Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

behind the screen test
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Naslednja
 
Objavi novo temo   Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave.    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
fjaka



Pridružen/-a: Sre Maj 2008 17:04
Prispevkov: 1747
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Jul 04, 2017 23:01    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

before je napisal/a:
fjaka je napisal/a:
before je napisal/a:
fjaka je napisal/a:
before je napisal/a:

Smo posluŔali in ocenjevali Ŕtiri sisteme: A, B, C, D in E!


dobraaaa... Laughing


Kdor je bil prisoten bo razumel napisano. No, morda pa so bili trije sistemi: A, B, C in D. Ne dam ravno roke v ogenj. A bistvo se skriva v navidezni napaki obeh mojih navedb.


kaj hoĆØeÅ” povedat?


ƈeprav smo posluÅ”ali, domnevno, Å”tiri razliĆØne sisteme precejÅ”njega cenovnega razpona, pa smo dejansko posluÅ”ali le tri, a enega od teh dvakrat! In to najcenejÅ”ega...


a ni to lepo?...genijalno....
_________________
Ŕoo mazgoon
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jacoby



Pridružen/-a: Sre Jun 2008 10:23
Prispevkov: 1111

PrispevekObjavljeno: Tor Jul 04, 2017 23:02    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ste smeÅ”ni, vse ĆØist OT, razumljivo, tema je itak butasta in dolgoĆØasna, in ne more prinest nekega rezultata..., (kot je rekla slavna debela dekanja na EF, kjer so pokradli 100Kā‚¬+ denarja, da: za bedasto reÅ”itev ne moreÅ” dobit pametnih vpraÅ”anj... hoho) avtor teme je pa verjetno že kje na dopustu... Laughing

PS: js jo ne bi kaznoval + naj vrne pokraden denar, js bi ji odvzel obroke hrane... Mr. Green

berte raj kej bl pametnega, recimo tole
_________________
The only way to do great work is to love what you do
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 051383384
gerchy



Pridružen/-a: Pon Sep 2008 10:43
Prispevkov: 670
Kraj: 03

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 05, 2017 00:22    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ajka je napisal/a:

Evo eden od omenjenih "forumskih miÅ”iĆØnjakov", ki "živi na forumu", ko je kaj konkretnega "v živo" ga pa ni nikjer Rolling Eyes Laughing
Nisi imel "j..c", da bi priŔel do nas ,ko smo imeli "tedne AG" in debate o akustiki in potem taki delite "neizkuŔnje" soforumaŔem Exclamation Exclamation Exclamation

Tale tvoj odgovor je spet isti kot vedno. Mlatenje prazne slame.

DrugaĆØe pa mi prosim pokaži, kje sem delil akustiĆØne nasvete? Debatirali smo o akustiki, ko si modroval o raznih "dejstvih", ki jih nisi znal/zmogel/hotel podkrepiti. Å e loĆØevanje tretiranega in netretiranega prostora ti je delalo težave. Kadar koli si dobil vpraÅ”anje, si ga ignoriral.

Sploh pa, ti se ukvarjaÅ” s tem, a objavil nisi niti enega pametnega projekta, zatotorej Å”e naprej spadaÅ” v kategorijo nakladĆ”ĆØev brez hrbtenice. Da mora ĆØlovek prevoziti 500 km, da bi videl projekt, bi moral biti pa že nekaj hudo posebnega. Pa bi jih, ĆØe bi pokazal vsaj malce kredibilnosti.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
fjaka



Pridružen/-a: Sre Maj 2008 17:04
Prispevkov: 1747
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 05, 2017 01:01    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

dobro @jackoby@,...nobeden ti ne oponira....

kaj bi pa sploh rad...naj nehamo nakladat, OfTopiĆØarit, in naj se ukvarjamo samo z resnim hifijem tipo INVIVO....
dobil si Ŕanso...na drugih forimih nagrajujejo forumaŔe ki odpirajo nove teme podkrepljenje z fotografijami....
kje si pa ti v tej priĆØi?????????

ofcourse OT.....prosim terminatora da urigira.... Laughing ...
_________________
Ŕoo mazgoon
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 05, 2017 08:34    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

gerchy je napisal/a:
ajka je napisal/a:

Evo eden od omenjenih "forumskih miÅ”iĆØnjakov", ki "živi na forumu", ko je kaj konkretnega "v živo" ga pa ni nikjer Rolling Eyes Laughing
Nisi imel "j..c", da bi priŔel do nas ,ko smo imeli "tedne AG" in debate o akustiki in potem taki delite "neizkuŔnje" soforumaŔem Exclamation Exclamation Exclamation

Tale tvoj odgovor je spet isti kot vedno. Mlatenje prazne slame.

DrugaĆØe pa mi prosim pokaži, kje sem delil akustiĆØne nasvete? Debatirali smo o akustiki, ko si modroval o raznih "dejstvih", ki jih nisi znal/zmogel/hotel podkrepiti. Å e loĆØevanje tretiranega in netretiranega prostora ti je delalo težave. Kadar koli si dobil vpraÅ”anje, si ga ignoriral.

Sploh pa, ti se ukvarjaÅ” s tem, a objavil nisi niti enega pametnega projekta, zatotorej Å”e naprej spadaÅ” v kategorijo nakladĆ”ĆØev brez hrbtenice. Da mora ĆØlovek prevoziti 500 km, da bi videl projekt, bi moral biti pa že nekaj hudo posebnega. Pa bi jih, ĆØe bi pokazal vsaj malce kredibilnosti.


LP

Kot sem že napisal, ena zvoĆØna izkuÅ”nja prinese veĆØ kot veĆØ deset besed, ti samo z besedami opletaÅ”, nisi bil tam, nimaÅ” "dejstev" samo filozofiraÅ” pa lahko o tem ... Žal tako se ne nabirajo zvoĆØne izkuÅ”nje ...
Rolling Eyes Wink
_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 05, 2017 08:48    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LP

Testi na slepo, ĆØe se kolikor toliko pripravijo, tako, da imajo vse komponente enake možnosti so vsakdanja praksa, ĆØe hoĆØemo sploh kaj primerjat...
NaÅ”a "psihofiziĆØna" zaznava ima relativno kratek spomin, tako, da kakÅ”ni testi za zaveso v stilu A,B,C,D,E ne pridejo vpoÅ”tev, najveĆØ A-B primerjave...
Pri testih z veĆØ kot tremi komponentami_sistemi pridemo hitro do preobremenitve ĆØutil, zato so možne manipulacije s strani "organizatorja"...
In ĆØe se ne motim, je bilo ravno to na pred leti organiziranem slepem testu za zaveso, ko sta bila dva enaka sistema, oziroma en sistem pod dvema razliĆØnima oznakama Crying or Very sad Wink
_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
gerchy



Pridružen/-a: Pon Sep 2008 10:43
Prispevkov: 670
Kraj: 03

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 05, 2017 08:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ajka je napisal/a:

Kot sem že napisal, ena zvoĆØna izkuÅ”nja prinese veĆØ kot veĆØ deset besed, ti samo z besedami opletaÅ”, nisi bil tam, nimaÅ” "dejstev" samo filozofiraÅ” pa lahko o tem ... Žal tako se ne nabirajo zvoĆØne izkuÅ”nje ...

In spet - odgovarjaÅ” nekaj ĆØisto drugega.

Bil sem na sejmu. Podal sem mnenje. Tudi drugi so ga. ƈe si tako prepriĆØan v svoj prav, pa objavi meritve sejemske sobe. Pa to sploh ni srž problema, jasno je, da je na sejmu težko doseĆØi dober rezultat. Problem je, da se ti hvaliÅ”, da uspeÅ”no reÅ”ujeÅ” težave in da drugim oĆØitaÅ” popaĆØen zvok. No, tam nisi kaj dosti reÅ”il. A na forumu glasen za Å”tiri.

ƈe dodamo Å”e tvoje nekoristne pripombe na forumu in izmikanje odgovorom, pridemo do spoznanja, da (zaenkrat) nisi kredibilen za druženje. Ko boÅ” pokazal prave rezultate in izboljÅ”al odnos, pa se z veseljem oglasim. Ne glede na razdaljo.

ƈe hoĆØeÅ” izpasti superioren, kar veĆØ kot oĆØitno neuspeÅ”no poĆØneÅ”, boÅ” moral vložiti bistveno veĆØ truda. In znanja. Do takrat pa: tiÅ”ina je lahko vrlina.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
before



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 19:23
Prispevkov: 2796
Kraj: RuŔe

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 05, 2017 09:10    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ajka je napisal/a:
LP

Testi na slepo, ĆØe se kolikor toliko pripravijo, tako, da imajo vse komponente enake možnosti so vsakdanja praksa, ĆØe hoĆØemo sploh kaj primerjat...
NaÅ”a "psihofiziĆØna" zaznava ima relativno kratek spomin, tako, da kakÅ”ni testi za zaveso v stilu A,B,C,D,E ne pridejo vpoÅ”tev, najveĆØ A-B primerjave...
Pri testih z veĆØ kot tremi komponentami_sistemi pridemo hitro do preobremenitve ĆØutil, zato so možne manipulacije s strani "organizatorja"...
In ĆØe se ne motim, je bilo ravno to na pred leti organiziranem slepem testu za zaveso, ko sta bila dva enaka sistema, oziroma en sistem pod dvema razliĆØnima oznakama Crying or Very sad Wink


S svojo objavo sem želel zgolj izpostavit "trik", ki ga je takrat uporabil organizator te primerjave in ocenjevanja skritih sistemov. Mislim, da ni treba posebej omenjati namena te poteze.
Sam osebno niti na A/B primerjave ne dam niĆØ, kaj Å”ele na to z veĆØ razliĆØnimi komponentami ali celo sistemi. Sama zmeda...
_________________
Cenite to kar imate in stremite k boljŔemu! To je moj recept za zadovoljstvo.

Audiohedonist
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 05, 2017 09:13    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

gerchy je napisal/a:
ajka je napisal/a:

Kot sem že napisal, ena zvoĆØna izkuÅ”nja prinese veĆØ kot veĆØ deset besed, ti samo z besedami opletaÅ”, nisi bil tam, nimaÅ” "dejstev" samo filozofiraÅ” pa lahko o tem ... Žal tako se ne nabirajo zvoĆØne izkuÅ”nje ...

In spet - odgovarjaÅ” nekaj ĆØisto drugega.

Bil sem na sejmu. Podal sem mnenje. Tudi drugi so ga. ƈe si tako prepriĆØan v svoj prav, pa objavi meritve sejemske sobe. Pa to sploh ni srž problema, jasno je, da je na sejmu težko doseĆØi dober rezultat. Problem je, da se ti hvaliÅ”, da uspeÅ”no reÅ”ujeÅ” težave in da drugim oĆØitaÅ” popaĆØen zvok. No, tam nisi kaj dosti reÅ”il. A na forumu glasen za Å”tiri.

ƈe dodamo Å”e tvoje nekoristne pripombe na forumu in izmikanje odgovorom, pridemo do spoznanja, da (zaenkrat) nisi kredibilen za druženje. Ko boÅ” pokazal prave rezultate in izboljÅ”al odnos, pa se z veseljem oglasim. Ne glede na razdaljo.

ƈe hoĆØeÅ” izpasti superioren, kar veĆØ kot oĆØitno neuspeÅ”no poĆØneÅ”, boÅ” moral vložiti bistveno veĆØ truda. In znanja. Do takrat pa: tiÅ”ina je lahko vrlina.


LP

Evo tipiĆØen "forumski miÅ”iĆØnjak", jezik dolg, ker to lahko, kje si bil ko smo debatirali in posluÅ”ali v živo, te ni bilo, torej je zadeva z moje strani zakljuĆØena Exclamation
_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
gerchy



Pridružen/-a: Pon Sep 2008 10:43
Prispevkov: 670
Kraj: 03

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 05, 2017 09:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Vi kar debatirajte. Ko boste imeli kaj za pokazati, se pa vidimo. Cool
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
mihamusic



Pridružen/-a: Sre Feb 2015 20:17
Prispevkov: 159
Kraj: Trzin

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 05, 2017 22:14    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ajka - IMENITEN odgovor !!! Ampak zdaj pomisli kaj veĆØina ZALTIH uÅ”es tukaj na forumu ("pa i Å”ire") trdi da si ZAPOMNI sluÅ”ne vtise izpred dni/tednov/mesecev/let,... Smile)) in mirno naklada o zvoĆØnih vtisih primerjav iz cele svoje avdio zgodovine Smile)) To se meni zdi fenomenalno smeÅ”no Smile
Bil sem prisoten na parih takih zadevah - predvsem si jih pa naredim "sam zase".

In tule sem res rad poŔten do sebe - ker gre na koncu koncev za moje $$$ in samo za moje posluŔanje Wink

Kot reĆØeno - z veseljem prispevam svoje "premiĆØne" komponente za kak test - pa da se si kaj nauĆØimo,... in "malce resetiramo",... Wink

LP : MM

Bi bilo pa blazno zapleteno, ampak koristno za "zlata uÅ”esa" tega foruma recimo narediti dva analogna gramofone - enaka - samo z razliĆØnim pogonom,... ali razliĆØno roĆØko,... ali razliĆØno glavo,... in to dati "za zaveso",... pa da vidimo,... Wink
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fjaka



Pridružen/-a: Sre Maj 2008 17:04
Prispevkov: 1747
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Jul 08, 2017 22:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

TUTTI je napisal/a:
Bravo @fjaka in @lix,

ideja je super in prepriĆØan sem, da bi mnoge zanimala, Å”e posebej mladino, ki ob novih sodobnih tehnikalijah Å”ele vstopa v svet hi-fija, sicer poĆØasi a zagotovo.
ƈe sta pripravljena zavihati rokave vidva in Å”e kak vajin kolega, sem tudi jaz in lahko stopimo skupaj, ter priĆØaramo slovenski javnosti Audio muzej v enem od salonov na letoÅ”njem prihajajoĆØem Multimedia HiFi Showu v M hotelu.
Vidva poskrbita za muzejske eksponate, logistiko in vajino strokovno prisotnost na sejmu, jaz poskrbim za prostor in Ŕe kaj.
No, morda pa bi se dalo ponoviti tudi nekaj, kar se je dogajalo pred dobrimi dvajsetimi leti v hotelu Holiday Inn, kjer ste bili mnogi tu navzoĆØi prisotni, ter bili hkrati priĆØe in sodniki na "slepem" testiranju avdio sistemov.
Bi bilo za razmislit Wink

Lep pozdrav
Vojko


to ni moje...lahko pa sestavim podoben ali isti sistem...juhuuuuuuu....


_________________
Ŕoo mazgoon
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 12, 2017 08:25    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sem hotel sicer v PRO audio oprema temi, pa je zaklenjena; a paŔe tudi tu:

evo, je bila serija oddaj 'Zlata Ŕestdeseta', kjer so povedali, kako se je snemalo prve popevke, kako skromna je bila oprema in kako se se morali znajti. Sanjali so sto kanalne meŔalne mize, ultra ekstra manipulativne efekte - snemali pa na bornem A 77.

Ampak
- in prihajam na bistvo, ko sem med gledanjem oddaje veĆØkrat rekel: Yesss..
- so lepo povedali, da potem so tudi dobili vso tisto sanjano opremo. Samo popevke narejene na manipulativni opremi se niso veĆØ tako dobro sliÅ”ale, kot tiste narejene na bornem Revoxu brez manipulacij.

Saj ne reĆØem, da kreativnost ni tudi v manipulaciji, mora biti tudi to. Samo s hifijem nima veliko povezave.

Samo toliko, da si kdo ne bi predstavljal boljŔih posnetkov ob gledanju slik audio pro opreme.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
Pa tudi za behind the screen velja podobno - ni videz ali cena glavni faktor -- pomembno je kako je sestavljeno in predvsem - upasano v prostor.

Zato je bedarija znositi veĆØ sistemov na kup in jih primerjat - komot lahko slabÅ”a roba bolje sede v prostor in povozi konkurenco. Ali - in to je bolj verjetno - vse igra brezveze in ti iÅ”ĆØeÅ” razlike v detajlih.
Idiotska posla.
Zato pa sem že v zaĆØetku teme predlagal Å”pikerje in zbore - itak bi se vse zaniĆØ sliÅ”alo - in bi hitro nehali z zlatouÅ”enjem - beri: iskanjem dlak v jajcu, medtem ko je vsa reprodukcija tako slaba, da to Å”e en napol gluhi starĆØek sliÅ”i.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Audiomarka



Pridružen/-a: Sob Jan 2012 14:47
Prispevkov: 724
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Jul 13, 2017 22:16    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

10 let besediĆØenja po forumu, posluÅ”anje par sistemov na slepo bi bila pa izguba ĆØasa. hahaha. ta je pa bosa.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vintagesonic



Pridružen/-a: Sre Mar 2010 17:24
Prispevkov: 1426
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Jul 14, 2017 01:28    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ambasador je napisal/a:

evo, je bila serija oddaj 'Zlata Ŕestdeseta', kjer so povedali, kako se je snemalo prve popevke, kako skromna je bila oprema in kako se se morali znajti. Sanjali so sto kanalne meŔalne mize, ultra ekstra manipulativne efekte - snemali pa na bornem A 77.

- so lepo povedali, da potem so tudi dobili vso tisto sanjano opremo. Samo popevke narejene na manipulativni opremi se niso veĆØ tako dobro sliÅ”ale, kot tiste narejene na bornem Revoxu brez manipulacij.


Ambasador, v katerih studiih so se snemale "te" popevke na Revox A 77 ? In kakŔna, oziroma skromna je bila ta oprema ?

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Ta tema je zaklenjena: ne moreš urejati sporočil ali odgovarjati na objave.    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Naslednja
Stran 6 od 7

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe