Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Nov A/V reciver za Dolby Atmos
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
matevz25



Pridružen/-a: Ned Feb 2018 11:11
Prispevkov: 18
Kraj: Domžale

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 25, 2018 11:30    Naslov sporočila: Nov A/V reciver za Dolby Atmos Odgovori s citatom

Pozdravljeni!
Zanima me kakšen nov reciver bo potreboval za 5.1.2 sistem atmos
Trenutno imama dali 5.1 sistem dali concept 6, concept center, concept 1, sub je pasiven onkyo in onkyo HT-R370, 9 let star reciver 85w na 8 ohmih.

Bo 100w na 8 ohmih ok mid range reciver ali potrebujem thx cetrified oz več wattov na kanal? cena kar rastre...Gledal sem TX-NR676 ali thx certified TX-RZ710.
Bo prvi ok ali ne? Naj bi imel 100w na kanal pri 8 ohmih, torej25w več kot stari HT-R370 .Prav tako bi uporabil star sub če bo možno, glede na to, da je aktiven..bi ga vezal na main fronte...
V 90% ga uporabljamo na sobni jakosti za stereo radio, tunein, risanke in zvečer filme.

Hvala za odgovor.
LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
delfinus



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 8:55
Prispevkov: 1627
Kraj: Laško

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 25, 2018 15:43    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sam bi pred upgrejdom na Atmos poskrbel za enega ali dva aktivna suba. Ker sub efekti pridejo na sub posebej. Pri pasivnem subu se odrekas kar dosti uzitka ob filmih.
Sicer pa pri A/V receverjih. Vsekakor proti kakovosti in tudi dobri izdelavi.
Nedavno sem se sprehajal po Belgiju in v Mediamarktu in so imeli zlozene te recivercke. Nekaj med njimi je tako izdelanih, da me je blo prav strah, ko sem mal obrnil potenciometer. Popolna rahka tanka plastika,. Prav nagravzno ceneno in za nikamor.
Kaj vec ti ne morem svetovat, ker nimam Atomosa doma in tudi ne cutim potrebe, sem zadovoljen s 5.2 sistemcicom.

lp, d.
_________________
If it sound good and it feel good, then it's musical - James Brown
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
matevz25



Pridružen/-a: Ned Feb 2018 11:11
Prispevkov: 18
Kraj: Domžale

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 25, 2018 17:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

hvala, ja trenutni sub je na temu reciverju še pasiven in dela prav ok.
ja novi reciverji pa rabijo aktiven sub, sem že gledal v tej smeri, samo najprej bom vzel reciver pa potem še sub. stropna zvočnika bom dal onkyo fronte od onkya. nimam pa še pojma ali bosta stropna postala concept 1 ali bosta ostala surround. Naj bi zgornji v atmosu delali bolj kot zadnji, pa je potem bolje da so dali 1 zgornji...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
matevz25



Pridružen/-a: Ned Feb 2018 11:11
Prispevkov: 18
Kraj: Domžale

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 28, 2018 10:14    Naslov sporočila: inwall sub Odgovori s citatom

Pozdravljeni, ok odločil sem se za onkyo 656, ga dobim na amazonu za 355€...
Ok drugo vprašanje. Dal bom inwall subwoofer 25cm na strop pa me zanima ali je ok, da dam za sub hi fi stereo ojačecalec? sub je 180w peak 360w dvojno navitje:
https://www.amazon.de/dp/B0013CE2SU/_encoding=UTF8?coliid=I1S3WV5EAIVM61&colid=IFP05RWVHE53&psc=0

Bi dal oba kanala na sub pa je... Ojačevalec je pa https://www.amazon.de/dp/B0063GC58K/ref=psdc_571838_t1_B00CHRDXFI
ali
https://www.amazon.de/dp/B01EFNSBV2/ref=psdc_571838_t2_B00CHRDXFI
mislim, da bo za moje potrebe ok...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
matevz25



Pridružen/-a: Ned Feb 2018 11:11
Prispevkov: 18
Kraj: Domžale

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 28, 2018 15:25    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

No pa se je stvar spremenila, sem naročil raje tale ojačevalec pa 2 suba za v strop.. to pa nej bi blo dovolj za atmos.
če prav razumem pride iz reciverja signal obdelan, pripravljen ,za sub in ga potem peljem v ojačevalec pa naprej v zvočnika.
Nastavitve basa pa tako, kot do sedaj nastavljam na av komponenti? oziroma po potrebi tudi na ojačevalcu?
Hvala, Lep pozdrav!

https://www.amazon.de/gp/product/B002Y0L8J6/ref=ox_sc_act_title_2?smid=ABV9J41D2VYA9&psc=1


Nazadnje urejal/a matevz25 Sre Feb 28, 2018 15:32; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
delfinus



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 8:55
Prispevkov: 1627
Kraj: Laško

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 28, 2018 15:30    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hoj,

Tole pa ne vem, ce je komu jasno kako ti mislis povezat tale inwall sub z recieverjem in naprej stereo ojacevalcem? Je vec vprasanj kot pa nasvetov.

Ali ima sub svojo kretnico?
Kako bos omejil frekvence? Ali nameravas na sub spustiti, kar cel frekvencni spekter? Verjetno ne?
Kako si si zamislis, da bos povezal A/V receiver in stereo ojacevalec? Zakaj sploh posebej navaden stereo ojacevalec za sub?
Kaj pa raba sub-ampa, kjer lahko direktno nastavis frekvencni rez za sub?
Zakaj ne aktivni sub, kjer se v enem susu resis vseh teh kolobocij?

lp, d.
_________________
If it sound good and it feel good, then it's musical - James Brown
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
matevz25



Pridružen/-a: Ned Feb 2018 11:11
Prispevkov: 18
Kraj: Domžale

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 28, 2018 15:37    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ja av reciver da ven signal za sub ne vseh frekvenc, in gre naprej v ojačevalec pa naprej v 2x sub. prek 1x rca to 2x rca kabla bom povezal reciver z ojačevalcem. ojačevalec ima pa 2 izhoda za 2 sub zvočnika.Nekako tako sem si zamislil. Zvočnik nima kretnice, ker kolikor sem bral je signal sub out na reciverju že porezan, torej samo bass frekvenca.
Aja aktivni sub mi vzame preveč prostora, že ta onkyo je komaj stlačen za vrati pa je 30x30x40cm. inwall je pa skrit v stropu. Ja ojačevalec sem gledal tudi namenski za diy sube pa ne pošilja v slovenijo. In potem sem najdel tipa, ki dela wooferje s PA ojačevalci. in sem rekel, da bi tole pa tud šlo...pač ojačevalec za wooferja in to je to...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 28, 2018 16:41    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Takle woofer ti bo razmajal strop iz Knaufa in bo padel na lepi parket. Če boš pa beton štemal, pa ne vem kako boš to izklesal 20L ali kolikor že rabi.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
matevz25



Pridružen/-a: Ned Feb 2018 11:11
Prispevkov: 18
Kraj: Domžale

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 28, 2018 16:54    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Dobra Smile ja gor v knauf ga bom dal pa ojačal stranice z lesenim ogrodjem , čez je 30cm izolacije pa 50m2 lufta kar je kul, priporočljivo je minimul 86litrov placa zraka. Pomoje to ne bo problem. pa elastični kit na stike pol ko bo vse popokal Very Happy
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
matevz25



Pridružen/-a: Ned Feb 2018 11:11
Prispevkov: 18
Kraj: Domžale

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 01, 2018 00:11    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ok dokler ne premislim sem preklical naročilo od subov pa ojačevalca.
Ena varnanta je da naredim trenutni sub aktiven z ojačevalcem ali z sub ojačevcem, druga pa aktiven sub ki bi bil ozek, globok in visok. Ali pa to kar sem naročil.
Mogoče en wall sub v kotu pa manjši amp...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 01, 2018 10:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

matevz25 je napisal/a:
Dobra Smile ja gor v knauf ga bom dal pa ojačal stranice z lesenim ogrodjem , čez je 30cm izolacije pa 50m2 lufta kar je kul, priporočljivo je minimul 86litrov placa zraka. Pomoje to ne bo problem. pa elastični kit na stike pol ko bo vse popokal Very Happy

Seveda ne bo problema. Tresenju knauf panelov se ne izogneš, neglede kje je subwoofer montiran - to spada k home theatre - kadar rukne ima da trese vse živo. Če bi treslo preveč, ali kaj resoniralo (zujilo zraven) lahko motiraš dodatne tanke gips plošče preko obstoječih - tako se dušijo ena drugo. Samo brez panike, ker ni potrebe.

Jaz tudi razmišljam - še bolj radikalno - postaviti woofer z relativno lahko membrano in najmanj 38cm premera (če bo resonanca dovolj nizka, če ne, pride v poštev še večji premer) v predelno steno ki meji na stopnišče znotraj moje hiše. Tako ima woofer najnižjo možno resonanco, ker ni majhnega volumna odzadaj. Ker predelna stena ni najbolj čvrsta stvar na svetu Laughing predvidevam montažo blizu tal in dva okvirja (vezana plošča in če ne pomaga verjetno 10mm alu plošče z luknjo za woofer) - da v 'sendvič' primejo steno. Lahko tudi naknadno dodam L profil, ki ga fiksiram v tla in na steno kjer je okvir od wooferja. Tako bo bistveno bolj stabilno kot če bi imel sub v škatli..
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
matevz25



Pridružen/-a: Ned Feb 2018 11:11
Prispevkov: 18
Kraj: Domžale

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 01, 2018 14:51    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

No potem nisem edini:) jst imam lesene tramove čez dnevno na katere je obešen knauf tramovi so na pol metra in med njih bi fiksiral woofer... nad tramovi imam pa 30 cm izolacije ker podstreha ni izolirana po stenah. Ni stojne višine na podstrehi.upam da je razumljivo, nisem gradbenik...
No pa mi je ta rešitev spet ušeč. Sedaj rabim samo potrditev za pa ojačevalec ali raje dam sub ojačevalec?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
delfinus



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 8:55
Prispevkov: 1627
Kraj: Laško

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 01, 2018 15:28    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Navaden amp je sicer lahko, a bos moral regulirati vse znotraj A/V receiverja. Ponavadi bos tam lahko nastavil samo frekvenco reza, kaj vec pa ne. Pa se zavisi od modela do modela, nekje je to mozno samo po korakih npr. 60Hz, 80Hz, 100Hz, 120Hz in nic vmes.
Sub amp pa imas vec felksibilnosti. Frekvenco reza lahko nastavis zelo natancno, fazo, gain, izklop, ko ni signala po dolocenem casu ipd (odvisno od modela seveda).

lp, d.
_________________
If it sound good and it feel good, then it's musical - James Brown
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
matevz25



Pridružen/-a: Ned Feb 2018 11:11
Prispevkov: 18
Kraj: Domžale

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 01, 2018 16:14    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ja nekak tako sem mislil, da bo, sem gledal,pa onkyo nima nekih hudih nastavitev, samo crossover po korakih, pa level. ok neumno vprašanje, na temu ojačevalcu v linku se lahko nastavlja s potencometrom high mid pa low in glede na to da bi dobil notr samo low signal, a nebi potem s tem nastavljal crossover, z volumnom pa gain , samo vprašam...Smile hm kaj pa če kupim še eno poceni crossover kretnico? za ojačevalec navijam, ker bi lahko priklopil 2 suba...2 sub ampa pa nista ravno poceni...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
matevz25



Pridružen/-a: Ned Feb 2018 11:11
Prispevkov: 18
Kraj: Domžale

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 01, 2018 22:08    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Živjo spet jaz..imam možnost dobit
Onkyo M-282 za 109$ je buy it now, iz californije, je ravno teta tam 1 mesec pa mi ga lahko prinese ali pošlje.
2x100w pri 8 ohmih, mi je komponrnta všeč bi pasala zraven novega onkya:)
Samo me zanima ali bo tole dovolj za poganjat 2 suba... dobr sej na ful nikol ne poslušamo na ene 70% je stereo z woofrom, Kaj predlagate? Bi tole šlo čez? Tole je en review na ebayu pa nevem če lohk verjamem:

“buy it..its a beast
This amp is a beast... its poweing a pair of dcm kx-212. Thats 4- 12 Inch woofers and the gain is only half way up. Its definitely way underrated. Go for it get one... real clean and real powerful”
Hvala.
https://www.ebay.com/p/Onkyo-M-282-2-Channel-Power-Amplifier/117519327?iid=282862095038
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe