Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

High end zvočnik z odličnim basom
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, ... 39, 40, 41  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
coldplay33



Pridružen/-a: Pet Nov 2014 13:49
Prispevkov: 107
Kraj: Vojnik

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 13, 2018 22:57    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ja res je okusi so zelo različni in to o istih stvareh. Skozi tole razpravo se mi zopet poraja vprašanje ali iti naprej z drugim jbl-i ali iti na kaj drugega. Ne vem pa če ste me vsi razumeli kaj iščem. Všeč mi je počasi naraščajoči bas, ki traja nekaj časa in se te dotakne, zadaj pa slišiš kristalno čist vokal ali instrumente Pinus torej meniš da so L250 boljši od 250 Ti, L 250 so bolj redko na ebayu. A veš kje se dajo čuti. Jacoby lahko malo bolj pojasniš tvoje mnenje.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo AIM - AOL Instant - naslov Telefon: 041 331 474
jacoby



Pridružen/-a: Sre Jun 2008 10:23
Prispevkov: 1111

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 13, 2018 23:11    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moje mnenje sem povedal, sicer pa eno so želje, drugo so možnosti.
Če se kupuje v rangu 6-8K€ je 800D, oz. 802D zelo dober nakup, cene so dokaj nizke-dostopne. To je sodoben zvočnik, z dobrim bassom in vrhunsko resolucijo mid/high in predvsem je nenaporen. Težko se dobi vse te parametre za manj denarja, seveda pa rabi vrhunski ojačevalec, ki ne bo poceni! Ampak bi lepo delal že na MC6600, a brez ekstremov.
To kar imaš sedaj je pač vintage JBL, solidno za ta denar, ni pa to primerljivo, kot pavi @pinus, jabolka in hruške.
_________________
The only way to do great work is to love what you do
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 051383384
delfinus



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 8:55
Prispevkov: 1627
Kraj: Laško

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 13, 2018 23:12    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hoj,
Zvocniki ne bodo dovolj za to. Potrebna bo delati na celotni verigi (amp, vir-CD, gramofon, DAC, kablaza, zdrava elektrika, potretirana akustika). Lahko imas sreco in se ti posreci hitro, lahko pa traja dekado. Ampak pogumno, pocasi in preudarno. Boljs prej poslusat kej dvakrat al pa trikrat, kot pa kupit na mah. Sam sem spoznal nekaj aparatur, katerim sedaj zaupam in se ne ganem vec v neznano, niti ni vec potrebe.

lp, d.
_________________
If it sound good and it feel good, then it's musical - James Brown
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 14, 2018 00:30    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Za moje pojme pod 10˝-12˝ ni basa, da bi ga človek resno opisoval. Presežniki z 8˝ niso možni, vsaj jaz jih še nisem slišal, pa ne glede kaj gor piše in koliko takih wooferjev je v škatli. Omenjeni JBL ima to težavo, da so ga nagnali na basu na 300Hz, kar dela perjanico, nato pa dva mida, kar še bolj zagreni prostorsko sliko. Potem noben titanium tweeter ne pomaga. Res pa je moda ozkih boxov, z več wooferji, pa še v različne smeri nažgano, pa izvrstna finalizacija in lepi prospekti. Do prave presence in vstopa glasbe v prostor pa je kar dolga pot. V naravi vsi toni prihajajo od inštrumentov, pevcev iz ene točke in brez zaostajanja, zato je narava najboljši učitelj. Redka izjema je klavir, ki igra iz točke (strune) okvirja iz gusa in še to se potem delno odbija od 45° odprte plošče. Zato ga pa nobeden ne zna posnet, ker je jasen in zamolkel obenem.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pinus



Pridružen/-a: Pet Feb 2012 1:16
Prispevkov: 940
Kraj: Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 14, 2018 01:10    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

@Coldplay 33 - glede na opis tipa zvoka , tudi navajenost (- deloma si že okusil JBL sound), menim, da lahko ostaneš pri brandu in greš nekoliko navzgor..
BW 800d je ok zadeva, transparenten a obenem analitično zastavljen (nadležen s slabim solid state-om), tip basa pa je drugačen od jbl, ni tak kot ga navajaš, oz. si ga okusil.., potrebuje kvaliteten in močan solid state amp, drugaće ostane bas "v boxu"..
Serija 250 (je 4-way) datira od 82- 99 leta.. Njih zadnja varianta Jubilee s cc biamping network-om je najkvalitetnejša izvedba.. Amp raje močnejši, viskotokovni, primerni so za večje prostore 30-50m2, manj ne, da pokažejo, kaj zmorejo, v manjših je overbas..- cca 1800-2400€..
Za cca 7000-8000 se je našel 4365 monitor, 4343 za cca 5000€, enako 1400 array, K2 9800 za 10-13.000€...
Če najdeš L 220 za cca 2500€, pa tudi če daš 3000€, seveda po sreči v original mint stanju..., priklopi za začetek na Mac, kasneje pa na nekaj dobrega , močnega v A-klasi.. Glede na vloženo, samo brez strahu - ne bo ti žal... haha..
Višek pa potrošiš za drugo, lahko tudi dopust..
Da ne bo samo pisanje, pa nasveti v prazno, kot večkrat tule na forumu - lahko zadeve o katerih sem pisal tudi osebno slišiš pri meni..
Dokler sem še pri volji...haha...



Lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 030-353370
gerchy



Pridružen/-a: Pon Sep 2008 10:43
Prispevkov: 670
Kraj: 03

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 14, 2018 10:04    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja, Ti5000 je malce prenov zvočnik, da bi dosegal old school vintage JBL sloves. Je pa za ta denar (seveda rabljen) ob primerni aplikfikaciji vseeno dober nakup, sploh za ljubitelje dobrega basa. Zato previdno pri izbiri, da ne bo razočaranja.

Ampak sedaj, ko raziskujem področje akustike, ne pomaga niti zvočnik za 100.000 €. V urejenem (ali pa posrečenem!) prostoru bo zvočnik za 500 € produciral lepši zvok (predvsem bas) kot veliko dražji v neposrečenem. Smile

@pinus, da malce ugrabim temo. Če prav razumem, je L250 v "klavir" laku iz
z oznako 250Ti jubilee najbolj greha vreden - če ostanemo pri piramidasti obliki?
Bi pa jaz z veseljem slišal 4343 in 4365, če je to res izvedljivo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
jacoby



Pridružen/-a: Sre Jun 2008 10:23
Prispevkov: 1111

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 14, 2018 10:39    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

gerchy je napisal/a:
Ampak sedaj, ko raziskujem področje akustike, ne pomaga niti zvočnik za 100.000 €. V urejenem (ali pa posrečenem!) prostoru bo zvočnik za 500 € produciral lepši zvok (predvsem bas) kot veliko dražji v neposrečenem. Smile

Se pravi kupiš vintage zvočnik za 500€, narediš akustiko za cca 1K€, in si na boljšem, kot nekdo ki ima 10K zvočnike? Laughing to so pravljice za lahko noč.

Moje izkušnje so popolnoma diametralno nasprotne, vrhunski zvočnik igra že v normalnem dnevnem prostoru VRHUNSKO. Kaj šele v urejenem prostoru. Brez bass overhanga brez sikanja in dretja. Ni treba Dr. dizertacije iz akustike, desetine apllikatov itd. To rabiš le za slabo dizajnirane zvočnike, kjer se popravlja napake tovarniškega dizajna.
_________________
The only way to do great work is to love what you do
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 051383384
gerchy



Pridružen/-a: Pon Sep 2008 10:43
Prispevkov: 670
Kraj: 03

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 14, 2018 10:51    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tvoje izkušnje žal niso merodajne oz. jih imaš premalo.
Moje izkušnje so tudi nasprotne tvojim, da je poceni zvočnik igral bolje kot drag - oba v dnevnem prostoru. Kaj pa sedaj? Smile
Ampak pustimo to za drugo temo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
jacoby



Pridružen/-a: Sre Jun 2008 10:23
Prispevkov: 1111

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 14, 2018 10:54    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kateri poceni zvočnik in kateri drag zvočnik? kakšna amplifikacija, morda SONY ES?
_________________
The only way to do great work is to love what you do
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 051383384
gerchy



Pridružen/-a: Pon Sep 2008 10:43
Prispevkov: 670
Kraj: 03

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 14, 2018 11:02    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja, tako je.
Ti5000 in ES.
Bolje od vseh slišanih (veliko dražjih) sistemov na sejmu, na primer.
To se da tudi dokazati, tako da v večji meri ne gre za subjektiven občutek. Predvsem kar se tiče basa - ker to je nekako rdeča nit te teme.
Nimam pa volje dokazovati tega, sploh pa ne preko tipkovnice. Je na internetu ogromno zastonj literature in izkušenj na to temo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
jacoby



Pridružen/-a: Sre Jun 2008 10:23
Prispevkov: 1111

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 14, 2018 11:20    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mi je vse jasno, torej @coldplay33, sedaj veš kaj ti manjka!? Smile

@ES, edino ni mi jasno, Japonci so naredili nekaj res pravih "katan", zakaj Sony? A zato ker je kao lep? Smile

Have fun!
_________________
The only way to do great work is to love what you do
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 051383384
gerchy



Pridružen/-a: Pon Sep 2008 10:43
Prispevkov: 670
Kraj: 03

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 14, 2018 11:27    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ne razumeš.

Vzemiva tvojo dnevno sobo. Je, kakršna je. Predpostaviva, da tvoji zvočniki igrajo vrhunsko. To pomeni, da je soba ustrezno opremljena in takšnih dimenzij, da je zvok enostavno dober.

To definitivno pomeni, da bi tudi slabši zvočniki v tvoji sobi igrali dobro. Zelo verjetno ne bolje od dražjih (čeprav danes tudi to ni pravilo), ampak dajmo predpostaviti, da je kakovost premorazmerna s ceno.

Tvoj sosed, recimo, ima poceni zvočnike in manj posrečen prostor. Ker je nezadovoljen, bo kupil druge (dražje), ampak če je imel prej težave z basom, bodo te še vedno prisotne. Če mu boš ti posodil svoje, bo situacija takisto slaba.

To pomeni (in je dokazano že najmanj 50 let), da ima prostor v spodnjem spektru frekvenc dejansko odločilno vlogo. To je tam nekje pod 300 Hz, kjer slišimo več sobe kot pa zvočnikov. In boljši kot je zvočnik - dražji navadno igrajo nižje - več težav lahko povzročijo.

Upam, da je zdaj bolj jasno.

Zakaj ES? Preprosto. Ker se obnese. Veliko za denar. Pa še vrednost raste.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
coldplay33



Pridružen/-a: Pet Nov 2014 13:49
Prispevkov: 107
Kraj: Vojnik

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 14, 2018 11:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Po mojem znanju je JBL L250 (let, .82) predhodnik 250 TI (let.86). Izšli sta tako jubilee verzija L250 (let.90) kot kasneje 250Ti .Zanimiv je tale opis gtimbers-a iz spodnejga linka.Po njegovem je najboljša 250ti jubilee verzija.

http://www.audioheritage.org/vbulletin/showthread.php?38036-Jbl-250ti-Jubilee-vs-previous-models

To, da cenejši sistem boljše igra od zelo dragega (za moja ušesa) sem že sam velikokrat slišal, pa me celo malo jezi in bega. Res je, da z Sony ES poganjajo tudi Focale. Pa tudi s tem se strinjam, da za prave base mora biti določen nek premer basovca, manjši premeri, tudi z konstrukcijo boxa ali večjim številom nizkotoncev ne morejo doseči enakega učinka (beri enake oblike basa).
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo AIM - AOL Instant - naslov Telefon: 041 331 474
bado.lambadowski



Pridružen/-a: Tor Maj 2012 15:47
Prispevkov: 162
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 14, 2018 13:16    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

z en drek zvočnik lahko zveni samo z en drek, ali je soba ok ali ne....
dober zvočnik pa ima opcijo...lahko zveni dobro ali pa z en drek...pa niti ni nujno od sobe... Very Happy Very Happy Very Happy
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
nek_do



Pridružen/-a: Čet Okt 2009 21:22
Prispevkov: 2276
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 14, 2018 14:03    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tudi JBL-ove 250 smo imeli že na tapeti:
http://www.audio-kontakt.com/forum/viewtopic.php?t=408&postdays=0&postorder=asc&start=2145
_________________
Lep je dan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, ... 39, 40, 41  Naslednja
Stran 2 od 41

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe