Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Kaj kupiti za prvi Hi-Fi - AV receiver + sprednji zvočniki
Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Domači kino
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
janus



Pridružen/-a: Tor Dec 2017 17:47
Prispevkov: 8
Kraj: dol pri ljuljani

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 05, 2017 18:03    Naslov sporočila: Kaj kupiti za prvi Hi-Fi - AV receiver + sprednji zvočniki Odgovori s citatom

Pozdravljeni . Ker se prvič srečujem z nakupom HI-Fi sistema se obračam na vas za malo pomoči . Najprej sem imel namen kupiti boljši sound bar sedaj pa razmišljam o nakupi AV receiverja in sprednjih zvočnikov (za začetek) na to pa bi dokupoval center zvočnik in pa zadnji par . Prosim vas za kakšne predloge finančni rang pa je trenutno 1000e(za receiver in pa prednji par zvočnikov, lahko tudi rabljena oprema).

Hvala za odgovore
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo AIM - AOL Instant - naslov Telefon: /
delfinus



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 8:55
Prispevkov: 1627
Kraj: Laško

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 05, 2017 20:46    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sam se zacel svoje popotovanje podobno. A/V receiver + prednji par zvocnikov. Zato ker imam rad oboje, tako filme kot glasbo in brez tega zvecer pac ne gre.

Prav posrecena kombinacija, na katero se vedno rad spomnim mi je bila Canton Vento 807DC + Marantz SR5500 takrat. Po svoje mi je te kombinacije kar mal zal, ampak zal nimam doma vec placa, da bi jo obdrzal v kakem secondary sistemu. Kasneje je v verigo sel Marantz SR6003, ki je v rabi se danes. Se kasneje sem 2x zamenjal zvocnike in vmes tudi kolebal, da bi morda sel nazaj na Cantone. Ampak sem sel nato v cisto drugo smer, ki pa ni vec poceni. Dodal sem tudi stereo ojacevalc v verigo, ki ima HT bypass, tako da pri poslusanju glasbe A/V receiver ni vec faktor.

Canton Vento je vsekakor vreden razmisleka, ker je preprosto vreden dost vec od tega kar placas v second handu. Moja izkusnja je taka, da ce jim das tudi pravilen stereo ojacevalec, pojejo orgazmicno Smile. Dozivljaj je dokumentiran nekje v zgodovini tega foruma enih 7 ali 8 let nazaj.
Ce imas plac lahko pogledas tudi Canton Vento 809DC, ki je se boljsi in vecji z dodatno bas enoto, mislim, da sem jih zasledil na Bolhi.


lp, d.
_________________
If it sound good and it feel good, then it's musical - James Brown
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
janus



Pridružen/-a: Tor Dec 2017 17:47
Prispevkov: 8
Kraj: dol pri ljuljani

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 06, 2017 12:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kaj pravite na to kombinacijo

https://www.bigbang.si/zvocniki/ns777-piano-bl-sterzvoc-yamaha-430234

ali
https://www.bigbang.si/zvocniki/sscs310cr-sony-591144


https://www.mimovrste.com/av-sprejemniki/pioneer-vsx-932-cierna


LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo AIM - AOL Instant - naslov Telefon: /
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 06, 2017 15:50    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Čisto vredu za začetek. Sony-a glih nebi, raje Yamaho.
Za malo več denarja si poglej/poslušaj še Dali samostoječe, pa tudi JBL Arena samostoječi bi lahko bil dober nakup ako ti se zvok všeči.
V obzir ti pride še Davis pa Indiana Line. Vse našteto je ranga okoli 600€.
Idi vidi. Ni pa to edina izbira, tega je še - ni izrazitih šampionov. predvsem se mora tebi dopadat.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
janus



Pridružen/-a: Tor Dec 2017 17:47
Prispevkov: 8
Kraj: dol pri ljuljani

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 06, 2017 20:09    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

A kr se tice pa receverja je pa ok?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo AIM - AOL Instant - naslov Telefon: /
Geomatter



Pridružen/-a: Pon Jul 2016 18:23
Prispevkov: 12
Kraj: Kamnik

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 07, 2017 21:21    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kaj pa tole (Tesi 561)? Cena pri nas nekaj cez 500 € za par, ce imam prav v spominu. Receiver pa kaksen Marantz ali Denon (AVR-X1300W ali AVR-X1400H.

http://www.coral-indianaline.com/tesi-vinyl-series/

Distributer za zvocnike Indiana Line pri nas je ALS Audio. Oni bi znali svetovati tudi kaj vec. Sam imam zelo v redu izkusnje z njimi.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 040502111
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 08, 2017 09:06    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

janus je napisal/a:
A kr se tice pa receverja je pa ok?

Seveda je ok.
Je pa tako, da čeprav so si receiverji v vstopnem cenovnem razredu dosti podobni - vseeno lahko nastanejo razlike v odvisnosti na kateri zvočnik se priklopijo. Prihaja do 'interakcij' med ojačevalcem in zvočnikom. Te lahko naredijo kakšno kombinacijo bolj všečno od druge.

Za nas so vsi kitajci enaki - oni pa delajo dramo od razlike med seboj. Isto avdiofili - v bistvu razlike so male a jih dramatiziramo. Pravi preskoki v kakovosti prihajajo z višjimi klasami predvsem po zaslugi malih proizvajalcev ki težijo k prepoznavnosti / so proti uniformiranju, ki počasi zajema vse na tem planetu. Tam so tudi možne velike razlike za isti denar.

Včasih je bilo vse bolj stihijsko/naključno, neurejeno/ so obstajali 'giant killerji' - izdelki ki so napram drugim v isti klasi delovali kot bi bili uvoz iz drugega planeta. Tudi renomiranim firmam se je dogajalo da so imele nižji model boljši od višjega in podobne zgodbe. Danes je bolj ko ne dolgčas, ni razburljivo dokler ne prilezeš ven iz sivine...
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ico



Pridružen/-a: Ned Maj 2013 10:00
Prispevkov: 193
Kraj: kranj

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 09, 2017 10:48    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

https://www.mimovrste.com/namizni-zvocniki/bose-stereo-zvocniki-301-v-crni
jbl,ali indiana line ali kaj podobnega za prb.ta denar?bi to bilo za srednje zahtevnega poslušalca? hvala
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ck



Pridružen/-a: Pon Feb 2009 19:27
Prispevkov: 1604
Kraj: kamnik

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 09, 2017 22:00    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Spet ste vsi padl na izpitu.

Prvo in prvo: Janus, KAKO VELIKO SOBO IMAŠ.

Na ta način se vsaj približno določi potrebna velikost zvočnikov. Potem pa naprej.
_________________
LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
janus



Pridružen/-a: Tor Dec 2017 17:47
Prispevkov: 8
Kraj: dol pri ljuljani

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 10, 2017 18:40    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Soba je velika 25m2
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo AIM - AOL Instant - naslov Telefon: /
ico



Pridružen/-a: Ned Maj 2013 10:00
Prispevkov: 193
Kraj: kranj

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 10, 2017 19:14    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

delfinus je napisal/a:
Sam se zacel svoje popotovanje podobno. A/V receiver + prednji par zvocnikov. Zato ker imam rad oboje, tako filme kot glasbo in brez tega zvecer pac ne gre.

Prav posrecena kombinacija, na katero se vedno rad spomnim mi je bila Canton Vento 807DC + Marantz SR5500 takrat. Po svoje mi je te kombinacije kar mal zal, ampak zal nimam doma vec placa, da bi jo obdrzal v kakem secondary sistemu. Kasneje je v verigo sel Marantz SR6003, ki je v rabi se danes. Se kasneje sem 2x zamenjal zvocnike in vmes tudi kolebal, da bi morda sel nazaj na Cantone. Ampak sem sel nato v cisto drugo smer, ki pa ni vec poceni. Dodal sem tudi stereo ojacevalc v verigo, ki ima HT bypass, tako da pri poslusanju glasbe A/V receiver ni vec faktor.

Canton Vento je vsekakor vreden razmisleka, ker je preprosto vreden dost vec od tega kar placas v second handu. Moja izkusnja je taka, da ce jim das tudi pravilen stereo ojacevalec, pojejo orgazmicno Smile. Dozivljaj je dokumentiran nekje v zgodovini tega foruma enih 7 ali 8 let nazaj.
Ce imas plac lahko pogledas tudi Canton Vento 809DC, ki je se boljsi in vecji z dodatno bas enoto, mislim, da sem jih zasledil na Bolhi.
jbl,ali indiana line ali kaj podobnega za prb.ta denar?bi to bilo za srednje zahtevnega poslušalca? hvala https://www.mimovrste.com/namizni-zvocniki/bose-stereo-zvocniki-301-v-crni

lp, d.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
janus



Pridružen/-a: Tor Dec 2017 17:47
Prispevkov: 8
Kraj: dol pri ljuljani

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 10, 2017 20:21    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kaj pa tole

http://m.bolha.com/avdio-in-video/avdio/zvocniki/dvosistemski-zvocniki/zvocniki-bowers-wilkins-605-s2-center-b-w-cdmc-specialed-1331371030.html?aclct=1511729369&kw=Bowers
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo AIM - AOL Instant - naslov Telefon: /
simonceli



Pridružen/-a: Pet Mar 2011 8:36
Prispevkov: 195
Kraj: Komenda

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 10, 2017 20:45    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ali pa te; boljši model;

http://www.bolha.com/avdio-in-video/avdio/zvocniki/trosistemski-zvocniki/bowers-wilkins-604-s3-1331024302.html?aclct=1512895596&kw=bowers
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 11, 2017 08:31    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ti Bowersi imajo navite cene glede na svoja leta - rabljen DM683
ima tako ceno - in je bistveno boljši od teh starih kant, poleg tega da je mlajši.

Kot drugo - samostoječe bowerse ni za poganjat z AV receiverjem ki stane niti 400€. Nič kaj dober recept: poceni ojačevalcem s frekvenco naraščajo popačenja. Da je lepše se z večanjem glasnosti to še potencira. Ko to priklopiš na Bowerse, ki imajo podoben problem, prideš do negativnega mnenja o Bowersih. Da je še lepše, taki bowersi imajo radi urihtano akustiko prostora in zelo radi overlodajo (zasitijo) prostor z basi. Zato je dobro imeti močen in resolutiven ojačevalec, da ne momljajo. Vse kar poceni AV receiverji ne nudijo.
/Na zadnjih serijah so zelo izboljšali base, tako da določeni problemi te firme postajajo zgodovina/
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Audiomarka



Pridružen/-a: Sob Jan 2012 14:47
Prispevkov: 724
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 11, 2017 20:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

B&w, ne vem kaj je dobrega na teh zvočnikih, da so tako prodajani. Vedno sami izgovori, ni dober ojačevalnik, ni dobro to, ono, ne vem, če je to res. Jaz jih še nisem slišal zapet kot nekateri sanjajo. Mislim, da je problem b&w in ne vse ostalo. Zadeva enostavno ne igra. Še nikogar od dolgometrašev nisem slišal, da je šel nazaj na b&w. Pred časom si je nekdo tu kupil 602 ali enke, for "old times sake". Bil je zelo razočaran.
Jaz bi se naslonil na nasvet delfinusa in ambasadorja in šel v akcijo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Domači kino Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja
Stran 1 od 3

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe