Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

High end zvoĆØnik z odliĆØnim basom
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, ... 39, 40, 41  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
coldplay33



Pridružen/-a: Pet Nov 2014 13:49
Prispevkov: 107
Kraj: Vojnik

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 13, 2018 22:57    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ja res je okusi so zelo razliĆØni in to o istih stvareh. Skozi tole razpravo se mi zopet poraja vpraÅ”anje ali iti naprej z drugim jbl-i ali iti na kaj drugega. Ne vem pa ĆØe ste me vsi razumeli kaj iÅ”ĆØem. VÅ”eĆØ mi je poĆØasi naraÅ”ĆØajoĆØi bas, ki traja nekaj ĆØasa in se te dotakne, zadaj pa sliÅ”iÅ” kristalno ĆØist vokal ali instrumente Pinus torej meniÅ” da so L250 boljÅ”i od 250 Ti, L 250 so bolj redko na ebayu. A veÅ” kje se dajo ĆØuti. Jacoby lahko malo bolj pojasniÅ” tvoje mnenje.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo AIM - AOL Instant - naslov Telefon: 041 331 474
jacoby



Pridružen/-a: Sre Jun 2008 10:23
Prispevkov: 1111

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 13, 2018 23:11    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moje mnenje sem povedal, sicer pa eno so želje, drugo so možnosti.
ƈe se kupuje v rangu 6-8Kā‚¬ je 800D, oz. 802D zelo dober nakup, cene so dokaj nizke-dostopne. To je sodoben zvoĆØnik, z dobrim bassom in vrhunsko resolucijo mid/high in predvsem je nenaporen. Težko se dobi vse te parametre za manj denarja, seveda pa rabi vrhunski ojaĆØevalec, ki ne bo poceni! Ampak bi lepo delal že na MC6600, a brez ekstremov.
To kar imaÅ” sedaj je paĆØ vintage JBL, solidno za ta denar, ni pa to primerljivo, kot pavi @pinus, jabolka in hruÅ”ke.
_________________
The only way to do great work is to love what you do
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 051383384
delfinus



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 8:55
Prispevkov: 1627
Kraj: LaŔko

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 13, 2018 23:12    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hoj,
Zvocniki ne bodo dovolj za to. Potrebna bo delati na celotni verigi (amp, vir-CD, gramofon, DAC, kablaza, zdrava elektrika, potretirana akustika). Lahko imas sreco in se ti posreci hitro, lahko pa traja dekado. Ampak pogumno, pocasi in preudarno. Boljs prej poslusat kej dvakrat al pa trikrat, kot pa kupit na mah. Sam sem spoznal nekaj aparatur, katerim sedaj zaupam in se ne ganem vec v neznano, niti ni vec potrebe.

lp, d.
_________________
If it sound good and it feel good, then it's musical - James Brown
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 14, 2018 00:30    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Za moje pojme pod 10Ā½-12Ā½ ni basa, da bi ga ĆØlovek resno opisoval. Presežniki z 8Ā½ niso možni, vsaj jaz jih Å”e nisem sliÅ”al, pa ne glede kaj gor piÅ”e in koliko takih wooferjev je v Å”katli. Omenjeni JBL ima to težavo, da so ga nagnali na basu na 300Hz, kar dela perjanico, nato pa dva mida, kar Å”e bolj zagreni prostorsko sliko. Potem noben titanium tweeter ne pomaga. Res pa je moda ozkih boxov, z veĆØ wooferji, pa Å”e v razliĆØne smeri nažgano, pa izvrstna finalizacija in lepi prospekti. Do prave presence in vstopa glasbe v prostor pa je kar dolga pot. V naravi vsi toni prihajajo od inÅ”trumentov, pevcev iz ene toĆØke in brez zaostajanja, zato je narava najboljÅ”i uĆØitelj. Redka izjema je klavir, ki igra iz toĆØke (strune) okvirja iz gusa in Å”e to se potem delno odbija od 45Ā° odprte ploÅ”ĆØe. Zato ga pa nobeden ne zna posnet, ker je jasen in zamolkel obenem.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pinus



Pridružen/-a: Pet Feb 2012 1:16
Prispevkov: 940
Kraj: Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 14, 2018 01:10    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

@Coldplay 33 - glede na opis tipa zvoka , tudi navajenost (- deloma si že okusil JBL sound), menim, da lahko ostaneŔ pri brandu in greŔ nekoliko navzgor..
BW 800d je ok zadeva, transparenten a obenem analitiĆØno zastavljen (nadležen s slabim solid state-om), tip basa pa je drugaĆØen od jbl, ni tak kot ga navajaÅ”, oz. si ga okusil.., potrebuje kvaliteten in moĆØan solid state amp, drugaƦe ostane bas "v boxu"..
Serija 250 (je 4-way) datira od 82- 99 leta.. Njih zadnja varianta Jubilee s cc biamping network-om je najkvalitetnejÅ”a izvedba.. Amp raje moĆØnejÅ”i, viskotokovni, primerni so za veĆØje prostore 30-50m2, manj ne, da pokažejo, kaj zmorejo, v manjÅ”ih je overbas..- cca 1800-2400ā‚¬..
Za cca 7000-8000 se je naÅ”el 4365 monitor, 4343 za cca 5000ā‚¬, enako 1400 array, K2 9800 za 10-13.000ā‚¬...
ƈe najdeÅ” L 220 za cca 2500ā‚¬, pa tudi ĆØe daÅ” 3000ā‚¬, seveda po sreĆØi v original mint stanju..., priklopi za zaĆØetek na Mac, kasneje pa na nekaj dobrega , moĆØnega v A-klasi.. Glede na vloženo, samo brez strahu - ne bo ti žal... haha..
ViŔek pa potroŔiŔ za drugo, lahko tudi dopust..
Da ne bo samo pisanje, pa nasveti v prazno, kot veĆØkrat tule na forumu - lahko zadeve o katerih sem pisal tudi osebno sliÅ”iÅ” pri meni..
Dokler sem Ŕe pri volji...haha...



Lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 030-353370
gerchy



Pridružen/-a: Pon Sep 2008 10:43
Prispevkov: 670
Kraj: 03

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 14, 2018 10:04    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja, Ti5000 je malce prenov zvoĆØnik, da bi dosegal old school vintage JBL sloves. Je pa za ta denar (seveda rabljen) ob primerni aplikfikaciji vseeno dober nakup, sploh za ljubitelje dobrega basa. Zato previdno pri izbiri, da ne bo razoĆØaranja.

Ampak sedaj, ko raziskujem podroĆØje akustike, ne pomaga niti zvoĆØnik za 100.000 ā‚¬. V urejenem (ali pa posreĆØenem!) prostoru bo zvoĆØnik za 500 ā‚¬ produciral lepÅ”i zvok (predvsem bas) kot veliko dražji v neposreĆØenem. Smile

@pinus, da malce ugrabim temo. ƈe prav razumem, je L250 v "klavir" laku iz
z oznako 250Ti jubilee najbolj greha vreden - ĆØe ostanemo pri piramidasti obliki?
Bi pa jaz z veseljem sliÅ”al 4343 in 4365, ĆØe je to res izvedljivo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
jacoby



Pridružen/-a: Sre Jun 2008 10:23
Prispevkov: 1111

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 14, 2018 10:39    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

gerchy je napisal/a:
Ampak sedaj, ko raziskujem podroĆØje akustike, ne pomaga niti zvoĆØnik za 100.000 ā‚¬. V urejenem (ali pa posreĆØenem!) prostoru bo zvoĆØnik za 500 ā‚¬ produciral lepÅ”i zvok (predvsem bas) kot veliko dražji v neposreĆØenem. Smile

Se pravi kupiÅ” vintage zvoĆØnik za 500ā‚¬, narediÅ” akustiko za cca 1Kā‚¬, in si na boljÅ”em, kot nekdo ki ima 10K zvoĆØnike? Laughing to so pravljice za lahko noĆØ.

Moje izkuÅ”nje so popolnoma diametralno nasprotne, vrhunski zvoĆØnik igra že v normalnem dnevnem prostoru VRHUNSKO. Kaj Å”ele v urejenem prostoru. Brez bass overhanga brez sikanja in dretja. Ni treba Dr. dizertacije iz akustike, desetine apllikatov itd. To rabiÅ” le za slabo dizajnirane zvoĆØnike, kjer se popravlja napake tovarniÅ”kega dizajna.
_________________
The only way to do great work is to love what you do
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 051383384
gerchy



Pridružen/-a: Pon Sep 2008 10:43
Prispevkov: 670
Kraj: 03

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 14, 2018 10:51    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tvoje izkuŔnje žal niso merodajne oz. jih imaŔ premalo.
Moje izkuÅ”nje so tudi nasprotne tvojim, da je poceni zvoĆØnik igral bolje kot drag - oba v dnevnem prostoru. Kaj pa sedaj? Smile
Ampak pustimo to za drugo temo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
jacoby



Pridružen/-a: Sre Jun 2008 10:23
Prispevkov: 1111

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 14, 2018 10:54    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kateri poceni zvoĆØnik in kateri drag zvoĆØnik? kakÅ”na amplifikacija, morda SONY ES?
_________________
The only way to do great work is to love what you do
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 051383384
gerchy



Pridružen/-a: Pon Sep 2008 10:43
Prispevkov: 670
Kraj: 03

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 14, 2018 11:02    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja, tako je.
Ti5000 in ES.
Bolje od vseh sliŔanih (veliko dražjih) sistemov na sejmu, na primer.
To se da tudi dokazati, tako da v veĆØji meri ne gre za subjektiven obĆØutek. Predvsem kar se tiĆØe basa - ker to je nekako rdeĆØa nit te teme.
Nimam pa volje dokazovati tega, sploh pa ne preko tipkovnice. Je na internetu ogromno zastonj literature in izkuŔenj na to temo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
jacoby



Pridružen/-a: Sre Jun 2008 10:23
Prispevkov: 1111

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 14, 2018 11:20    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mi je vse jasno, torej @coldplay33, sedaj veÅ” kaj ti manjka!? Smile

@ES, edino ni mi jasno, Japonci so naredili nekaj res pravih "katan", zakaj Sony? A zato ker je kao lep? Smile

Have fun!
_________________
The only way to do great work is to love what you do
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 051383384
gerchy



Pridružen/-a: Pon Sep 2008 10:43
Prispevkov: 670
Kraj: 03

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 14, 2018 11:27    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ne razumeÅ”.

Vzemiva tvojo dnevno sobo. Je, kakrÅ”na je. Predpostaviva, da tvoji zvoĆØniki igrajo vrhunsko. To pomeni, da je soba ustrezno opremljena in takÅ”nih dimenzij, da je zvok enostavno dober.

To definitivno pomeni, da bi tudi slabÅ”i zvoĆØniki v tvoji sobi igrali dobro. Zelo verjetno ne bolje od dražjih (ĆØeprav danes tudi to ni pravilo), ampak dajmo predpostaviti, da je kakovost premorazmerna s ceno.

Tvoj sosed, recimo, ima poceni zvoĆØnike in manj posreĆØen prostor. Ker je nezadovoljen, bo kupil druge (dražje), ampak ĆØe je imel prej težave z basom, bodo te Å”e vedno prisotne. ƈe mu boÅ” ti posodil svoje, bo situacija takisto slaba.

To pomeni (in je dokazano že najmanj 50 let), da ima prostor v spodnjem spektru frekvenc dejansko odloĆØilno vlogo. To je tam nekje pod 300 Hz, kjer sliÅ”imo veĆØ sobe kot pa zvoĆØnikov. In boljÅ”i kot je zvoĆØnik - dražji navadno igrajo nižje - veĆØ težav lahko povzroĆØijo.

Upam, da je zdaj bolj jasno.

Zakaj ES? Preprosto. Ker se obnese. Veliko za denar. Pa Ŕe vrednost raste.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
coldplay33



Pridružen/-a: Pet Nov 2014 13:49
Prispevkov: 107
Kraj: Vojnik

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 14, 2018 11:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Po mojem znanju je JBL L250 (let, .82) predhodnik 250 TI (let.86). IzŔli sta tako jubilee verzija L250 (let.90) kot kasneje 250Ti .Zanimiv je tale opis gtimbers-a iz spodnejga linka.Po njegovem je najboljŔa 250ti jubilee verzija.

http://www.audioheritage.org/vbulletin/showthread.php?38036-Jbl-250ti-Jubilee-vs-previous-models

To, da cenejÅ”i sistem boljÅ”e igra od zelo dragega (za moja uÅ”esa) sem že sam velikokrat sliÅ”al, pa me celo malo jezi in bega. Res je, da z Sony ES poganjajo tudi Focale. Pa tudi s tem se strinjam, da za prave base mora biti doloĆØen nek premer basovca, manjÅ”i premeri, tudi z konstrukcijo boxa ali veĆØjim Å”tevilom nizkotoncev ne morejo doseĆØi enakega uĆØinka (beri enake oblike basa).
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo AIM - AOL Instant - naslov Telefon: 041 331 474
bado.lambadowski



Pridružen/-a: Tor Maj 2012 15:47
Prispevkov: 162
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 14, 2018 13:16    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

z en drek zvoĆØnik lahko zveni samo z en drek, ali je soba ok ali ne....
dober zvoĆØnik pa ima opcijo...lahko zveni dobro ali pa z en drek...pa niti ni nujno od sobe... Very Happy Very Happy Very Happy
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
nek_do



Pridružen/-a: Čet Okt 2009 21:22
Prispevkov: 2276
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 14, 2018 14:03    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tudi JBL-ove 250 smo imeli že na tapeti:
http://www.audio-kontakt.com/forum/viewtopic.php?t=408&postdays=0&postorder=asc&start=2145
_________________
Lep je dan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, ... 39, 40, 41  Naslednja
Stran 2 od 41

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe