Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Kateri prenosni predvajalnik (DAP) izbrati
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
snifix



Pridružen/-a: Pon Sep 2009 20:31
Prispevkov: 208
Kraj: Komenda

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 30, 2017 15:09    Naslov sporočila: Kateri prenosni predvajalnik (DAP) izbrati Odgovori s citatom

Iščem digitalni predvajalnik glasbe (DAP) katerega bi uporabljlal pri teku, potovanjih itd. Zaradi tega bi želel, da je čim manjših dimenzij ter, da je zmožen solidne hi-fi reprodukcije. Idealni kandidat po velikosti in funkcijah bi za moje želej in potrebil bil aktualni ipod nano. Zakaj ga potem ne kupim? Ker sovražim iTunes-e. Želim, da se v predvajalnik nalaga po pricipu copy/paste. Poleg tega mora imeti še režo za spominsko kartico, kar ipod nano spet nima. V oči mi je padel tudi Fiio M3, ki bi bil za mene skoraj idealen. Zakaj skoraj? Zato ker mu manjka bluetooth, ki ga zadnje čase veliko uporabljam. V prid Fioo-ta govori cena, ki znaša okoli 70 eur. Budget, ki bi ga namenil za prevajalnik je nekje 100 eur (brez slušalk in spominske kartice). Zelo zaželjeno je, da je predvajalnik sposoben doseči soliden nivo jakosti tudi z bolj občutljivimi slušalkami (trenutno imam AKG 272 HD).

Ima kdo kakšen predlog za prenosni predvajalnik glasbe, ki bi ustrezal zgiornjim željam in zahtevam (ni apple, ima bluetooth, ima režo za spomnisko kartico, je majhnik in kompktnih dimenzij) ?

Hvala za odgovore in lep pozdrav, Matej
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
uroš



Pridružen/-a: Sre Dec 2013 18:30
Prispevkov: 295
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 30, 2017 16:12    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Telefon.

Ko okoliščine dopuščajo, pa mu magari dodaš DAC à la Chord Mojo.
Ko pa okoliščine tega ne dopuščajo, tudi strašanska kakovost reprodukcije ni pomemba (ko tečeš). DAP-i so brezvezni in precenjeni.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
snifix



Pridružen/-a: Pon Sep 2009 20:31
Prispevkov: 208
Kraj: Komenda

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 30, 2017 16:20    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sem probaval tudi s telefonom pa je kvaliteta reprodukcije bolj na slabi strani Smile , poleg tega ima telefon tudi šibek izhod, kar se recimo na mojih AKG 272 HD precej pozna. Iz ipoda recimo je kvaliteta na istih slušalkah precej boljša.

lp, M
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
snifix



Pridružen/-a: Pon Sep 2009 20:31
Prispevkov: 208
Kraj: Komenda

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 30, 2017 16:21    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Telefon ima sicer res kar nekaj prednosti, če ne druge je to, da ga imaš vedno pri sebi, po drugi strani pa je zadeva že kar velika (5 in več inčni zasloni).

lp, Matej
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
NCC2000



Pridružen/-a: Čet Sep 2012 12:28
Prispevkov: 591
Kraj: Slovenia

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 30, 2017 20:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

snifix je napisal/a:
Telefon ima sicer res kar nekaj prednosti, če ne druge je to, da ga imaš vedno pri sebi, po drugi strani pa je zadeva že kar velika (5 in več inčni zasloni).

lp, Matej


Ma če uporabljaš omenjene slušalke, pa daj jim malo veselja s kakšnim boljšim sokovnikom. Malo bolj resni prenosni predvajalniki, skladni s tvojimi željami se začno s takimi primerki.. sicer izven tvojega cenovnega okvira, ampak za take slušalke ... le moje mnenje
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
raptor



Pridružen/-a: Čet Jan 2014 11:03
Prispevkov: 175
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 31, 2017 02:10    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Meni so rekli, da v hifiju je pac tako, da:"Kolikor denarja, toliko muzike!" In cedalje bolj opazam, da je, na zalost res bolj ali manj tako. Zato raje se malo prihrani in kupi v zacetku za malo vec denarja in bos imel garantirano boljse. Je pa res, da kar se tice digitalne strani hifija, ze za majhen denar lahko dobis veliko. Dac za npr. 700€ ne bo delal krivice sistemu za nekaj tisoc evrov. Sam imam na primer popolnoma kitajski dac, pa dela super in poseka precej drazje dace. Moj nasvet je, da poglej robo na spodnji povezavi. Resna, kredibilna stran, ki nima zanic robe (kljub sumljivim imenom firm). Za placan znesek dobis izjemno veliko. No, pa saj tudi ogledan fiio je popolnoma kitajski, tudi hifiman, pa sta obe firmi po slovesu prilezli precej visoko.

http://www.audiophonics.fr/en/dap-digital-audio-player-c-6292.html?orderby=price&orderway=asc
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
snifix



Pridružen/-a: Pon Sep 2009 20:31
Prispevkov: 208
Kraj: Komenda

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 31, 2017 08:54    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala za linke, mislil, da sem našel resnega kandidata in sicer Hidizs AP60. Majhem, bluetooth, spominska kartica, cenovno v budgetu... edino kar nisem siguren je njegova moč, ki je navedena na 35mW. Bo to pognalo slušalke AKG 272 hD?

lp, Matej
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
raptor



Pridružen/-a: Čet Jan 2014 11:03
Prispevkov: 175
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 31, 2017 11:19    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kaj pa kaj takega, ce si se z budzetom res tako omejil?

http://www.head-fi.org/products/fiio-q1-portable-headphone-amp-dac/reviews/14011
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
snifix



Pridružen/-a: Pon Sep 2009 20:31
Prispevkov: 208
Kraj: Komenda

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 31, 2017 12:54    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ma sej budget je fleksibilen, bi ga povečaj, če bi dobil majhno napravico z res kvalitetnimi komponentami. Da pa kupim 'cegu' in ga ne morem nosit na šport in po žepih mi je pa tudi brez veze.

Dodatno oajčevalec za slušalke pa lahko res dokupim še kasneje v kolikor bi imel DAP prešibek izhod.

lp, Matej
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
lix



Pridružen/-a: Ned Jan 2016 3:17
Prispevkov: 501
Kraj: Med Koprom in Trstom

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 31, 2017 14:18    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mislim, da želje in možnosti ne grejo skupaj.

Za šport si vzameš kake Koss Portapro slušalke ali kaj podobnega, katere boš z lahkoto nakrmil s telefončkom ali kakim drugim mikro klasa D playerjem.

Z velike slušalke tipa AKG 272 HD rabiš 'cegu' v klasi A ali AB s čisto zaresnim močnostnim ojačevalnikom in čisto zaresnim napajanjem. Imam podobne probleme z mojimi slušalkami, jih nič ali skoraj nič ne požene kot bi moralo. se bom lotil cigla DIY ojačevalnika, ne bo druge.

lix
_________________
"Ne moreš dobiti pudinga, če ne poješ mesa."
P. Floyd
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bogomir 4051



Pridružen/-a: Tor Dec 2008 19:42
Prispevkov: 1440
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 31, 2017 16:41    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Drugo leto teče, odkar imam Calyx M DAP. Zelo sem zadovoljen, z lahkoto poganja AKG 812 in Senn. 650. Je sicer nad budžetom, ampak vreden vsakega evra. Pri nas jih uvaža Pear Audio.

lpm
_________________
miro
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 031361550
snifix



Pridružen/-a: Pon Sep 2009 20:31
Prispevkov: 208
Kraj: Komenda

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 31, 2017 20:10    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

bogomir 4051 je napisal/a:
Drugo leto teče, odkar imam Calyx M DAP. Zelo sem zadovoljen, z lahkoto poganja AKG 812 in Senn. 650. Je sicer nad budžetom, ampak vreden vsakega evra. Pri nas jih uvaža Pear Audio.

lpm


Verjamem vsemu kar si napisal, samo 2 pomanjkljivosti ima za namen moje uporabe

1) je 'cegu'
2) precej preko budgeta

Bom razmisliš še o kakšnih drugih bolj občutljivih slušalkah.

lp, Matej
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
JJAB



Pridružen/-a: Sob Apr 2014 0:05
Prispevkov: 197
Kraj: Moon

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 10, 2017 21:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

X1 2nd gen si videl?

http://www.fiio.net/en/products/57
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
snifix



Pridružen/-a: Pon Sep 2009 20:31
Prispevkov: 208
Kraj: Komenda

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 10, 2017 22:25    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sem videl ja. Razmišljam, da bi res povečal budget in kupil kakšen resnejši predvajalnik. Ženi je naprimer všeč Astell & Kern Jr Mr. Green Mr. Green

lp, Matej
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
snifix



Pridružen/-a: Pon Sep 2009 20:31
Prispevkov: 208
Kraj: Komenda

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 04, 2017 22:00    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Dobil danes Hidizs AP60 ter še dodaten par KZ slušalk. Prvi vtisi so zanimivi, kaj več napisem čez kaksen teden, ko se oprema burn-inna.

Lp, Matej


Nazadnje urejal/a snifix Ned Maj 14, 2017 22:55; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe