Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Napajalni kabel - power cable
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HIGH-END AUDIO
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
primoz bajc



Pridružen/-a: Sre Jun 2008 12:37
Prispevkov: 14
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 17, 2022 13:24    Naslov sporočila: Napajalni kabel - power cable Odgovori s citatom

Živjo,

Po postopni izgradnji audio sistema 2.0 (second hand) so prišli na vrsto tudi napajalni kabli.

Obstoječe - generične bi rad nadgradil do stopnje pri kateri bi moj sistem še slišno izboljšali v rangu ostalih audio naprav.

Audio sistem:

Sugden 21SE
Focal Aria 906
T+A DAC 8 DSD
Chord Epic (RCA in zvočniški kabli)
Glasba HI-res flac & DSD 512/256/128

Se priporočam za nasvet o vrsti (značilnosti) priporočenega kabla in priključkov oz. o imenu proizvajalca/model glede na vaše izkušnje.

Hvala in LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
hugoss



Pridružen/-a: Sob Dec 2010 20:32
Prispevkov: 17
Kraj: Koper

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 17, 2022 18:30    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdravljen,
na osnovi podanih informacij bi moj nasvet bil, da z nakupom drugih napajalnih kablov še nekoliko počakaš in morda predhodno razmisliš v dveh smereh, kjer bi lahko bila učinek in zadovoljstvo večja:
- nabava full range zvočnikov: če prostor in domači dopuščajo floorstanderje, ali pa kakšen sub k obstoječim Ariam. (predpostavljam, da poslušaš raznovrstno glasbo)
- nabava namenskega streamerja z dobrim napajanjem: v kolikor imaš npr. sedaj običajni računalnik, bi tu lahko bil preskok precej slišen.
Najbrž to ni odgovor, ki si si ga želel, bo pa upamda kdo drugi prispeval še kaj o kablih.
lp, andrej
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 17, 2022 19:37    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Shunyata ima dobre napajalne kable. Sem pred časom testiral enega. Žal se ne spomnim kateri model je bil (Venom ali Delta). Zelo so poživili zvok. Edina pomanjkljivost je precej visoka cena. Zato sem se odločil za Isotek Premier (za mono bloka in za amp za slušalke) in Eternal za DAC/preamp, ki so za ta denar dokaj solidni kabli.

Nekateri prisegajo na koncept DIY.
_________________
"Whenever we find connoisseurship operating within science or technology we may assume it persists only because it has not been possible to replace it by a measurable grading." Michael Polanyi
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sullly



Pridružen/-a: Pon Avg 2021 17:26
Prispevkov: 387
Kraj: Globes

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 18, 2022 08:40    Naslov sporočila: Re: Napajalni kabel - power cable Odgovori s citatom

primoz bajc je napisal/a:
Živjo,

Po postopni izgradnji audio sistema 2.0 (second hand) so prišli na vrsto tudi napajalni kabli.

Obstoječe - generične bi rad nadgradil do stopnje pri kateri bi moj sistem še slišno izboljšali v rangu ostalih audio naprav.

Audio sistem:

Sugden 21SE
Focal Aria 906
T+A DAC 8 DSD
Chord Epic (RCA in zvočniški kabli)
Glasba HI-res flac & DSD 512/256/128

Se priporočam za nasvet o vrsti (značilnosti) priporočenega kabla in priključkov oz. o imenu proizvajalca/model glede na vaše izkušnje.

Hvala in LP

Moj predlog je, da s testerjem (ohm meter) preveriš ali obstaja kratek stik med ozemljitvijo (sredinski pin na vhodnem konektorju 220V) in maso na činč signalnih priključkih. Na vseh napravah.
Vse nadaljno izvajanje se nanaša na to situacijo.

Če je odgovor da, potem vedi, da se masa signala sprehaja tudi po ozemljitvenem vodu napajalnega kabla. V takem poslušaš efekte ground loop-a, kjer so v skupinski orgiji udeleženi vsi kabli in razdelilec 220V. Še posebej je veselo če je v hišni napeljavi uporabljeno ničenje (nevtralni vod 220V uporabljen za ozemljitev), kar ti smeti iz omrežja direktno naseli na minus vseh signalov v sistemu.
V takem napajalni kabel, vtikači, razdelilci vplivajo ohoho.

Ker gre za skupinski učinek, se ne čuditi, če z določenim interkonektom bolj paše en napajalni kabel, čim menjaš interkonekt, pa en drugi. Iz istega razloga se ne da vnaprej predvideti obnašanja kabla - naprimer efekte ki jih slišiš pri kolegu prenesti v svoj sistem. Ne gre tako, je nepredvidljivo kaj bo prišlo ven. Delno so kabli predvidljivi, če imajo močan 'štempelj', ki udari ven, neglede na situacijo. Presodi sam ali rabiš isti štempelj v vsaki muziki.
Eno dobro pravilo je, da je komplet tako napajalnih kot interkonekt kablov od istega proizvajalca in iz iste serije/klase; ker si je že sam razbijal glavo kako uskladiti performanse.
Če pa se ti igra, je vesela dolgoletna zabava zagotovljena.
------
Ne priporočam to kar sem sam naredil; izločil ozemljitve iz vseh napajalnih kablov. Sedaj absolutno nisem v stanju slišati razlike med napajlnimi kabli, pa mi igrajo kar tisti za 5€. Za razdelilec pa sem uporabil finto znanega proizvajalca - da je do razdelilca vsaj 6m kabla, ki je navit v rolo. V ta namen sem nabavil razdelilec, ki je navit v kolutu in zaprt v ohišje, pa ga odmotaš koliko rabi. Tako se ustvari tujava, ki delno filtrira smeti. No, za signalne naprave imam ločilni trafo, za pogon gramofona pa regulacija kar direkt na mrežo; je na novo razvita elektronska regulacija motorja (premiera v preteklih tednih) popolnoma neobčutljiva.
Naprave so pod napetostjo samo kadar sem prisoten. Za vsak slučaj.
_________________
Great minds discuss ideas; average minds discuss events; small minds discuss people.
(Eleanor Roosevelt)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
primoz bajc



Pridružen/-a: Sre Jun 2008 12:37
Prispevkov: 14
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 18, 2022 10:04    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

hugoss je napisal/a:
Pozdravljen,
na osnovi podanih informacij bi moj nasvet bil, da z nakupom drugih napajalnih kablov še nekoliko počakaš in morda predhodno razmisliš v dveh smereh, kjer bi lahko bila učinek in zadovoljstvo večja:
- nabava full range zvočnikov: če prostor in domači dopuščajo floorstanderje, ali pa kakšen sub k obstoječim Ariam. (predpostavljam, da poslušaš raznovrstno glasbo)
- nabava namenskega streamerja z dobrim napajanjem: v kolikor imaš npr. sedaj običajni računalnik, bi tu lahko bil preskok precej slišen.
Najbrž to ni odgovor, ki si si ga želel, bo pa upamda kdo drugi prispeval še kaj o kablih.
lp, andrej



Hvala za zgornji nasvet.

Sem pozabil navesti da imam v sitemu tudi REL t/5i, ki bistveno izboljša zvočno sliko in glede a njihov način priklopa tudi razbremeni zvočnika na nizkih frekvencah. Ker je sub samo eden sem ga postavil v kot sobe (30m2).

Zanimivo, o nabavi streamerja sploh nisem razmišljal iz vidika izboljšanja zvoka glede na predvajanje iz računalnika. Sedaj na računalniku uporabljam plačljiv HQ player ki lahko tudi upsampla hi-res flac file do 384kHz oz. DSD do 512. Zaradi visoke zahteve po procesorski moči pri upsamplanju ga lahko uporabljam za flac-e, za DSD pa le v primeru da iz 64 pretvori v 128. Temu bi se verjetno potem moral odreči.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sakala1



Pridružen/-a: Sob Nov 2010 17:04
Prispevkov: 96
Kraj: CELJE

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 18, 2022 10:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tudi jaz sem imel ničenje,pa sem imel težave razno razne.Odločil sem se,da naredim svojo ozemljitev.Zabil sem štiri sonde v zemljo,ki so 10 metrov narazen potem pa z 16 kvadratom priklopil direktno na ozemljitev na zunanjo omarico. Do tukaj je bilo sedaj ok. Kašen pa imam dovod iz notranje omarice pa do hi-fi ja sem se vprašal?
Imel sem dovod 1,5 kvadrat-katastrofa. Tako sem zamenjal tudi dovodni kabel iz omarice do komponent.
Veliko dela in razbijanja vendar se izplača. Sistem se je popolnoma umiril in je druga zgodba,nekaj drugega,kot je bila prej itd.
Sedaj vidim,da z vsakim kablom,ki si ga izposodim ali ga kupim nastaja sprememba. Bistvo je,da bolj kot so materiali čisti,večji je končni rezultat. Posledično je manj smeti v sistemu. V mojem sistemu sem največjo pridobitev spoznal z konektorji :OYAIDE C-004 konektor IEC berilij + platina / paladij in pa
OYAIDE P-004e. Pozabi kopije,ki so nič od nič v hi-endu! Nekaj jih imam še za zamenjat in pa seveda imam še delo ter prostor tudi na varovalkah ki pa so tudi bistvenega pomena in velike spremembe.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: 041614173
primoz bajc



Pridružen/-a: Sre Jun 2008 12:37
Prispevkov: 14
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 18, 2022 10:13    Naslov sporočila: Re: Napajalni kabel - power cable Odgovori s citatom

sullly je napisal/a:
primoz bajc je napisal/a:
Živjo,

Po postopni izgradnji audio sistema 2.0 (second hand) so prišli na vrsto tudi napajalni kabli.

Obstoječe - generične bi rad nadgradil do stopnje pri kateri bi moj sistem še slišno izboljšali v rangu ostalih audio naprav.

Audio sistem:

Sugden 21SE
Focal Aria 906
T+A DAC 8 DSD
Chord Epic (RCA in zvočniški kabli)
Glasba HI-res flac & DSD 512/256/128

Se priporočam za nasvet o vrsti (značilnosti) priporočenega kabla in priključkov oz. o imenu proizvajalca/model glede na vaše izkušnje.

Hvala in LP

Moj predlog je, da s testerjem (ohm meter) preveriš ali obstaja kratek stik med ozemljitvijo (sredinski pin na vhodnem konektorju 220V) in maso na činč signalnih priključkih. Na vseh napravah.
Vse nadaljno izvajanje se nanaša na to situacijo.

Če je odgovor da, potem vedi, da se masa signala sprehaja tudi po ozemljitvenem vodu napajalnega kabla. V takem poslušaš efekte ground loop-a, kjer so v skupinski orgiji udeleženi vsi kabli in razdelilec 220V. Še posebej je veselo če je v hišni napeljavi uporabljeno ničenje (nevtralni vod 220V uporabljen za ozemljitev), kar ti smeti iz omrežja direktno naseli na minus vseh signalov v sistemu.
V takem napajalni kabel, vtikači, razdelilci vplivajo ohoho.

Ker gre za skupinski učinek, se ne čuditi, če z določenim interkonektom bolj paše en napajalni kabel, čim menjaš interkonekt, pa en drugi. Iz istega razloga se ne da vnaprej predvideti obnašanja kabla - naprimer efekte ki jih slišiš pri kolegu prenesti v svoj sistem. Ne gre tako, je nepredvidljivo kaj bo prišlo ven. Delno so kabli predvidljivi, če imajo močan 'štempelj', ki udari ven, neglede na situacijo. Presodi sam ali rabiš isti štempelj v vsaki muziki.
Eno dobro pravilo je, da je komplet tako napajalnih kot interkonekt kablov od istega proizvajalca in iz iste serije/klase; ker si je že sam razbijal glavo kako uskladiti performanse.
Če pa se ti igra, je vesela dolgoletna zabava zagotovljena.
------
Ne priporočam to kar sem sam naredil; izločil ozemljitve iz vseh napajalnih kablov. Sedaj absolutno nisem v stanju slišati razlike med napajlnimi kabli, pa mi igrajo kar tisti za 5€. Za razdelilec pa sem uporabil finto znanega proizvajalca - da je do razdelilca vsaj 6m kabla, ki je navit v rolo. V ta namen sem nabavil razdelilec, ki je navit v kolutu in zaprt v ohišje, pa ga odmotaš koliko rabi. Tako se ustvari tujava, ki delno filtrira smeti. No, za signalne naprave imam ločilni trafo, za pogon gramofona pa regulacija kar direkt na mrežo; je na novo razvita elektronska regulacija motorja (premiera v preteklih tednih) popolnoma neobčutljiva.
Naprave so pod napetostjo samo kadar sem prisoten. Za vsak slučaj.



Hvala za zgornji obsežen nasvet.

V bloku imamo verjetno veliko smeti in zmešnjave v električnih tokovih. Sem pa uspešno odstranil rahel šum v subwoferju s tem ko sem ga priklopil na isto vtičnico kot ojačevalec (nasvet iz Playrooma).

Za zgornjo preveritev se bom obrnil na kolega - strokovnjaka za el. napeljavo. V vsakem primeru pa imam namen enkrat potegniti samostojen el. vod iz razdelilne omarice v stanovanju, samo za priklop audio naprav.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Tor Okt 18, 2022 17:12    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ali imaš vse naprave pravilno priključene na vtičnice (faza)?
_________________
"Whenever we find connoisseurship operating within science or technology we may assume it persists only because it has not been possible to replace it by a measurable grading." Michael Polanyi
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sullly



Pridružen/-a: Pon Avg 2021 17:26
Prispevkov: 387
Kraj: Globes

PrispevekObjavljeno: Sre Okt 19, 2022 10:57    Naslov sporočila: Re: Napajalni kabel - power cable Odgovori s citatom

primoz bajc je napisal/a:

...
.. Sem pa uspešno odstranil rahel šum v subwoferju s tem ko sem ga priklopil na isto vtičnico kot ojačevalec (nasvet iz Playrooma)...


Seveda, če imaš dve vtičnici narazen na zidu - se v ground loop vključi še ves kabel ki je v zidu med njima.

Pri REL-u vedo: subwooferji, nameščeni na različnih koncih sobe, bodo priključeni na različne vtičnice in v igri bo velik ground loop če greš s signalnim kablom v sub. Če pa vzameš signal iz zvočniškega kabla, si na varnem. Pinnnnk...
_________________
Great minds discuss ideas; average minds discuss events; small minds discuss people.
(Eleanor Roosevelt)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
boogie



Pridružen/-a: Pon Maj 2009 9:58
Prispevkov: 36
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 20, 2022 20:16    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

benma je napisal/a:
Ali imaš vse naprave pravilno priključene na vtičnice (faza)?

in kako ugotoviš, če so vtičnice pravilno priključene?
_________________
Working Hard, Or Hardly Working?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Sob Okt 22, 2022 15:34    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tu je opisan postopek:
http://mh-audio.nl/mainspolarity2.html
_________________
"Whenever we find connoisseurship operating within science or technology we may assume it persists only because it has not been possible to replace it by a measurable grading." Michael Polanyi
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
boogie



Pridružen/-a: Pon Maj 2009 9:58
Prispevkov: 36
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Okt 22, 2022 17:44    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

benma je napisal/a:
Tu je opisan postopek:
http://mh-audio.nl/mainspolarity2.html


hvala za tole...poizkusim.
_________________
Working Hard, Or Hardly Working?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
zvocnik



Pridružen/-a: Čet Okt 2008 22:12
Prispevkov: 786
Kraj: Piran

PrispevekObjavljeno: Sob Okt 22, 2022 19:20    Naslov sporočila: Re: Napajalni kabel - power cable Odgovori s citatom

sullly je napisal/a:

Moj predlog je, da s testerjem (ohm meter) preveriš ali obstaja kratek stik med ozemljitvijo (sredinski pin na vhodnem konektorju 220V) in maso na činč signalnih priključkih. Na vseh napravah.


Vse balansirane naprave in najbrž tudi velika večina single ended naprav ima signalni krog 'ozemljen' in ne floating in, če je torej ozemljen potem kratek stik kot zgoraj zagotovo obstaja.
Potem so tu še naprave kot: https://www.synergisticresearch.com/accessories/ground-isolation/active-ground-block-se/ , ki omogočajo, da se vse signalne linije in vsi proti RFI in ostali ukrepi izvedejo na ozemljitev ter tako odvodu raznih motenj.

Lp
_________________
Information is not knowledge
Knowledge is not wisdom
Wisdom is not truth
Truth is not beauty
Beauty is not love
Love is not music
Music is the best !

FZ
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 041 737 410
raptor



Pridružen/-a: Čet Jan 2014 11:03
Prispevkov: 175
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 23, 2022 08:39    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ce govorimo striktno o najvecjem efektu, pri nekem sistemu kot je tvoj za sorazmeren denar. Nabavi, filter Isotek mini mira, potem se pa zacni igrat s kabli, ce ti je volja. Je pa definitivno tako, da bos na kablih pustil veliko (nesorazmeren delez) denarja, da bos slisal neke relevantne spremembe. Sam sem relevantno razliko od svojih zvocniskih kablov za cca. 150€ (diy), slisal sele pri kablih za cca. 1000€.
Pa poskusi se poigrati z nogicami pod ojacevalnikom-to je pri meni dalo bistveno vecji ucinek kot kabli za 1000.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sullly



Pridružen/-a: Pon Avg 2021 17:26
Prispevkov: 387
Kraj: Globes

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 23, 2022 09:56    Naslov sporočila: Re: Napajalni kabel - power cable Odgovori s citatom

zvocnik je napisal/a:
sullly je napisal/a:

Moj predlog je, da s testerjem (ohm meter) preveriš ali obstaja kratek stik med ozemljitvijo (sredinski pin na vhodnem konektorju 220V) in maso na činč signalnih priključkih. Na vseh napravah.


Vse balansirane naprave in najbrž tudi velika večina single ended naprav ima signalni krog 'ozemljen' in ne floating in, če je torej ozemljen potem kratek stik kot zgoraj zagotovo obstaja.
Potem so tu še naprave kot: https://www.synergisticresearch.com/accessories/ground-isolation/active-ground-block-se/ , ki omogočajo, da se vse signalne linije in vsi proti RFI in ostali ukrepi izvedejo na ozemljitev ter tako odvodu raznih motenj.

Lp

Ojla, kontaktiramo po dolgem času.
Balansiran konektor ima 3 pin-e od tega je prvi (1) ozemljen oklop, ostala dva sta plus in minus signala in ni nobeden od njih ozemljen.
Single ended pa ima minus signala in ozemljitev vse v enem. Tu je bistvena razlika, ki dela 'štalo', ker minus signala potom ozemljitve v napajalnem kablu pride v stik z 220V mrežo in tvori ground loop. Kar se pri balansiranem ne zgodi in mirno lahko povezuješ ozemljitve brez grožnje.

Torej imamo minus signala ki (poleg interkonekta) potuje tudi preko ozemljive v power kablu na razdelilec in preko njega na drugi power kabel, ki pripelje signal na povezano napravo in s tem zaključi krog. V ground loopu sta vedno dva power kabla in razdelilec (povezava) vmes. Jasno da to dela štalo in kako boš predvidel zvočni rezultat če menjaš samo en kabel? To brije norce iz avdiofilov in iz nas dela budale. Istočasno dela budale tudi iz električarjev, ki trdijo da ne more biti razlike v zvoku zaradi 220 kablov. Na eni strani tisti ki slišijo, na drugi nasprotujoči 'strokovni verniki' ki ne razumejo kaj se dogaja.
Tudi zvok interkonektov je pogojen z ground loop-om. Če loop-a ni, je bistveno jasnejša slika njihovega vpliva na zvok. Ki je tudi manjši kot običajno.

Floating (brez ozemljene mase) so skoraj vse naprave japonskih firm. In, oppa, tudi top Yamaha 5000 predojačevalec in končna stopnja - čeprav ali kljub temu da sta oba balansirana. Pa oba sta znana po praktično rekordnih signal/šum vrednostih in resoluciji.
Torej ozemljitev nikakor ni pogoj za dobre rezultate. Po mojih preizkusih je ravno obratno - brez ozemljitve opazno prostornejša in mirnejša, bolj v fokusu stereo slika.

Kolikor vem, je pogoj za floating samo v tem, da je transformator dvojno izoliran. Zaradi dodatne varnosti v primeru okvare. Ves 'keč' je samo tu.
------------------
Včasih smo za optimalno priključitev 220V vtiča z rahlim dotikom podrsali po robu aluminijaste prednje plošče ojačevalca ali druge naprave. Če smo čutili da se trese, se je obrnilo vtič. Lahko se to testira tudi s fazenbriferjem, ki ne sme svetiti. Ali pa kot je opisano v linku predhodnih postov, malo komplicirano a v primeru balansiranih naprav naj postopek.
_________________
Great minds discuss ideas; average minds discuss events; small minds discuss people.
(Eleanor Roosevelt)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HIGH-END AUDIO Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Naslednja
Stran 1 od 10

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe