Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Kateri receiver za B&W 683
Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
maglicd



Pridružen/-a: Tor Apr 2010 18:25
Prispevkov: 7
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 07, 2017 09:19    Naslov sporočila: Kateri receiver za B&W 683 Odgovori s citatom

Pozdrav!

Torej zanima me kateri receiver bi bolje poganjal B&W 683 in ASW 500, sistem bo 2.1.

Ker je moj budget zelo omejen (-500ā‚¬) imam par ogledanih in sicer:
- Harman Kardon AVR-270
- Yamaha Receiver RX-V1071
- Marantz SR6004

MogoĆØe kaj drugega v tem rangu. Mal sem zelen na tem podroĆØju, pa bi mi vsak nasvet priÅ”el prav. PosluÅ”alo se bo vse, Filmi, SACD, tuner, network...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
longplay



Pridružen/-a: Sob Sep 2011 7:53
Prispevkov: 851
Kraj: Ptuj

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 07, 2017 21:22    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tretji po vrsti bo odliĆØno opravljal vse opisane zahteve razen networka ker nima vhoda pa tudi wifi Å”e ta model nima. Moral boÅ” izbrati novejÅ”i model za to zahtevo. 6006 že ima network vhod. ƈe greÅ” Å”e naprej imajo novejÅ”i Å”e wifi.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
raptor



Pridružen/-a: Čet Jan 2014 11:03
Prispevkov: 175
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 08, 2017 09:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Denon je pred parimi meseci prenovil celotno linijo av receiverjev. Imajo vgrajeno vso zadnjo aktualno tehnologijo, so mocni in zvokovno solidni. Poglej malo model avr x2300w-se ga da dobit pri nas za 500ā‚¬.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Surfer



Pridružen/-a: Čet Nov 2009 20:46
Prispevkov: 178
Kraj: Domžale

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 08, 2017 18:57    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tale Denon bo za BW 683 premalo zmogljiv. Yamaha ali Marantz bosta boljŔi izbiri.

Lp, A
_________________
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: +386 41 536 109
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 08, 2017 20:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

7x150W ni zadosti?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
delfinus



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 8:55
Prispevkov: 1627
Kraj: LaŔko

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 09, 2017 05:40    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sam imam SR6003 ze kar ene 7 let. SR6004 je ena generacija naprej. Izgled pa je isti. Verjetno ima posledicno tudi kaksno funkcijo vec. Poglej manual. Sploh nimam nobene potrebe, da bi ga nadomestil s cim drugim novejsim. Fajn zadeva.
lp, D
_________________
If it sound good and it feel good, then it's musical - James Brown
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bogomir 4051



Pridružen/-a: Tor Dec 2008 19:42
Prispevkov: 1440
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 10, 2017 10:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Opažam, da nihĆØe ne omenja Pioneerja in Onkya, pa sta, kar se AV receiverjev tiĆØe med najboljÅ”imi ?

lpm
_________________
miro
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 031361550
maglicd



Pridružen/-a: Tor Apr 2010 18:25
Prispevkov: 7
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 14, 2017 09:25    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

No mal sem Ŕe naokoli in se pogovarjal z ljudmi.

PriporoĆØajo mi naj razmislim o stereo ojaĆØevalcu, ker znajo biti receiverji malo podhranjeni za te zvoĆØnike?! V katero smer naj grem?

Ali tukaj pride v poÅ”tev tudi kakÅ”en cenejÅ”i ojaĆØevalec na lampe ranga 400 - 500ā‚¬?

Zdaj me pa Ŕe zanima npr., kako priklopim vse naprave kar jih imam?
T2 TV box - HDMI
Movie predvajalink - HDMI
Nekaj za predvajanje muzike v domaĆØi mreži
Bluetooth
Nintendo - S video + LR chinch
ok TUNER in SACD direktno na ojaĆØevalec

Na koncu se vseeno nagibam k receiverju, ki ima vse to že vgrajeno... Rolling Eyes Rolling Eyes
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
delfinus



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 8:55
Prispevkov: 1627
Kraj: LaŔko

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 14, 2017 09:31    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

S HDMi prikljucki ne bos mogel nic na stereo ojacevalcu. Vse bo potrebno preko navadnih stereo chinchev.
Nastel sem kar 6 do 7 naprav. Tezka bo to na stereo ojacevalcu. Za tvoj namen je najbolj primeren A/V receiver. Ce bo pa v prihodnosti zelja pa izboljsanju zgolj sterea pa dodas ojacevalec z HT bapasom. Diskutirano mnogokrat v drugi temi tu na forumu.

lp, D.
_________________
If it sound good and it feel good, then it's musical - James Brown
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 14, 2017 09:39    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Na voljo imaÅ” tudi kombinacijo poceni Home Theatre receiver + dober stereo ojaĆØevalec.

To smo obravnavali pred ĆØasom, ko Å”e nisem vedel da celo moj ojaĆØevalec ima to funkcijo (HT Throughput), ki jo vklopim lahko za doloĆØen vhod in takrat mu komandira receiver. Vse ostale vhode pa lahko uporabim ojaĆØevalec.

Ljudje so ti prav povedali - 683 ima impedanco izpod 3ohm-e na srednjem basu (najbolj energetsko požreÅ”no) in se bi receiver nizke klase sesedal /igral tanko, ploĆØevinasto/ neglede na deklarirane vate.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
p206cc



Pridružen/-a: Pon Feb 2012 14:14
Prispevkov: 21
Kraj: Dobre-polje

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 15, 2017 14:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdravljeni,

Tudi sam imam enake zvoĆØnike B&W 683. Priklopljene imam na NADov reciver T747, ki naj bi bil glede moĆØi po testih kar vredu, vendar kakor sem že pisal v eni temi, pri posluÅ”anje glasbe po mojem obĆØutku ni neke ne vem kakÅ”ne izkuÅ”nje sploh pri normalni jakosti. Seveda na vse skupaj vpliva postavitev, soba itd... Vendar sem za tako opremo priĆØakoval vseeno veĆØ (pri normalnih jakostih je zvok skoraj enak kot pri stolpih za 150 EUR.

Tudi sam bom enkrat v prihodnosti poskusil Å”e s stereo ojaĆØevalcem ali pa s kakÅ”nim dražjim reciverjem.

Predvsem predlagam, da vse pred nakupom preizkusite doma, da ne bom potem takÅ”nega razoĆØaranja kot je bilo pri meni.

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 15, 2017 16:20    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Eno je dom miŔljen kot akustika - tu se strinjam.
Drugo je preskus doma glede na to, kam boÅ” zvoĆØnike prikljuĆØil - to pa je in ni relevantno. Je, ĆØe daÅ” prioriteto elektroniki in ni, ĆØe daÅ” prioriteto rezultatu - si pripravljen menjati ojaĆØevalec/player.

Enkrat ko je dober zvoĆØnik (in Bowersi so dobri) dobro sedel v prostor ( se ujame z akustiko in postavitvijo), je ves problem na ojaĆØevalcu in izvoru zvoka. Dodaj preizkuÅ”eno dober ojaĆØevalec na Bowerse in boÅ” videl, kako grozno rezultat varira glede na player. Probat za verjet.
------------------------
Sem že enkrta poroĆØal na forumu o prijatelju, ki mi je trdil, da MP3 dela ravno tako dobro kot CD.
Na Bowersih DM605 S2 ? - sem nejeverno vpraŔal? - Ne verjamem!
Ne bodi len sem se oborožil in mu Å”el meriti zvoĆØnik v prostoru, ga prestavljati - dokler nisem bil zadovoljen.
Uuu, je potem komentiral, MP3 se ne da veĆØ posluÅ”at.
Ma kaj res? Hehe
http://audio-reviews.com/speaker-pair/speaker-pair-bw-dm-605-s2-1029
_________________
Carpe Diem


Nazadnje urejal/a ambasador Sre Mar 15, 2017 16:41; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
aleksander



Pridružen/-a: Sob Nov 2008 17:47
Prispevkov: 658
Kraj: Ajdovscina

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 15, 2017 16:40    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Nikakor receiverja na Bowerse!!Kot omenjeno tanko,nikakvo...Imel receiver gor za 2jurja ma Å”e vedno ni blo niĆØ od niĆØ..Rabijo konkretno zadevo za dostojno poganjat in pa ja izvor je enako pomemben...Na slabem izvoru se vse te pomankljivosti Å”e bolj sliÅ”ijo.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Yahoo Messenger - naslov MSN Messenger - naslov
Audiomarka



Pridružen/-a: Sob Jan 2012 14:47
Prispevkov: 724
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 15, 2017 21:55    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zamenjaj zvoĆØnike in se ne muĆØi z njimi. Eno malo morje alternativ obstaja, ki igrajo bolje in so bistveno lažji za poganjanje. Nikoli mi ni bilo jasno kaj je keĆØ na bowersih. Zgleda so neki must have v doloĆØenem obdobju vsakega. VĆØasih so bili vsaj poceni zdaj pa dragi in zaniĆØ. VkljuĆØno z najviÅ”jimi serijami. So precej lahko prodajlivi tako, da ne vem zakaj bi se z njimi zajebaval.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
delfinus



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 8:55
Prispevkov: 1627
Kraj: LaŔko

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 16, 2017 09:28    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tudi sam sem takega mnenja. So boljse, manj problematicne in ponavadi tudi cenejse alternative. B&W je en vkovan zgodovinski mem.
lp, d.
_________________
If it sound good and it feel good, then it's musical - James Brown
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja
Stran 1 od 3

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe