Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Klipsch zvoĆØniki
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, ... 21, 22, 23  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Numb



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 16:01
Prispevkov: 1127
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 22, 2009 22:33    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Danes sem si jih pogledal na hitro in me je minilo ker izgledajo preveĆØ plastiĆØni in lahki. Ne bi si jih želel v dnevni.

Lahko da igrajo bolje kot kaki dražji, ampak na podlagi prvega vtisa bi se odloĆØil za slednje. Å koda.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
civo666



Pridružen/-a: Sre Maj 2008 20:36
Prispevkov: 58
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 22, 2009 22:40    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz pa Å”e par dni ĆØakam na odgovor DuÅ”anaB in ga ni in ga ni.
To pa je ĆØudo, da v ĆØasu recesije imaÅ” denar, materiala pa vseeno ne moreÅ” kupit.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
cardynal



Pridružen/-a: Ned Jan 2009 16:39
Prispevkov: 14
Kraj: koroŔka

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 22, 2009 22:45    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

kako pa so kaj cene za tele zvoĆØnike
Å”e vedno iÅ”ĆØem nekaj za spredaj pa ne vem kaj bi dal
zadaj imam energy c3
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
civo666



Pridružen/-a: Sre Maj 2008 20:36
Prispevkov: 58
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 22, 2009 22:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

obrni fotelj za 180 stopinj pa imaÅ” sprednje za 0 eur
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Å kofja Loka

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 22, 2009 23:23    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

cardynal je napisal/a:
kako pa so kaj cene za tele zvoĆØnike
Å”e vedno iÅ”ĆØem nekaj za spredaj pa ne vem kaj bi dal
zadaj imam energy c3

http://technomarket.si/
poglej na internet.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Soundfreak



Pridružen/-a: Tor Sep 2008 14:38
Prispevkov: 492
Kraj: Okolica Ribnice

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 23, 2009 08:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

civo666 je napisal/a:
Jaz pa Å”e par dni ĆØakam na odgovor DuÅ”anaB in ga ni in ga ni.
To pa je ĆØudo, da v ĆØasu recesije imaÅ” denar, materiala pa vseeno ne moreÅ” kupit.


Poglej ZS
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
krokar



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 21:45
Prispevkov: 1454
Kraj: Å tajerska

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 23, 2009 10:28    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Numb je napisal/a:
Danes sem si jih pogledal na hitro in me je minilo ker izgledajo preveĆØ plastiĆØni in lahki. Ne bi si jih želel v dnevni.

Lahko da igrajo bolje kot kaki dražji, ampak na podlagi prvega vtisa bi se odloĆØil za slednje. Å koda.

Lahki???Ali govorimo o isti stvari? Shocked
Tehtajo namreĆØ 30kg ter so tako bistveno težji od vseh primeljivih Kefov, Tannoyev, Dalijev ipd.Torej ne pisat na pamet!
Drži pa, da niso obleĆØeni v orehov furnir in to za to ceno tudi ne morejo biti.Za kaj takega je treba vzeti kak Sonus Faber, a je tudi ceni potrebno dodati eno nulo!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Numb



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 16:01
Prispevkov: 1127
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 23, 2009 10:55    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

"Pobožal" sem jih in so se premaknili kot da so iz perja. Model pa ne vem z glave kater je bil, rf 52, 62, nekaj takega...ker niso imeli ravno vzorno razstavljeno. Floorstanderji manjŔi.

V živo res zgledajo obupno, kljub zvoku (jih nisem posluŔal) jih sam ne bi imel.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
hi_musica



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 7:17
Prispevkov: 912

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 23, 2009 11:08    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Fantje,

za eno leto v Å vico delat in si potem nabavit Klipschhorne Very Happy

Sicer pa sloves Klipscha bazira na zvoĆØnikih iz 70ih. Danes je to veĆØinoma potroÅ”na roba, niĆØ kaj bolj (ali manj) kvalitetna od ostalih neeksotiĆØnih proizvajalcev. Žal.

Vili
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
krokar



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 21:45
Prispevkov: 1454
Kraj: Å tajerska

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 23, 2009 13:09    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Govoriti je treba o istih stvareh, to je vse!ƈe kdo poboža 30kg zvoĆØnike in se ti premaknejo kot da so iz papirja, je res silak! Shocked Ko pa nekdo o neĆØem piÅ”e, pa si naj stvar pred tem vsaj na Googlu pogleda!
Kar se Klipscha tiĆØe, pa takole:
Velja enako kot za dve veliki ameriÅ”ki imeni 70-tih let JBL in Infinity.Tudi oni so se neko razdobje na veliko posvetili "konzum" klasi, a sta obadva sedaj zopet naÅ”la pot nazaj v Å”pico z novimi modeli.Enako je Klipsch lani lansiral novo linijo Palladium, ki je absolutna Å”pica, vendar pa se cenik priĆØne nekje pri par 1000ā‚¬, za vrhunski model pa je treba odÅ”teti nekje okoli 30000ā‚¬.
Za model RF 82 trdim le to, da za 600ā‚¬ boljÅ”ega floorstanderja pri nas ni v vsoti lastnosti.Ko se je dal Heco Celan 800 dobiti za izpod 1000ā‚¬, je veljalo razmislit.Sedaj alternative ne poznam, razen morda za kakÅ”na manjÅ”a stanovanja kje v bloku, ko dinamika Klipschov ne pride do polnega izraza.
Nikoli pa ne bom trdil, da je to isto kot kaki vrhunski elektrostati podprti z odliĆØnim subom ali pa boxi, za katere odÅ”tejeÅ” po malem 5000ā‚¬.Ampak potem mora biti tudi elektronika nekaj drugega!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Å kofja Loka

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 23, 2009 13:30    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zakaj se o zvoĆØnikih vedno govori boljÅ”i/slabÅ”i? Jaz bi rekel drugaĆØen. Saj tu je Å”e kak monitor audio floorstander za ta denar, KEF...

Pa ne pravim da je katerikoli boljŔi. Samo vsakomur nekaj.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
hi_musica



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 7:17
Prispevkov: 912

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 23, 2009 13:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

krokar je napisal/a:
Kar se Klipscha tiĆØe, pa takole:
Velja enako kot za dve veliki ameriÅ”ki imeni 70-tih let JBL in Infinity.Tudi oni so se neko razdobje na veliko posvetili "konzum" klasi, a sta obadva sedaj zopet naÅ”la pot nazaj v Å”pico z novimi modeli.Enako je Klipsch lani lansiral novo linijo Palladium, ki je absolutna Å”pica, vendar pa se cenik priĆØne nekje pri par 1000ā‚¬, za vrhunski model pa je treba odÅ”teti nekje okoli 30000ā‚¬.
Za model RF 82 trdim le to, da za 600ā‚¬ boljÅ”ega floorstanderja pri nas ni v vsoti lastnosti.Ko se je dal Heco Celan 800 dobiti za izpod 1000ā‚¬, je veljalo razmislit.Sedaj alternative ne poznam, razen morda za kakÅ”na manjÅ”a stanovanja kje v bloku, ko dinamika Klipschov ne pride do polnega izraza.
Nikoli pa ne bom trdil, da je to isto kot kaki vrhunski elektrostati podprti z odliĆØnim subom ali pa boxi, za katere odÅ”tejeÅ” po malem 5000ā‚¬.Ampak potem mora biti tudi elektronika nekaj drugega!


Krokar, res je kar praviÅ”. Morda osebno le gledam stvari iz drugega zornega kota. Vsi iÅ”ĆØemo popoln zvok, kajne.

Pa poglej sedaj dva od naĆØinov, kako prideÅ” do "popolnega" zvoka.

Prvi je, da si vzameÅ” budget npr. 600ā‚¬ in potem nabaviÅ” najboljÅ”e za ta denar. ƈez pol leta te ta stvar že tako iritira, da jo prodaÅ” za pol cene in nabaviÅ” nekaj najboljÅ”ega do 800ā‚¬ itd. Leta minevajo, ti pa samo iÅ”ĆØeÅ” in dokupujeÅ”. Ja, slej ko prej dejansko prideÅ” do "zadovoljivega" zvoka.

Drugi naĆØin je, da malce potrpiÅ”, dajeÅ” nekaj cvenka na stran, medtem pa veliko posluÅ”aÅ” in pridobiÅ” kup ustreznih informacij, ki predvsem zadovoljijo TVOJ okus. ƈe je želja ... se tudi denar najde. Pa tudi ĆØe je treba na banki fehtarit.

Jaz sem za slednjo varianto, ĆØeprav sem sam Å”el nekoĆØ skozi prvo fazo. Sedaj ne veĆØ. Kupim najboljÅ”e (za moj okus), pa ĆØeprav bom potem pol leta bolj tenko piskal Smile.

Ko smo ravno pri zvoĆØnikih: SliÅ”al sem že nekaj sistemov in lahko trdim, da nekateri zvoĆØniki, ki so se kupili rabljeni za ceno med 2 in 3K eur lahko že zvenijo popolno, vrhunsko ali ĆØe hoĆØeÅ” ultimativno. VeĆØ od tega je za veĆØino ljudi samo "preseravanje".

ƈe se torej pametno lotiÅ” iskanja zvoĆØnikov, tudi za sprejemljivo ceno dobiÅ” popoln zvoĆØnik. Cena naj bo samo od parametrov, ki ne sme biti bistven.

Vili
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Numb



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 16:01
Prispevkov: 1127
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 23, 2009 15:54    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

krokar je napisal/a:
Govoriti je treba o istih stvareh, to je vse!ƈe kdo poboža 30kg zvoĆØnike in se ti premaknejo kot da so iz papirja, je res silak! Shocked Ko pa nekdo o neĆØem piÅ”e, pa si naj stvar pred tem vsaj na Googlu pogleda!

Ne razumem kaj si naj pogledam na googlu?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
krokar



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 21:45
Prispevkov: 1454
Kraj: Å tajerska

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 23, 2009 18:39    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Numb je napisal/a:
krokar je napisal/a:
Govoriti je treba o istih stvareh, to je vse!ƈe kdo poboža 30kg zvoĆØnike in se ti premaknejo kot da so iz papirja, je res silak! Shocked Ko pa nekdo o neĆØem piÅ”e, pa si naj stvar pred tem vsaj na Googlu pogleda!

Ne razumem kaj si naj pogledam na googlu?

Klipsch RF-82, da ne boÅ” potem pisal, da so peresno lahki!Sem dedec z 90kg in vem, kako mi jih je bilo vlaĆØit v bajto! Wink
Sicer pa je tako, da sam ne spadam veĆØ med prave audio freake, temveĆØ mi je v ospredju hiÅ”ni kino, kjer pa bi recimo kak Martin Logan bil na narobe mestu.
Sam sicer imam tudi precej boljÅ”e zvoĆØnike od tehle Klipschov(se bom enkrat potrudil uploadat fotke), pa tudi denarja imam (ne boste verjeli!) dovolj za kaj boljÅ”ega.A kar za ta denar v HIÅ NEM KINU nudijo ti Klipschi, je res izjemno dobro!KakÅ”ni Kefi ali MA te kategorije so v primerjavi preprosto brez prave dinamike in primerni za kako sobico v bloku!Pa noĆØem reĆØi, da imajo slab zvok!
Povsem mi je jasno, da ljudi seveda tudi "potegne" in jim hi-fi postane kot droga!Tule sem že mimogrede pisal o kolegu, ĆØigar oprema je vredna verjetno sedaj že okoli 60000ā‚¬.A pri njegovih 40 letih je to tudi vse kar ima, poleg tega priznava, da ĆØasa za posluÅ”anje nima in si le vĆØasih koga poiÅ”ĆØe, da mu stvari pokaže in malce odpredava.
Ampak za to moraÅ” biti res navduÅ”enec, ki v svoji hi-fi verigi vidi tudi umetniÅ”ko delo, ne zgolj priprav za reprodukcijo glasbe.To pa jaz ravno nisem, je pa morda paradoks, da me sicer stvar zanima in jo spremljam že dlje kot pa je starost 95% ĆØlanov tega foruma! Embarassed
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mariosala



Pridružen/-a: Čet Jul 2008 17:37
Prispevkov: 75
Kraj: MENGEÅ 

PrispevekObjavljeno: Pet Jan 23, 2009 18:46    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

gospodje,danes videz ni vse,ampak kaj imajo v sebi,in to je perfekcija za ta denar,no vsak pa je lastnik svojega denarja,in jaz sem presrecen z njimi,in jih ne mislim menjat Å”e dolgo ĆØasa.Drugace pa sem v Kranju v Tehnomarketu poslusal nove Palladio v navezi z novo yamaho 2000,ljudje to te naravnost odpihne.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, ... 21, 22, 23  Naslednja
Stran 2 od 23

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe