Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Novi bookshelfi
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
cink



Pridružen/-a: Sre Dec 2009 23:51
Prispevkov: 164
Kraj: Domžale

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 19, 2018 12:05    Naslov sporočila: Novi bookshelfi Odgovori s citatom

Torej, malo gledam za novimi zvočniki pa so mi zanimivi naslednji DALI ZENSOR 1 ali 3(ta je že malo velik) , Q Acoustics 3020, in Tangent Sprectrum X5.

Izvor ni audiofilski - Sonos Connect AMP (55W po kanalu) streaming Google music, Tidal. Glasba: jazz in klasična pa kakšen pop jazz tipa Sade.

Ima kdo izkušnje z zgornjimi zvočniki, predlaga kdo kaj drugega?

Aja, verjetno bodo na standmountih. Hvala v naprej.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
raptor



Pridružen/-a: Čet Jan 2014 11:03
Prispevkov: 175
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 19, 2018 18:02    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kolega je sel po isti poti-zensor 3 in stojala. Svetoval sem mu, naj vzame zensor 5, ker potem ni neke cenovne razlike, pa me ni poslusal. Po mesecu mi je ze bolj potihem priznal, da mu je zal. Petke iz sebe stisnejo precej vec zvoka in prijetno majhni so.

Kaksne zvocnike zelis je pa odvisno od tvojih zelja in to kaksen zvok ti je vsec-ponudbe je ogromno. Pojdi jih poslusat.

Cisto osebno se mi zdijo daliji boljsa izbira od QA. Poznam zensorje 3 in tudi 3020. Za poslusat so mi boljsi daliji, saj se mi zdijo bolj zabavni-QA so za moj okus prevec polikani, manjka jim iskrivosti.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Goran_82



Pridružen/-a: Pet Jul 2008 21:35
Prispevkov: 79
Kraj: štajerska

PrispevekObjavljeno: Sob Jan 20, 2018 22:03    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zensor 3 sem imel kakšno leto, ko sem jih prodal sem na ista stojala postavil Zensor 1, ki sem jih prej uporabljal za surround.
Super zvočniki, ogromno detajlov...pri Zensor 1 je pač logično manj basa in dinamike. Ampak pri meni je pomagal še Dali E12F sub...tako da bistvene razlike med 1 in 3 niti ni bilo.

Priklopljeni so bili na Marantz Nr1607 (slim line AV), ki jih je brez težav poganjal.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ico



Pridružen/-a: Ned Maj 2013 10:00
Prispevkov: 193
Kraj: kranj

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 12, 2018 21:01    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ne vem kje bi se dalo Dali sploh poslušati?,osebno mi je ne vem kako naj mu rečem strokovnjak iz playroom Domžale svetoval za mojih 12kvadratov indiana line tesi 261 ki jih bo po njegovih besedah z lahkoto poganjal moj starejši marantz sr4200, osebno mi niso najbol všeč po zvoku ki jih oddajajo.ne vem mogoče je bil nakup prenagljen.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
aleksander



Pridružen/-a: Sob Nov 2008 17:47
Prispevkov: 658
Kraj: Ajdovscina

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 12, 2018 22:14    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zvok se bo z uigravanjem bistveno izboljšal..Vsaj 1-2 tedna lepo na 1/3 glasnosti po par ur na dan.Boš presenečen kako se zvok izboljša,ko se zadeve malo udelajo ..
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Yahoo Messenger - naslov MSN Messenger - naslov
fjaka



Pridružen/-a: Sre Maj 2008 17:04
Prispevkov: 1747
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 12, 2018 22:45    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

aleksander je napisal/a:
Zvok se bo z uigravanjem bistveno izboljšal..Vsaj 1-2 tedna lepo na 1/3 glasnosti po par ur na dan.Boš presenečen kako se zvok izboljša,ko se zadeve malo udelajo ..


zvok se vsekakor izboljšuje...samo, če ne zaigra na prvo roko, ne bo nikoli....yebi ga...zlato pravilo...pa filozofirajte še naprej....
_________________
šoo mazgoon
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ico



Pridružen/-a: Ned Maj 2013 10:00
Prispevkov: 193
Kraj: kranj

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 12, 2018 23:01    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

aleksander je napisal/a:
Zvok se bo z uigravanjem bistveno izboljšal..Vsaj 1-2 tedna lepo na 1/3 glasnosti po par ur na dan.Boš presenečen kako se zvok izboljša,ko se zadeve malo udelajo ..

ja to mi je bilo rečeno,da se bodo boxi ulaufali z časom,koliko bo pa dejansko razlike...pa težko verjamem,ali pač...tenks
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
delfinus



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 8:55
Prispevkov: 1627
Kraj: Laško

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 13, 2018 09:31    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Se strinjam, izboljsave so minimalne oz. zanemarljive z uigravanjem na istem danem sistemu. To je vec ali manj psihoakustika, ki deluje v nasi glavi in se privajamo ali pa ne privajamo na nov zvok. Najvec izboljsav se naredi, ko implementiramo kaj drugega. Spremenimo pozicijo zvocnikov, namesto sus lajtnge damo ene normalne solidne zvocniske kable, zamenjamo interkonekte, odstranimo smeti od messing mostickov, naredimo kaj na akustiki, zamenjamo ojacevalec, vir, dodamo sub, dodamo kak filter za elektriko ipd.

lp, d.
_________________
If it sound good and it feel good, then it's musical - James Brown
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
cink



Pridružen/-a: Sre Dec 2009 23:51
Prispevkov: 164
Kraj: Domžale

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 13, 2018 15:07    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

No v info, na koncu sem vzel Tangent Spectrum X6. Zeeelo zadovoljen. Res občutna razlika proti mojim starim Focal Daline 6.1.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Geomatter



Pridružen/-a: Pon Jul 2016 18:23
Prispevkov: 12
Kraj: Kamnik

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 13, 2018 16:39    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ico je napisal/a:
ne vem kje bi se dalo Dali sploh poslušati?,osebno mi je ne vem kako naj mu rečem strokovnjak iz playroom Domžale svetoval za mojih 12kvadratov indiana line tesi 261 ki jih bo po njegovih besedah z lahkoto poganjal moj starejši marantz sr4200, osebno mi niso najbol všeč po zvoku ki jih oddajajo.ne vem mogoče je bil nakup prenagljen.


Zvočnike sem slišal in sem skoraj prepričan, da je problem v ojačevalniku oziroma A/V sprejemniku.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 040502111
fjaka



Pridružen/-a: Sre Maj 2008 17:04
Prispevkov: 1747
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 13, 2018 17:54    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Geomatter je napisal/a:
ico je napisal/a:
ne vem kje bi se dalo Dali sploh poslušati?,osebno mi je ne vem kako naj mu rečem strokovnjak iz playroom Domžale svetoval za mojih 12kvadratov indiana line tesi 261 ki jih bo po njegovih besedah z lahkoto poganjal moj starejši marantz sr4200, osebno mi niso najbol všeč po zvoku ki jih oddajajo.ne vem mogoče je bil nakup prenagljen.


Zvočnike sem slišal in sem skoraj prepričan, da je problem v ojačevalniku oziroma A/V sprejemniku.


v glavi...da ne rečem v ušesih..... Laughing ...
_________________
šoo mazgoon
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
raptor



Pridružen/-a: Čet Jan 2014 11:03
Prispevkov: 175
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 13, 2018 20:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Geomatter je napisal/a:
Zvočnike sem slišal in sem skoraj prepričan, da je problem v ojačevalniku oziroma A/V sprejemniku.

Seveda, ce jih je pa v demo salonu verjetno poslusal na komponentah vsaj desetkratnika cene zvocnika
Rolling Eyes

Cink, super, da si zadovoljen, floorstand je bila dobra odlocitev.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Geomatter



Pridružen/-a: Pon Jul 2016 18:23
Prispevkov: 12
Kraj: Kamnik

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 13, 2018 22:25    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ni bilo ne v demo salonu, ne na desetkrat drazjem ojacevalniku (Denon AVR-X2400H). Seveda na prvem zvenijo se boljse.

Zanimivo, da je naslov teme "bookshelfi", avtor teme pa je pristal na samostojecih zvocnikih. Wink
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 040502111
raptor



Pridružen/-a: Čet Jan 2014 11:03
Prispevkov: 175
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 13, 2018 23:38    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz sem taco pomolil ocitno v pravo smer (za razliko od tebe)...

Pa prilagam meni precej ljubi prispevek iz sosednje teme-upam, da avtor ne bo jezen name!

bigi7 je napisal/a:
Pozdravljeni,

Bil sem pri vseh naših trgovcih z Hi-end opremo.

Prvo te ocenijo koliko denarja si pripravljen dati,potem ti ponudijo
svojo robo kot edino in najboljšo. Če ti kaj ni všeč zvok, so pa užaljeni.

Toliko o naših trgovcih.


Res je nekoliko krivicno vse vreci v isti kos, ampak tak vzorec, kot ga je bigi opisal definitivno obstaja.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 14, 2018 09:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

aleksander je napisal/a:
Zvok se bo z uigravanjem bistveno izboljšal..Vsaj 1-2 tedna lepo na 1/3 glasnosti po par ur na dan.Boš presenečen kako se zvok izboljša,ko se zadeve malo udelajo ..

Ja, ampak zvočniki postavljeni eden proti drugemu in odeja čez njih, da zvok ne moti okolice in predvsem ne smeš poslušat. Po ulaufavanju preveri kako zveni. Obstaja velika verjetnost da se potem spomniš na @fjako Laughing
Hec na stran, eno popoldan zadošča da se woofer znebi gumijastega zvoka in visokotonec sikanja. Da se dokončno mehanski parametri postavijo v fazo ko se bistveno ne spreminjajo več je običajno potrebnih 30ur. Vse ostalo je ulaufavanje ušes.
Za hitro in učinkovito utekanje je potrebno imeti posneti šum ki vsebuje celoten zvočni spekter. To si potem na repeat predvajaš. Danes popoldan to zalaufaš in jutri popoldan imaš vse fiks-und-fertik.
------------------------------------------------------------------------------------------------------
Naslov teme je 'Novi bookshelfi' . Sodobna tehnika je prvoten koncept bookshelfa izboljšala s tem, da predvideva 'flush mount' - vgradnjo zvočnikov v steno. Tako so zvočniki idealno poravnani s steno in se performans zelo približa studijskim zvočnikom. Pri taki vgradnji so proizvajalci sposobni zagotoviti visoko linearnost in homogenost rezultatov. Praktično vsi pomembni proizvajalci imajo v ponudbi 'in wall' zvočnike za vse žepe in velikosti prostorov.
Prednosti take vgradnje: odpadejo koloracije ohišja, zvočniki so maksimalno stabilni, ni difrakcij (loma zvočnih valov okoli robov ohišja), ni bližnjega odboja, ki se integrira v zvok (bookshelf ima prednjo stranico cca 25-35cm od zadnje stene, kar pomeni odboj 1,5 do 2milisekunde stalno prisoten v zvoku, maže waterfall non stop), visoka predvidljivost rezultatov..
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe