Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Kateri receiver za B&W 683
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
longplay



Pridružen/-a: Sob Sep 2011 7:53
Prispevkov: 851
Kraj: Ptuj

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 22, 2017 22:19    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz še vedno priporočam DM denon-marantz. Moji imajo 91 db občutljivosti pa niso prav nič lačni. Ne rabiš monoblokov za 89 db.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Audiomarka



Pridružen/-a: Sob Jan 2012 14:47
Prispevkov: 724
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 22, 2017 23:01    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Po podatkih ne, ampak B&W leno špila nič od nič. Vseeno če si kupiš neki sony stolp s sony zvočniki al pa philips. Nobene razlike. Še dosti boš prišparal. Tudi z 10W zvočnik igra. Samo kak je rezultat in koliko denarja gre za to. Nihče ni rekel, da rabi monoblok. Fajn je pa 100W in nek spodoben ojačevalnik.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
longplay



Pridružen/-a: Sob Sep 2011 7:53
Prispevkov: 851
Kraj: Ptuj

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 23, 2017 01:06    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zvok boš prej izboljšal z izvorom kot z amplifikacijo. Sicer pa se je serija S zelo odmaknila od starejših DM po kvaliteti izdelave. Poglej si starejše serije DM pa ti bo hitro postalo jasno zakaj se v Wortinghtonu izdeluje samo D serija. Pa še ta izgleda kot da jo vlivajo in ne izdelujejo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gerchy



Pridružen/-a: Pon Sep 2008 10:43
Prispevkov: 670
Kraj: 03

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 23, 2017 13:30    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Novejši receiverji do približno 2000 € igrajo precej žalostno in vsak 20 let star ojačevalnik stare šole bolje opravlja poslanstvo ... K sreči B&W ASW500 omogoča hi-input povezavo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
D3v1L



Pridružen/-a: Pet Jan 2014 22:56
Prispevkov: 32
Kraj: Radovljica

PrispevekObjavljeno: Čet Apr 13, 2017 01:27    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zdravo. Sam imam B&W 683 ter NAD C375 in sem zadovoljen. Edino kar mi je žal je to da nisem obdržal NAD C356 ker ne poslušam prav naglas, upal sem na izboljšanje nizkih tonov. Potem so prišli na vrsto kabli, poizkusil sem vse srebrne do cca 200€ od QED do Chorda, nakoncu pristal na Audioquest 14/4. Sedaj mi je sistem vedno bolj všeč, večino sredstev pa gre v akustiko prostora. Prej je bila prazna soba in je res vse skupaj zvenelo bolj tanko, z vsakim dodatkom v prostor pa se zvok izboljša.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
maglicd



Pridružen/-a: Tor Apr 2010 18:25
Prispevkov: 7
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Apr 14, 2017 08:16    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

No tako da še jaz napišem epilog zgodbe.

Dolgo je trajalo, da sem sestavil sistem. Začelo se je s prenovo stanovanja in prodajo NAD 755 receiverja. Zvočniki so stali in polica je ostala prazna, vse skupaj je trajalo cca 3 mesece Rolling Eyes

Po raznih testih in predlogih sem si pri Archus pri g Egonu sposodil ojačevalec Music Hall a70.2. Pripeljem domov priklopim in presenečen ugotovim da zadeva ne igra tako kot mora.
No izjava da se mora sistem uigrati ni iz trte zvita. Dva dni neprekinjenega igranja je šele izvleklo pravi zvok iz zvočnikov in moram povedati da je zvok zmeraj boljši, topel, poln, sem kar presenečen da to zmorejo ti zvočniki.

No ker so bile moje želje po HDMI priklopih, bluetoothu, mrežnem predvajalniku, FM poslušanju in ne samo stereo zvoku, sem si umislil še receiver Marantz NR 1607.
Ojačevalec ima možnost priklopa preko BYPASSa, tako da se izklopi predojačevalec in deluje kot končna stopnja in se uporablja ojačevalec od receiverja, zadeva dela super zvok je slišati super, vse se ujema, npr. daljinec od receiverja sploh ne rabim, ko prižgeš TV se prižge receiver, izklopi se zvočnik iz TVja, glasnost se uravnava z daljincem od TVja...

Pod črto, sem zelo zadovoljen, sicer je vse skupaj preseglo začetni budget, ampak saj vsi vemo kako gre to pri HI FIju, ni mi žal, saj to gledam kot investicijo Laughing Laughing
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3
Stran 3 od 3

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe