Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Zamenjava receiverja in zvočnikov z novimi

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
bozo78



Pridružen/-a: Pon Jul 2017 8:36
Prispevkov: 5
Kraj: Novo mesto

PrispevekObjavljeno: Pon Jul 03, 2017 09:36    Naslov sporočila: Zamenjava receiverja in zvočnikov z novimi Odgovori s citatom

Pozdravljeni

Vesel sem da sem dobil en kakovosten forum na to temo.

Ker prenavljam komplet sobo, bi bilo tudi dobro da potem tudi zamenjam 'muzko' ki je potrebna tudi prenove Smile

Najprej bom začel na začetku Smile

Soba je velika 15 kvadratov. Naj povem da sem velik ljubitelj filmov in tudi glasbe. Zato iščem en receiver srednjega ranga. Trenutno imam receiver yamaha RXV model 5x110w. Star je že več kot 20 let, zvočnike pa imam prednje JBL TLX serijo, zadnje prav tako JBL, center je Infinity Reference serija, woofer pa je aktivni JBL, 12col.

Imam namen zamenjat receiver in prednje zvočnike. Ostalo bo počakalo ali pa tudi ni potrebe ker je čist ok. Budget je okrog 2000 eurov, ampak verjetno ne bo nabava vsega tega prišla prej kot okorg novega leta (finance). Naj povem da tudi če nebi nič kupil bi bilo ok, ker sem čist zadovoljen s tem kar imam, ampak ko bom vse prenovil bom začel najprej pri glasbi, čez kakšno leto pa še nov TV.

Torej zanima me naslednje:

Zbiram med receiverji Marantz, NAD, Onkyo, Yamaha in Denon. Gledal sem najprej za 1000 eurov receiverje pa za 1000 zvočnike, ampak zvočnike primerne tej moči sem težko dobil.

Mel sem v mislih Denona, potem pa sem zasledil tega od Marantza.

https://sonusart.si/hisno-kino/marantz-sr-5011.html

Na tej strani pa priporočajo zvočnike od B&W:

https://sonusart.si/bowers-wilkins-684-s2-zvocniki.html

Mene pa bolj drži za njihov naslednji višji model:

https://sonusart.si/zvocniki/samostojeci-zvocniki/bowers-wilkins-683-s2-zvocniki-black.html

Res so malo dragi za moj žep ampak v tej kombinaciji bi cenovno mogoče še šlo. Sem velko pregledal po spletu razne teste in tile so resnično top. Ne vem pa če se da kje v tujini dobit podobne stvari kaj cenejše. So cene tudi nekje podobne našim. Zdaj vem da mi boste najprej napisali da moram oboje najprej slišat da bom vedel kaj kupit, ampak dvomim da bom slišal kakšno razliko. Ko sem pa sam v hiši, da večkrat na glas poslušam glasbo. Za ta denar bi moralo špilat dobro v tem rangu.

Naj povem da mi je zelo pomembno da ima komponenta wi-fi opcijo.

Ogledane pa imam tudi naslednje komponente v ceni okrog 1000 eurov:

https://sonusart.si/hisno-kino/av-sprejemniki/onkyo-tx-rz720-omrezni-7-2-av-reciever.html

Drugače bi kaj takšnega kupil, pa bi bil potem prekratek za boljše zvočnike:

http://www.rtv-servis.net/index.php?av_surround_sound_receiver_t757

Če imate kakšne kombinacije receiverjev in zvočnikov, kar na plano z njimi Smile

Hvala.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Pon Jul 03, 2017 10:07    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Nisem doma v surround sistemih, samo pripomba na zvočnike: JBL in Bowers sta na različnih bregovih kot tip zvoka. JBL-jevske ekstrovertiranosti zvoka in dinamike ne boš našel pri Bowersih. Slednji imajo druge kvalitete (posebej če so 3-way). Pri zvočnikih ni nič samoumevno, zato velja prej poslušati, še bolje na domu.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bozo78



Pridružen/-a: Pon Jul 2017 8:36
Prispevkov: 5
Kraj: Novo mesto

PrispevekObjavljeno: Pon Jul 03, 2017 10:33    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ambasador je napisal/a:
Nisem doma v surround sistemih, samo pripomba na zvočnike: JBL in Bowers sta na različnih bregovih kot tip zvoka. JBL-jevske ekstrovertiranosti zvoka in dinamike ne boš našel pri Bowersih. Slednji imajo druge kvalitete (posebej če so 3-way). Pri zvočnikih ni nič samoumevno, zato velja prej poslušati, še bolje na domu.


Sorround z wooferjem uporabljam samo ob gledanju filmov. Tako da za poslušanje glasbe iz TV-ja in ostali načini pridejo v poštev samo na prednja zvočnika. Nekateri zvočniki bodo prišli namesto prednjih. ni pa pogoj da so ravno B&W. Nekaj se bo že našlo v tem rangu. Poslušam pa veliko zvrsti (pop, rock, dance, narodno - zabavno itd...) torej skoraj vse razen starega rocka, jazza, blousa ki ga ne maram Smile
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
raptor



Pridružen/-a: Čet Jan 2014 11:03
Prispevkov: 175
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 05, 2017 13:39    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Če že gledas v sonus artu, potem pojdi tja in ti naj na isti ojacevalec priklopijo bowerse ali pa dynaudio. Rade volje ti bosta demonstracijo zvocnikov naredila fanta v playroomu. Razliko bos slisal-100%.
Ti pa toplo priporocam, da v tak prostor ne tlacis tako velikih zvocnikov. Racunati moras na ustrezno pozicijo takega zvocnika, ki jo v tako malem prostoru tezko dosezes, razen ce nimas kakega namenskega prostora prav za filme in muziko. Poleg tega bi pa potreboval se kaksen akusticni tretma prostora, ker je precej verjetno, da bos imel tezave z basom. Sicer te v trgovini ne bodo nic sprasevali po prostoru, ampak ti bodo rade volje prodali drazji zvocnik.

Ena varianta pa je, da v malih oglasih poisces Dali zensorje 7, dobis jih za 420€ in vidis, ce je to to. Ce bos videl, da je zvocnik prevelik, ga pa prodas z minimalno izgubo. Gre pa za precej dober in zabaven zvocnik za poslusanje.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bozo78



Pridružen/-a: Pon Jul 2017 8:36
Prispevkov: 5
Kraj: Novo mesto

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 05, 2017 16:48    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

raptor je napisal/a:
Če že gledas v sonus artu, potem pojdi tja in ti naj na isti ojacevalec priklopijo bowerse ali pa dynaudio. Rade volje ti bosta demonstracijo zvocnikov naredila fanta v playroomu. Razliko bos slisal-100%.
Ti pa toplo priporocam, da v tak prostor ne tlacis tako velikih zvocnikov. Racunati moras na ustrezno pozicijo takega zvocnika, ki jo v tako malem prostoru tezko dosezes, razen ce nimas kakega namenskega prostora prav za filme in muziko. Poleg tega bi pa potreboval se kaksen akusticni tretma prostora, ker je precej verjetno, da bos imel tezave z basom. Sicer te v trgovini ne bodo nic sprasevali po prostoru, ampak ti bodo rade volje prodali drazji zvocnik.

Ena varianta pa je, da v malih oglasih poisces Dali zensorje 7, dobis jih za 420€ in vidis, ce je to to. Ce bos videl, da je zvocnik prevelik, ga pa prodas z minimalno izgubo. Gre pa za precej dober in zabaven zvocnik za poslusanje.


Tisti linke od sonus arta sem pač nalimal ko sem najprej pod iskanje prišel na tisto stran. Kupil bom pač tam kdor bo bolj ugoden.

Zdaj bolj kot berem ta forum, bolj me drži da bi poskusil nekaj drugače kar se tiče same glasbe.

Mogoče bom izpadel malo čuden, ampak me zanima par osnov.

Recimo če bi kupil integriran stereo ojačevalec:

- ali se da potem z naslednjimi komponentami narest hišni kino? Za receiverje vem da ni nobenega problema in samo priklapljaš nove na njega

- na kaj moram paziti ko se kupuje integrirane ojačevalce

- kaj pridobim z integriranim ojačevalcem v primerjavi z receiverjem? Vem da je razlika v kvaliteti zvoka, ampak kaj točno je tle toliko boljše, da bi se odločil za to opcijo

Ko berem ta forum vidim da ste šli res v detajle, ki jih sam zagotovo ne bom opazil. Vem da če bi kakršen koli komplet kupil bi bil zame top. Ampak navsezadnje bom poskusil kupit nekaj kar je vseeno top za ta denar.

Torej v tem rangu mi je padel v oko Cambridge Audio CXA80 ali kakšen Marantz.
Malo tudi gledam moč ojačevalcev zato tisti s 40W na 8ohm-ov me ne zanimajo in rajši nekaj takšnega vzamem, močnejšega. Boljše da je moči, viška kot pa da je podhranjen Smile Tako bodo bowersi verjetno odpadli zaradi visoke cene in bom najprej poskusil nekje poslušat Klipsche in mogoče Heco zvočnike, zaradi dobrega izkoristka. Lahko da bo cena narasla čez budget 2000 eurov ampak bom že nekako potrpel Smile Sicer v tej varianti (zvočniki + ojačevalec) skor ni opcije, da bi imel kje poslušat, bom pa ziher imel slišat zvočnike kje v sloveniji, kar bo zame čisto dovolj.

Recimo tale receiver yamaha, ki ga mam doma, sem preden sem ga kupil,poslušal čist na drugih zvočnikih in potem sem kupil zvočnike JBL, ki jih sploh nisem poslušal in še zdej pravim da sem super zadovoljen z izborom. Se mi pa nikamor ne mudi z nakupom do novega leta nekje, tako da imam časa več kot dovolj še. Sem pa pristaš mehkega basa in to bom iskal, tudi če bom kaj tretjega nazadnje kupil. Seveda aktivni woofer bom mel še vedno na voljo, če ne bom dosegel tega z navadnimi zvočniki.

Saj vem čuden sem, ampak to mora špilat dobro, karkoli bo za to ceno zraven šlo. Namreč skoraj ne verjamem, da bi ob teh stvareh lahko nekdo rekel to je pa totalno zanič Very Happy

Hvala za nasvete.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 05, 2017 20:32    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Lahko rečem, da smo praktično vso problematiko večkrat obdelali in tudi ponavljali. Občasno kot Feniks vzniknejo iste teme in dileme. Zato: če se ti bo dalo, boš v arhivu našel ogromno zanimivega branja, začinjenega s forumskimi izpadi, humorjem in še čim. Še mene občasno zabava prebrati si kaj za nazaj.

Vseeno pa na kratko o enem delu dilem
varianta a)
- idealno je izbirati zvočnike v prostoru kjer bodo stali
- ojačevalec se izbira glede na zvočnike

varianta b)
- hočem TISTI zvočnik (zakaj bomo v tej fazi ignorirali)
- hočem TISTI ojačevalec

Pri prvi opciji praktično ni neke štorije: če si dovolj kombinacij preskusil doma, si se zelo verjetno optimalno odločil.

Varianta b) je več kot možna, prevladuje. A potem te čaka neskončno dolgo premeščanje zvočnikov po bajti/nobena pozicija ni dobra. Eno uloviš - se drugo podre. Menjavati začneš zvočniške kable. Potem začneš kupovati akustične aplikate da bi rešil zvočnik in to študiraš in premeščaš.. Potem pridejo na vrsto razne podloge za zvočnike, konice itd.

Ojačevalec ne paše na zvočnike - rešitev je pri roki s kabli: najprej interkonekti, potem napajalni kabli, pa razdelilci. Ne boš verjel, dobi se tudi pozlačene varovalke - odpreš ojačevalec in začneš menjavati te varovalke.
Če si se odločil za lampaša imaš na voljo menjavo lamp z drugimi proizvajalci ali pa NOS vintage robo ki kroži po medmrežju.
Skrajni ukrep je menjava kondenzatorjev in polprevodnikov - lotanje po vezju.

Ker je ojačevalec na neustrezni mizici, pridejo na vrsto dodatki kot so levitacijske nogice, konice, razni protivibracijski umotvori - ki ne moreš verjeti koliko je tega.
--------------------------------------------------------------------------------------------
Računaj da izvora zvoka niti omenil še nisem. Niti ne bom.
------------------------------------------------------------------------------------------------
Po dolgotrajnem 'zdravljenju' svojega hifija si v bistvu zelo zadovoljen s svojim dosežkom, skoraj si ne moreš misliti kaj bi lahko bilo bolje..

Nekega dne greš na obisk k sošolcu, ki ga nisi videl že celo večnost. In glej ga zlomka - tudi on ima hifi.
Daj, daj, nekaj gor, da čujem.
V grlu te stisne - mater se lepo čuje.
Mazda mu piterina! Tip je plačal 2x manj od mene. Nobene ezoterike, tip nima pojma o kablih, dodatkih, twikanju. Mr. Green Mr. Green
_________________
Carpe Diem


Nazadnje urejal/a ambasador Sre Jul 05, 2017 20:59; skupaj popravljeno 2 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bozo78



Pridružen/-a: Pon Jul 2017 8:36
Prispevkov: 5
Kraj: Novo mesto

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 05, 2017 20:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ambasador je napisal/a:
Lahko rečem, da smo praktično vso problematiko večkrat obdelali in tudi ponavljali. Občasno kot Feniks vzniknejo iste teme in dileme. Zato: če se ti bo dalo, boš v arhivu našel ogromno zanimivega branja, začinjenega s forumskimi izpadi, humorjem in še čim. Še mene občasno zabava prebrati si kaj za nazaj.

Vseeno pa na kratko o enem delu dilem
varianta a)
- idealno je izbirati zvočnike v prostoru kjer bodo stali
- ojačevalec se izbira glede na zvočnike

varianta b)
- hočem TISTI zvočnik (zakaj bomo v tej fazi ignorirali)
- hočem TISTI ojačevalec

Pri prvi opciji praktično ni neke štorije: če si dovolj kombinacij preskusil doma, si se zelo verjetno optimalno odločil.

Varianta b) je več kot možna, prevladuje. A potem te čaka neskončno dolgo premeščanje zvočnikov po bajti/nobena pozicija ni dobra. Eno uloviš - se drugo podre. Menjavati začneš zvočniške kable. Potem začneš kupovati akustične aplikate da bi rešil zvočnik in to študiraš in premeščaš.. Potem pridejo na vrsto razne podloge za zvočnike, konice itd.

Ojačevalec ne paše na zvočnike - rešitev je pri roki s kabli: najprej interkonekti, potem napajalni kabli, pa razdelilci. Ne boš verjel, dobi se tudi pozlačene varovalke - odpreš ojačevalec in začneš menjavati te varovalke.
Če si se odločil za lampaša imaš na voljo menjavo lamp z drugimi proizvajalci ali pa NOS vintage robo ki kroži po medmrežju.
Skrajni ukrep je menjava kondenzatorjev in polprevodnikov - lotanje po vezju.

Ker je ojačevalec na neustrezni mizici, pridejo na vrsto dodatki kot so levitacijske nogice, konice, razni protivibracijski umotvori - ki ne moreš verjeti koliko je tega.
--------------------------------------------------------------------------------------------
Računaj da izvora zvoka niti omenil še nisem. Niti ne bom.
------------------------------------------------------------------------------------------------
Potem greš na obisk k sošolcu, ki ga nisi videl že celo večnost. In glej ga zlomka - tudi on ima hifi.
Daj, daj, nekaj gor, da čujem.
V grlu te stisne - mater se lepo čuje.
Mazda mu piterina, je plačal 2x manj od mene. Nobene ezoterike, tip nima pojma o kablih, dodatkih, twikanju. Mr. Green Mr. Green


Ja poleg vsega naštetega zdaj me kar mine da bi šel v to sploh. Nazadnje nisem imel prostora, ker so mi bili zvočniki pred omarami v napoto, vrgel kar na omaro in jih polegel kjer sta dve omari na vsako stran TV-ja v sobi. Pod TV-jem so pa komponente.In so čist lepo igrali. Sem jih imel priloznost kar nekaj slišat pri kolegih in tam se mi ne zdi nekakšna huda razlika, da bi bil kaj hudo presenečen. Bom vseeno malo precekiral v živo, ampak mogoče kupim rajši en receiver za naslednjih 20 let če jih preživim. Potem bom pa itak že blizu penzije, pa ne bo vec potrebno nic Smile Bom prečekiral še arhiv ko me vseeno zanima Smile

Tnx
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 05, 2017 21:10    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ah, dej no. Hifi je najlepši hobi na svetu.
Ima čudovite zvoke ki te vsak dan razveseljujejo.

Vse kar je potrebno narediti je poslušati in se odločati s svojimi ušesi, svojo logiko, svojim okusom. Imej stalno v mislih svojo glasbo, svoj prostor, kako bo to igralo. Pusti pot intuiciji končnega rezultata.

Ne povezuj občutkov s tehničnimi podatki.
Čim se začneš obremenjevati s hifi predsodki, tehnikalijami, podatki, si ga nadrsal. To pride potem na vrsto, ko si na varni strani.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bozo78



Pridružen/-a: Pon Jul 2017 8:36
Prispevkov: 5
Kraj: Novo mesto

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 05, 2017 21:27    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ambasador je napisal/a:
Ah, dej no. Hifi je najlepši hobi na svetu.
Ima čudovite zvoke ki te vsak dan razveseljujejo.

Vse kar je potrebno narediti je poslušati in se odločati s svojimi ušesi, svojo logiko, svojim okusom. Imej stalno v mislih svojo glasbo, svoj prostor, kako bo to igralo. Pusti pot intuiciji končnega rezultata.

Ne povezuj občutkov s tehničnimi podatki.
Čim se začneš obremenjevati s hifi predsodki, tehnikalijami, podatki, si ga nadrsal. To pride potem na vrsto, ko si na varni strani.


Saj o teh audiofilskih zadevah vem da je to najvec v tej smeri in mel sem moznost slisat pred leti ko sem te moje JBL kupil. Nekje blizu gospodarca je bila ta trgovina kjer je bila tudi demo soba z nekimi hudimi ojačevalci in predojačevalci kjer je vsak kos koštal od 30k naprej. Kaj vec se ne spomnim ker je ze 20 let nazaj. Kolega je tam delal. Zdej ne vem ce sploh še obstaja ta trgovina. Takšne hude vneme pa res nimam. Obcasno pa me prime da privijem muzko fejst na glas da se bajta trese Smile
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe