Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Technics 9600 serija
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> VINTAGE
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
mihamusic



Pridružen/-a: Sre Feb 2015 20:17
Prispevkov: 159
Kraj: Trzin

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 17, 2017 11:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ha - @benma - jaz se absolutno strinjam s trditvijo, da si vsak "naštima" tonske kontrole kot mu paše - konec koncev je zvok namenjen samo njemu,...

In kot sem večkrat povedal, pri kateremkoli posnetku pop/rock je absolutno NEMOGOČE govoriti o kakršnemkoli "High - Fidelity-ju" --- vernost reprodukcije napram ČEMU ? Nihče ne bo nikoli vedel, kaj je bil original, ki si ga je tonski mojster v svojem studiju, na svojih zvočnikih zamislil,... Da o koncertih ne govorim Smile

O Hi-Fi je možno govoriti samo pri posnetkih "v živo",...

Dajejo pa tonske kontrole ne samo McIntosh/Accuphase, pač pa tudi sam vrh high-end-a - Dan D'agostino na svoj pred.,... in tudi Mark Levinson (Cello) je naredil kultni ekvalizer svoje čase,... itd. itd.,...

Kar korajžno po njih Smile

Sem pa osebno mislil, da bom zadevo bolj uporabljal (imam 8 nastavitev) ob tihem poslušanju (kot "loudness") - pa se je izkazalo, da niti ne - če je glazba samo za ozadje, itak ne poraktaš preveč kako špila,... Kadar pa poslušam "na ornk" je pa EQ v "bypass" načinu Smile

LP : MM
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 17, 2017 11:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LP
Moji audiofilski začetki so se zgodili na Technicsu, na enem od cenejših integrircev.
Z nekaj vmesnimi "avanturami" sem kar nekaj let bil pristaš Technicsa, sem si lahko s študentskim delom privoščil tudi komplet pre-končna-tuner 9600, sp25, epa ročko na Magneplanar zvočnik, je bila to kar huda zadeva za 80_ta leta...
To so bila leta, ko smo spremljali teste in brali številke in verjeli takratnemu prepričanju, da ojačevalci in gramofoni zvenijo boljše, tisti, ki imajo najmanjša popačenja in imajo veliko W...
Pa se je zgodil "Angleški minimalizem" in glej ga zlomka, tisti ceneni minimalistični s povečini 40w opremljenimi ojačevalci, s preprostimi jermenarji in majhnimi zvočniškimi boksi so povečini zveneli bolje, kot veliko dražjih bleščečo_svetlobnih audio križark tipa Marantz, Pioneer, Technics itd.
In ravno tu je poanta zgodbe, da je v zvoku "manj lahko tudi več".
Žal se zgodovina ponavlja, malo v spremenjeni obliki, audiofili spet padajo na polne škatle tehnikalij, bleščečih ekrančkov in popolnoma nepotrebnih funkcij, ki jih nikoli ne bodo rabili, na gramofonske križarke, ki so same sebi namen Rolling Eyes Embarassed Crying or Very sad Wink Pozablja pa se, da je namen aparature "verna reprodukcija glasbe" Cool Wink



_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 17, 2017 11:58    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Example 1: If an LP sounds overly bright, edgy, thin and lacking scale and body via RIAA EQ, then it is likely pressed under Decca EQ.

Example 2: If an LP sounds both too bright and with muddy overblown bass, then it is likely pressed under Columbia EQ.

Evo enega z različnimi phono ekvalizacijami:
https://ifi-audio.com/portfolio-view/micro-iphono2/
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Naj spomnim da vključitev filtra, kar tonske kontrole so, vnaša tudi fazne zasuke. V dobrih sistemih je to nesprejemljivo. V fazno zblojeni hifi kombinaciji (tudi takemu posnetku) ne boš tega niti opazil, še več, lahko delno kompenzira/popravi situacijo. Vsak zase ve kam mu spada/ali želi da mu spada sistem. Itak slišiš ali si delaš škodo ali dobro.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 17, 2017 14:14    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Me veseli, da se strinjamo, da absolutno gledano, popolna reprodukcija zvoka na naših domovih ni mogoča, ker preprosto ne vemo kako zares zveni original. Gre zgolj za naše subjektivno mnenje o tem.

Spomnim se svojega spomladanskega obiska koncerta skupine Thievery Corporation v Bruslju. Zvok in moji občutki ob poslušanju glasbe so bili edinstveni. Vendar zvoka iz tiste dvorane doma ni mogoče ponoviti. Moj sistem ni ravno reven na basih in toplini zvoka, vendar se originalu še najbolj približam, če vključim EQ in pojačam base (in seveda glasnost). Sub sicer imam, vendar ga ne uporabljam.

EQ sicer največ uporabljam, ko poslušam radio preko tunerja ali pa kako zvokovno oskubljeno postajo internetnega radia ali pa kak slabo posnet CD. Večinoma pa je moj EQ izključen.

Vsakdo med nami ima dragocene izkušnje, ki jih je nabral na svoji poti. Lepo je, če jih je pripravljen deliti z drugimi (tudi sam sem se veliko naučil na teh straneh). Vendar to še ne pomeni, da ima kdorkoli med nami eksluzivo na resnico o edinem pravem zvoku in pravico do etiketiranja drugače mislečih.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Edvard



Pridružen/-a: Pet Apr 2011 15:50
Prispevkov: 317
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 17, 2017 16:43    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Technics, itak. Kdo pa ni bil nor na te naprave, v tistem, predinternetnem času. Predmeti občudovanja, čeprav so bile izhodne stopnje v večini zasnovane na TDA čipih. Lep kos nostalgije za minulimi časi, in nič več od tega.

Jaz se, vedno ko sem v gledališču in poslušam orkester opere sprašujem, kako bi se to slišalo pri meni doma. Zdi se mi, da od domačega sistema pričakujemo več drame kot jo doživljamo v dvorani. En usklajen sistem za 5K meni nudi skoraj vse, kar si od domače reprodukcije želim. Problem nastane, ko iščemo dlako v jajcu...
_________________
“The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge.” ― Stephen Hawking


Nazadnje urejal/a Edvard Ned Dec 17, 2017 20:26; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
3000ES



Pridružen/-a: Sre Jul 2012 8:19
Prispevkov: 228
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 17, 2017 20:02    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Prav simpatično. "Output impedance" stikalo. Bodite pozorni na napis na levi strani.
"Set output impedance to correspond with speaker system. If not known determine by listening."
Je lahko navodilo bolj nazorno in jasno tudi prvim uporabnikom ? Odlično.

http://www.audioscope.net/images/technics_se_9600-2-3.jpg
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
annasanders12



Pridružen/-a: Tor Maj 2019 10:03
Prispevkov: 3
Kraj: Indiana

PrispevekObjavljeno: Tor Maj 14, 2019 10:09    Naslov sporočila: Re: Technics 9600 serija Odgovori s citatom

In my era, I used to listen to classic vinyl back then, now we have LED display tv and speaker alongside.
_________________
Anna sanders
staying young and pretty
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran AIM - AOL Instant - naslov Yahoo Messenger - naslov MSN Messenger - naslovTelefon: 8779593354
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> VINTAGE Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Stran 2 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe