Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Giro di Primorska
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Dogodki v svetu HI-FI-ja, srečanja
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
nek_do



Pridružen/-a: Čet Okt 2009 21:22
Prispevkov: 2276
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Apr 23, 2017 12:28    Naslov sporočila: Giro di Primorska Odgovori s citatom

Včeraj sem bil med ostalimi povabljen k našemu staremu znancu s foruma, ki je tudi del znane primorske "odvetniške Hi-Fi" naveze v tale del naše Primorske.

Hrpelje-Kozina


Praktično pa vsi vemo, da je to naš soforumaš @castor. Poslušali ter primerjali med seboj na isti izvor ter elektroniko pa smo novejše Klipsche ter dve stari Ameriški legendi.

Klipsch Palladium P-17


Cizek Model 2


Spica TC-50


Tudi pa stenah se vidi, da smo vstopili v dom ljubitelja takšnega ter drugačnega vinila.


Kot se pri @castorju spodobi je bila za izvor samo ter edino analogija in sicer iz legendarnega @ambasadorjevega gramofona.

Bruno Puhar Reference Turntable





Elektronika Ese Lab & Mc2



Ter seveda še primerjani zvočniki





Za konec pa še nenagradno vprašanje v stilu kviza "dali je to osoba A, B ili C". Vprašanje: čigavi so Cizeki? Od osebe A, B ali C. Naj vam bo/ne bo v pomoč spodnja fotka.


_________________
Lep je dan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Ned Apr 23, 2017 13:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Včeraj smo se dobili pri @castorju.
Prišel je tudi @nek_do in prinesel zvočnike Spica TC50 s stojali, ki jih je dodelal za te zvočnike. Potem je prišel tudi avdiofil iz Ajdovščine, pa obiskal nas je tudi Sever (izdelovalec kitar).
Poslušali smo Klipsch Palladium 17B, potem Spice pa še @castor je poskrbel za presenečenje s Cizek Model 2, ki jih je nabavil pred časom.

Dan je bil lep, menjavali smo glasbo in zvočnike in komentarje.
Zvoki so pa bili zanimivi vsak po svoje - od prefinjenega, resolutivnega Palladiuma do Spice s krasnim, velikim zvočnim odrom - se je prav slišalo ambiente v katerih so bili posnete plošče (ouch, me je prav ugriznilo, zelo privlačno) pa tja do Cizeka. Slednji je moja stara ljubezen, sem ga imel. Sicer nižji model 3, dvojke pa nisem bil nikoli slišal. Ta zvočnik je bolj kompleten na basu in tudi bolj dinamičen od preostalih malčkov. Posebej je skočilo ven ambienca prostora, odmevi. Oder ni bil tako prepričljiv kot s Spicami, niti ima resolucijo in finost Palladiuma - je pa postregel z dinamiko in večjo polnostjo reprodukcije kot preostala dva.

Cizeke mi je potem @castor prepustil, da si jih odnesem domov na pokušino. Kar sem tudi storil in doma takoj to postavil in si jih ponovno preposlušal.
Hvala vsem za lep dan.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
CASTOR



Pridružen/-a: Pet Okt 2008 16:18
Prispevkov: 1087
Kraj: KOZINA

PrispevekObjavljeno: Ned Apr 23, 2017 18:44    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

V čast in veselje mi je bilo gostit drage prijatelje in že sedaj nestrpno pričakujem naslednji tak dogodek.
Ko sem si prvič priklopil Cizek'e je tudi meni čeljust dol padla, da zmorejo več dinamike in ambience kot Klipsch-i.
Popoldne sva se z mojim starejšim sinom ustavila pri Ambasadorju, da preverim kako napreduje vertikalni gramofon. Tista reč te dobesedno sezuje!

Very Happy Very Happy Very Happy

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: 041722387
AndrejS



Pridružen/-a: Tor Dec 2010 17:03
Prispevkov: 930
Kraj: Gorica

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 24, 2017 11:48    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Cool Bravo klapa!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
divine contribution



Pridružen/-a: Sob Nov 2014 0:32
Prispevkov: 60
Kraj: Hum

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 24, 2017 20:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Bravi ekipa. Samo, verjetno vas je lažje trpet v živo kot brat na AK_u.

Viva primorci. Primorska?!? 50 Km stran od morja?!?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
zvocnik



Pridružen/-a: Čet Okt 2008 22:12
Prispevkov: 786
Kraj: Piran

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 25, 2017 18:19    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

divine contribution je napisal/a:
Bravi ekipa. Samo, verjetno vas je lažje trpet v živo kot brat na AK_u.

Viva primorci. Primorska?!? 50 Km stran od morja?!?



Beri: P R I M O R S K A
_________________
Information is not knowledge
Knowledge is not wisdom
Wisdom is not truth
Truth is not beauty
Beauty is not love
Love is not music
Music is the best !

FZ
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 041 737 410
divine contribution



Pridružen/-a: Sob Nov 2014 0:32
Prispevkov: 60
Kraj: Hum

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 25, 2017 22:14    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

zvocnik je napisal/a:
divine contribution je napisal/a:
Bravi ekipa. Samo, verjetno vas je lažje trpet v živo kot brat na AK_u.

Viva primorci. Primorska?!? 50 Km stran od morja?!?



Beri: P R I M O R S K A


Kaj ste vi na primorskem vsi tako resni?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
divine contribution



Pridružen/-a: Sob Nov 2014 0:32
Prispevkov: 60
Kraj: Hum

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 25, 2017 22:16    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Confused
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
divine contribution



Pridružen/-a: Sob Nov 2014 0:32
Prispevkov: 60
Kraj: Hum

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 25, 2017 22:51    Naslov sporočila: Re: Giro di Primorska Odgovori s citatom

nek_do je napisal/a:


Hrpelje-Kozina


Oprosti @zvočnik@, še le zdaj sem opazil morje v ozadju. Laughing .
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vintagesonic



Pridružen/-a: Sre Mar 2010 17:24
Prispevkov: 1426
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 26, 2017 01:18    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

divine contribution je napisal/a:
Confused


Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
AndrejS



Pridružen/-a: Tor Dec 2010 17:03
Prispevkov: 930
Kraj: Gorica

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 26, 2017 04:54    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Primorska - regija z najvec Cizek zvocnikov na prebivalca na svetu Wink

A.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 26, 2017 07:58    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

AndrejS je napisal/a:
Primorska - regija z najvec Cizek zvocnikov na prebivalca na svetu Wink

A.

Pozdravljen Andrej,
po desetletjih premora ponovno poslušam Cizeke - to doživljam kot srečanje s samim seboj pred desetletji - nad čim sem se navduševal, kam sem do danes prišel. Skratka primerjava mene in sistema na časovni premici (ali krogu, kdo ve..)

Ko se nabere dovolj podlage za inspiracijo, bom zapisal. Za zdaj samo to - včeraj sem poslušal tri plošče - eno za drugo - Učiteljski zbor, Pevski zbor Obala (Slosar) in Slovenski oktet. Prepevali so mi zbori. Si misliš - kje boš našel avdiofila, ki si zaporedno predvaja tri plošče (z obeh strani!) zborov? Efekt Cizek. Sem jih pa postavil tako, kot bi bili na njihovih stojalih cca 25cm od tal in nagnjene nazaj (Epidauro žogica spredaj). Nastavitve: Q=0,57, tweeter -3dB.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
AndrejS



Pridružen/-a: Tor Dec 2010 17:03
Prispevkov: 930
Kraj: Gorica

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 26, 2017 09:03    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ambasador je napisal/a:
Efekt Cizek. Sem jih pa postavil tako, kot bi bili na njihovih stojalih cca 25cm od tal in nagnjene nazaj (Epidauro žogica spredaj). Nastavitve: Q=0,57, tweeter -3dB.


Me ne preseneca, pomljajuje instantno!
Se tezje se je odvadit kako predvajajo, leta izkusenj gor ali dol.

Pusti jih dihat na 0.8Q in tweeter na -1.5dB, seveda pri vecerni glasnosti.
Cigara in konjak sta primerna druzba na nivoju za seanse ki trajajo preko zadanega.

-> Castor, svetujem da ukrepas preden bo prepozno.

Bodi fajn, Andrej

PS: Ko bo prilikia vam prizgem full sistem (MG27 in Cizkek III), za dusevno prenovo Wink
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 26, 2017 09:38    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

hehe, en kozarček takoj zniža percepcijo visokih tonov.
Kadar so dovolj blizu tal (2pi, polprostor pojača base izpod 200Hz za 3dB, kot je bil zvočnik tudi načrtovan) ne potrebuje višjega Q-ja, pride bolj do izraza kontrola basov in transparenca ker ne gre signal skozi dodaten upor.
https://www.youtube.com/watch?v=Bzf1rrfJG-E
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
simonceli



Pridružen/-a: Pet Mar 2011 8:36
Prispevkov: 195
Kraj: Komenda

PrispevekObjavljeno: Ned Apr 30, 2017 22:12    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Točno tako "ambasador".

Cizeki so mišljeni, da se jih postavi na takšna stojala; obvezno nagnjena nazaj. Mislim, da so originalna nagnjena za 7.5%. Moram preverit Smile

Skratka; zvočniki so tako linearni, da je že strašno. Zanimivo je pa tudi ( no, niti ne, za nekoga, ki ima malo kilometrine ), da se pri Cizekih nima smisla igrati z specifičnimi zvočnimi kabli.
PCOCC baker je tisti pravi. Brez konektorjev. Enostavno. Preverjeno!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Dogodki v svetu HI-FI-ja, srečanja Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe