Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Multiroom sistem - zvoĆØniki v veĆØ sobah
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
matajur



Pridružen/-a: Ned Mar 2009 19:19
Prispevkov: 28
Kraj: MengeÅ”

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 16, 2009 10:52    Naslov sporočila: Multiroom sistem - zvoĆØniki v veĆØ sobah Odgovori s citatom

Pri prenavljanju hiÅ”e želim imeti prenos stereo zvoka v veĆØ sobah.
V dnevni sobi bo osnoven sistem (NAD 352 + JAMO E855), do ostalih treh sob pa sem mislil potegniti kable. ZvoĆØniki bodo (razen osnovnih dveh) vsi na stenah. Imam pa nekaj vpraÅ”anj.

1. Preklop med razliĆØnimi zvoĆØniki sem mislil reÅ”iti z enim preklopnikom kot npr. od Niles Audio. Ali je to v redu? Ali bodo osnovni zvoĆØniki veliko zgubili na kvaliteti preko tega preklopnika? Na kaj moram paziti, da ne bi kaj skuril, saj bodo zvoĆØniki razliĆØnih moĆØi in impedanc (jamoti npr. 6 ohmov, ostali zvoĆØniki pa verjetno okrog 8 ). Kaj pa glede obĆØutljivosti, glede na to, da bodo ostali zvoĆØniki iz spodnjega dela cenovne lestvice. A znam imeti z zgoraj navedenim NADom kake težave?

2. Kake kable naj vleĆØem do ostalih prostorov, da bom ohranil neko kvaliteto in da ne bom preveĆØ zapravil za tisto, kar ne bo priÅ”lo do izraza?

3. Ali je Å”e kaka stvar na katero lahko sedaj Å”e vplivam/pazim v fazi vleĆØenja instalacij.?

In seveda kljuĆØno vpraÅ”anje. Ali sem idejo oziroma izvedbo dobro zastavil ali bi bilo bolje izvesti kako kljuĆØno spremembo. Sedaj v tej fazi je to Å”e možno. Seveda ob upoÅ”tevanju omejenega budgeta.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Numb



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 16:01
Prispevkov: 1127
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 16, 2009 11:16    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sicer se ne spoznam, ampak ne bi bilo lažje v kaj v stilu Squeezeboxa in veĆØih sprejemnikov, ĆØe ne drugega je wireless.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
matajur



Pridružen/-a: Ned Mar 2009 19:19
Prispevkov: 28
Kraj: MengeÅ”

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 16, 2009 11:22    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Numb je napisal/a:
Sicer se ne spoznam, ampak ne bi bilo lažje v kaj v stilu Squeezeboxa in veĆØih sprejemnikov, ĆØe ne drugega je wireless.


Saj to dvoje se ne izkljuĆØuje. Sueezebox je itak predviden kot vir zvoka, ampak tudi seezebox moraÅ” na nekaj prikljuĆØiti (ojaĆØevalec razen v primeru booma) in imeti zvoĆØnike, ki bodo predvajali glasbo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Numb



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 16:01
Prispevkov: 1127
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 16, 2009 11:26    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kaj pa kaki mali aktvni pari zvoĆØnikov?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
trancedeejay
Site Admin


Pridružen/-a: Sob Mar 2008 9:01
Prispevkov: 1372
Kraj: Zgornja Besnica

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 16, 2009 12:14    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

HI
Zakaj pa bi kompliciral. Nabavi multiroom sistem pa je:)
Tale je ena izmed cenejŔih variant (BTW, jaz ga imam doma):
http://www.nuvotechnologies.com/simplese.htm
Have a nice Day

Matt
_________________
MUSIC IS THE KEY
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
matajur



Pridružen/-a: Ned Mar 2009 19:19
Prispevkov: 28
Kraj: MengeÅ”

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 16, 2009 12:21    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

trancedeejay je napisal/a:
HI
Zakaj pa bi kompliciral.



Ja zaradi cene. Sicer pa ne vem s ĆØim kompliciram.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
trancedeejay
Site Admin


Pridružen/-a: Sob Mar 2008 9:01
Prispevkov: 1372
Kraj: Zgornja Besnica

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 16, 2009 12:37    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Takemu sistemu lahko vsaj približno reĆØeÅ” multiroom. Koliko bi pa odÅ”tel za switcher od firme, ki si jo navedel? Tukaj moraÅ” nujno potem posluÅ”ati povsod enak izvor, ker bi bili zvoĆØniki zaporedno, bi moral kar nekaj odprej ojaĆØevalec. Glede na to, da prenavljas, se mi zdi, da je bolje nekaj enkrat in vsaj približno orenk narest. Simplese je sicer dražji kot kabli, ki bi jih ti potegnil a vseeno ni tak stroÅ”ek, kot bi si marsikdo mislil. Prav tako dobiÅ” zraven vtiĆØnice za Å”tiri sobe, ki so osvetljeni, izbiraÅ” 4 razliĆØne source.
Sam bom imel gor priklopljen NAD tuner, Squeezebox, pa mogoĆØe Å”e kaj.
Have a nice Day

Matt
_________________
MUSIC IS THE KEY
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
matajur



Pridružen/-a: Ned Mar 2009 19:19
Prispevkov: 28
Kraj: MengeÅ”

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 16, 2009 13:46    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ƈe prav razumem moraÅ” tudi pri tem Siplese-ju vleĆØi kable. Tako da z vidika dela ne vidim neke razlike. Ali sem mogoĆØe kaj spregledal?
Sam lahko Å”e vedno nekoĆØ ko bom bolj pri denarju (to govorim že celo življenje) namesto preklopnika dam en spodoben multiroom sistem.

Res pa je, da moraŔ posluŔati vedno enak izvor. Ampak vsaj malo mislim to omejitev zmanjŔat z SB Duetom, kjer lahko vsaj za vir glasbe izbiraŔ na mestu in ti ni treba hodit do kontrolnega mesta.

Recimo mislil sem nabavit nekaj takega. Za dobrih 100ā‚¬.

Citiram:
Glede na to, da prenavljas, se mi zdi, da je bolje nekaj enkrat in vsaj približno orenk narest.


kaj si pa s tem toĆØno mislil? Kaj bi pa moral Å”e narest glede instalacij, razen potegnit kable/cevi?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
trancedeejay
Site Admin


Pridružen/-a: Sob Mar 2008 9:01
Prispevkov: 1372
Kraj: Zgornja Besnica

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 16, 2009 14:44    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

HI
To je bilo miŔljeno predvsem v tem smislu, da pri multiroom sistemu imaŔ Ŕe v vsaki sobi osvetljen Ŕtekar, kjer nastavljaŔ glasnost in izbiraŔ source.
Sam bom pri sebi to naredil, tolk da lahko musko v veĆØih prostorih posluÅ”am, najbolj seveda pride v poÅ”tev v kopalnici. KakÅ”ne vgradne zvoĆØnike misliÅ” imeti?
Have a nice Day

Matt
_________________
MUSIC IS THE KEY
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
matajur



Pridružen/-a: Ned Mar 2009 19:19
Prispevkov: 28
Kraj: MengeÅ”

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 16, 2009 14:53    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Glede zvoĆØnikov nisem Å”e ĆØisto odloĆØen. Pravzaprav sem razmiÅ”ljal tudi o manjÅ”ih bookshelfih, ki bi jih obesil na steno. Ne vem Å”e toĆØno. ImaÅ” kak predlog?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
matjaz z



Pridružen/-a: Pon Dec 2008 13:50
Prispevkov: 236
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 16, 2009 15:42    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zdravo,

sam sem zadevo reŔil tako, da je v vsaki sobi nek audio sistem, vse skupaj pa je povezano z "glavnim" virom. Tako lahko ob preklopu na
aux posluŔam v vseh sobah isti vir, in Ŕe glasnost lahko uravnavam.

V praksi se je izkazalo, da spalnica, in otroÅ”ka soba funkcionirata loĆØeno,
terasa, dnevna soba, kuhinja, kolpalnica in jedilnica pa obiĆØajno enotno - z istim glazbenim izborom. Uravnavanje glasnosti je prav tako kljuĆØnega pomena, ker razliĆØna odzivnost zvoĆØnikov ter velikost prostora vpliva na glasnost in so zato prevelika odstopanja. Vse skupaj me ni koÅ”talo niĆØ razen kablov in conradovega razdelilca neojaĆØanega signala. Je pa slabost, da ne moreÅ” iz vsake sobe upravljati kljuĆØnega predvajalnika.
Oz. celo to se baje da z logitechovim daljinskim upravljalnikom z ojaĆØevalcem.
Sicer obstaja cel kup naprav, ki vse skupaj podpirajo bolje in kvalitetneje,
od squeeze boxa, do sonosa, philipsa, crestron, b&o... ampak, tak izbor se mi je zdel najbolj enostaven za izvedbo in kasnejŔo nadgradnjo.
Kakorkoli se boÅ” odloĆØil, bistvo je da si pripraviÅ” vse cevi za kable in vse mogoĆØe medsebojne povezave (minimalen vložek), tako boÅ” najlažje dograjeval ali kombiniral sistem kakor ti bo paĆØ kazalo oz. glede na ponudbo na trgu - ki se v tozadevni ponudbi precej Å”iri.

Je pa super in se ti splaĆØa vložiti nekaj truda Wink
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kingo



Pridružen/-a: Sre Jul 2009 7:51
Prispevkov: 4
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 08, 2009 08:00    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tudi sam preurejem hiÅ”o. Rad bi napeljal zvoĆØnike po 3-4 sobah (tudi kopalnica), pri ĆØemer bi rad spreminjal jakost tona. O elektroniki žal nimam nevem koliko pojma. Kaj mi svetujete. Kje bi se dalo najti kaj najcenejÅ”ega (ne rabim HQ).
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
trancedeejay
Site Admin


Pridružen/-a: Sob Mar 2008 9:01
Prispevkov: 1372
Kraj: Zgornja Besnica

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 08, 2009 08:26    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

HI
Sam najbolje poznam Nuvo Simplese, ker ga imam doma. Zraven se dobijo osvetljeni Å”tekarji za 4 sobe. Seveda ti pripada tudi daljinc, samo je bolj nikakav, priklopiÅ” lahko 4 izvore zvoka, tako da imaÅ” v vsaki sobi drugo musko, lahko pa tudi povsod enako. Vgrajen ima Class D ojaĆØevalnik. To pomni da vse zvoĆØnike zvežeÅ” na eno konzolo, ki izgleda kot priklop za lpt port in ta zadeva je montirana v steno. Potem preko priloženega kabla priklopiÅ” Simplese enoto na to konzolo, tako da imaÅ” vse zvoĆØnike priklopljene na Simplese-ja, priklopiÅ” izvor in uala. Cena je pa cca 1000 eur (samo pomoje bi se ga dalo tut cenejÅ” dobit). ƈe kdo pozna kakÅ”en sistem za približno enako ceno ali manj pa lahko tudi pove.
Have a nice Day

Matt
_________________
MUSIC IS THE KEY
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kingo



Pridružen/-a: Sre Jul 2009 7:51
Prispevkov: 4
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 08, 2009 08:37    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

"trancedeejay", hvala za tale izĆØrpen odgovor. Sem iskal tale Nuvo Simplesse, samo ga pri nas nikjer nisem zasledil (vsaj po netu ne). A mogoĆØe veÅ”, kje bi se ga dalo dobiti, ali pa v tujini. Pa Å”e nekaj, zaĆØeli bomo z vleko kablov, najprej elektrika, potem pa moji (audio, PC...). KakÅ”en kabel bi moral rezervirati za tak sistem? Hvala vnaprej!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
trancedeejay
Site Admin


Pridružen/-a: Sob Mar 2008 9:01
Prispevkov: 1372
Kraj: Zgornja Besnica

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 08, 2009 13:00    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

http://www.nuvotechnologies.com/simplese.htm

http://www.avhiend.eu/multiroom1-2.htm

Za priklop zvoĆØnikov potrebujeÅ” UTP kable oz. zvoĆØniÅ”ke kable z majhnim presekom, recimo max 0,75mm, zato da boÅ” zadeve lahko priklopil na konzolo. Zelo važno je kam postaviÅ” to konzolo, ker potem imaÅ” navoljo samo 1m kabla za priklop Simpleseja. Seveda pa potrebujeÅ” tudi kable za priklop "Å”tekarja".
Have a nice Day

Matt
_________________
MUSIC IS THE KEY
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4  Naslednja
Stran 1 od 4

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe