Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Magnat MR 750 Stereo Hybrid Receiver

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Clancy



Pridružen/-a: Sob Sep 2009 5:46
Prispevkov: 19

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 08, 2022 15:10    Naslov sporočila: Magnat MR 750 Stereo Hybrid Receiver Odgovori s citatom

Rabim mnenje glede tega hibridnega ojaĆØevalnika.
Cena se giblje okrog 750ā‚¬. Po moje je po kvaliteti zvoka to sama Å”pica v tem cenovnem razredu, ampak me zanima življenska doba elektronk.

https://www.magnat.de/en/Shop/MR-750
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
habo66



Pridružen/-a: Čet Maj 2010 18:01
Prispevkov: 1079
Kraj: Lenart

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 08, 2022 15:24    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Lampe ne crknejo kar takoj. DrugaĆØe pa, tudi ĆØe bi, je notri kakor vidim ena ECC81, ki koÅ”ta nova 18ā‚¬ (npr. JJ). ƈe kupiÅ” tudi kakÅ”no staro NOS, pa boÅ” dal 30-40ā‚¬, lahko tudi veĆØ, ĆØe boÅ” želel. To sta dandanes dve kavi in dva pira...

Za 750ā‚¬ z bluetooth, dac, phono, tuner... paĆØ, high-end to ni Smile

DrugaĆØe, za ta denar, sicer rabljeno, se dobi top hybrid ferÅ”t Unison Research Unico Primo. Nima pa bluetooth in daca in tunerja in teh frk... phono pa eni modeli imajo.

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ck



Pridružen/-a: Pon Feb 2009 19:27
Prispevkov: 1605
Kraj: kamnik

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 08, 2022 20:10    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

habo66

imaÅ” zs
_________________
LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jože



Pridružen/-a: Sre Dec 2009 18:30
Prispevkov: 318
Kraj: Jesenice

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 09, 2022 15:47    Naslov sporočila: Re: Magnat MR 750 Stereo Hybrid Receiver Odgovori s citatom

Clancy je napisal/a:
Rabim mnenje glede tega hibridnega ojaĆØevalnika.
Cena se giblje okrog 750ā‚¬. Po moje je po kvaliteti zvoka to sama Å”pica v tem cenovnem razredu, ampak me zanima življenska doba elektronk.

https://www.magnat.de/en/Shop/MR-750


Elektronke, ki so vgrajene v ojaĆØevalnik, so z cca 2000 ur življenjske dobe, ker pa obiĆØajno niso obremenjene z tovarniÅ”ko maksimalno obremenitvijo, zdržijo mnogo veĆØ, lahko tudi 10000 ur. seveda se pa lahko zgodi da zdržijo tudi manj.
Zanimivo je, da je v opisu na linku napisano, da sta vgrajeni dve elektronki ECC81, v navodilih, pa je napisano, da je vgrajena ECC88. Vseeno katera je vgrajena, obe imata podobno življenjsko dobo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sullly



Pridružen/-a: Pon Avg 2021 17:26
Prispevkov: 387
Kraj: Globes

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 10, 2022 12:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

https://www.technic3d.com/article/audio/verstaerker-receiver/2054-im-test-magnat-stereo-receiver-mr-780/1.htm

Po testu (z nekaj meritvami) je kot kaže zelo ok, seveda za ta denar. Na tem testu si je celo prislužil 'gold award'.
Meritev popaĆØenj 20-20k po spektru pokaže linearnost, kar je redkost.

VeĆØini (tudi dosti dražjih naprav) popaĆØenja s frekvenco naraÅ”ĆØajo - v praksi to pomeni da so viÅ”je frekvence subjektivno glasnejÅ”e od nižjih frekvenc.
Do tega pride ker se frekvencam pridružijo Å”e produkti popaĆØenja (pri solid state so to neparne harmonske komponente) - nesorazmerno veĆØ v zgornjem delu spektra.
SliÅ”i se pa tako da, naprimer, violine podivjajo; oziroma nasploÅ”no je reprodukcija agresivnejÅ”a, kar se ponavadi z veĆØanjem volumna Å”e dodatno poslabÅ”a.
Ta meritev pokaže na problem, doĆØim statiĆØna meritev linearnosti pa ne.

Tega problema pri tem Magnatu oĆØitno ni. Tudi kar sem dosedaj gledal ferÅ”te te firme, so vedno bili zelo solidni izdelki.
Lampe v predojaĆØevalnem delu garantirajo doloĆØeno 'toplino' in bogatost zvoka - beri: izogne se mehaniĆØnemu in bolj shematskemu (osiromaÅ”enemu) zvoku ĆØipov.

Trajnost signalnih lamp je, kot so že povedali pred menoj, najmanjÅ”i problem. Ponavadi (skoraj) nikoli ne crknejo. Doma imam naprimer phono preamp ki sem si ga naredil s tremi (Ei NiÅ”) ECC lampami, ki po 26 letih Å”e vedno dela nemoteno. Sedaj ni stalno v uporabi, ker poveĆØini posluÅ”am Nibiru pre, prvi dve desetletji pa je kasiral tako 'na uĆØ' deset tisoĆØ ur.
_________________
Great minds discuss ideas; average minds discuss events; small minds discuss people.
(Eleanor Roosevelt)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sullly



Pridružen/-a: Pon Avg 2021 17:26
Prispevkov: 387
Kraj: Globes

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 12, 2022 10:38    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Oppa, zdaj sem videl napako.
VpraŔanje se je nanaŔalo na MR750, komentiral sem pa MR780.

Tistih par stotakov razlike v ceni se po mojem mnenju splaĆØa dodati.
_________________
Great minds discuss ideas; average minds discuss events; small minds discuss people.
(Eleanor Roosevelt)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Clancy



Pridružen/-a: Sob Sep 2009 5:46
Prispevkov: 19

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 12, 2022 21:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ni problema, zvokovno sta verjetno veĆØ ali manj ista, s tem, da je MR780 moĆØnejÅ”i. Cenovno pa je MR780 od MR750 dražji le 70-80ā‚¬. Sicer pa hvala za obÅ”irno in koristno razlago.

Dejansko sem se odloĆØal med soundbarom, AV reciverjem in stereo receiverjem.
Namen je, da bi novi sistem ali karkoli že bo, izboljÅ”alo zvok OLED televizije. Ker mi je pa zelo pomembna ĆØim boljÅ”a kvaliteta stereo zvoka (imam ogromno glasbenih FLAC datotek razliĆØnih zrsti), sem soundbar odpisal, pa tudi zvoĆØnike B&W DM602 S2, ki jih imam, bi rad za zdaj obdržal.
Seveda mora nova naprava imeti HDMI vhod, WiFi, USB, DAB, blutooth...
Tudi AV receiver sem izkljuĆØil iz izbora, ker me surround zvok ne zanima toliko in vpraÅ”anje, ali je AV receiver sposoben reproducirati stereo zvok v tolikÅ”ni kvaliteti, kot recimo en dvokanalni ojaĆØevalnik istega cenovnega ranga.

Tako sta v ožji izbor priŔla dva stereo receiverja: Denon DRA-800h in Marantz NR1200, ter sedaj Ŕe Magnat MR750. Vsi so v istem cenovnem razredu.
Tako da bi ta Magnat kar se tiĆØe zvoka, pa tudi vizualno mi je vÅ”eĆØ, bil verjetno najboljÅ”a izbira, razen da nima USB in WiFi, kar pa je spet vpraÅ”anje, kako bi predvajal datoteke FLAC, ki jih hranim na prenosnem disku. Pa tudi, malo sem skeptiĆØen glede tega, da je made in China, pa ĆØakanje 30 sekund za ogrevanje elektronk po vklopu. Ne vem ĆØe je za vsakdanjo uporabo to ok?
Potem pa, ĆØe pogledam spet Denona, ima vse kar rabim, zvokovno pa je po razliĆØnih testih, tudi zelo hvaljen. Tako, da bo verjetno odloĆØitev vseeno padla za denona.

Za morebitna priporoĆØila ali nasvete se priporoĆØam.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
siroliver



Pridružen/-a: Sob Nov 2009 12:34
Prispevkov: 998
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 12, 2022 21:57    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Naj ti bo v tolazbo da ta Denon ni made in China je pa zato made in kitajski sosedi Vietnamu.

A je tebi jasno da cetudi je nekaj sestavljeno v Evropi je vecina elektronskih delov made in China.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Clancy



Pridružen/-a: Sob Sep 2009 5:46
Prispevkov: 19

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 12, 2022 22:11    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Dobro, saj to res ni neka ovira. Sem bil malo preseneĆØen, ko sem videl Made in China, Magnat pa je dejansko nemÅ”ka znamka. Ja itak je vse Made in China, Indonesia, Korea...
Ok, gremo naprej.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
luka79



Pridružen/-a: Pet Mar 2011 15:36
Prispevkov: 1005
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 12, 2022 22:13    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Je kar nekaj AV recieverjev, ki v cenovnem rangu pomedejo z dvokanalnimi ojaĆØevalci/recieverji. Ampak moraÅ” gledat top linije.
Sedaj se bodo vsuli doloĆØeni zgroženi komentarji, ampak tako je. Laughing
_________________
My leader told me to jump in the river. .The river was deep and the weather was winter. .After a sailer very kindly saved me, my leader told me, you'd better take it easy. .I took it so easy my leader called me lazy!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Clancy



Pridružen/-a: Sob Sep 2009 5:46
Prispevkov: 19

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 12, 2022 22:28    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

itak, da je možno, ampak jaz gledam v cenovnem razredu do max. 800ā‚¬.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe