Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

5.1 pomoè
Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Domaèi kino
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
cardynal



Pridružen/-a: Ned Jan 2009 16:39
Prispevkov: 14
Kraj: koroška

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 18, 2009 16:53    Naslov sporočila: 5.1 pomoè Odgovori s citatom

pozdravljeni

kar nekaj èasa ze prebiram vaš forum, da se najti veliko uporabnih stvari
sedaj pa sem tudi sam pred nakupom nekaksnega suround sistema
veliko sem pregledal ampak nikjer nisem zasledil konkretnih info
prosim ce mi lahko pomagate izbrati najbolj primeren sistem za najboljsi denar. soba je velika cca 4x3.5m ki pa se potegne potem naprej v jedilnico in pa kuhinjo. zelim si sistem ki bo uporabljen predvsem za gledanje filmov in pa vèasih tudi za poslušanje dobre glasbe ki pa je kar mešana
sprva sem hotel kupiti sistem od philipsa ki ima zvoènike samo spredaj vendar ko sem imel možnost poslušat sem ugotovil da kaj drugega kot pa lepega izgleda od njih nebo. gledal sem reciver yamaha rxv463, zvoènike infinity primus hcs(komplet) vendar bi raje videl da bi bili sprednji zvoèniki samostojeèi in pa dvd yamaha s663bl vse skupaj bi dobil za nekje 700 eur ker pa tega ne kupujem samo za dva meseca , bi rad za svoj denar dobil èim veè, opcija je tudi kaksna rabljena zadeva vendar je zgornja meja nekje 700 eur

prosim vas da mi pomagate izbrati najbolj optimalno zadevo ki mi bo nekaj èasa dobro služila
dobro bi bilo da bi reciver imel mikrofon za kalibriranje

še enkrat se vam zahvaljujem za pomoè

lp nejc
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
aleksander



Pridružen/-a: Sob Nov 2008 17:47
Prispevkov: 658
Kraj: Ajdovscina

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 18, 2009 17:30    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zdravo...Torej ti hoèeš sestavit 5.1 sistem zvoènikov za 500€..
Teška bo...Kaj pa èe bi mogoèe zaenkrat kupil samo prednja in zadnja zvoènika?In potem èez nekaj èasa še subwoofer in center...Drugaèe pride v poštev le kakšen komplet(vprašanje kvalitete)...

Za 500€ bi rabljene zvoènike 2para ze dobil dokaj solidne...
Zvoènikov je veliko za ta denar....
Zelo soliden zvoènik za spredaj je Energy C-3,za zadaj mogoèe Energy C-1...To dvoje bi dobil za približno 350€
Sprednje bi imel na stojalih..
Ostane ti še dobrih 100€ za center zvoènik...
Potrebuješ pa še nek DVDpredvajalnik...In èez èas mogoèe še nek subwoofer(+250€)
Ta kombinacija je zelo solidna in za ta denar veè težko sestaviš..


lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Yahoo Messenger - naslov MSN Messenger - naslov
cardynal



Pridružen/-a: Ned Jan 2009 16:39
Prispevkov: 14
Kraj: koroška

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 18, 2009 18:21    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

hja razmišljal sem tudi o kompletu nekaj malega celo gledal vendar se mi ne sanja kaj je ok kaj pa ne
mogoèe bi kaj takšnega http://www.mimovrste.com/artikel/1760022220/q=System%20Fidelity%20SF-3050/komplet-zvocnikov-51-system-fidelity-sf-3505-wengue#pictures

samo ne vem kako to gre gledal sem tudi reciverje in me nekako bolj vleèe k rabljenemu marantzu ampak spet kateri je ok nekje za 250 eur naprej so cene
bolj ko gledam majn mi je jasno kaj bi bil dober nakup
razmisljal sem tudi da bi na reciver mogoèe priklopil stare zvoènike pa potem kasneje postopoma kupoval pa zaenkrat samo woofer nabavim pa mogoèe se center pa zadnje zvoènike

kolikor sem prebral na forumu zadnji niso tako grozno pomembni (ali paè) in bi lahko kupil cenejs
neke grozne moèi pa mislim da tudi ne bom potreboval glede na to da je soba dokaj majhna

lp tnx za odgovor
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
aleksander



Pridružen/-a: Sob Nov 2008 17:47
Prispevkov: 658
Kraj: Ajdovscina

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 18, 2009 18:50    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

To kateri so pomembni,da so eni veè drugi manj se ne bi ravno strinjal...Pomoje lahko dobro celoto sestavlja samo sistem ki je sestavljen iz samih dobrih komponent...Predvsem za gledanje filmov je dobro da so zadnji zvoèniki ok...
Drugaèe pa ti odsvetujem nakup kompleta..Poskusi sestavit po komponentah..(zaèni z receiverjem,nato sprednje zvoènike itd...)

Na tvojem mestu bi vse kupil rabljeno,saj boš dobil veliko veè kot èe bi novo kupoval...Pa ne misli da je zato kaj slabše,èe ni novo...Treba je samo od pravih ljudi kupovat,ki cenijo te stvari in posledièno tako z njimi tudi ravnajo..
Tu na forumu je veliko takih...Nevem zakaj vsi nove stvari kupujejo,moèno pa pri tem trpi kvaliteta,saj njihov budget ponavadi ne preseze 1000€

Receiverjev je tu kar nekaj rabljenih zelo solidnih...
ta npr.
http://www.audio-kontakt.com/index.php?page=view_ad&id=183
ali pa mogoèe
http://www.audio-kontakt.com/index.php?page=view_ad&id=1138
Pa še kaj skompenziraš pa je..

Za zvoènike je moj nasvet da ne kupuješ samostojeèih,ravno iz razloga ker soba ni velika..Poglej po oglasih in poglej malo po internetu mnenja uporabnikov...malo se znajdi,definitivno je veliko dobrih stvari ki se prodajajo,pa koga kontaktiraj.. Idea
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Yahoo Messenger - naslov MSN Messenger - naslov
cardynal



Pridružen/-a: Ned Jan 2009 16:39
Prispevkov: 14
Kraj: koroška

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 18, 2009 19:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ali je harman kardon dobra firma pod dobro firmo poznam samo marantza
verjetno da je
recimo da se odloèim za tegale za 360 eur pa spaklam na 300 Smile (sem gledal malo se jih kar nekaj prodaja rabljenih )

mi ostane še 400 eur cca
kateri zvoèniki dobro igrajo z tem reciverjem
kateri woofer bi pasal zraven ali naj bo nov ali star velike moèi verjetno ne potrebujem zaradi majhnosti prostora

ali mogoèe tega harman kardon ti prodajas
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
aleksander



Pridružen/-a: Sob Nov 2008 17:47
Prispevkov: 658
Kraj: Ajdovscina

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 18, 2009 19:20    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz ti svetujem Energy C-3 spredaj in Energy C-1 zadaj...
To dvoje dobiš za 350€,oboje se tu zgoraj prodaja in je kot novo!
Drugaèe bi v trgovini za to dvoje odštel 800€...
A ni to dobra cena ?
Pa še kablovje in si na 400€
Pa daš še 100€ za center,z subwooferjem pa malo poèakaš in èez cas daš še dobrih 200€ in imaš zelo soliden sistem,s katerim boš veè kot zadovoljen..

Torej si na 800€ in imaš dober surround sistem...
Ne prodajam jaz tega harman cardon,sam imam Energy C-3
Poglej si malo pod mnenja uporabnikov le teh zvoènikov...Pa tudi C-1 je zelo dober zvoènik
Za receiver je pa še veliko moznosti...mogoce onkyo tx-sr606,ta je med najbolje prodajani(cena novega nekaj pod 400€)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Yahoo Messenger - naslov MSN Messenger - naslov
rudyy



Pridružen/-a: Ned Maj 2008 22:37
Prispevkov: 69
Kraj: izola

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 18, 2009 20:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

pozdravljeni...

za nekje okoli 750euron dobis ONKYO HT-S9100thx
nekaj za ta denar po mojem najbolsega(za gledanje filmov)

http://www.eu.onkyo.com/products/HT-S9100THX.html
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslovTelefon: 031342455
cardynal



Pridružen/-a: Ned Jan 2009 16:39
Prispevkov: 14
Kraj: koroška

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 18, 2009 21:08    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

kako pa je onkyo pa kje bi se dalo dobit tako zadevo ker tam je samo povezava do njihove strani z vsakim vašim odgovorom sem dlje od nakupa Smile hecam se ampak je res veliko tega in vidim da bo nakup težak
kolega ima marantz reciver in prisega na to znamko vi mi pravite drugace
razmišljal sem ze da si bi namestodvd predvajalnika potem raje umislil kar ps3 in imam ob enem tudi BR predvajalnik
ampak to je ze stvar za drugo temo in sedaj ni pomembno da na kratko povzamem
yamaho pravite da ne, ostaneta ali marantz, onkyo ali Harman Kardon, recimo da je za reciver proraèun do cca 360 eur
katerega naj izberem ko bom to vedel bom lahko izbiral zvocnike ki se bodo najbolj podali zraven reciverja
od katere firme bi bilo dobro uzeti woofer ? Ĺľ
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
aleksander



Pridružen/-a: Sob Nov 2008 17:47
Prispevkov: 658
Kraj: Ajdovscina

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 18, 2009 22:33    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sam bi ti najbolj priporoèal receiver Onkyo TX-SR606 Idea ,
ali pa mogoèe YAMAHA AV RECEIVER RX-V663 v podobnem cenovnem rangu...(do 400€)
Za ta dva lahko reèem da sta po kvaliteti enakovredna in pomoje korak pred drugimi receiverji èe gledamo razmerje cena\kvaliteta...
Tudi design je pri teh dveh firmah za moj okus pred drugimi..

Odloèi se zvoènike pa potem odvisno...še vedno sem mnenja da veè od omenjenih Energy ne boš dobil(za omenjeni denar)...

Subwooferje pa imajo ugodne v Technomarketu...
Glej modele Klipsch,o teh je bilo ze nekaj besed tukaj(Krokar ti bo znal kaj povedat o tem)..
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Yahoo Messenger - naslov MSN Messenger - naslov
civo666



Pridružen/-a: Sre Maj 2008 20:36
Prispevkov: 58
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 18, 2009 22:59    Naslov sporočila: PM Odgovori s citatom

Imaš zasebno sporoèilo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
rudyy



Pridružen/-a: Ned Maj 2008 22:37
Prispevkov: 69
Kraj: izola

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 20, 2009 14:48    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

pozdravljen...

onkyo ti laho zritajo v mediamarketu....
vsaj mojemu kolegu so ga....
za ta denar ni bolsega

lp...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslovTelefon: 031342455
cardynal



Pridružen/-a: Ned Jan 2009 16:39
Prispevkov: 14
Kraj: koroška

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 20, 2009 15:15    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

reciver sem kupil harman kardon tako da sedaj se išèem woofer, center in pa kakšen par dobrih zvoènikov

kupil sem tudi dva zvoènika in sicer energy c3, sedaj ap me zanima ali naj jih dam odzadaj in spredaj kupim druge malo bolše
ali naj kupim za odzadaj druge in te pustim spredaj

kaj pravite kako bom zadovoljen z temi zvoèniki in reciverjem
kaj mi priporoèate za center in pa kaj mi priporoèate za woofer
glede na to da sem svoj proraèun že skoraj presegel samo z reciverjem in energy c 3 zvoèniki kaj veliko veè ni na razpolago

ali mogoèe kdo prodaja kaksen ugoden rabljen woofer za pametn dnar


lp, hvala za odgovore
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Ĺ kofja Loka

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 20, 2009 15:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Lahko kupiš C-1 za zadaj (100€ na tem forumu), ali pa XL-250 za spredaj(250€ na tem forumu), pa daš C-3 zadaj. Dober nizkotonec za mali denar je Dali Concept Sub (med 200 in 300€ na bolhi, odlièen tudi za glasbo). Za center pa ti ne bi znal svetovat.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Numb



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 16:01
Prispevkov: 1127
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 20, 2009 16:01    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ravno prodajam doloèene stvari zaradi prostorske stiske, imam tudi sub Tannoy Mx10 èe te zanima, lahko pobrskaš po kakih testih, forumih...in mi pošlješ ponudbo na PM, èe bo poštena se lahko zmeniva.

Lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
cardynal



Pridružen/-a: Ned Jan 2009 16:39
Prispevkov: 14
Kraj: koroška

PrispevekObjavljeno: Tor Jan 20, 2009 16:08    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

kako pa so tile xl 250 ? ali so dobri zvoèniki kaj mi najbolj priporoèate ?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Domaèi kino Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja
Stran 1 od 3

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe