13:49
Prispevkov: 107
Kraj: Vojnik

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 16, 2018 15:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ƈe bi malo povzel odgovore na moje osnovne vpraÅ”anje; Nekateri (verjetno samo tisti, ki ste ĆØuli te zvoĆØnike) veĆØinoma odgovarjate, da takÅ”no barvo basa ne bom sliÅ”al na drugih zvoĆØnikih in da naj grem v smeri JBL K2, JBL 4365, ostalo mi je že predrago. Glede tega sem in nisem preseneĆØen.
Drugi pa imate predloge : Opera Tebaldi (Audio Galerija), Blumenhofer model ? (Tafos audio), Dynaudio contour 60 (Sonus art), Klipsch P39F ter pa predvsem B@W 800 D, 800 D2 ali 802 , Focal stella (predrago).Glede teh se mi zdi, da eni za moj okus sploh ne pridejo v poÅ”tev. Nekatere moje favorite (KEF 207, sonus faber elipsa,..) ni nihĆØe priporoĆØal.
Pri tem sem verjetno katerega pozabil, nisem pa navedel zvoĆØnikov ki so mogoĆØe že preveĆØ vintage, ker le morem upoÅ”tevat, da gre za novejÅ”o dnevno sobo (v L skupaj 45 m2). Novih zvoĆØnikov tudi ne bom kupoval, ker preveliko zgubim. ƈaka me oĆØitno veliko posluÅ”anja.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo AIM - AOL Instant - naslov Telefon: 041 331 474
vojcb



Pridružen/-a: Ned Maj 2008 17:41
Prispevkov: 455
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 16, 2018 17:00    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

coldplay33 je napisal/a:

Pri tem sem verjetno katerega pozabil, nisem pa navedel zvoĆØnikov ki so mogoĆØe že preveĆØ vintage, ker le morem upoÅ”tevat, da gre za novejÅ”o dnevno sobo (v L skupaj 45 m2). Novih zvoĆØnikov tudi ne bom kupoval, ker preveliko zgubim. ƈaka me oĆØitno veliko posluÅ”anja.


http://www.myaudioshop.com/speakers/full_range/ESP/concert-grand-si

Novi so 40K$, prostor imaÅ” zadosti velik, ko boÅ” to sliÅ”al, te ne bo veĆØ mikala menjava, to ne igra hi-fi, to igra glasbo. KakÅ”en bas ima...za moj okus, zadosti.
_________________
Glasba je kot ženska, v njej lahko neizmerno uživaŔ......


Nazadnje urejal/a vojcb Pet Mar 16, 2018 17:13; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
longplay



Pridružen/-a: Sob Sep 2011 7:53
Prispevkov: 851
Kraj: Ptuj

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 16, 2018 17:12    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Prvo bi ene za 4-10.000 iz visokega konca na koncu pa omare iz bolŔjega sejma z papirnato membrano. OMG odpusti jim saj ne vedo kaj delajo. Smile
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5 ... 39, 40, 41  Naslednja
Stran 4 od 41

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe