Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Katere stereo zvočnike izbrati
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
dabiblo



Pridružen/-a: Pon Mar 2017 14:27
Prispevkov: 152
Kraj: Zasavje

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 13, 2017 14:43    Naslov sporočila: Katere stereo zvočnike izbrati Odgovori s citatom

Pozdravljeni.

Sem svež tu gor na forumu in imam vprašanje s tega področja.

Imam dnevno sobo/kuhinjo te dimenzije in oblike:




Do zdaj sem imel v uporabi zvočnike Jamo S 606 HCS 3, Reciever imam Onkyo TX-SR508.
Ker nekako v tem prostoru nisem mogel pozicionirati niti izkoristiti 5.0 sistem od Jama S606 HCS3 sem se odločil da ga prodam in sem ga prodal.
Zdaj se nagibam za nakup samostoječih stereo zvočnikov (novih ali pa rabljenih - nimam predsodkov pri rabljeni robi, če so seveda bili uporabniki normalne sorte),
budget imam tam 400-600€. Zvočnike bom uporabljal v 90% za poslušanje glasbe (rock, metala, kaj klasike in tudi dancea)...pač poslušam vse vrste.

Ali naj gledam v smer Jamo ali kaj drugega po izkušnjah?

Nekako sem naredil kratek seznam kaj sem našel za ta budget:
- Jamo C 605 novi ~550€
- dali Concept 8 (rabljeni 500€)
- dali Zensor 5, novi 510€
- XTZ 95.44
- teufel ULTIMA 40 MK2, naj bi bili to najbolj prodajani zvočniki do 450€ v Nemčiji...Dobijo se iz Nemčije za 380€.


Prosim za izkušnje in kak predlog.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
simon740



Pridružen/-a: Sob Sep 2012 15:59
Prispevkov: 975
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 13, 2017 14:50    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdravljen,

imel sem Jamo D570 Limited Edition in pa Jamo C607.
Ni bilo slabo. Slišal sem tudi skoraj vse XTZ zvočnike z njihovo elektroniko.
Zelo veliko glasbe se dobi pri XTZ za ta denar.
Imel sem tudi Infinity Cappa 8.1i. Za kak rock in metal zelo primeren zvočnik.

lp,
Simon
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 13, 2017 17:38    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Obzorje lahko razširiš na:
- Indiana Line (italijanski budget best buy)
- Davis Acoustic (francoski best buy)
- Elac - Debut serija high end projektanta Andrewa Jonesa
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
andrej



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 17:47
Prispevkov: 121
Kraj: Obala

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 13, 2017 20:53    Naslov sporočila: JBL Studio 580 Odgovori s citatom

Citiram:
(rock, metala, kaj klasike in tudi dancea)

Edini "budget" zvočnik, ki mi je vse to igral nadpovprečno je bil JBL Studio 580. Rabljene se dobi za okrog 600€ če ne še kaj manj.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
artofsound



Pridružen/-a: Ned Mar 2014 18:47
Prispevkov: 48
Kraj: Dramlje

PrispevekObjavljeno: Pon Mar 13, 2017 21:42    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Za tvoj stil glasbe ti priporočam Klipsch.Velik iskoristek, hiter in močan bas
in še kaj.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dabiblo



Pridružen/-a: Pon Mar 2017 14:27
Prispevkov: 152
Kraj: Zasavje

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 14, 2017 12:54    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala fantje za hiter odziv.

simon740 je napisal/a:
Pozdravljen,
imel sem Jamo D570 Limited Edition in pa Jamo C607.
Ni bilo slabo. Slišal sem tudi skoraj vse XTZ zvočnike z njihovo elektroniko.
Zelo veliko glasbe se dobi pri XTZ za ta denar.
Imel sem tudi Infinity Cappa 8.1i. Za kak rock in metal zelo primeren zvočnik.
lp,
Simon


Ja, očitno se bo treba v avto usesti in se kam zapeljati videti/slišati kaj ali pa na slepo vzeti in upati na najboljše.
Saj se zavedam da ne obstaja samo en pravi in edini nakup, obstaja pa recimo da nek približek dobremu nakupu v zadanem budgetu, žal tolk omejenemu.

ambasador je napisal/a:
Obzorje lahko razširiš na:
- Indiana Line (italijanski budget best buy)
- Davis Acoustic (francoski best buy)
- Elac - Debut serija high end projektanta Andrewa Jonesa


Indiana line sem opazil da jih prodajajo na parih mestih pri nas in mogoče vržem uho če bo mogoče kaj slišati, cena je še kar v okvirjih.
Davis acoustic nikjer ne najdem da jih imajo naši prodajalci, oz. da kdo prodaja kak kos.

Elac pa delujejo super, debut F5 sem našel in bi iz tujine še bil na robu sprejemljive cene, pri nas pač cene zajadrajo na gor, kar je za naš mali trg recimo da kar logično. Pri nas je žal over budget

andrej je napisal/a:
Citiram:
(rock, metala, kaj klasike in tudi dancea)

Edini "budget" zvočnik, ki mi je vse to igral nadpovprečno je bil JBL Studio 580. Rabljene se dobi za okrog 600€ če ne še kaj manj.


Na trgu rabljenih ne najdem nič kaj ponudbe, verjamem pa da so zelo dober nakup...že izgled je precej mogočen.


artofsound je napisal/a:
Za tvoj stil glasbe ti priporočam Klipsch.Velik iskoristek, hiter in močan bas
in še kaj.


A klipsch meniš da bi bil model KF-26 ok ali je treba poseči kaj višje? Toliko da vem kaj gledati ali rabljeno mogoče višje serijo ali novo to.



Čisto še nisem odmislil tisto opcijo katero sem gor omenil Teufel Ultima 40 mk2, ker je tudi cenovno celo pod budgetom (380eur) in mogoče da so celo nekje na nivoju vsaj nekaterih zgoraj predlaganih. Pri prejšnjem Jamo sistemu S606 me je recimo motilo preveč poudarjenega basa in sem težko našel pravo nastavitev da je delovalo ok.

Koliko pa dejansko igra vloge sama teža samostoječih zvočnikov? Iz izkušenj? Vem da to gledam dejansko entry level ampak so razlike že v sami teži precejšnje..Dali Zensor so okoli 10kg/kos, dočim ostali tam od 15 pa čez 20kg/kos.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
blazheny



Pridružen/-a: Pon Mar 2011 0:50
Prispevkov: 212
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 14, 2017 14:50    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Nočem biti partibrejker, ampak ali ste si ostali ogledali skico prostora iz uvodnega posta? Nemogoča postavitev. Basati v ta, omejeni kot, budget zvočnike na HT receiver mi je recept za bleh, v najboljšem primeru meh rezultat. To ne bo B od basa, D od drajva in S od slama, brez tega pa ne R od rocka. Been there, done that, na žalost in stroške.

XTZ 99.36 so mi na vintage Rotelu rockali ko živali (no ajd, za poceni robo), ko so bili v solidni postavitvi: dva metra stran od prednje in meter in pol stran od stranskih sten. Ko sem jih privlekel domov in jih zabasal na tričetrt metra od prednje stene, sem jih samo še po hitrem postopku zapakiral in oddal novemu srečnemu lastniku.

Moj nasvet: znebi se še risiverja, ki je za stereo itak mimo, nato nabavi najboljši soundbar z vuferjem, kar jih denarnica prenese. Yamaha, JBL. Morda celo B&W. So še drugi, te sem slišal in tudi kakšnega kupil. Boš presenečen, kaj dajo ven.

Alternativno, poglej za slušalkami + headamp/DAC kombinacijo. Recimo, Schiit audio + (za rock/metal) Beyerdynamic.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dabiblo



Pridružen/-a: Pon Mar 2017 14:27
Prispevkov: 152
Kraj: Zasavje

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 14, 2017 21:02    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Blazheny, tole je pa kar hladen tuš - verjetno realnosti Very Happy.
Žal nimam kej storit glede prostora in iz tega moram izhajat. Slušalke žal odpadejo ker mi ni ok poslušanje prek njih čeprav verjamem da je prava roba drug svet napram slušalkam za 50€ od Pioneerja katere mi v kotu samevajo že par let. Reciever bom najverjetneje prodal za kolikor bo šel in iskal nek ojačevalec. Tu mi ti novi ojačevalci nižjega ranga nikakor že vizualno ne potegnejo. Ko to danes primerjam s kišto Akai am59 katero sem imel 10 let nazaj je drug svet. Upam da ne delam krivice današnji tehniki ampak prvi občutek je tak. Verjamem da bi blo super tud za ojačevalec izkašljat vsaj 400-700€ ampak upam da med rabljenimi za manj € najdem kaj uporabnega.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
artofsound



Pridružen/-a: Ned Mar 2014 18:47
Prispevkov: 48
Kraj: Dramlje

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 14, 2017 21:24    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

@ dabiblo
Klipsch RB 62 ali RB 82. Moji zvočniki so monitorji RB 81 mk 2.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
blazheny



Pridružen/-a: Pon Mar 2011 0:50
Prispevkov: 212
Kraj: Bled

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 15, 2017 10:15    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

dabiblo je napisal/a:
Blazheny, tole je pa kar hladen tuš - verjetno realnosti Very Happy.
Žal nimam kej storit glede prostora in iz tega moram izhajat. Slušalke žal odpadejo ker mi ni ok poslušanje prek njih čeprav verjamem da je prava roba drug svet napram slušalkam za 50€ od Pioneerja katere mi v kotu samevajo že par let. Reciever bom najverjetneje prodal za kolikor bo šel in iskal nek ojačevalec. Tu mi ti novi ojačevalci nižjega ranga nikakor že vizualno ne potegnejo. Ko to danes primerjam s kišto Akai am59 katero sem imel 10 let nazaj je drug svet. Upam da ne delam krivice današnji tehniki ampak prvi občutek je tak. Verjamem da bi blo super tud za ojačevalec izkašljat vsaj 400-700€ ampak upam da med rabljenimi za manj € najdem kaj uporabnega.


No, lej, nekaj se bo vsekakor slišalo. In slabše kot 5.0 na HT resiverju ne bo Smile

Pejmo dalje: tvoja težava je, da je prostor relativno velik (8x4 m), kar pomeni, da za dober bas rabiš večje, samostoječe zvočnike, ali pa večje standmounterje - torej: boxe z večjo prostornino, večje membrane, ali pa več njih. Mali budget bookshelfi na podhranjenih budget resirverjih ali stereo ampih odpadejo. To sem vse dal čez v prostoru 7 x 3,8m in vem kaj se zgodi.

Takoj ko pa v prostor privlečeš večje zvočnike z več energije imaš pa (večji) problem interakcije zvočnika s prostorom, in takrat jim moraš dat prostor, se pravi izvleči jih stran od sten, sicer se uniči tonalni balans. Najprej na basu, potlej na srednjem basu, in kar naenkrat nima muzika več nobenega šusa. Zakaj toliko težim okoli basa - ker mam tudi rad rock, in rock brez dobre fundacije v ritem sekciji mi je kastriran.

Ena rešitev je še možna v tvojem primeru: nearfield poslušanje na (večjih) aktivnih studijskih monitorjih, recimo JBL LSR, Tannoy Reveal, popularna je tudi Emotiva. Prednost je, da so korektno ojačani in s tem odpadejo dileme s podhranjenimi budget ampi, in da imajo nastavitve, s katerim se jim v neugodni postavitvi da prilagoditi odziv na basu. Strošek v tem primeru bi moral biti nekje 400 EUR za monitorje, 200-400 EUR za preamp/interface, 100 EUR za stojala (če se ti ljubi, jih lahko boljše sešraubaš sam doma - googlaj TNT stubby).

Lp, Blaž
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
maki



Pridružen/-a: Čet Okt 2014 21:09
Prispevkov: 11
Kraj: notranjska

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 04, 2017 13:09    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Bi si sposodil tole temo ker je podobna,
doma se mi valja stolp RIZ komplet vendar brez zvočnikov. Zanima me kam to paše po kvaliteti (vem da ni ravno perla hifi-ja) pa vseeno in pa katere zvočne omarice bi dobro pasale poleg. Prostor je cca 58m2 delno predeljen. Gledal sem samostoječe vendar je izbira prevelika (bolha npr.)
Vsak komentar oz predlog je dobrodošel.
lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 04, 2017 13:43    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

maki je napisal/a:
Bi si sposodil tole temo ker je podobna,
doma se mi valja stolp RIZ komplet vendar brez zvočnikov. Zanima me kam to paše po kvaliteti (vem da ni ravno perla hifi-ja) pa vseeno in pa katere zvočne omarice bi dobro pasale poleg. Prostor je cca 58m2 delno predeljen. Gledal sem samostoječe vendar je izbira prevelika (bolha npr.)
Vsak komentar oz predlog je dobrodošel.
lp

http://www.indianaline.it/products/dj
Ta večji par mislim da stane manj od 450€ nov. S 94dB/W bo brez problema ozvočil tvojih 58m2 tudi z malo močjo RIZ-a. Pa še base boš imel (woofer 27,5cm premera).
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
maki



Pridružen/-a: Čet Okt 2014 21:09
Prispevkov: 11
Kraj: notranjska

PrispevekObjavljeno: Sre Apr 05, 2017 20:31    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala za odgovor ambasador, zelo zanimivo, nikoli videl/slišal za to firmo (pač nisem tak audiofil). Imaš mogoče kaj iz domačih logov? lahko tudi "second hand"
Kaj pa "predalčkanje" teh komponent?
Hvala v naprej,
lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 06, 2017 08:00    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

maki je napisal/a:
Hvala za odgovor ambasador, zelo zanimivo, nikoli videl/slišal za to firmo (pač nisem tak audiofil). Imaš mogoče kaj iz domačih logov? lahko tudi "second hand"
Kaj pa "predalčkanje" teh komponent?
Hvala v naprej,
lp

Poglej si temo Vintage, tam boš našel ogromno debat okoli starin ki kaj veljajo in rang cene.
Za second hand pa si poglej male oglase.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 10, 2017 15:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Predalčkanje je pa zanimiva tema.
Me spominja na fuzbal: klubska ekipa ima vlogo sistema, posamezni igralci vlogo aparatur. Vezni igralci imajo vlogo povezovalnih kablov. Napajalni filter in razdelilec so trenerji.

Ena stvar pri igralcih me je vedno mučila: če primerjam Ronalda in Zahoviča, recimo. Pa recimo da ima Zahovič pri meritvah nižji krvni pritisk, pa več hemoglobina, pa bolj linearn temperaturni potek med tekmo - ali je zato Zahovič v višjem predalčku kot Ronaldo? Lahko gre pri Ronaldu samo za neupravičen sloves, ker stane veliko - a imaš dosti cenejše igralce z boljšimi meritvami. Kdo bi vedel.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe