Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Stojala - Z čim jih napolniti?
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI dodatki
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Škofja Loka

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 11, 2009 00:09    Naslov sporočila: Stojala - Z čim jih napolniti? Odgovori s citatom

Lep pozdrav!
Veliko stojal ima možnost poljnjena zaradi zmanjšanja vibracij in podobno. Nekateri uporabljajo pesek, nekateri šibre.. nekateri nič.

Sam si lastim Atacama stojala, ki pa se ne odprejo zgoraj, pač pa spodaj. Zdaj pa me zanima.. ker peska ne morem uporabit, ker bi skozi male luknjice začel počasi svinjat po sobi, kaj naredit? Šibre so opcija.. kolikšna bi bila cena? Je kdo dal pesek prej v vrečko? Tako pomoje ne naredim veliko. Še kakšna ideja?

Kolikšna je cena šiber na kilogram ali samo prostorninsko enoto?

lp, matej
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JEREMIJA



Pridružen/-a: Ned Nov 2008 22:37
Prispevkov: 97
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 11, 2009 01:17    Naslov sporočila: Re: Stojala - Z čim jih napolniti? Odgovori s citatom

Pestilence. je napisal/a:
Lep pozdrav!
Veliko stojal ima možnost poljnjena zaradi zmanjšanja vibracij in podobno. Nekateri uporabljajo pesek, nekateri šibre.. nekateri nič.

Sam si lastim Atacama stojala, ki pa se ne odprejo zgoraj, pač pa spodaj. Zdaj pa me zanima.. ker peska ne morem uporabit, ker bi skozi male luknjice začel počasi svinjat po sobi, kaj naredit? Šibre so opcija.. kolikšna bi bila cena? Je kdo dal pesek prej v vrečko? Tako pomoje ne naredim veliko. Še kakšna ideja?

Kolikšna je cena šiber na kilogram ali samo prostorninsko enoto?

lp, matej


Jaz sem imel kremenčev pesek za peskanje in je bilo dušenje perfektno... Idea
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
trancedeejay
Site Admin


Pridružen/-a: Sob Mar 2008 9:01
Prispevkov: 1372
Kraj: Zgornja Besnica

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 11, 2009 12:28    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

HI
Svinčen pesek za peskanje dobiš v Exotermu. Lahko tut izbiraš velikost. Ko sem jaz dobil zadevo je bilo 25kg cca 5 jurjev. Lahko ti povem, da se 25kg zelo hitro nabere, ne mores verjet, kako majhna vrečka je težka 25kg.
Have a nice Day

Matt
_________________
MUSIC IS THE KEY
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Škofja Loka

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 11, 2009 12:56    Naslov sporočila: Re: Stojala - Z čim jih napolniti? Odgovori s citatom

JEREMIJA je napisal/a:

Jaz sem imel kremenčev pesek za peskanje in je bilo dušenje perfektno... Idea

Mogoče veš koliko te je stalo?
Ker jaz bi tega rabil, tam na oko kakih 20 litrov.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
xray80



Pridružen/-a: Sob Maj 2008 19:01
Prispevkov: 291
Kraj: Koper

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 11, 2009 13:41    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kremenčkov pesek je zelo poceni. Mi smo ga dali med tlakovce. Za 25 kg vrečo smo dali 5 eurov. Je pa bil od Oblaka kupljen v Merkurju.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Škofja Loka

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 11, 2009 14:20    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kako drobna stvar pa je to?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
xray80



Pridružen/-a: Sob Maj 2008 19:01
Prispevkov: 291
Kraj: Koper

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 11, 2009 14:48    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Če mene vprašaš je trik v teži. Težji kot je pesek bolj stabilno bo stojalo za zvočnike.
http://www.oblak.si/datoteke/katalog_2008.pdf
Na 49 strani kataloga imaš izdelek fuga-t v 25 kg vreči.
Če moja teorija drži potem bi mogel svinčeni pesek biti še boljši, ker je verjetno težji. Če bo pa slišna razlika v zvoku med uporabo obeh peskov, pa ti res nebi znal odgovoriti.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Škofja Loka

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 11, 2009 15:16    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz imam problem v tem, da se stojala zaprejo spodaj, kar pusti kakšno drobno odprtino, in mivka se bo stresla.. Bi potreboval nekaj manj drobnega.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Škofja Loka

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 11, 2009 15:16    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Če bi dal kak debelejši pesek, bi se slišalo da vibrira?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Gorazd



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 14:44
Prispevkov: 316
Kraj: Sl. Bistrica

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 11, 2009 16:06    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pestilence. je napisal/a:
Jaz imam problem v tem, da se stojala zaprejo spodaj, kar pusti kakšno drobno odprtino, in mivka se bo stresla.. Bi potreboval nekaj manj drobnega.


Kaj pa če napolniš z mivko, luknjico, ki te pa jezi, pa enostavno zapereš z silikonskim kitom?


Mivka ima granulacijo od 0-0,063mm
pesek: 0-4mm
prodnati agregat 4-8mm (velikosti pšenice)

To bi ti recimo prišlo edino prav za uporabo.

Lp, G
_________________
"I am the master of my fate
I am the captain of my soul"

DanishAudiophileLoudspeakerIndustries
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Škofja Loka

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 11, 2009 16:13    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Bom poskusil jutri kako se na površino stojal prime silikonski kit, pa če dobro drži, grem na to verzijo. Hvala za idejo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Gorazd



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 14:44
Prispevkov: 316
Kraj: Sl. Bistrica

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 11, 2009 16:53    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Če boš dobro očistil površino z alkoholom (da ne bo mastna), pol mislim da ni problem, da silikon ne bi primil. Bi pa ti svetoval, da vzameš bolj kvaliteten silikonski kit (recimo kaj iz programa Sika), pa transparentnega ali pa v barvi stojal - predvidevam, da imaš črna..

Poročaj kako se bo izšlo Smile

Lp, G
_________________
"I am the master of my fate
I am the captain of my soul"

DanishAudiophileLoudspeakerIndustries
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Numb



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 16:01
Prispevkov: 1127
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 12, 2009 09:45    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pestilence. je napisal/a:
Jaz imam problem v tem, da se stojala zaprejo spodaj, kar pusti kakšno drobno odprtino, in mivka se bo stresla.. Bi potreboval nekaj manj drobnega.

Mivko se da v vrečo Wink

Sicer sem jo dobil zraven, ampak so jse žal strgale tako da sem jih vrgel stran. In ko obrneš stojala se mivka usede na spodnji del in teža pritisne na spodnji del stojal, tako da je mivka se mi zdi najboljša rešitev.

Kupi kake velike vreče za smeti in malo improviziraj. Naj bo pa bolj tanek polivinil da se potem res mivka čimbolj prilagodi stojalom.
Original so bile zraven čisto tanke.

Lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Škofja Loka

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 12, 2009 11:13    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pa se ti ne zdi da bi vreča malo pokvarila rezultat, ker se ne usede tako lepo? Zveni slabše, za blindtest pa ne bi dal roke v ogenj Very Happy
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Numb



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 16:01
Prispevkov: 1127
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Jan 12, 2009 11:37    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Z mivko se usede v nulo, sigurno bolje kot kaj debelejšega brez vreče, imam doma še ena stojala, ampak tista vreča je bila res tanka, zato se je tudi strgala ker sem se 2x selil.

Pa ne verjamem da bi katera ušesa slišala razliko če bi bila vreča notri ali ne...če sploh je razlika.

To je bila recimo taka vreča kot so komponente zavite nove, veliko veliko tanjša kot tiste za zmrzovanje.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI dodatki Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Naslednja
Stran 1 od 8

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe