Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Cizek vintage
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 14, 15, 16  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Dogodki v svetu HI-FI-ja, srečanja
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 12, 2017 15:40    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Cizek je sicer izjemno zanimiv, čeprav ga ne morem slišati nikjer, ne gre pa mi v lajšto, kako, da se nekdo od vas ne spravi izdelati popolno kopijo z izboljšavami. Material je vsekakor dostopen, CNC izdelava pa sploh, kretnice so dokaj simpl, kaj vas nazaj drži, ljubitelji. Mogoče gre samo za rariteto, kjer se ekskluzivno čuva pedigre, je tako?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
nek_do



Pridružen/-a: Čet Okt 2009 21:22
Prispevkov: 2276
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 12, 2017 17:37    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tukaj pa si nekako zadel bistvo zgodbe. Raritete se čuva po možnosti, če je mogoče celo "v vatki." Drugi močan faktor pa je seveda denar. Pravim, lepo ohranjenim kosom cene iz dneva v dan samo rastejo. Kot vedno ponavljam pa morajo biti v originalnem stanju. Npr. pri JBL-u, Klipschu, Linnu, Rogersu.... se pri ceni že pozna, če so zamenjani samo tisti njihovi stari terminali. V USA so npr. sedaj naprodaj Cizekove enke z zamenjanim furnirjem, pa prodajalec ne bo nikoli dobil toliko kot bi za originale. DIY-u pa se piše še slabše. Tukaj ne dobiš nikoli povrnjenega še tistega kar si v njih vložil. Pa še tista duša, ki jo tudi omenjaš je vprašljiva.
_________________
Lep je dan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
CASTOR



Pridružen/-a: Pet Okt 2008 16:18
Prispevkov: 1087
Kraj: KOZINA

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 12, 2017 22:53    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

joztom je napisal/a:
Cizek je sicer izjemno zanimiv, čeprav ga ne morem slišati nikjer, ne gre pa mi v lajšto, kako, da se nekdo od vas ne spravi izdelati popolno kopijo z izboljšavami. Material je vsekakor dostopen, CNC izdelava pa sploh, kretnice so dokaj simpl, kaj vas nazaj drži, ljubitelji. Mogoče gre samo za rariteto, kjer se ekskluzivno čuva pedigre, je tako?


Ha,ha,ha joztom, tokrat si me pa res nasmejal! Nanasa se predvsem na delajte kopije. A smo mi kopije titovih morilcev ali domobranskih izdajalcev je vprasanje! Eno in drugo je slabo, je moj odgovor!

lp

BTW

Kadarkoli si pozelis, jih bos lahko slisal pri meni ali pri ambasadorju.
PS

Andrej se eno malcek sekira, da mi jih bo ambasador zaplenil. Na to sem tudi racunal pri dobropisu za vertikalca! Jebes ti Cizeka!

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: 041722387
Bojan65



Pridružen/-a: Sob Feb 2014 19:52
Prispevkov: 41
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 12, 2017 23:27    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

CASTOR je napisal/a:
joztom je napisal/a:
Cizek je sicer izjemno zanimiv, čeprav ga ne morem slišati nikjer, ne gre pa mi v lajšto, kako, da se nekdo od vas ne spravi izdelati popolno kopijo z izboljšavami. Material je vsekakor dostopen, CNC izdelava pa sploh, kretnice so dokaj simpl, kaj vas nazaj drži, ljubitelji. Mogoče gre samo za rariteto, kjer se ekskluzivno čuva pedigre, je tako?


Ha,ha,ha joztom, tokrat si me pa res nasmejal! Nanasa se predvsem na delajte kopije. A smo mi kopije titovih morilcev ali domobranskih izdajalcev je vprasanje! Eno in drugo je slabo, je moj odgovor!

lp

BTW

Kadarkoli si pozelis, jih bos lahko slisal pri meni ali pri ambasadorju.
PS

Andrej se eno malcek sekira, da mi jih bo ambasador zaplenil. Na to sem tudi racunal pri dobropisu za vertikalca! Jebes ti Cizeka!

lp



Castor preveč ga žingaš...

Lp., B.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 041 761 731
CASTOR



Pridružen/-a: Pet Okt 2008 16:18
Prispevkov: 1087
Kraj: KOZINA

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 12, 2017 23:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zakaj pa?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: 041722387
CASTOR



Pridružen/-a: Pet Okt 2008 16:18
Prispevkov: 1087
Kraj: KOZINA

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 12, 2017 23:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Uff, dosti ti rabi da argumentiras!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: 041722387
Bojan65



Pridružen/-a: Sob Feb 2014 19:52
Prispevkov: 41
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 13, 2017 07:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

CASTOR je napisal/a:
Zakaj pa?


Zakaj ga ti žingaš pa ne vem....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 041 761 731
CASTOR



Pridružen/-a: Pet Okt 2008 16:18
Prispevkov: 1087
Kraj: KOZINA

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 13, 2017 15:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pa tudi utemljit svoje trditve ocitno ne ves! Kar se mene tice so take utemeljitve, kot jih ti tle izvajas, lastne pripadnikom komunisticne revolucije.

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: 041722387
Bojan65



Pridružen/-a: Sob Feb 2014 19:52
Prispevkov: 41
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 13, 2017 16:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

CASTOR je napisal/a:
Pa tudi utemljit svoje trditve ocitno ne ves! Kar se mene tice so take utemeljitve, kot jih ti tle izvajas, lastne pripadnikom komunisticne revolucije.

lp


Če mačku na rep stopiš, zacvili....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 041 761 731
CASTOR



Pridružen/-a: Pet Okt 2008 16:18
Prispevkov: 1087
Kraj: KOZINA

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 13, 2017 17:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Seveda, kaj pa ce revez drugega! Nima partije za sabo, nima sodstva, nima medijev, ampak ima pa zgodovino in te mu noben ne more vzet.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: 041722387
Bojan65



Pridružen/-a: Sob Feb 2014 19:52
Prispevkov: 41
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 13, 2017 18:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

CASTOR je napisal/a:
Seveda, kaj pa ce revez drugega! Nima partije za sabo, nima sodstva, nima medijev, ampak ima pa zgodovino in te mu noben ne more vzet.


Res je, Castor imaš prav....

Lp., Bojan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 041 761 731
CASTOR



Pridružen/-a: Pet Okt 2008 16:18
Prispevkov: 1087
Kraj: KOZINA

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 13, 2017 21:15    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Torej sem zrel za deportacijo v Barbarin rov, ali ob olajsevalnih okoliscinah na Goli otok! Potomce Cizekov pa bo plodila revolucionarna garda po ukazu CK.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: 041722387
ck



Pridružen/-a: Pon Feb 2009 19:27
Prispevkov: 1604
Kraj: kamnik

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 13, 2017 21:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pa sem mislil, da bo vsaj ena tema brez stranpoti, pa zgleda da gre to pri nas težko. še dobro, da sem ck in ne CK, ker bi potem res koga kam poslal Very Happy Ok vsaj na hladno pivo, da se malo ohladi Cool

Teli hvalospevi Cizkov se mi zde malce pretirani. če bi bili res tako superiorni, potem bi jih še danes delali in dobro služili s tem.

Verjetno so bolj spomin na stare čase in zvok, kakršen je bil takrat. Saj ne da je bil slab. Celo zelo dober je bil - za takrat, tako kot npr. stari Marantzi.
Zelo prijeten zvok in nenaporen, za ure in ure poslušanja, manjka samo kanček dinamike in preciznosti, ampak mnogim je to všeč in to je pravzaprav pri celi stvari (pri tem hobiju) najpomemnejše. Jaz osebno pa imam raje vsaj še malo tega, kar sem napisal da manjka.
_________________
LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
simonceli



Pridružen/-a: Pet Mar 2011 8:36
Prispevkov: 195
Kraj: Komenda

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 13, 2017 21:57    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Veš, ravno Cizeki imajo dinamike toliko, da, ko jih poslušaš se samo čudiš, ali lahko še bolj rukne...potem pa "dinamit"....Ja, slišati jih moraš; sploh Model 1...

Detajli, prefinjenosti....ne vem, jaz na njih slišim detajle, ki jih marsikateri zvočnik za poštenih par jurjev ven ne da.

Jaz si ne bi upal pisati kar tako.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
CASTOR



Pridružen/-a: Pet Okt 2008 16:18
Prispevkov: 1087
Kraj: KOZINA

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 13, 2017 22:19    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz o Cizekih ne bom rekel zadnje, ker to itak prepuscam ambasadorju in andreju, ki sta njih poznavalca! Med vsemi zvocniki, ki sem jih imel doma, pa bi si zelel sub, ki bi ga lahko uparil na KLIPSCHE in CIZEKE.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: 041722387
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Dogodki v svetu HI-FI-ja, srečanja Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 14, 15, 16  Naslednja
Stran 6 od 16

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe