Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Kateri receiver za B&W 683
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 16, 2017 09:36    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Audiomarka je napisal/a:
Zamenjaj zvoĆØnike in se ne muĆØi z njimi. Eno malo morje alternativ obstaja, ki igrajo bolje in so bistveno lažji za poganjanje. Nikoli mi ni bilo jasno kaj je keĆØ na bowersih. Zgleda so neki must have v doloĆØenem obdobju vsakega. VĆØasih so bili vsaj poceni zdaj pa dragi in zaniĆØ. VkljuĆØno z najviÅ”jimi serijami. So precej lahko prodajlivi tako, da ne vem zakaj bi se z njimi zajebaval.

Fino da si to zapisal, je prilika za kaj veĆØ povedat.
KeĆØ je tu:
Bowersi, vsaj tisti s FST srednjetoncem so zahtevni. Dajo veliko v primerni družbi aparatur. Velika resolucija tega zvoĆØnika na srednjih tonih (ma tudi drugo se ne Å”ali) je pogreb za slabe naprave in slabo akustiko prostora.
Alternativa je tu:
Ni malo zvoĆØnikov, ki imajo svoj zvok, neglede kaj jim pripeljeÅ”. Nujno je to kolorirano in brez resolucije, zato 'ne sliÅ”i' napak ojaĆØevalcev in playerjev - zato pa vedno enako igrajo, neglede niti na posnetek. Saj poznamo to: ta ima mehke base (in jih ima, neglede ĆØe je na posnetku trd), svilene visoke (ki so taki neglede, tudi ĆØe predvaja rezko sodniÅ”ko piÅ”ĆØalko) itd..

V bistvu nam ugotovitve kar sovpadajo - komentar pa ne. Bowersi imajo svojo famo in tudi razloge zanjo. ƈe te ne prepriĆØa, te paĆØ ne. Saj te veliko drugih stvari tudi ne, pa se ne jeziÅ” nanje (nase?).
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
longplay



Pridružen/-a: Sob Sep 2011 7:53
Prispevkov: 851
Kraj: Ptuj

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 16, 2017 21:23    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Lani sem posluŔal 804 z nippon columbijo to je najboljŔa kombinacija z vsemi . Ostali ki se trudijo z nekimi roteli, nadi, classeji so opleli. Edino nautilusi so izjema z solution audio. Nippon columbija je za buletprufe zakon sinergije tudi pri meni. Lastniki dm skupine so ta mesec prevzeli Ŕe boston acoustics in polk audio.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
maglicd



Pridružen/-a: Tor Apr 2010 18:25
Prispevkov: 7
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 17, 2017 19:28    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

No vidim da mam problematiĆØne zvoĆØnike Rolling Eyes nekako se pa ne bi rad loĆØil od njih, sem sentimentalno navzan na njih Very Happy

Vidim tudi da bo treba tudi mal veĆØ ā‚¬ vložit v sistem Confused

ƈe prav razumem lahko prej omenjene zadeve (cd, tv, tv box..) zvežem tudi tako, da nabavim nek srednje rang receiver, za njim pa npr ojeĆØavalec (konĆØno stopnjo?, predojaĆØevalec?) in pol zvoĆØniki, ni mi ĆØisto jasno, pa tudi ne vem kako bi woofer ukomponiral v to?


Vsakega predloga bom vesel...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
aleksander



Pridružen/-a: Sob Nov 2008 17:47
Prispevkov: 658
Kraj: Ajdovscina

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 17, 2017 21:54    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Za 2.1 rabiÅ” en spodoben integrirec(nekje 2x120 vsaj) z izhodom za sub..Pozabi ĆØim prej na receiver. Wink
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Yahoo Messenger - naslov MSN Messenger - naslov
Audiomarka



Pridružen/-a: Sob Jan 2012 14:47
Prispevkov: 724
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 17, 2017 22:48    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Na oglasih imaÅ” primerek, ki se prodaja za 900 eur!!! ƈe dobiÅ” takÅ”en denar za te zvoĆØnike samo beži od njih, ĆØim dlje. Težko boÅ” naÅ”el slabÅ”o alternativo za 900 eur.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
delfinus



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 8:55
Prispevkov: 1627
Kraj: LaŔko

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 18, 2017 00:04    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Maglicd ne predojacevalec in ne koncne stopje + receiver; ampak receiver + stereo ojacevalec s HT bypassom, ce hoces in rabis oboje 5.1 HT in stereo.
Npr. tale in je konec skrbi.



Glej temo tukaj. Lp, d.
_________________
If it sound good and it feel good, then it's musical - James Brown
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 18, 2017 08:36    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ni tako brezizhodno. Poiskati je paĆØ treba primerno reĆØ - predvsem pa preskusiti. Magari odneseÅ” zvoĆØnike v trgovino in ti tam priklopijo kar bi lahko bilo primerno. (nekoĆØ sem svoje zvoĆØnike ki so podobne velikosti - dal v nakupovani voziĆØek in jih odpeljal noter).

Sem pa zasledil, da so posebej hvalili kombinacijo Primare i32 z Bowersi CM8. Proskusi ĆØe je kaj na tem.

Osebno se raje potrudim kot pa da vržem puŔko v koruzo ob prvi težavi.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Audiomarka



Pridružen/-a: Sob Jan 2012 14:47
Prispevkov: 724
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 18, 2017 11:51    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Rabljen Primare 3x serija je jurja, 2x serija bi edino priÅ”el v budget. VeĆØ napak ima zvoĆØnik, bolj se priporoĆØa primare. Very Happy
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 18, 2017 13:11    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mah, ena od najbolj ziheraÅ”kih potez je kupiti napravo ki je že dolgo na trgu. Ta je preskuÅ”ena, deluje, je masi vÅ”eĆØ na dolgi rok - pomeni da ni negativnih preseneĆØenj v uporabi.
Primare v D klasi se izdeluje nespremenjen - koliko let? Brez skrbi, bi ga že zdavnaj umaknili, ĆØe bi ne služil namenu.
Bolj sem skeptiĆØen pri firmah ki menjavajo modele kot gate.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
CASTOR



Pridružen/-a: Pet Okt 2008 16:18
Prispevkov: 1087
Kraj: KOZINA

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 19, 2017 09:46    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sam sem imel doma prej omenjene 605 S2 priklopljene na MC T1000, ki ga sedaj prodaja Vojcb. Glede na to, da sem bil do Bowersov podobno skepticen kot Audiomarka, sem bil nad rezultatom navdusen. Eden boljsih zvocnikov pri meni doma.

Lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: 041722387
Audiomarka



Pridružen/-a: Sob Jan 2012 14:47
Prispevkov: 724
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 19, 2017 11:41    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ReÅ”itev ki jo predlagaÅ” ne pride do tega ojaĆØevalca ampak do tegale:
http://www.audio-kontakt.com/index.php?page=view_ad&id=18892
Zelo dober ojaĆØevalnik niĆØ ne reĆØem, sigurno boljÅ”i od teh receiverjev, Å”e bolje bi bilo pa 2x200. Naj fant poskusi s Primarom. Precej lažje bi do rezultata priÅ”el z menjavo zvoĆØnika. Precej znotraj budgeta.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Audiomarka



Pridružen/-a: Sob Jan 2012 14:47
Prispevkov: 724
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 21, 2017 20:34    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kaj je pol magli, si priÅ”el do zakljuĆØka? BoÅ” pokazal svojo reÅ”itev? Smo res firbĆØni, koga si posluÅ”al in kaki so zakljuĆØki. U glavnem priĆØakujemo sliko nove pridobitve Smile
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
maglicd



Pridružen/-a: Tor Apr 2010 18:25
Prispevkov: 7
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 22, 2017 16:57    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hja, polica je Ŕe prazna, sem v velikem precepu Embarassed

Bolj se nagibam proti all in one receiveju, kot variantami ojaĆØevalec + ostalo.
Vidim Aleksander je ĆØisto proti receiveju, nekateri so za ono.

Budget je priŔel do tega da oklevam sedaj med:
Yamaha A3030 in
Marantz sr7008
Vse rabljeno seveda, ne morem teh zvoĆØnikov naokoli prevažati na teste...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Audiomarka



Pridružen/-a: Sob Jan 2012 14:47
Prispevkov: 724
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 22, 2017 21:32    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja drago lahko rata. Lakota B&W. Na koncu bo vseeno Å”e vedno samo B&W. VĆØasih so priporoĆØali tudi nad npr., vendar jih ni pognal, ĆØe mene vpraÅ”aÅ”. No vpraÅ”anje spet kateri model... Ampak to je nižji razred od Primare, denarnica ga sicer lažje prenese. Bolje je da ne greÅ” ravno na minimum kvalitete in moĆØi.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
aleksander



Pridružen/-a: Sob Nov 2008 17:47
Prispevkov: 658
Kraj: Ajdovscina

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 22, 2017 22:19    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Imel pred nekje 5-6leti 683 in receiver..kupil na blef takrat highend receiver za kup dnarja in ja bil zelo razoĆØaran..PuÅ”nil par sto ā‚¬(ob prodaji) in potem kupil integrirca Vincent sv-234 ki je za takratnega dobrega jurĆØka pokazal veeeeliko veĆØ kot receiver za 2+jurĆØka:)

Lahko pa zaĆØneÅ” tako kot si si zamislil in, ĆØe te potegne v te vode boÅ” kmalu iskal alternative in seveda boljÅ”i zvok..Ali pa bil popolnoma zadovoljen na receiverju..Nasvet si iz vseh strani dobil ,da se izogibaj receiverja za stereo in preskoĆØi zeloverjetno menjavanje in izgubo ā‚¬vrĆØkov in raje vzemi integrirca..Sploh prodaja teh receiverjev je ponavadi taka,da ti ga noben ne kupi veĆØ ali pa dobiÅ” zanj ĆØetrtino plaĆØanega.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Yahoo Messenger - naslov MSN Messenger - naslov
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3  Naslednja
Stran 2 od 3

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe