Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

CD ali DAC
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HIGH-END AUDIO
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
fjaka



Pridružen/-a: Sre Maj 2008 17:04
Prispevkov: 1747
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Apr 26, 2020 15:24    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

kupujem dober avto, za ne preveĆØ denarja...?!?...v bistvu, ĆØe mi ga kdo podari.... Rolling Eyes
_________________
Ŕoo mazgoon
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Ned Apr 26, 2020 19:48    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

fjaka je napisal/a:
kupujem dober avto, za ne preveĆØ denarja...?!?...v bistvu, ĆØe mi ga kdo podari.... Rolling Eyes


Z zelo podobno logiko sem se že sreĆØal, ko sem kaj prodajal. Mnogi bi sicer imeli, samo plaĆØali bi minimalno.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bigi7



Pridružen/-a: Tor Okt 2013 14:54
Prispevkov: 54
Kraj: LOGATEC

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 27, 2020 08:25    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zamenjal bi DAC pri sebi doma, ne pa z drugimi.
Sicer sta pa omenjena Daca cenovno isti rang.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 041525054
DAVOR



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 17:27
Prispevkov: 454
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 27, 2020 09:00    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ne vem kaj je zate boljŔi zvok.
DAC40 je kr stara zadeva, s slabim tenor usb ĆØipom. ƈe ne uporabljaÅ” usb vhoda potem te ne moti. Zame ta kartica nikakor ni vredna 800...1000eur. In ko jo vtakneÅ” v amp je vso napajanje odvisno od napajalnikov v ojaĆØevalcu, in seveda tudi zvok.
Slabost eksternega daca je dodaten stroÅ”ek v kablih. drugaĆØe pa precej bolj fleksibilna zaderva. Imam 2 Audio-gd daca. V redu narejeni za denar. Sem pa moral es9038pro precej predelat ker ni bil na nivoju ki sem ga želel. Meni je pomembna natur dinamika in ne tenko piskanje in neka ultraresolucija. Tu je tvoj es9018 Å”e bolj problematiĆØen. Dac50 z AK dacem je meni precej bolj vÅ”eĆØen po designu. AK4490 sicer nima pa take mikrodinamike in resolucije kot es9038pro.
ES90xx potrebuje dobro napajanje potem pa lahko lepo dela.
Recimo pri meni original board ni imel nobenega regulatorja zraven daca es9038pro. Sem se kr namuĆØil da sem spravil 7 regulatorjev karseda blizu daca. So pa pred tem 3je preregulatorji Edino kar me moti pri vseh Audio gd dacih je da se preveĆØ grejejo, ker je vse preveĆØ nagneteno in vse deluje v visokem toku delovanja. Za zvok super ampak za elemente pa ne.


ƈe ti je tvoj Audio gd pretanko zveneĆØ potem raje nabavi dac50,
_________________
KISS- Keep It Simple and Smart
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
bigi7



Pridružen/-a: Tor Okt 2013 14:54
Prispevkov: 54
Kraj: LOGATEC

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 27, 2020 14:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala za strokoven odgovor.

Sam se ne spoznam tako dobro na elektroniko kot vi.

Rad bi naÅ”el nekako optimalni DAC za moj ojaĆØevalec za neko razumno ceno
preko katere ne bi Å”el. Verjetno je kartica DAC 40 ali 50 optimalno prilagojena njihovim ojaĆØevalcem.

Verjetno Accuphase ne bi pripravil Dac modul za svoje ojaĆØevalce,ĆØe ne bi zagotavljali dobrega zvoka.
Poleg tega nimaŔ problemov in stroŔkov z kabli.

Moj gd-audio, katerega sem kupil od prvega lastnika iz NemĆØije, je imel Å”e priložen nekakÅ”en ĆØip z opozorilom naj ga skrbno shranim,da mi bo lahko Å”e prav priÅ”el.

Prvi lastnik je bil z napravo zelo zadovoljen,vendar je Å”el v nadgradnjo svojega sistema z nabavo novega daca- LAMPIZATOR za skoraj 9000ā‚¬.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 041525054
Luchas



Pridružen/-a: Čet Nov 2015 15:23
Prispevkov: 22
Kraj: KOPER

PrispevekObjavljeno: Sob Okt 31, 2020 02:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zdravo!
Do zdej sem veĆØinoma predvajal samo CDje preko cd-playerja in posluÅ”al radio (preko receiverja, kateri je kot pre). Imam pa stereo integriran ojaĆØevalec.
Zdaj pa sem razmiÅ”ljal v smeri PC-ja vrjetno kakÅ”en mini mac z roon platformo, + dac z MQA. Kateri dac bi nabavu do 1k ā‚¬. ZdajÅ”nji sistem je bil cca 2k.
Lp, Luka
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bogomir 4051



Pridružen/-a: Tor Dec 2008 19:42
Prispevkov: 1440
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Okt 31, 2020 09:54    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Streamer Bluesound Node2. Zna vse, razen dsd, ki jih mogoĆØe sploh nimaÅ”. Cena cca 500ā‚¬, zastopstvo se mi zdi, da v Mariboru.
Sem ga imel na preizkuŔnji. Vreden svojega denarja.
Deluje na AKM ĆØipovje.

lpm
_________________
miro
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 031361550
Luchas



Pridružen/-a: Čet Nov 2015 15:23
Prispevkov: 22
Kraj: KOPER

PrispevekObjavljeno: Sob Okt 31, 2020 12:15    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala za idejo, bom pogledal kar sem zasledil baje da nima dobre zvoĆØne slike, kakorkoli premikam post v pravo temo pod: dac? Se opraviĆØujem za smetenje.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HIGH-END AUDIO Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5
Stran 5 od 5

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe