Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

High end zvočnik z odličnim basom
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 19, 20, 21 ... 39, 40, 41  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 15, 2018 09:38    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LP

Ja, pa smo spet tam Laughing

Smo že velikokrat pisali, kresala so se mnenja, ma "zvočnih zakonitosti" se ne da preslepit.
Ker se nekateri proizvajalci tega zavedajo skušajo rešit "bas probleme" na različne načine.
Najlažji je ta, da enostavno spodnji del basa (od cca 30_35 Hz navzdol) "izpustijo" in "popedinajo" zgornji bas tam od 80Hz naprej.
Rezultat, dobimo všečen trd, hiter, če temu rečemo "transparenten" bas. Žal audiofili "padejo" na to finto in ocenijo "odlično" Rolling Eyes Wink

Malo je dobrih zvočnikov, ki gredo na 30Hz in navzdol, še manj pa prostorov, ki "nepopačeno" ta bas tudi prav napravijo Crying or Very sad

Malo kje je slišati dober bas, na sejmih pa sploh NE ( v velikih "neurejenih" prostorih nihajo različne bas frekvence za več kot 20db !!! ).
So izjeme, npr. prezentacije novih modelov AVALON, ko se res potrudijo od A_Ž ...









Lahko "nakacamo" na desetine "bas zvočnikov", ma če ni vse od A-Ž "popedinano" bo bas "slab" "popačen", ja lahko je všečen, ma to ni to Rolling Eyes Laughing Crying or Very sad
_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 15, 2018 09:48    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kakovost basa in razpon (globina) sta dve različni različni stvari. Tudi v naravi je bas transparenten.
Tankost zvokov, ki jo neizkušeni zamenjujejo s transparenco je fake. Čeprav marsikomu ustreza, da ne moti sosedov.

800-stotka je na sejmu igrala polno, močno in mogočno. Istočasno tudi transparentno. Violončelo mi je bil primerljiv z reprodukcijo Western Electric omar izpred dveh let.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 15, 2018 10:19    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ambasador je napisal/a:
Kakovost basa in razpon (globina) sta dve različni različni stvari. Tudi v naravi je bas transparenten.
Tankost zvokov, ki jo neizkušeni zamenjujejo s transparenco je fake. Čeprav marsikomu ustreza, da ne moti sosedov.

800-stotka je na sejmu igrala polno, močno in mogočno. Istočasno tudi transparentno. Violončelo mi je bil primerljiv z reprodukcijo Western Electric omar izpred dveh let.



LP

Hm, kakovost basa od 80Hz naprej in ga prodajat za 20.000 € plus !!!!
"Ko želi nek si kupi" Rolling Eyes Wink Ali povedano drugače, kdo si želi "zelo drag avto", ki dobro pele samo pri 60km/h Wink

PS.:Bi bilo "zanimivo" slišat omenjeni "čelo posnetek" na B&W 800 in potem na kompletu Avantgarde z zgornje slike Rolling Eyes , bi takoj slišali v čem je "problem" Wink
_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
coldplay33



Pridružen/-a: Pet Nov 2014 13:49
Prispevkov: 107
Kraj: Vojnik

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 15, 2018 14:41    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Se strinjam z zgornjim ambasador, ampak vsak bas in zvok mogoče malo drugače sliši.
Ok, jaz ne bi v tem postu in tem forumu govoril o sejmu ampak o zvočnikih in dojemanju njihovega basa ali pa kar na splošno zvoka,zato ostajam na temi ki sem jo tudi odprl.
Bom na spodnjih primerih pojasnil kakšen zvok mi je všeč, in kakšen mi sploh ni, zato ker ste mnogi od vas te zvočnike že slišali, če ne prej pa pred kratkim. Vzemite v obzir da sem pristaš JBL - TI zvoka in da klasiko poslušam zelo malo.

Mislim da bo potemle lahko vzniknila kar dobra razprava, kritika in podobno. Pustimo zdaj ceno zvočnikov, gre se izključno za naše dojemanje zvoka in kakšen zvok kdo rad sliši.
Pa gremo:
Tile so me impresionirali :
Sonus faber Aida:

Sonus faber Lilium:


Za mene ima Sonus faber tudi najleši dizajn (Amati).

zelo lepo: Dynaudio Evidence novi model(nek nov nevtralni kompozit)


Litvanci: Audio Solutions Overture (zunanji par)


mogoče najlepši zvok za mene: Magico Q5


Diapason dinamys


izredni Davis acoustics Dream Karla (basovca sta znotraj en proti drugemu)


Verjetno sem kaj tule pozabil ali pa nisem mogel slišati. Tole zgoraj je verjetno vse nad 30.000 ampak cen za večine od teh ne poznam.

Sedaj pa še zvočniki kjer mi ni všeč zvok:
Žal ,že v prejšnjem postu: JBL L100 Classic.

Franco Serblin (model si nisem zapisal). Res pa je da so vrteli klasiko (klavir + violino) Kaj veliko na osnovi teh dveh inštrumentov ja ne moreš zaključiti o zvočnikih, razen če poslušaš samo ta dva inštrumenta vse življenje.


zame zelo slabo: audio bohne BB18 (18 colski woofer)


zelo poprečno Harbeth (ne vem modela)


tudi Hubert novi model Pyramide717 zvokovno nič posebnega
(nimam svoje slike)
https://www.nubert.de/nupyramide-717/p3320/?category=251

tole ne vem točno :Harmonic design ali Steinheim ampak zelo slabo


azzolina audio moyo - groza


in pa še zelo dragi zvočniki in zame nikakršen sound Kharma Enigma - Veyron


Ali je na slišano vplival vir reprodukcije ne vem, Zanima me vaše mnenje, strinjanje in nestrinjanje. Bowersov tule nisem ocenjeval, vsekakor odlični a me ne tako impresionirajo, Horn zvočnikov večinoma nisem poslušal, ker mi niso všeč in ker pri njih v glavnem reproducirajo klasiko, prav tako ne tistih ki imajo zelo male driverje .[/quote]
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo AIM - AOL Instant - naslov Telefon: 041 331 474
coldplay33



Pridružen/-a: Pet Nov 2014 13:49
Prispevkov: 107
Kraj: Vojnik

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 15, 2018 21:30    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

magico Q5

https://www.youtube.com/watch?v=eFJvgsRk8A4
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo AIM - AOL Instant - naslov Telefon: 041 331 474
mišolin



Pridružen/-a: Sob Dec 2008 19:04
Prispevkov: 441
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 16, 2018 01:40    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Bom uporabil zgornji posnetek od coldplay33 za eno vprašanje, ki me že lep čas bega. Kako to, da se na krš sistemu (laptop zvočniki) brez težav zazna kako dobri zvočniki (a la magico) super ustvarijo poustvarijo detajle, dinamiko, zlasti pa prostornost oz. zračnost posnetka, pri tem, da se nič od omenjenega ne bi začutilo, če bi predvajal isti posnetek neposredno iz računalnika? Povedano drugače, kako to da na predvajanju posnetka reprodukcije posnetka dobimo (v določenih parametrih) boljši sound, kot ob predvajanju posnetka samega? Confused
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
coldplay33



Pridružen/-a: Pet Nov 2014 13:49
Prispevkov: 107
Kraj: Vojnik

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 16, 2018 08:12    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz se s tem ne bi strinjal. Vse kar si naštel je v tisti sobi zvenelo naravnost fantastično, celoten prostor je dihal, vse si slišal, bas je bil ravno pravi, dovolj nizek a razločen, ni slišno prekrival višjih frekvenc.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo AIM - AOL Instant - naslov Telefon: 041 331 474
Matjaž1



Pridružen/-a: Čet Mar 2011 17:25
Prispevkov: 84
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 16, 2018 08:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Coldplay, morda veš, kateri komad se vrti na posnetku, ki si ga prilepil?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 16, 2018 08:25    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

mišolin je napisal/a:
Bom uporabil zgornji posnetek od coldplay33 za eno vprašanje, ki me že lep čas bega. Kako to, da se na krš sistemu (laptop zvočniki) brez težav zazna kako dobri zvočniki (a la magico) super ustvarijo poustvarijo detajle, dinamiko, zlasti pa prostornost oz. zračnost posnetka, pri tem, da se nič od omenjenega ne bi začutilo, če bi predvajal isti posnetek neposredno iz računalnika? Povedano drugače, kako to da na predvajanju posnetka reprodukcije posnetka dobimo (v določenih parametrih) boljši sound, kot ob predvajanju posnetka samega? Confused

To je zato, ker mikrofon zajame tudi akustiko prostora v katerem je - konkretno v tem primeru Magico - predvajal glasbo.
O 'boljšosti' tega posnetka bi se dalo debatirati; v pomoč naj ti bo, da se pri studijskih posnetkih umetno dodajajo odmevi, ker se tako lepše sliši.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
coldplay33



Pridružen/-a: Pet Nov 2014 13:49
Prispevkov: 107
Kraj: Vojnik

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 16, 2018 08:41    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Matjaž1 je napisal/a:
Coldplay, morda veš, kateri komad se vrti na posnetku, ki si ga prilepil?


Steve Ray Vaughn - Tin Pan Alley
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo AIM - AOL Instant - naslov Telefon: 041 331 474
coldplay33



Pridružen/-a: Pet Nov 2014 13:49
Prispevkov: 107
Kraj: Vojnik

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 16, 2018 09:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Dyapason Dinamis

https://www.youtube.com/watch?v=gv6MlOvM9IQ
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo AIM - AOL Instant - naslov Telefon: 041 331 474
coldplay33



Pridružen/-a: Pet Nov 2014 13:49
Prispevkov: 107
Kraj: Vojnik

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 16, 2018 09:48    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Poezija brez primera: Audio solutions Vantage iz Litve, škoda ker ne bodo nikoli moji

https://www.youtube.com/watch?v=grXDSJSCCdw
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo AIM - AOL Instant - naslov Telefon: 041 331 474
mišolin



Pridružen/-a: Sob Dec 2008 19:04
Prispevkov: 441
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 16, 2018 10:09    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

coldplay33 je napisal/a:
Jaz se s tem ne bi strinjal. Vse kar si naštel je v tisti sobi zvenelo naravnost fantastično, celoten prostor je dihal, vse si slišal, bas je bil ravno pravi, dovolj nizek a razločen, ni slišno prekrival višjih frekvenc.


ojla, ne vem, če si prav razumel, kaj sem hotel reči. hotel sem reči, da se na mojem računalniku "boljše" sliši tvoj posnetek Magico-ve reprodukcije izvirnika, kot bi se na mojem računalniku slišal original posnetek iste glasbe. valda isto ne velja za noben konkreten hifi sistem. velja pa za šroteks sound iz računalnika

ambasador je razložil v čem je stvar. je pa po svoje zanimivo, da na nek način sistemu, ki ni sposoben rekreirati prostora in dinamike iz originalnega posnetka, to lahko "pomaga" narediti posnetek predvajanega posnetka iz res dobrega sistema. v tem primeru sicer ne gre za vernost temu, kar je posneto (torej ni hifi v smislu vernosti reprodukcije izvornega posnetka), je pa vsekakor dosti bolj life-like, živo, koncertno, ne vem, kako se naj točno izrazim. Smile


Nazadnje urejal/a mišolin Sre Maj 16, 2018 10:13; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 16, 2018 10:11    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

To je DSD od Munyona
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
coldplay33



Pridružen/-a: Pet Nov 2014 13:49
Prispevkov: 107
Kraj: Vojnik

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 16, 2018 10:20    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ja ja sedaj te razumem ,imaš prav, pojasnilo od ambasadorja pa bi moralo držati
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo AIM - AOL Instant - naslov Telefon: 041 331 474
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 19, 20, 21 ... 39, 40, 41  Naslednja
Stran 20 od 41

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe