Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Posodobitev sistema v dnevni sobi
Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Domači kino
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Clancy



Pridružen/-a: Sob Sep 2009 5:46
Prispevkov: 19

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 14, 2021 11:58    Naslov sporočila: Posodobitev sistema v dnevni sobi Odgovori s citatom

Pozdravljeni,

situacija je sledeča: v dnevni sobi bi rad nasplošno izboljšal zvok in uporabniško izkušnjo.
Trenutna konfiguracija:

TV LG oled 55C9
18 let star receiver yamaha rx-v440
20 let stari zvočniki B&W DM601 S2

Najšibkejši člen je definitvno receiver, tako zvokovno, kot tudi funkcijsko (nima HDMI arc, blutooth, wifi...) in bi ga prodal.

Sedaj pa se mi poraja vprašanje, ali naj kupim soundbar, v mislih imam Yamaha Yas-209, ter prodam tudi obstoječe zvočnike, ali pa naj zvočnike obdržim in za poganjanje le-teh, kupim stereo receiver kot je recimo Marantz NR1200, ali Denon DRA-800.
Kar koli od tega vzamem, bo zahteva po povezljivosti in upravljanju z enim daljincem izpolnjena.
Je pa problem, ker soundbara še nikoli nisem slišal in nimam predstave kakšen zvok sploh lahko pričakujem. Če bi zvok bil vsaj malo boljši, kot ga imam trenutno, bi se raje odločil za soundbar, saj bi hkrati pridobil tudi na praktičnosti.

Vsekakor pa najbolj težim h kvalitetnemu stereo zvoku. Na disku imam ogromno .flac datotek različnih zvrsti, ki bi jih z veseljem poslušal na dobro zvenečem sistemu. Glede filmov pa nisem zahteven kar se tiče surrounda. Drugače povedano, surround me sploh ne gane in bi za poslušanje filmskih efektov bil čisto zadovoljen, če bi jih poslušal preko dobrega stereo sistema.

Kakšen nasvet ali mnenje bi bila dobrodošla.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LightBit



Pridružen/-a: Pon Okt 2017 23:11
Prispevkov: 2365
Kraj: Kranj

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 14, 2021 12:20    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Po moje ti soundbar ne bo všeč glede na napisano. Je bolj za prostorski zvok pri filmih.

Morda večje zvočnike ali sub, izboljšava akustike prostora?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Bojan Varjačić Rajko



Pridružen/-a: Pon Sep 2019 14:06
Prispevkov: 81
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 14, 2021 13:58    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Obstoječi zvočniki ne gredo prav nizko, specifikacija omenja mejo tam pri 70 Hz, tako da bi svetoval nove zvočnike z več basa ali pa dokup suba.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sullly



Pridružen/-a: Pon Avg 2021 17:26
Prispevkov: 387
Kraj: Globes

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 14, 2021 16:27    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

https://www.whathifi.com/reviews/sennheiser-ambeo-soundbar
Kot pri vsemu, je zelo odvisno kaj kupiš.
Nisem se še odločil, a zelo me mika soundbar Ambeo od Senhheiserja.
Pri poslušanju celo pravijo da subwooferja niso pogrešali, tako dobro da to opravi. Seveda je posredi cena 2.500e. A kot pravi en moj kolega - kaj me briga - ali dela ali ne dela - !!!.
Če ne dela, ni vredno manj denarja, je škoda potrošiti manj za dobit dosti manj.

Ps_ zaradi prihoda G5 omrežja telefonije, se mora TV omrežje umakniti iz področja 700MHz na nižje. Prehodi potekajo sedaj - najprej za SD kvaliteto iz MPEG2 na MPEG4 do konca naslednjega leta pa je predviden prehod TV omrežja na 200MHz področje. Istočasno bo šlo za prehod na drugi standard iz DVTB na DVTB-2, ki bo lahko s kodo HEVC /H.265 in main10 za 10bit sliko/podpiral HD do 8k TV.
V takem bom prisiljen menjati TV (ali dodati dekoder). Ker računam na OLED - in tej, se ve, so tanki brez prostora za konkretne zvočnike, bom prisiljen dodati zunanje ozvočenje.
Odtod zanimanje za soundbar.

ps: popravil mersko enoto, kot sem bil opozorjen v spodnjih postih.


Nazadnje urejal/a sullly Čet Dec 16, 2021 09:03; skupaj popravljeno 2 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
aleksander



Pridružen/-a: Sob Nov 2008 17:47
Prispevkov: 658
Kraj: Ajdovscina

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 14, 2021 17:50    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Imam 2 oled-a doma in zvok je zelo dober.Rekel bi ,da precej boljši kot pri starejših TVjih.Sploh zadnji modeli OLED pri LGju imajo res soliden zvok.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Yahoo Messenger - naslov MSN Messenger - naslov
Aleksander44



Pridružen/-a: Čet Avg 2020 17:55
Prispevkov: 286
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 15, 2021 08:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

sullly je napisal/a:


700GHz na nižje. .. na 200GHz področje.


Nekoliko velike številke navajaš.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Škofja Loka

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 15, 2021 11:39    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Druga predpona, v MHz bo pa OK : )

Nad 275 GHz pa ne vem če je kaj planirano.
_________________
Music was my refuge. I could crawl into the space between the notes and curl my back to loneliness.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sullly



Pridružen/-a: Pon Avg 2021 17:26
Prispevkov: 387
Kraj: Globes

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 16, 2021 09:10    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Aleksander44 je napisal/a:
sullly je napisal/a:


700GHz na nižje. .. na 200GHz področje.


Nekoliko velike številke navajaš.

Res je, mea culpa.
Tega ne znam, sem pač prebral članek pred nekaj meseci in to po spominu zapisal, ker sem mislil da bi lahko še koga zanimalo. A ker nisem od foha, sem ustrelil eno malo mim'.
Hvala za obe opozorili, sem pa za nazaj popravil moj post, da ne bo ostalo narobe napisano.

Menda so zadnje generacije televizorjev že opremljene s tunerji za 200MHz področje (zadnje tri leta), baje pa so še ne dolgo nazaj se dobili modeli, ki tega niso imeli. Nadrsani bodo bentili, ker menjavati TV ali dodajati dekoder in dodatnega daljinca, po treh/štirih letih, ni ravno da bi skakal od veselja.
Meni je 3D plazma zadnje ali predzadnje generacije, s katero sem sicer še zadovoljen, že 10 let stara, tako da ne bo neke škode. Stvari gredo naprej pa itak da se že oziram za čim novim.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sullly



Pridružen/-a: Pon Avg 2021 17:26
Prispevkov: 387
Kraj: Globes

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 16, 2021 10:08    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

aleksander je napisal/a:
Imam 2 oled-a doma in zvok je zelo dober.Rekel bi ,da precej boljši kot pri starejših TVjih.Sploh zadnji modeli OLED pri LGju imajo res soliden zvok.

Khm, --clancy iz uvodnega posta ima tak oled..

Res je problem, če ti je hifi vezan na TV.
Mislim da je bolje ločiti ta dva sistema. Že tako je hifi sam po sebi problem, ker ne moreš dobiti vseh zvokov skupaj: naprimer da rukne k'svina, istočasno pa so zvočniki nevidni, izginejo, ker se okoli njih razprostira krasna scena. Kdo od vas lahko dvigne roko da to ima in - če ja - koliko je plačal cel sistem..?

Ambeo je kot soundbar točno na tej liniji in še očitno dovolj prepričjiv, da so zapisali:
..This is the best soundbar we’ve tested, and the best way to get surround sound into your room without filling it with lots of individual speakers.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dule80



Pridružen/-a: Pet Jun 2014 14:33
Prispevkov: 209
Kraj: Domžale

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 16, 2021 11:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Lahko rečem da imam na marantzu sr7015 možnost da lahko nastaviš posebej nekaj parametrov za stereo način in posebej za HT in s tem lahko malo popravite zvočno sliko za glasbo
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Aleksander44



Pridružen/-a: Čet Avg 2020 17:55
Prispevkov: 286
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 17, 2021 09:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kolikor sem jaz študiral sisteme pred izgradnjo pravega 5.1.2 sistema, se noben soundbar ne more približati pravi izgradnji. To je med HT poznavalci kar splošno uveljavljeno mnenje.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sullly



Pridružen/-a: Pon Avg 2021 17:26
Prispevkov: 387
Kraj: Globes

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 17, 2021 10:46    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Aleksander44 je napisal/a:
Kolikor sem jaz študiral sisteme pred izgradnjo pravega 5.1.2 sistema, se noben soundbar ne more približati pravi izgradnji. To je med HT poznavalci kar splošno uveljavljeno mnenje.

Seveda je tako.
A vedno je posredi denar in čas. Poceni 5.1 zveni zanič. Efekti so prisotni kar te v začetku zatelebi da ne veš kako se pišeš, zato pa zvok ni za nikamor, posledično se kljub dobri volji naveličaš, ker samo razbija škatle. V nadaljevanju samo še občasno to vključiš in na koncu je mrk.
Odvisno od posameznika - eni reagirajo takoj - pred naveličanjem in tu pride v igro čas, denar pa je itak stalno tu - začnejo menjavati naprave in najprej se vrtijo v istem rangu, da bi ugotovili da je vse isti k., po tem spoznanju preidejo v dražji segment in nadaljujejo v odvisnosti od uspeha in žepa.
Za 'ta prave' se pot ne more končati dokler nimajo svoje male dvoranice za filme in to akustično urejene. Vse vmes so 'triper' variante, ne velja.

Če nisi 'orto' in si bolj praktične narave, se zgodba lahko takoj zaključi z odličnim soundbarom. ki pa pogojuje primerno dnevno sobo. Če dodaš pravi sub ali dva, nisi na basu prav nič prikrajšan. Ni isto kot kinodvoranica, je pa tu in takoj. Dosti je tudi trik v tem, da (res dobri) soundbari dobro zvenijo. Mi se lahko napihujemo in in razmetavamo z denarjem - narediti da zveni zaprav ni enostavno. Zato tudi ne znamo v določeni fazi zaključiti domačega sistema.
Je pa igranje z napravami zagarantirano. Če je to cilj..
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sullly



Pridružen/-a: Pon Avg 2021 17:26
Prispevkov: 387
Kraj: Globes

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 18, 2021 10:30    Naslov sporočila: Re: Posodobitev sistema v dnevni sobi Odgovori s citatom

Clancy je napisal/a:
Pozdravljeni,

situacija je sledeča: ...

Kakšen nasvet ali mnenje bi bila dobrodošla.

Sam si našel rešitev za delno izboljšanje (drugi receiver).

Če dopolnim in začinim - je naslov teme nehote zelo prikladen za razmišljanja v nadaljevanju posta - ''posodobitev sistema v dnevni sobi'':
Po novem se na veliko uveljavlja Dolby Atmos glasba, katera ima (končno) potencial zamenjati glasbo v stereo tehniki (dodatno spodaj).
https://www.apple.com/newsroom/2021/05/apple-music-announces-spatial-audio-and-lossless-audio/
Sedaj, ko se je Apple Music vrgel v to, se utrjuje mnenje, da se bo (atmos) surround dokončno prebil med množice, nas mlade v prvi vrsti.

Ena od možnosti poslušanja 'immersive music' je preko i-pod in Atmos soundbara kot je že omenjeni Ambeo od Sennheiserja. Itak da ni edini, ga omenjam, ker se meni dopade.
Alternativa je Atmos surround - kateri, če je poceni so ga sami efekti brez good vibrations.

Kmalu, zelo kmalu, tisti ko ne bo imel tega, ne bo INN..
tinn..nk..

dodatno k stereo tehniki - meni ni čudno ali nerazumljivo, da se večkanalna tehnika ni uveljavila - po mojem je razlog v sposobnosti stereo tehnike, da dobesedno naredi magijo, čarovnijo, ko iz dveh zvočnikov ki izgineta naredi celo sceno pred poslušalci na široko in vse tja daleč v globino.
Petkanalniki niso magija, ker so vseokoli in ti vsak trobi direkt v glavo, se jih tudi sliši kje so. Pri stereo tehniki se glasovi v sredini scene magično sami tvorijo, suround pa ima posebej zvočnik na sredini samo za dialoge, pri stereo se lahko dialog seli od levega zvočnika do desnega kot naprimer v živo posneti operi, pri centralnem kanalu pozabi na to. itd
Atmos kot kaže spet odpira magijo, tretjo dimenzijo..
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
luka79



Pridružen/-a: Pet Mar 2011 15:36
Prispevkov: 999
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 18, 2021 15:31    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

@sully

Ne nabijaj Laughing Laughing
V surroundu se dialog ne sprehaja z leve vdesno in obratno?
Prav vidi se, na daleč, da nimaš blage veze Rolling Eyes
_________________
My leader told me to jump in the river. .The river was deep and the weather was winter. .After a sailer very kindly saved me, my leader told me, you'd better take it easy. .I took it so easy my leader called me lazy!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Sob Dec 18, 2021 15:53    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pred kratkim sem nabavil nov televizor in zadnje čase malo več gledam Netflix in koncerte na dvd in bluray. TV imam nameščen na steni, na sredi med obema stereo zvočnikoma (cca. 70cm za njima).

TV sem preko optičnega kabla povezal z DACom mojega stereo sistema, PS3, ki ga uporabljam za predvajanje dvd in bluray, prav tako.

Opažam, da zvok prihaja od tam kot je treba. Čeprav nimam center zvočnika, so dialogi tam kjer morajo biti, včasih točno na sredini, včasih pa s strani. Po potrebi se zvok lepo preliva med zvočnikoma. Tudi fajn udari, če je treba.

Menim, da s solidnim stereo sistemom lahko povsem solidno zadovoljimo zvokovnim potrebam HT. Obratno, po mojem prepričanju ni mogoče.

Zato za prenovo sistema in postavitev univerzalnega sistema v dnevni sobi vsekakor priporočam izgradnjo solidnega stereo sistema.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Domači kino Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja
Stran 1 od 3

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe