Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Material za kretnice
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Primoz_



Pridružen/-a: Ned Nov 2009 2:32
Prispevkov: 34
Kraj: Novo mesto

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 01, 2017 18:11    Naslov sporočila: Material za kretnice Odgovori s citatom

Pozdravljeni,

že nekaj ĆØasa razmiÅ”ljam, da bi si po vzoru na spodnji povezavi naredil kretnice za zvoĆØnike Atc scm 19. Gre za kretnoco po naĆØrtu iz sorodnega zvoĆØnika scm20, ki ima sicer drugaĆØen visokotonec, ampak naj bi bili rezultati zelo dobri.

Sedaj pa vpraŔanje ali je vredno toliko investirati v nove kretnice, ker tale možakar na povezavi je uporabil same top materiale, ki vrjetno pridejo skupaj okrog 500 eur?

Ima smisel nariditi kretnico z cenejÅ”imi materiali oz. kaj naj izberem za nek price-performance? Katere komponente na kretnici najbolj vplivajo na konĆØni rezultat? Verjetno vse Rolling Eyes

Trenutno uporabljam Streamagic 6, Tube dac in Rotel RB990. Želel bi si malo veĆØ zraĆØnosti in resolucije v visokih tonih, da bi tudi klasiĆØna glasba bila bolj prepriĆØljiva, godala na teh zvoĆØnikih verjetno nikoli ne bodo igrala tako kot na kakÅ”nih zvoĆØnikih z ribbon visokotonci(?).

http://www.audioasylum.com/cgi/vt.mpl?f=speakers&m=346507

Hvala za predloge in nasvete!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 01, 2017 19:07    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ko berem tekste, je v nadaljevanju originalna kretnica. Izvedena je zelo dobro, zato ne vem kaj ne boÅ” pridobil, Å”koda denarja. Morebiti spodaj nalotati na ploÅ”ĆØici na baker dodatno debelejÅ”o žico, ĆØe imaÅ” dober spajkalnik in to znaÅ”.

[/img]
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
GoldProf



Pridružen/-a: Pet Nov 2008 15:15
Prispevkov: 527

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 01, 2017 19:21    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Vsekakor lahko narediÅ” dražjo kretnico z dragimi elementi, kar Mundorf seveda je. Iz slike ni mogoĆØe razbrati velikosti take kretnice. Njihov 10 uF kondenzator je tako velik, da bi ga lahko gospodinja uporabila za sukati rezance, prav tako tuljave, katerih ne poznaÅ” vrednosti. Z velikostjo spremeniÅ” volumen, vpraÅ”anje kam jo sploh postaviti. In... nikjer ne piÅ”e, da bo rezultat opraviĆØil vložena sredstva. ƈe imaÅ” 500ā‚¬ na razpolago, poizkusi.
Najdi spletno stran Mundorfa, naroĆØiÅ” in veselo na delo.

ps. ne dopade mi se, da je uporabljena folija tudi za visokotonca in pa postavitev tuljav, korektno je original.
lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Primoz_



Pridružen/-a: Ned Nov 2009 2:32
Prispevkov: 34
Kraj: Novo mesto

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 01, 2017 19:31    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zdaj vidim, da sta kretnici scm19 in scm20 po vrednosti komponent dejansko enaki, je pa tista ima pa tista iz scm20 druge komponente. Ta kretnica z Mundorf kondiji seveda pride izven zvoĆØnika Smile Se bom enkrat lotil tega projekta... samo potem me ĆØaka Å”e kretnica za C3 center, ki bo vrjetno Å”e enkrat toliko, ker ima 2 wooferja. Embarassed

Kretnica scm20: http://www.markhennessy.co.uk/atc/
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
stormsonic



Pridružen/-a: Sre Jan 2009 2:00
Prispevkov: 764
Kraj: MB

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 01, 2017 19:37    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz bi najprej zamenjal te Bennic kondenzatorje. Meni zvenijo temno, zamolklo in spacano. Na Ebayu dobiŔ ruske PETP K73-16 kondenzatorje, glej sliko. Ponujajo zelo veliko za malo denarja, prvih nekaj dni zvenijo obupno, potem se zadeva izboljŔa. Seveda obstajajo tudi boljŔi kondenzatorji, ampak dražji.

Upore lahko zamenjaÅ” z Mundorf M-resist ali Jantzen:
http://www.hificollective.co.uk/components/mresist_mr10.html
http://www.hificollective.co.uk/components/jantzen_resistors.html

Tuljave bi jaz zaenkrat pustil originalne.


_________________
My DMM will go only to 10, maybe your DMM can go to 11?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
GoldProf



Pridružen/-a: Pet Nov 2008 15:15
Prispevkov: 527

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 01, 2017 19:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Primoz_ je napisal/a:
Zdaj vidim, da sta kretnici scm19 in scm20 po vrednosti komponent dejansko enaki, je pa tista ima pa tista iz scm20 druge komponente. Ta kretnica z Mundorf kondiji seveda pride izven zvoĆØnika :) Se bom enkrat lotil tega projekta... samo potem me ĆØaka Å”e kretnica za C3 center, ki bo vrjetno Å”e enkrat toliko, ker ima 2 wooferja. :oops:

Kretnica scm20: http://www.markhennessy.co.uk/atc/

Nikakor to ni ista kretnica. Poglej tuljave 0.5mH in 0.3mH. Na prenovljeni kretnici so tuljave najmanj 2mH.

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Primoz_



Pridružen/-a: Ned Nov 2009 2:32
Prispevkov: 34
Kraj: Novo mesto

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 01, 2017 20:01    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

GoldProf je napisal/a:
Primoz_ je napisal/a:
Zdaj vidim, da sta kretnici scm19 in scm20 po vrednosti komponent dejansko enaki, je pa tista ima pa tista iz scm20 druge komponente. Ta kretnica z Mundorf kondiji seveda pride izven zvoĆØnika Smile Se bom enkrat lotil tega projekta... samo potem me ĆØaka Å”e kretnica za C3 center, ki bo vrjetno Å”e enkrat toliko, ker ima 2 wooferja. Embarassed

Kretnica scm20: http://www.markhennessy.co.uk/atc/

Nikakor to ni ista kretnica. Poglej tuljave 0.5mH in 0.3mH. Na prenovljeni kretnici so tuljave najmanj 2mH.

lp


Hm... sem pisal temu modelu na forumu in mi je odogovoril, da je nuporabil material v po naĆØrtom scm20 kretnice, kjer je 0,5mh in 0,3mh. Nisem Å”tromar... ostale vrednosti sem razbral iz slik, vrednosti tuljav pa niso vidne.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Primoz_



Pridružen/-a: Ned Nov 2009 2:32
Prispevkov: 34
Kraj: Novo mesto

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 01, 2017 20:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

stormsonic je napisal/a:
Jaz bi najprej zamenjal te Bennic kondenzatorje. Meni zvenijo temno, zamolklo in spacano. Na Ebayu dobiŔ ruske PETP K73-16 kondenzatorje, glej sliko. Ponujajo zelo veliko za malo denarja, prvih nekaj dni zvenijo obupno, potem se zadeva izboljŔa. Seveda obstajajo tudi boljŔi kondenzatorji, ampak dražji.

Upore lahko zamenjaÅ” z Mundorf M-resist ali Jantzen:
http://www.hificollective.co.uk/components/mresist_mr10.html
http://www.hificollective.co.uk/components/jantzen_resistors.html

Tuljave bi jaz zaenkrat pustil originalne.



MogoĆØe veÅ” iz glave, ĆØe dimenzije konenzatorjev ustrezajo tistim na obstojeĆØi kretnici? Sicer se mi tvoja nadgradnja zdi zelo racionalna, ĆØe lahko "upgrejtam" obstojeĆØo kretnico samo z zamenjavo omenjenih komponent. Hvala!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
GoldProf



Pridružen/-a: Pet Nov 2008 15:15
Prispevkov: 527

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 01, 2017 21:01    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moje priporoĆØilo:

Zamenjaj kondenzator na visokotoncu 6.8uF z Mundorf EVO Oil ca 11ā‚¬, in vse upore z MOX 10W iste vrednosti. Tuljave pusti in kondenzatorje na basu, ĆØe pa izveÅ” ali izmeriÅ” vretnost tuljave na basu, jo zamenjaj z isto vrednostjo z Jantzen ali Mundorf folijsko.
Vse lahko prestaviÅ” na novo ploÅ”ĆØo in zaspajkaj element na element.

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lumpi



Pridružen/-a: Sre Jan 2009 11:23
Prispevkov: 46
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 01, 2017 22:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Iz mojih izkuÅ”enj pri nadgradnji dynaudio zvoĆØnikov pa takole.

ƈe greÅ” v nadgradnjo zamenjaj vse kondenzatorje z enakimi. Torej ĆØe izbereÅ” mudorf naj bodo vsi mundorf iste serije, ĆØe bodo ruski K 73 zamenjaj vse.
Takoj ko zaĆØneÅ” experimentirati z razliĆØnimi proizvajalci v celoti podreÅ” frekvenĆØni spekter zvoĆØnika in ĆØe karakteristik kondijev ne poznaÅ” podrobno boÅ” v zagati. ZraĆØne tuljave naj ostanejo, ker nobene folijske prostorsko ne spraviÅ” na kretnico. Upori niso velik stroÅ”ek tako , da menjavo priporoĆØam.

Lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kalimero



Pridružen/-a: Pon Sep 2008 21:25
Prispevkov: 286
Kraj: Å martno pri Litiji

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 01, 2017 23:45    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Za Jantzen Audio imaÅ” zastopnika v Sloveniji - www.marsaudio.eu - to sem jaz.

PETP K73-16 odsvetujem, sem se z njimi ukvarjal lansko poletje v enem preampu in v enih zvoĆØnikih. Tudi po veĆØ kot 50ih urah utekanja mi niso igrali, kot sem upal. Že CrossCap od Jantzen Audia so bili boljÅ”i. Nekako so igrali brez energije, poĆØasno.

Od Jantzen Audia ti priporoĆØam Superior serijo, ĆØe je pa vpraÅ”anje budget potem CrossCap.
_________________
www.marsaudio.eu - zastopnik za Jantzen Audio in Fountek
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: 040758875
Primoz_



Pridružen/-a: Ned Nov 2009 2:32
Prispevkov: 34
Kraj: Novo mesto

PrispevekObjavljeno: Sre Feb 01, 2017 23:57    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala vsem. Mislim, da je sedaj vpraÅ”anje ali nadrgaditi obstojeĆØo kretnico ali vzporedno narediti novo kretnico s podobnimi tuljavami in boljÅ”imi komponentami.

Imajo povazave med elementi na kretnici tudi kakŔen vpliv? Na kretnici scm20 je med elementi žica, na scm19 je vse prilotano na plato.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Primoz_



Pridružen/-a: Ned Nov 2009 2:32
Prispevkov: 34
Kraj: Novo mesto

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 02, 2017 00:04    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

kalimero je napisal/a:
Za Jantzen Audio imaÅ” zastopnika v Sloveniji - www.marsaudio.eu - to sem jaz.

PETP K73-16 odsvetujem, sem se z njimi ukvarjal lansko poletje v enem preampu in v enih zvoĆØnikih. Tudi po veĆØ kot 50ih urah utekanja mi niso igrali, kot sem upal. Že CrossCap od Jantzen Audia so bili boljÅ”i. Nekako so igrali brez energije, poĆØasno.

Od Jantzen Audia ti priporoĆØam Superior serijo, ĆØe je pa vpraÅ”anje budget potem CrossCap.


Pa se je zaĆØelo Very Happy

Kako je pa Mundorf Evo-oil serija? itd.

Ali bi naredil budget predelavo ali pa all-in. Verjetno je Jantzen Superior bolj primeren za all in... vzeto na znanje.,
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
GoldProf



Pridružen/-a: Pet Nov 2008 15:15
Prispevkov: 527

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 02, 2017 09:57    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ƈimkrajÅ”e poti med elementi dobiÅ” da zaspajkaÅ” direktno npr. kondenzator- upor-tuljava v eni toĆØki, ĆØe je mogoĆØe, ĆØe ni, uporabi za povezavo kvalitetno OFC žico prereza 1.5-2mm, nekoĆØ TaraLabs, seveda spet najkraÅ”a pot.
Dobre žice dobiŔ pri Marsu.
Mundorf EVO Oil je zelo cenjen kondenzator za ceno in ni kritiĆØen pri vgradnji zaradi svoje oblike.
Tukaj imaÅ” link z vsemi spodobnimi in nespodobnimi kondenzatorji.

Test kondenzatorjev

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kalimero



Pridružen/-a: Pon Sep 2008 21:25
Prispevkov: 286
Kraj: Å martno pri Litiji

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 02, 2017 16:39    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

pa Ŕe tole si poglej:

http://www.troelsgravesen.dk/Response-super-caps.htm
_________________
www.marsaudio.eu - zastopnik za Jantzen Audio in Fountek
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: 040758875
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe