Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Cizek vintage
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, ... 14, 15, 16  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Dogodki v svetu HI-FI-ja, srečanja
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 04, 2017 08:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Model 1 je...well, Grand Dady of all Cizek's.
-----------------------------------------------------
No, tudi jaz sem tega mnenja če gre za stand alone varianto, brez suba.
Kot je nakazal @andrejS se prava vrednost še najbolj izkaže z neposrednimi posnetki (brez posegov ekvalizacij, kompresorjev itd) - a isto velja tudi za ojačevalce in izvor zvoka in kable, ki so priključeni gor. Igra že z dokaj 'socialnimi' modeli če le niso 'lažnivi'/z narejenim zvokom. Sem sprobal tudi System Fidelity SA300, ko šus: scena se lepo razvije in tudi dovolj moči ima na Q=0,57 (4ohm)

ps:
Glede ovulacij(?) se ne sekirat, sem cepljen na vse do glasbe v živo Wink
Je tu naokoli še kaj drugih dobrih zvokov, samo da so od 5x navzgor dražji od kombinacije recimo Model 3+MG27.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 04, 2017 08:49    Naslov sporočila: Re: Tweeter Odgovori s citatom

andrej je napisal/a:
Ajde pa dam še jaz svoja 2 centa prispevka, več itak ni vredno.
Imam doma par tweeterjev starih cca 30 let, ki zgledajo identični kot Cizekovi. Zmerjen fs = 1065 Hz, žička do tuljave zgleda boga, zato lahko samo sklepam, da je Cizek zelo dobro vedel kaj dela pri rezu 1500Hz - 6db/oct če ne bi take visokotonce kuril/i kot po tekočem traku.

[/img]

To je to. Visokotonec je Peerless KO 10 DT. Pod drugo oznako ga še vedno izdelujejo (mislim da ima še vedno 'brke' na prednji ploščici, samo kupola je motno bela). DT115 ? Bi moral primerjati podatke..(deklarirana resonanca 1056Hz je ultra blizu tega kar si izmeril (1065))..
Še najbolje bi bilo kupiti jih dokler so originali še v funkciji in za preizkus zamenjati jih - da se sliši ali je to res primerna menjava. To lahko naredi eden in javi na forum informacijo. Poceni pa so itak, tako da ni stran vrženega denarja.
http://www.d-s-t.com.au/data/Peerless/810665.pdf
Cizek mu je kompenziral resonanco (ni impedančnega hribčka na krivulji) in tako preprečil velika iznihavanja.
Kot je rekel @andrejS zdrži veliko moči, vendar ko sem imel svoj primerek (Model3), sem jim krpal žičke kar pogosto. Pa sem uporabljal takrat Sansui 2x40W. Tuljave ni nikoli skurilo.
Za tako delo bi morda bila primernejša varianta kot so imeli razni Cantoni, Visoniki ipd - žičke od zunaj v velikem loku v kupolo in oblite z elastično snovjo.
http://www.overclock.net/t/980607/what-can-you-tell-me-about-these-speakers
Tako pa ima KO10DT kratke žičke speljane v 's' izpod obrobe. Meni so se lomile tik ob tuljavi, kjer so bile upognjene.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 04, 2017 13:06    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Za namen reza na 1500Hz je veliko primernejši Audax TW034X0, ker ima resonanco na 800Hz, torej 200Hz nižje in ne seka močno v rez, če bi bil na 1000Hz.
1500Hz je idealen rez za poznavalce, ker je nad vokalom, res pa znatno utruja visokotonec, ki faše velike ekskurzije na tem področju. Tehnično znanje dopušča rez kjerkoli, poje pa tak zvočnik nikoli, ker se najobčutljivejši toni slišijo iz dveh driverjev z različno hitrostjo membrane, pa še kaj je zraven.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
andrej



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 17:47
Prispevkov: 121
Kraj: Obala

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 04, 2017 20:56    Naslov sporočila: DIY (opet) Odgovori s citatom

Takrat niso imeli na razpolago svilenih visokotoncev, ki bi poleg vrhunskega zvoka bili še heavy duty po konstrukciji zato se je Cizek znašel drugače.

Danes je tega precej in en resnih kandidatov bi lahko bil Morel CAT308 http://www.morelhifi.com/wp-content/uploads/2013/11/CAT308.pdf
Ta visokotonec oprosti marsikateri kiks na kretnici.

Za bas bi lahko uporabil Ciare HW250 - Fs 23Hz, Qts primeren za kompresijo, Vas malo prevelik ampak z eksperimentiranjem (DATS V2, na primer) se lahko zmeri obteženje membrane, dokler se ne doseže 2dB manj in primerno nizek Vas za 40 Litrsko kompresijo.
http://consumer.ciare.com/?altoparlanti=hw250

Nato ugotoviš, da te zvočniške enote, les in drobni material stanejo več kot Cizeki in smo spet tam

Twisted Evil
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 05, 2017 06:54    Naslov sporočila: Re: DIY (opet) Odgovori s citatom

andrej je napisal/a:
Takrat niso imeli na razpolago svilenih visokotoncev, ki bi poleg vrhunskega zvoka bili še heavy duty po konstrukciji zato se je Cizek znašel drugače.

Danes je tega precej in en resnih kandidatov bi lahko bil Morel CAT308 http://www.morelhifi.com/wp-content/uploads/2013/11/CAT308.pdf
Ta visokotonec oprosti marsikateri kiks na kretnici.

Za bas bi lahko uporabil Ciare HW250 - Fs 23Hz, Qts primeren za kompresijo, Vas malo prevelik ampak z eksperimentiranjem (DATS V2, na primer) se lahko zmeri obteženje membrane, dokler se ne doseže 2dB manj in primerno nizek Vas za 40 Litrsko kompresijo.
http://consumer.ciare.com/?altoparlanti=hw250

Nato ugotoviš, da te zvočniške enote, les in drobni material stanejo več kot Cizeki in smo spet tam

Twisted Evil

Bi si mislil da si kar tako dal primere driverjev, a če dobro pogledam, si se potrudil, da si našel te variante.

Ne bi slabo za diy eksperte poskusiti narediti kopijo, po možnosti izboljšano. Možnosti izboljšav je veliko - od škatle z manj vibracijami, materiala kretnice, do boljših driverjev.
Membrane wooferjev je tudi Cizek obteževal (s ta istim obročem zalepljenim na membrani, ki kontrolira break-up). Woofer je, sodeč po brošuri imel resonanco izven škatle na 16Hz.
Ciare ni toliko drag, Peerless tudi, pa če rata, se naredi še upgrade z dragim Morelom.
Glavni ključ, mislim da je izpeljati rez na wooferju s 6dB/oktavo. Ko gledam frekvenčno krivuljo, se mi zdi, da polovico reza mora prispevati mehansko - obroček. Ostalo pa električno.
---------------------------------------------------------------------------------------------
ps:
na temo menjave obrob: iz testa Modela 1:
...Caratteristica che appare particolarmente curata e' la tenuta d'aria dell mobile, veramente perfetta... je zapisal Renato Giussani
http://cizekspeaker.weebly.com/uploads/2/2/2/5/22252552/cizek_1-3.jpg
V brošuri Modela 1 pa piše... cabinet is sealed so that we have a MINIMUM return time of four seconds on woofer..
Kar sovpada z mojimi izkušnjami. Prvi kit sem ga delal s Kef-om, je imel B200 woofer in prave base in globino sem dobil šele ko je bilo vse tako zatesnjeno, da ko sem spustil membrano je takoj skočila ven kot šušta (vzmet). Samo malo puščalo - se je že poznalo na zvoku.
To pojasni tudi premaz na obrobah wooferja - ker je ta pena polprepustna. Da bi pa spremembe zračnega tlaka napihovale membrano, nisem opazil.

Saj bi ne rabilo, ma to napišem čisto iz tistega - če smo že tako zahtevni pri zvoku, potem so potrebne tudi druge pozornosti za dosego tega. Smo pač entuziasti, enemu površnežu bo to pretiravanje.
Če po menjavi obrobe se ne dosega minimalnega časa vračanja, je potrebno obrobe premazati. Kar bi bilo itak dobro narediti zaradi boljšega dušenja vibracij roba membrane in nenazadnje 2x daljše življenjske dobe.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 05, 2017 08:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Najprej sem s CD-jem (ker lahko hitro menjavam ploščke) prečekiral zvočnike s 360° žanri in istočasno poiskal dobro pozicijo v prostoru.
Sedaj pa z gramofonom v detajle. Ven je skočilo nekaj mozoljev, a še moram priti do dna koliko je to posledica starosti oziroma posegov.

Sicer pa, če je @simoncelli videl asociacijo v ovulaciji, me zanima kaj bo rekel ko opišem še rezultat iz gramofona
Laughing Laughing -- uuu, tega jaz še na modelu 1 nimam Laughing Laughing
Še kako je pomembno na čem Cizek igra. Še bolj skoči ven razlika v kakovosti ojačevalca, da ne omenim izvora zvoka. Pa ne da je samo opazno - na potenco dobi zvok nove dimenzije in žlahtnost.

@andrejS, samo še pikico in bo prepozno ..krog sklenjen .. ljubezen iz preteklosti po premoru v sedanjost. Sicer bi si bolj želel prvi model, je ta dvojka maestozna zgoraj in za popolno 'simoncellijevo ovulacijo' manjka samo še sub.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
andrej



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 17:47
Prispevkov: 121
Kraj: Obala

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 05, 2017 09:33    Naslov sporočila: Mech.Dir.Cntrl.Bmng. Odgovori s citatom

Cizek je mehansko dušil srednje tone na wooferju tudi s peno. Grdo ampak verjetno učinkovito.


Še en primer zvočnika, ki uporablja reze 6db/Oct je YG Acoustics. Koliko je mrežica pred wooferjem v funkciji kontrole direktivnosti ali estetike (marketinga) je stvar debate


Zdaj pa spet k italjanom, kjer je njihov (verjetno) najstarejši majstor za popravilo zvočnikov ponudil DIY načrt za zvočnik, kjer midbass ni električno rezan, visokotonec pa samo z 6db/Oct

http://www.caninialtoparlanti.it/DNC.htm

Ambasador, bo dovolj glodanja za vikend, kaj praviš? Wink
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
epic



Pridružen/-a: Sob Nov 2009 15:12
Prispevkov: 188
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 05, 2017 11:32    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

@Ambasador - ako ni skrivnost - kateri CD pa ti služi za testiranja?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Bojan65



Pridružen/-a: Sob Feb 2014 19:52
Prispevkov: 41
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 05, 2017 11:58    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

epic je napisal/a:
@Ambasador - ako ni skrivnost - kateri CD pa ti služi za testiranja?


In kateri ojačevalec se obnese, bi bilo za vedeti, ko si se ravno poglobil v Cizeke..?

Lp., B.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 041 761 731
AndrejS



Pridružen/-a: Tor Dec 2010 17:03
Prispevkov: 930
Kraj: Gorica

PrispevekObjavljeno: Pet Maj 05, 2017 21:30    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ambasador je napisal/a:

....
Sedaj pa z gramofonom v detajle. Ven je skočilo nekaj mozoljev, a še moram priti do dna koliko je to posledica starosti oziroma posegov.

.....
@andrejS, samo še pikico in bo prepozno ..krog sklenjen .. ljubezen iz preteklosti po premoru v sedanjost. Sicer bi si bolj želel prvi model, je ta dvojka maestozna zgoraj in za popolno 'simoncellijevo ovulacijo' manjka samo še sub.


1. Saj pravim, da pomlajuje.
2. Upam, da se s Castorjem ne bosta skregala zaradi bejbe pri vajinih letih.
Upanje obstaja, da dobis cel sistem.
http://www.subito.it/audio-video/diffusori-acustici-cizek-enna-195894250.htm

Sporoci, kaj se odkrijes v crni luknji, kjer se cas vije po svoje, pises zanimive prispevke!

Tako kot je moj soimenjak ugotovil, kopijo se da narediti za visjo ceno od originala, ce v prvo uganes vse parametre, kar pa tezko dvomim, da se ti sreca nasmehne tako dalec.

Pozdrav,
Andrej
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
simonceli



Pridružen/-a: Pet Mar 2011 8:36
Prispevkov: 195
Kraj: Komenda

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 07, 2017 21:54    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ambasador je napisal/a:
Najprej sem s CD-jem (ker lahko hitro menjavam ploščke) prečekiral zvočnike s 360° žanri in istočasno poiskal dobro pozicijo v prostoru.
Sedaj pa z gramofonom v detajle. Ven je skočilo nekaj mozoljev, a še moram priti do dna koliko je to posledica starosti oziroma posegov.

Sicer pa, če je @simoncelli videl asociacijo v ovulaciji, me zanima kaj bo rekel ko opišem še rezultat iz gramofona
Laughing Laughing -- uuu, tega jaz še na modelu 1 nimam Laughing Laughing
Še kako je pomembno na čem Cizek igra. Še bolj skoči ven razlika v kakovosti ojačevalca, da ne omenim izvora zvoka. Pa ne da je samo opazno - na potenco dobi zvok nove dimenzije in žlahtnost.

@andrejS, samo še pikico in bo prepozno ..krog sklenjen .. ljubezen iz preteklosti po premoru v sedanjost. Sicer bi si bolj želel prvi model, je ta dvojka maestozna zgoraj in za popolno 'simoncellijevo ovulacijo' manjka samo še sub.


Simonceli že ve, kako igrajo Model 2 na različnih sistemih. Mogoče več kot kdorkoli tu gor....( vržena rokavica )? In če se še navežem na napisano; mogoče več kot kdorkoli tu gor v zadnjem času; imel v lasntištvu model 3, model 2, sedaj imam (samo) še model 1. Ta ostane.

Tako da, g.Ambasador; leta niso vedno v prednosti; sploh ne v tem primeru. Spomin peša z leti in rado nagaja tudi ušesom.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 08, 2017 08:45    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

AndrejS je napisal/a:
...
1. Saj pravim, da pomlajuje.
2. Upam, da se s Castorjem ne bosta skregala zaradi bejbe pri vajinih letih.
Upanje obstaja, da dobis cel sistem.
http://www.subito.it/audio-video/diffusori-acustici-cizek-enna-195894250.htm

Sporoci, kaj se odkrijes v crni luknji, kjer se cas vije po svoje, pises zanimive prispevke!

Tako kot je moj soimenjak ugotovil, kopijo se da narediti za visjo ceno od originala, ce v prvo uganes vse parametre, kar pa tezko dvomim, da se ti sreca nasmehne tako dalec.

Pozdrav,
Andrej

Uuu, lepo ohranjeni, redkost. Prodajalec ne pošilja po pošti, je treba v osrčje Sicilije osebno prevzeti.

Za zdaj samo poslušam, sicer se ukvarjam s pogonom gramofona in je to 'usput'.

ps:
epic, bojan
kateri ojačevalec ali player je v tej debati nepomembno. Važne so ugotovitve, drugi pa povejte svoje. Za ojačevalec ugotavljam da se močno pozna (bolj kot z mojimi zvočniki) če je višje klase, pa nič drugega.
Za CD player uporabljam Philipsov CD recorder - sem imel kar nekaj drugih playerjev na preizkusu doma - pa nisem menjal, ker je 'mojo' glasbo še najbolj prebavljivo posredoval. Ime me ne zanima, važno kako igra. Ta primerek ima očitno kar nizek jitter in mi posreduje dinamiko in globino basa - pa tudi globino stereo slike toliko ok, da bi moral kar precej izprazniti denarnico za boljšo stvar. Pri čemer moram povedati - če menjam mora biti bistveno bolje. Teh malih audio paranojic sem se zdavnaj najedel in ne trzam več na male izboljšave.
Res pa od nastanka vertikalnega gramofona (2011) nisem več sprobaval drugih playerjev - z izjemo CD7 (AudioResearch). Tako da vem, kje je moj player v minusu napram taboljšim; kaj se da dobiti z visoko klaso. Ni prav isto kot če imaš v direktni primerjavi, ma za dobiti grobe obrise situacije zadošča.
_________________
Carpe Diem


Nazadnje urejal/a ambasador Pon Maj 08, 2017 09:00; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
AndrejS



Pridružen/-a: Tor Dec 2010 17:03
Prispevkov: 930
Kraj: Gorica

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 08, 2017 08:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ambasador je napisal/a:

Uuu, lepo ohranjeni, redkost. Prodajalec ne pošilja po pošti, je treba v osrčje Sicilije osebno prevzeti.


Da, zares so lepo ohranjeni. Najbrz tudi cena ni zadnja. To se lahko malo zmenis v naprej, ce gres na tako pot.

Ko je mene ugriznilo za MG27, sem dvignil zadnje pare iz banke in se usedel v avto. Za druzbo sem pobral seveda Canyon-a, da po poti ni bilo dolgcas. Odsla sva v zgodaj zjutraj, se peljala po obali do Ancone, potem pa zavila v notranjost, Macerata. Vmes sva premlevala kako imajo v Italiji licno obdelana psenicna polja, res dozivetje. Pri gospodu sva uredila zadnjo ceno, malo smo pokramljali, nalozila sube v avto in obrlnila nazaj domov. Po poti nazaj seveda pizza in pivo, da preverimo se ostarije. Nikoli mi ni bilo zal. Ce si res len za vozit, si predstavljam, da najbrz obstaja trajekt iz Benetk, pa se cas imas, da malo krizaris in se zabavas po poti.

Andrej
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 08, 2017 16:32    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sem prelistal katalog iz leta 1980, pa bom podal nekoliko zaokrožene cene od takrat. Toliko da se dobi občutek o razmerjih. Da ne bo preveč dolgočasno, bom podal še primerjavo z 'amerikanci' iz tistega obdobja. Cifre so v italijanskih lirah.

Cizek Model 1 ...... 700.000 lir/par
Cizek Model 2 ...... 500.000 lir/par
Cizek Model 3 ...... 350.000 lir/par

Sub MG27 ......... 1.000.000 lir/par

Cizek KA1 Classic ..... 900.000 lir/par
Cizek KA20 sub e elektronsko kretnico 3.000.000 lir/kos (je zadoščal eden za celoten sistem s KA1)
----------------------------------------------------------------------------
Za primerjavo je stal Advent Loudspeaker podobno kot Cizek Model 2, Model 1 pa kot AcousticResearch AR 12.
----------------------------------------------------------------------------
Sedaj še povezava s sedanjostjo:

Po istem katalogu je stal Klipsch Heresy 900.000 lir/par ... danes 2.000€
Bose 901 Mk lV z ekvalajzerjem 1.450.000 lir/par ........... danes 2.300€

Malo špekuliranja: MG 27 bi tako lahko nov danes stal okoli 2.000€/par. Cizek Model 1 pa okoli 1.500€/par.
Njihov top sistem Classic bi stal danes nov cca 8.000€.
Jasno, da se tu vmeša politika: če drugo ne, dva taka zvočnika kot so KA1 v masivnem KOA lesu s spoji po vogalih na klasični lastovičji rep si lahko samo sanjaš za 2.000€...
With the tree endemic to Hawaii only, and with supplies dwindling, Koa is likely to be rather expensive. Also, boards of highly figured and/or curly Koa can command fantastic prices.
http://www.wood-database.com/koa/

Is dis informejšon juzful?
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Pon Maj 08, 2017 18:23    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Končno sem našel KA1+KA20, pa si jih lahko pogledate na tem videu:

https://www.youtube.com/watch?v=3GupJ2BEO-8

Ni videti njihove aktivne kretnice. Tudi špužvice okoli tweeterja je ni. Zato pa ima zvočniški kabel navit kot cev za zalivanje vrta. Poleg tega da je skoraj telefonskih dimenzij.
---------------------------------------------------------------------------------
Je splet glede prvega suba KA20 zelo hermetičen. Slike, razen črno bele mini sličice iz revije Suono, praktično ni.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Dogodki v svetu HI-FI-ja, srečanja Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, ... 14, 15, 16  Naslednja
Stran 2 od 16

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe