Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Kater AV receiver kupiti za Heco Vogue 5.1 zvočnike?

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
naturalshine



Pridružen/-a: Pon Mar 2018 18:14
Prispevkov: 5
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 05, 2018 18:24    Naslov sporočila: Kater AV receiver kupiti za Heco Vogue 5.1 zvočnike? Odgovori s citatom

Spoštovani. Prosil bi če mi lahko kdo pomaga, saj sem totalni laik. Pred časom sem dobil zvočnike HECO Vogue 5.1 z aktivnim wooferjem (http://p2.vatera.hu/photos/2d/31/fca9_5_big.jpg?v2). Ne vem natanko ali so ti zvočniki za kaj ali niso. Nisem pa audiofil da bi potreboval kaj boljšega ali dražjega. Bolj me firbec, da bi to usposobil. Po dolgem času ležanja v omari sem se prejšnji teden odločil ta sistem priklopit na TV..in ugotovim, da ne deluje. Deluje samo aktivni woofer.vse ostalo 5 manjših zvočnikov pa ne delujejo. Isto je ob priklopu na PC. Torej verjetno potrebujem še kaj. Reciver oz. ojačevalnik. Kot prvo ne vem kaj je razlika.. sem pa gledal na tej china german spletni strani electronic.Star.de. Skratka zanima me kaj potrebujem da bi na tem Heco 5.1 predvajal zvok TV (smart tv Samsung) ter zvok z PC. morda tudi bluetooth preko gsm.. ali je OK to ?

https://www.auna.de/HiFi-Geraete/HiFi-Verstaerker/AMP-5100-5-1-Surround-Receiver-1200W-Verstaerker.html

ali morda ojačevalnik

https://www.electronic-star.si/HiFi-in-TV/HiFi-stolpi-komponente/HiFi-receiver/2-0-stereo-HiFi-receiver/CD708-HiFi-stereo-ojacevalnik-600-W-v-crni-barvi-rna.html?redirected=1

ali morda karkoli drugega kar ni preveč drago in bi lahko saj solidno predvajal zvok preko teh zvočnikov. Vas pa razumem in cenim tiste, ki vam zvok in kvaliteta pomenijo veliko.. jaz sem pač zadovoljen z malim. Zdej namreč nimam nič Smile

hvala 100 na uro vsem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ck



Pridružen/-a: Pon Feb 2009 19:27
Prispevkov: 1604
Kraj: kamnik

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 05, 2018 19:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Malo poglej
http://www.heco-audio.de/en/downloads/ambient-5.1-a

Rabiš AV receiver vsaj 5.1 varianto, s tja nekje do 100W moči po kanalu + zvočniške kable
Za kaj več kot poslušanje radija boš potreboval npr. dober receiver s stremerjem + priklop na internet + naročnina na Tidal, ......
Lahko si omisliš DVD ali CD player. Za izvor zvoka lahko uporabljaš PC (če ima receiver USB priklop, WIFi,.................................................

Model in kvaliteta je stvar žepa in "zvočnega" okusa (beri ušes).

Za začetek se greš lahko podučit h kakšnemu ponudniku AV opreme. Prej pa ne pozabi preveriti globino žepa, velikost sobe in željo po poslušanju.
_________________
LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fjaka



Pridružen/-a: Sre Maj 2008 17:04
Prispevkov: 1747
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 05, 2018 21:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ni ti treba biti audiofil da priklpšiš zvočnike....enostavno vprašaj in se bo že najdel nekdo, ki ti bo znal svetovat.....takšne ali drugačne....žal, sem steero vporabnik in nimam izkušnje....so pa fantje na forumu, ki ti lahko pomagajao..... Very Happy
_________________
šoo mazgoon
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
naturalshine



Pridružen/-a: Pon Mar 2018 18:14
Prispevkov: 5
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 05, 2018 22:41    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

fjaka je napisal/a:
ni ti treba biti audiofil da priklpšiš zvočnike....enostavno vprašaj in se bo že najdel nekdo, ki ti bo znal svetovat.....takšne ali drugačne....žal, sem steero vporabnik in nimam izkušnje....so pa fantje na forumu, ki ti lahko pomagajao..... Very Happy


Hvala lepa. Sej malo berem druge poste in ja.. nekateri obvladajo in pomagajo. Jaz bi rabil da mi nekdo samo rece katero poceni stvar kupiti od teh reciverjev.. tam do 100 eur. Al kak euro cez..ali pac ce je se kaj cenejsega.. hvala zaenkrat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
naturalshine



Pridružen/-a: Pon Mar 2018 18:14
Prispevkov: 5
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 06, 2018 11:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Še kdo..kakšen nasvet. Rabil bi bolj konkretno kaj kupiti..
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
trancedeejay
Site Admin


Pridružen/-a: Sob Mar 2008 9:01
Prispevkov: 1372
Kraj: Zgornja Besnica

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 07, 2018 00:57    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdravljeni.
Za tak denar dobite starejši AV receiver, ki podpira Dolby Digital in DTS.

Najcenejšega sem našel za 75 EUR
Link

Have a nice Day

Matt
_________________
MUSIC IS THE KEY
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
naturalshine



Pridružen/-a: Pon Mar 2018 18:14
Prispevkov: 5
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 07, 2018 11:22    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

trancedeejay je napisal/a:
Pozdravljeni.
Za tak denar dobite starejši AV receiver, ki podpira Dolby Digital in DTS.

Najcenejšega sem našel za 75 EUR
Link

Have a nice Day

Matt

Super.. najlepša hvala. Ravno se odločam kaj bi bilo bolje.. ali tega, ki ste ga navedli ali pa tega Denon AVR 2106

http://www.bolha.com/avdio-in-video/avdio/hi-fi-komponente/av-sprejemniki/reciver-denon-avr-2106-1334310043.html?aclct=1520315404&kw=denon+av
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
matevz25



Pridružen/-a: Ned Feb 2018 11:11
Prispevkov: 18
Kraj: Domžale

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 07, 2018 18:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz bi se držal znamk kot so onkyo, marantz, danon, pioneer. Drugega ne. Pa imam top izkušnjo z amazon.de nov openbox reciver iz 650 na 370€ sem ravno kupil. Skoraj pol cenejši.. samo glejte open box od amazon warehouse, ne od drugih prodajalcev. Se izplača...je bil tukaj v 3 dneh za 22€ Poštnine. Lp
Matevž
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
uzitek123



Pridružen/-a: Sob Dec 2013 16:12
Prispevkov: 121
Kraj: OPLOTNICA

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 09, 2018 01:40    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Za majhen denar ti lahko ponudim kar rabiš. Yamaha rx v461.
5.1 ,hdmi, 100w itd
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
naturalshine



Pridružen/-a: Pon Mar 2018 18:14
Prispevkov: 5
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 12, 2018 13:36    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

uzitek123 je napisal/a:
Za majhen denar ti lahko ponudim kar rabiš. Yamaha rx v461.
5.1 ,hdmi, 100w itd


Hvala za ponudbo.. sem vmes ze kupil.. denon avr 2109..

Najlepsa hvala vsem forumašem za pomoc in vaš cas. Hvala
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe