Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Kako povezati

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
audioveteran



Pridružen/-a: Sob Jan 2009 11:15
Prispevkov: 20
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 26, 2017 16:07    Naslov sporočila: Kako povezati Odgovori s citatom

Zdravo,

MogoĆØe mi lahko kdo odgovori/svetuje, sem namreĆØ laik na to temo.

Imam lampaÅ”ki digitalni transporter, z USB slotom, preko spominskega, visokokapacitativnega v smislu memorije USB kljuĆØka namreĆØ poÅ”ilja digitalni signal v eksterni DAC. Transporter ima med drugim tudi "DoP" digitalni izhod (ethernet vtiĆØnico), DAC pa med drugim tudi isti ethernet vhod. Po vseh testih, forumih naj bi DAC sliÅ”no bolje igral na ethernet vhod/povezavo, kajti za razliko od koaksialnega/XLR EBU prenosa, pri ethernet povezavi ne prihaja do problemov z jitterjem... tako testi.

ƈe povežem oba aparata z cenenim "ethernet" kablom dobim na displayu DAC-a-"network-no connection", doĆØim mi na oba omenjena digitalna kabla DAC normalno Å”pila...

Ali je problem v kablu oz. kakŔni digitalni nekompatibilnosti obeh aparatov, sliŔal sem da bi moral nabaviti Ŕe NAS....

Prodajalec second hand transporterja me ignorira, ne odgovarja na tovrstno vpraŔanje, problem je da v navodilih za uporabo sploh ni skiciran, omenjem DoP digitalni izhod...je pa prisoten na samem aparatu!

Tudi od samega proizvajalca ne priĆØakujem odgovora, je razvidno da nisem kupec aparata, nabavil sem ga kot second hand....

lp Audioveteran Sad
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: +38641697634
dr.sah



Pridružen/-a: Sob Sep 2008 21:41
Prispevkov: 1403
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Čet Okt 26, 2017 20:53    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Daj kake slike Ŕe.

Probaj z crossover netwoork kablom, dobiŔ ga vsaki boljŔi trgovini, ali,pa v Techtrade.

NAS, zakaj naj bi ga rabil?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audioveteran



Pridružen/-a: Sob Jan 2009 11:15
Prispevkov: 20
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 27, 2017 00:15    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

dr.sah je napisal/a:
Daj kake slike Ŕe.

Probaj z crossover netwoork kablom, dobiŔ ga vsaki boljŔi trgovini, ali,pa v Techtrade.

NAS, zakaj naj bi ga rabil?



Po priĆØakovanju me proizvajalec NWT-ja (Ayon Audio, Avstrija), spraÅ”uje, ĆØe nekoliko pretiravam, v smislu "kakÅ”no Å”tevilko ĆØevljev nosim oz. kolikokrat Å”e sexam tedensko"..konkretnega odgovora, po vseh priloženih slikcah, mi ne more ponuditi-je oĆØitno ugotovil da nisem interesent za nabavo novega aparata.

ƈe ni biznisa na vidiku-odjebaj, mogoĆØe se motim, a izgleda tako.

KakÅ”na je razlika med "einfach" ethernet kablom, priloženem ob nakupu npr. lap topa in "crossover network kablom", v tem smislu sem laik. Bolj poznam klasiĆØne hifi kable, interkonekte, zvoĆØniÅ”ke...jih preiskuÅ”al že pred 25 leti pri Borisu/igorju v Vrhovcih....

Se nekaj slikc, ĆØe jih bom lahko naložil
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: +38641697634
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 27, 2017 08:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

A ni DoP kratica za DSD over PCM?
Torej konverzija pcm signala v dsd 'on the fly' (sproti). Potemtakem bi moral biti povezan v DSD konverter.
http://www.ayonaudio.com/products/digital/network-transport.html

Evo, tu se mu vidi stran s prikljuĆØki in je DoP kratica konektorja skupaj s tremi BNC-ji, ki so za povezavo z DSD konverterjem.
https://www.audio-visual-factory.ch/index.php/de-ayonaudio-nw-t-pcm-dsd-rohren-netzwerk-transport-ohne-dac-1484.html
Na ĆØisto spodnji sliki se vidi kako ta Ayon predvaja DSD (v DoP naĆØinu) iz datoteke FLAC.
http://www.hifilink.fr/nouveau-ayon-nwt-dsd-chez-hifi-link/

Omenjeni testi govorijo o tem, da se bolje sliÅ”i ako se najprej pretvori PCM signal v DSD (DoP) in Å”ele nato konvertira v analogno. O tem smo že pisali. Sicer nekateri brez sliÅ”at vnaprej kritizirajo ĆØeÅ” da je neumno pretvoriti formate iz enega v drugega in Å”ele potem konverzija.
Praksa govori drugaĆØe in ta Ayon je eden od vedno veĆØ modelov, ki to poĆØne.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------
Še pomnite, tovariŔi?
Debato okoli zvoĆØne superiornosti DSD naĆØina smo tudi že imeli: ĆØe se spomnite dr.Diamonda, ki je prakticiral zvoĆØno terapijo na pacientih in je naenkrat ta terapija zaĆØela odpovedovati - razlog pa LP ploÅ”ĆØe, ki so bile digitalno posnete. O medicinskih izsledkih je poroĆØal na AES sreĆØanju kmalu okoli leta 1980. ƈisti DSD pa nima teh Å”kodljivih vplivov PCM-ja.
http://drjohndiamond.com/what-interests-you/human-stress-provoked-by-digitized-recordings/
No prav ĆØistih DSD-jev skoraj ni. Tudi SACD-ji, ki so v DSD naĆØinu so originalno veĆØinoma PCM posnetki konvertirani v DSD. Vsaj to, da se vsaj malo omili stres /digitalno utrujanje/.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audioveteran



Pridružen/-a: Sob Jan 2009 11:15
Prispevkov: 20
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Okt 27, 2017 16:38    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ambasador je napisal/a:
A ni DoP kratica za DSD over PCM?
Torej konverzija pcm signala v dsd 'on the fly' (sproti). Potemtakem bi moral biti povezan v DSD konverter.
http://www.ayonaudio.com/products/digital/network-transport.html

Evo, tu se mu vidi stran s prikljuĆØki in je DoP kratica konektorja skupaj s tremi BNC-ji, ki so za povezavo z DSD konverterjem.
https://www.audio-visual-factory.ch/index.php/de-ayonaudio-nw-t-pcm-dsd-rohren-netzwerk-transport-ohne-dac-1484.html
Na ĆØisto spodnji sliki se vidi kako ta Ayon predvaja DSD (v DoP naĆØinu) iz datoteke FLAC.
http://www.hifilink.fr/nouveau-ayon-nwt-dsd-chez-hifi-link/

Omenjeni testi govorijo o tem, da se bolje sliÅ”i ako se najprej pretvori PCM signal v DSD (DoP) in Å”ele nato konvertira v analogno. O tem smo že pisali. Sicer nekateri brez sliÅ”at vnaprej kritizirajo ĆØeÅ” da je neumno pretvoriti formate iz enega v drugega in Å”ele potem konverzija.
Praksa govori drugaĆØe in ta Ayon je eden od vedno veĆØ modelov, ki to poĆØne.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------
Še pomnite, tovariŔi?
Debato okoli zvoĆØne superiornosti DSD naĆØina smo tudi že imeli: ĆØe se spomnite dr.Diamonda, ki je prakticiral zvoĆØno terapijo na pacientih in je naenkrat ta terapija zaĆØela odpovedovati - razlog pa LP ploÅ”ĆØe, ki so bile digitalno posnete. O medicinskih izsledkih je poroĆØal na AES sreĆØanju kmalu okoli leta 1980. ƈisti DSD pa nima teh Å”kodljivih vplivov PCM-ja.
http://drjohndiamond.com/what-interests-you/human-stress-provoked-by-digitized-recordings/
No prav ĆØistih DSD-jev skoraj ni. Tudi SACD-ji, ki so v DSD naĆØinu so originalno veĆØinoma PCM posnetki konvertirani v DSD. Vsaj to, da se vsaj malo omili stres /digitalno utrujanje/.



Ambasador hvala za odgovor, imam natanĆØno ta transporter.

Torej bi, kot predpogoj za ustrezno konverzijo, potreboval DSD DAC, torej namesto PS AUDIO PERFECTWAVE MKII bi potreboval PS AUDIO DIRECTSTREAM DAC, zato namreĆØ dobivam na displayu (preko ethernet kabla) "no connection". To mi zaradi cenovnih relacij ne pride v poÅ”tev....Ima pa NWT tudi vgrajen interni DAC za pretvorbo analognega signala v digitalni, ĆØe prav razumem, mi ni vse jasno glede teh vhodov/izhodov, analognega gramofona nimam....

Torej prodaja ali NWT-ja ali pa DAC-a ? Pri reprodukciji glasbe(formatov preko USB kljuĆØka NWT transporterja ("flac"i) versus iste CD ploÅ”ĆØe, ali iz kljuĆØka ali direktno iz (kvalitetnega, Sony pogon) CD playerja kot digitalnega pogona ("wav"i -preneÅ”eno iz CD-jev na USB preko "exact audio copy" programa na laptopu) , istoĆØasni start komada, samo preklapljanje na daljincu DAC-a, opažam da je zvok "wav" kvalitetnejÅ”i, tako direktno iz CD pogona, kot tudi iz "wav" filov na kljuĆØku napram "flac" file-om iz kljuĆØka...Ne vem zakaj, flaci naj bi bili viÅ”je resolutivni kot wav, toda tako pokaže praksa, sicer sem bolj "digitalni laik"...Flace sem dobil iz razliĆØnih virov....Torej v tej konfiguraciji nisem pridobil z NWT aparatom v zvokovnem smislu niĆØesar, samo na udobju,komfortu upravljanja, preko Samsung tablice

Lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: +38641697634
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe