Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

300B lampaš

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
jože



Pridružen/-a: Sre Dec 2009 18:30
Prispevkov: 318
Kraj: Jesenice

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 25, 2017 17:41    Naslov sporočila: 300B lampaš Odgovori s citatom

Že pred več kot dvema letoma sem prišel na idejo, da bi naredil enega lampaša s 300B lampo. Tako sem dal naviti izhodni trafo po navijalnem listu enega Francoza, ki je objavil navijalni list na netu. Potem je zadeva kar nekaj časa mirovala, sedaj je tako daleč, da lahko objavim ene par slik in prve teste.







Zvokovno me je presenetil, vsaj zato, ker nimam najbolj primerne zvočnike za lampaša. Zvočniki so sicer dovolj občutljivi 92.5 dB/W. Impedančno pa so kar zahtevni, saj impedanca zaniha med 2.5 in 16 ohmi – za lampaša kar huda zahteva!
Na kratko, v nizkotonskem območju po mojem mnenju povsem OK. Srednje in visokotonsko območje zelo resolutivno - zvok je nekako bolj živ.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kalimero



Pridružen/-a: Pon Sep 2008 21:25
Prispevkov: 283
Kraj: Šmartno pri Litiji

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 26, 2017 00:13    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Bravo, lepo. Končno še en lampofil. Ali lahko pripneš še shemo, da bomo imeli kaj za študirat in pokomentirat.

Katero jedro si uporabil za izhodne trafote? In višina stacka?
_________________
www.marsaudio.eu - zastopnik za Jantzen Audio in Fountek
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: 040758875
habo66



Pridružen/-a: Čet Maj 2010 18:01
Prispevkov: 1078
Kraj: Lenart

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 26, 2017 00:13    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Čestitke someščan. Sem vesel da ti je potem ratal narest. No zdej me boš pa loh počas povabu, pa jest tut tebe Wink

Evo mojega AN 300b :


Na hitro. Zadeva dela. In to zelo dobro. Poganja Tannoy td8, ki niso ekstremno občutljivi, pa vseeno jih malodane pretrgajo. Težko verjameš da ima feršt samo 8-9W. Basov nisem pričakoval tako mogočnih, npr. bistveno bistveno boljših kot prej pri Unisonu el34. Recimo Madonna - Substitute for Love se vsede spodaj tako suvereno in čvrsto da ti črevesje zaresonira. Pač prva izkušnja s 300b, verjetno je drugim smešno ker ste jih že par slišali, ampak jest sem navdušen. Potem pa zračnost, prostor med inštrumenti, ta dotik vokala, res dobro.
In do česa sem še prišel. Zvok v mojem sistemu naredi tda1541a dac. Karkoli dam gor igra. Ne sika, ne teži, ni tanek, ni analitičen, naglas, potiho, vse samo en dober poslušljiv organski zvok.
lp, Gašper
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jože



Pridružen/-a: Sre Dec 2009 18:30
Prispevkov: 318
Kraj: Jesenice

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 26, 2017 18:31    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

kalimero je napisal/a:
.... Ali lahko pripneš še shemo, da bomo imeli kaj za študirat in pokomentirat.

Katero jedro si uporabil za izhodne trafote? In višina stacka?


Trafo sem dal naviti po navijalnem listu iz tega linka http://www.dissident-audio.com/SE_300B/KISS/DA143.pdf
Jedro je za običajne mrežne transformatorje, bi bilo zanimivo sprobat tudi s kakšnimi boljšimi trafo listi.

še shema, sem na hitro prerisal, imel sem samo delovno kopijo, ki pa je bila tako popisana z raznimi meritvami, da ni bila za nikamor.

Prva stopnja z 6SN7 brez veznih kondenzatorjev nato v sledilnik - buffer tudi DC povezava iz tega na 300B en MKP kondenzator. Tako sem se znebil skoraj vseh veznih kondenzatorjev.

Napajanje usmernik z silicijevimi diodami - 50uF elektrolit - dušilko nato 700uF elektrolit. za vsako 300b varovalka direktno na trafotu 22uF MKP 630V.

Napajanje gretja za 300b 6,3V - gretz - 10000uF in lowdrop 5V regulator 1.5A.
Napajanje 6SN7 in 12BH7 6,3V DC 3A, dvignjeno na 120V.

še shema





Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jože



Pridružen/-a: Sre Dec 2009 18:30
Prispevkov: 318
Kraj: Jesenice

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 26, 2017 18:41    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

habo66 je napisal/a:
Čestitke someščan. Sem vesel da ti je potem ratal narest. No zdej me boš pa loh počas povabu, pa jest tut tebe Wink

Evo mojega AN 300b :

Na hitro. Zadeva dela. In to zelo dobro. Poganja Tannoy td8, ki niso ekstremno občutljivi, pa vseeno jih malodane pretrgajo. Težko verjameš da ima feršt samo 8-9W. Basov nisem pričakoval tako mogočnih, npr. bistveno bistveno boljših kot prej pri Unisonu el34. Recimo Madonna - Substitute for Love se vsede spodaj tako suvereno in čvrsto da ti črevesje zaresonira. Pač prva izkušnja s 300b, verjetno je drugim smešno ker ste jih že par slišali, ampak jest sem navdušen. Potem pa zračnost, prostor med inštrumenti, ta dotik vokala, res dobro.
In do česa sem še prišel. Zvok v mojem sistemu naredi tda1541a dac. Karkoli dam gor igra. Ne sika, ne teži, ni tanek, ni analitičen, naglas, potiho, vse samo en dober poslušljiv organski zvok.
lp, Gašper


Tudi tebi čestitke, si kar dobro prenovil opremo, kot vidim ti dobro služi.
AN je če prav vidim v bistvu mišljen kot končna stopnja ali imaš kaj predojačevalca, ali ga poganjaš kar direktno iz DAC-a.

Glede obiska, si povabljen, se razume dobrodošel.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Do-It-Yourself Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe