Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Kateri cd predvajalnik za cd transport
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
anzec



Pridružen/-a: Ned Jul 2014 19:10
Prispevkov: 230
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Nov 23, 2016 21:31    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

stormsonic je napisal/a:
Citiram:
Izvor preko i2s pa dobiš za nekaj 10€ in marsikater problem odpade, poleg tega pa lahko DAC narešiš neodvisen od izvora.


Izvor za nekaj 10€ bo proizvajal signal ceni primerno.
Problemi ne odpadejo, še nekaj dodatnih dobiš zraven, se pa res izogneš pretvorbi signala iz I2S v S/PDIF in nazaj.

DAC neodvisen od izvora, kaj pa boš z MCLK?

Pa kontroliraš nazaj lahko samo "pametno" napravo, torej nekaj, kar ima softver in se pusti kontrolirat. Recimo računalnik.


Točno tako, računalnik, ki so sedaj popolnoma zmogljivi za par 10€ z vodilom i2s (raspberry recimo). Kot vidim lahko generiraš MCLK na dacu in in ga pripelješ na vodilo. To pomeni, da se POPOLNOMA izogneš vplivu izvora. Se motim? Seveda pa mora DAC delovati na vodilu i2s.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
stormsonic



Pridružen/-a: Sre Jan 2009 2:00
Prispevkov: 764
Kraj: MB

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 24, 2016 18:26    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

anzec je napisal/a:
Točno tako, računalnik, ki so sedaj popolnoma zmogljivi za par 10€ z vodilom i2s (raspberry recimo). Kot vidim lahko generiraš MCLK na dacu in in ga pripelješ na vodilo. To pomeni, da se POPOLNOMA izogneš vplivu izvora. Se motim? Seveda pa mora DAC delovati na vodilu i2s.


Če imaš DAC in izvor v isti škatli, potem res lahko uporabiš isti clock za oba.

Če sta transport in DAC ločena in hočeš peljati I2S signale na DAC, moraš na DAC peljati tudi clock transporta (označen z MCK, MCLK ali BCK).
Dobiš enako situacijo kot pri S/PDIF, edino kablov imaš več. Very Happy

Tisti kabel, ki prenaša clock, je hudo občutljiv na konektorje, kable, impedanco,...karkoli lahko vpliva na clock. Ostali kabli niso tako kritični.
_________________
My DMM will go only to 10, maybe your DMM can go to 11?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 24, 2016 20:03    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

@stormsonic
Potemtakem je v primeru Rpi bolje uporabiti hifiberry dac plus pro, ki ima dva oscilatorja in na ojačevalec peljati analogni signal kot pa varianta i2s digi plus, ki z Rpi pelje spdif signal v zunanji dac?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 24, 2016 20:34    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

stormsonic je napisal/a:
anzec je napisal/a:
Točno tako, računalnik, ki so sedaj popolnoma zmogljivi za par 10€ z vodilom i2s (raspberry recimo). Kot vidim lahko generiraš MCLK na dacu in in ga pripelješ na vodilo. To pomeni, da se POPOLNOMA izogneš vplivu izvora. Se motim? Seveda pa mora DAC delovati na vodilu i2s.


Če imaš DAC in izvor v isti škatli, potem res lahko uporabiš isti clock za oba.

Če sta transport in DAC ločena in hočeš peljati I2S signale na DAC, moraš na DAC peljati tudi clock transporta (označen z MCK, MCLK ali BCK).
Dobiš enako situacijo kot pri S/PDIF, edino kablov imaš več. Very Happy

Tisti kabel, ki prenaša clock, je hudo občutljiv na konektorje, kable, impedanco,...karkoli lahko vpliva na clock. Ostali kabli niso tako kritični.


LP

Ja, res, sem enkrat "na hitro" probal, sicer dober rca digitalc pa BNC adapterje gor na clock , nnnniii šlo, so "brenčale čebele" Rolling Eyes Crying or Very sad
_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
stormsonic



Pridružen/-a: Sre Jan 2009 2:00
Prispevkov: 764
Kraj: MB

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 24, 2016 23:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

benma je napisal/a:
@stormsonic
Potemtakem je v primeru Rpi bolje uporabiti hifiberry dac plus pro, ki ima dva oscilatorja in na ojačevalec peljati analogni signal kot pa varianta i2s digi plus, ki z Rpi pelje spdif signal v zunanji dac?


Nimam Rpi, ne morem nič povedati iz prve roke.
Iz tehničnega stališča pa ja, bolje na enem mestu imeti izvor in DAC skupaj, isti clock za izvor in DAC, zajeti I2S signal na izvoru in ga peljati direktno v DAC, kot pa pretvarjat v S/PDIF, peljati preko konektorjev po kablu do zunanjega DACa in potem iz S/PDIF spet pretvarjat v I2S v samem DACu.
Kako pa zveni ta Hifiberry, ne vem.
_________________
My DMM will go only to 10, maybe your DMM can go to 11?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
audioveteran



Pridružen/-a: Sob Jan 2009 11:15
Prispevkov: 20
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 24, 2016 23:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

stormsonic je napisal/a:
anzec je napisal/a:
Točno tako, računalnik, ki so sedaj popolnoma zmogljivi za par 10€ z vodilom i2s (raspberry recimo). Kot vidim lahko generiraš MCLK na dacu in in ga pripelješ na vodilo. To pomeni, da se POPOLNOMA izogneš vplivu izvora. Se motim? Seveda pa mora DAC delovati na vodilu i2s.


Če imaš DAC in izvor v isti škatli, potem res lahko uporabiš isti clock za oba.

Če sta transport in DAC ločena in hočeš peljati I2S signale na DAC, moraš na DAC peljati tudi clock transporta (označen z MCK, MCLK ali BCK).
Dobiš enako situacijo kot pri S/PDIF, edino kablov imaš več. Very Happy

Tisti kabel, ki prenaša clock, je hudo občutljiv na konektorje, kable, impedanco,...karkoli lahko vpliva na clock. Ostali kabli niso tako kritični.



Stormsonic@ pozorno prebiram vajin dialog z anzec-em, vidim da si strokovnjak na tem področju, zato te prosim za nasvet v smislu rešitve mojega problema.
Imam Dynaudio Focus XD 600 aktivne/wireless zvočnike, ki v svojem drobovju posedujejo tako DAC, kot tudi ločene končne stopnje za vsak driver posebej (D-klasa). Torej potrebujejo samo digitalni izvor, povezan s s/pdif digitalnim koaksialnim kablom na zvočniški terminal (nobena druga digitalna povezava razen s/pdif, 75 ohm, ni možna). Poleg njega je prisoten tudi analogni input (preko klasičnega analognega RCA kabla), vendar se analogni signal ob vstopu v zvočnike takoj konvertira v digitalnega (ni nobenega možnega bypassa vgrajenega konverterja). Volumen se regulira preko zvočniške daljinske kontrole.
Problem je da je reprodukcija preko digitalnega kabla na "digital in" (preiskusil več kablov, problem na vseh enak!) pogosto napačna, preko analognega kabla na analogni input zvočnikov pa pravilna. Enostavno nekaj manjka, konkretno da ne filozofiram, na npr. Dire Straits-On every street CD, predvajan preko CD playerja kot transporta, igra Knopflerjeva kitara(vsaj 2 kitari nasneti!) samo na enem kanalu, iz drugega kanala prihaja nekje iz ozadja, kot bi bila posneta v drugem studiju, "za voglom" v nekem drugem prostoru. Najprej sem mislil da je problem v enem od srednjetoncev, vendar igra, kot rečeno, na analognem vhodu (iz integriranega CD playerja), kljub dvojni konverziji vse pravilno (govorim o kvantiteti, ne o kvaliteti samega zvoka).
Pri starejših CD-jih (npr. Bob Dylan, Rolling Stones, Muddy Waters...) tega problema skoraj ne zaznam!

Ali je to problem v jitteru, "pregostem" bit streamu, eventuelnemu cenenemu vgrajenemu DAC v zvočnikih (ki malo konvertira "po svoje"), potreben digital clock?? Sem laik na tem področju, vendar sem naknadno tudi na nekem nemškem forumu prebral da je bilo z zvočniki oz. reprodukciji v neki hifi trgovini "nekaj hudo narobe v srednjetonskem delu spektra".....Naključje ?

Crying or Very sad

Hvala za odgovor!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: +38641697634
benma



Pridružen/-a: Ned Jan 2011 17:12
Prispevkov: 1533
Kraj: Kamnica

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 25, 2016 00:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

stormsonic je napisal/a:
benma je napisal/a:
@stormsonic
Potemtakem je v primeru Rpi bolje uporabiti hifiberry dac plus pro, ki ima dva oscilatorja in na ojačevalec peljati analogni signal kot pa varianta i2s digi plus, ki z Rpi pelje spdif signal v zunanji dac?


Nimam Rpi, ne morem nič povedati iz prve roke.
Iz tehničnega stališča pa ja, bolje na enem mestu imeti izvor in DAC skupaj, isti clock za izvor in DAC, zajeti I2S signal na izvoru in ga peljati direktno v DAC, kot pa pretvarjat v S/PDIF, peljati preko konektorjev po kablu do zunanjega DACa in potem iz S/PDIF spet pretvarjat v I2S v samem DACu.
Kako pa zveni ta Hifiberry, ne vem.


Moj dac nima i2s vhoda.

Moje vprašanje je bilo, če je bolje konvertirati v analogno na slabsem dacu na Rpi, ki sicer ima clock, kot pa iz Rpi peljati po spdif do kvalitetnejsega daca in tam konvertirati v analogno.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
anzec



Pridružen/-a: Ned Jul 2014 19:10
Prispevkov: 230
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 25, 2016 09:54    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

benma je napisal/a:
stormsonic je napisal/a:
benma je napisal/a:
@stormsonic
Potemtakem je v primeru Rpi bolje uporabiti hifiberry dac plus pro, ki ima dva oscilatorja in na ojačevalec peljati analogni signal kot pa varianta i2s digi plus, ki z Rpi pelje spdif signal v zunanji dac?


Nimam Rpi, ne morem nič povedati iz prve roke.
Iz tehničnega stališča pa ja, bolje na enem mestu imeti izvor in DAC skupaj, isti clock za izvor in DAC, zajeti I2S signal na izvoru in ga peljati direktno v DAC, kot pa pretvarjat v S/PDIF, peljati preko konektorjev po kablu do zunanjega DACa in potem iz S/PDIF spet pretvarjat v I2S v samem DACu.
Kako pa zveni ta Hifiberry, ne vem.


Moj dac nima i2s vhoda.

Moje vprašanje je bilo, če je bolje konvertirati v analogno na slabsem dacu na Rpi, ki sicer ima clock, kot pa iz Rpi peljati po spdif do kvalitetnejsega daca in tam konvertirati v analogno.


To je težko reči. Malenkost izgubiš s spdifom. Seveda je odvisno od izvora in kabla. Vsekakor pa lahko bistveno več pridobiš z dobro implementacijo samega DACa.

I2s proti spdif pomeni lažjo dobro osnovo iz katere štartaš. Pomeni verjetno 20% celotnega sistema. 80% je pa čip in implementacija DACa.

Sicer pa trenutni low budget DACi za RPi še niso na nekem top nivoju. Sem jih nekaj sprobal, še nekaj jih imam naročenih. Predvsem jim manjka neka umirjenosti zgoraj, drugo pa kar špila. Trenutno bom testiral še različna napajanja, reclocker in dace s sabre čipom. Morda me kakšen preseneti. Se pa trenutno razvija en vrhunski (glede na izbor komponent, rešitve in mnenje avtorja - http://taudac.com). Sicer večina glede na ceno igra vrhunsko (veliko bolje od sonosa). Stage in poostavitev inštrumentov kar špila, igra pa malenkost tečneje kot dobri DACi.

Vsekakor se mi zdi, da ima platforma izjemen potencial. Za to platformo se dajo dobiti tudi osnove za dac, ki so baje vrhunske (https://hifiduino.wordpress.com/2014/10/12/r2r-for-the-rest-of-us/). Če ima kdo voljo, čas in znanje za sestavit, kupim material (seveda ostane izdelek na koncu meni, v kolikor zadeva rata) in pomagam po mojim močeh.

Če koga zanima lahko posodim kakšen dac od že stestiranih, kasneje pa se bo zbirka še povečala. Da ne bo kdo za brezveze kupoval samo za test, tako kot jaz Smile
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
DAVOR



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 17:27
Prispevkov: 454
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 25, 2016 10:37    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdrav.
Poleg teorije je tu še praksa. To tud Stormsonic zelo dobro ve. Treba je vzet v roke kako merilno napravo in ne samo uho.
Rpijev i2s nima mclk ostale linije so zelo umazane in nepravilnih impedanc. Iz takih špičastih linij ne bo nikol polnega analognega zvoka.
Zakaj toliko truda okol mini dacev za pi... saj pa si nardiš konkreten streamer pa je. Itak treba zunanje napajalnike...wm8741 dac zgoraj se napaja iz enega usmernika.. ni ok osnova. Čiste napajalne linije in predvsem čista masa sta pogoj za 3d sliko "tiho"ozadje globok oder in mikrodinamiko in mikroresolucijo.
Recimo za primer Diyinhk xmos modul v primerjavi s sms xmos modulom ki se napaja z vsemi linearnimi regulatorji. Najpomembnejši je 1v in tega implementirat je pasje teško.
Spravite se iskat low noise fast tranzient 1v 1A regulator ki bo uspel drivat tam 200-300mA in se napaja iz 5V. Gremo dalje. Če meris i2s sta zelo blizu razen mclk. Ko pa meriš maso ...no comment. In te motnje iz mase se pojavijo tudi na mclk. Namreč switching reg...ta princip uporablja 99% boardov preko filtrirnih kondenzatorjev zelo umažejo maso ta pa nazaj umaže napajalne in signalne linije. Čipa sta ista druga implementacija zvok pa pri enem digitalen pri drugem poln uravnotežen glasba diha sploh če imaš deljen usb kabel in pride 5v iz baterije.
Anzec. Good luck with sabre. Se priporočam za probo ko bo igral.
LpD
_________________
KISS- Keep It Simple and Smart
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
Elkoss



Pridružen/-a: Sob Maj 2010 14:22
Prispevkov: 9
Kraj: Zagorje

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 25, 2016 11:04    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zdravo,

jaz sem uporabil CDPRO2/LF transport, ki ima I2S izhod. Digitalni I2S signal gre najprej v ASRC, nato v ES9018. Zvokovno zelo všečna zadeva. Je pa težava v tem, da je CDPRO2/LF mehanizem drag in ne ravno lahko dostopen.
ASRC je potreben, ker ES9018 ne podpira 64Fs... Smile

lp,
Jure
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
anzec



Pridružen/-a: Ned Jul 2014 19:10
Prispevkov: 230
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 25, 2016 11:26    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

DAVOR je napisal/a:
Pozdrav.
Poleg teorije je tu še praksa. To tud Stormsonic zelo dobro ve. Treba je vzet v roke kako merilno napravo in ne samo uho.
Rpijev i2s nima mclk ostale linije so zelo umazane in nepravilnih impedanc. Iz takih špičastih linij ne bo nikol polnega analognega zvoka.
Zakaj toliko truda okol mini dacev za pi... saj pa si nardiš konkreten streamer pa je. Itak treba zunanje napajalnike...wm8741 dac zgoraj se napaja iz enega usmernika.. ni ok osnova. Čiste napajalne linije in predvsem čista masa sta pogoj za 3d sliko "tiho"ozadje globok oder in mikrodinamiko in mikroresolucijo.
Recimo za primer Diyinhk xmos modul v primerjavi s sms xmos modulom ki se napaja z vsemi linearnimi regulatorji. Najpomembnejši je 1v in tega implementirat je pasje teško.
Spravite se iskat low noise fast tranzient 1v 1A regulator ki bo uspel drivat tam 200-300mA in se napaja iz 5V. Gremo dalje. Če meris i2s sta zelo blizu razen mclk. Ko pa meriš maso ...no comment. In te motnje iz mase se pojavijo tudi na mclk. Namreč switching reg...ta princip uporablja 99% boardov preko filtrirnih kondenzatorjev zelo umažejo maso ta pa nazaj umaže napajalne in signalne linije. Čipa sta ista druga implementacija zvok pa pri enem digitalen pri drugem poln uravnotežen glasba diha sploh če imaš deljen usb kabel in pride 5v iz baterije.
Anzec. Good luck with sabre. Se priporočam za probo ko bo igral.
LpD


Kot pravim, me zanima kaj bo prišlo ven. Z večino se strinjam, bi te malo popravil. Obstajajo daci, ki imajo svoje napajanje. Ravno tako ima reclocek svoje napajanje. Tudi ne zanimajo me samo mali daci, ki se jih da gor, ampak tudi kakšna večja rešitev, ki je vezana samo preko i2s. Morda se bo izkazalo, da je kakšen drug mini komp bolj primeren (odroid). Pomoje je rešitev mnogo in se da priti do tega, da se da Rpi izolirati do te mere, da ne bo igral vloge pri sami kvaliteti DACa. Bomo videli - vsake tolk časa me kdo poduči nekaj kar mi malenkost spremeni predstavo in seveda lahko zaradi tega kakšna vizija pade tudi v vodo Smile

Vsekakor ti BP posodim na test sabreta, ko ga dobim. Mimogrede, včeraj sem slišal tvoj dac in je vrhunski. Res ogromno detailov in zelo poslušljiv zvok - kar nisem mogel verjeti da je notri sabre. Trenutno je zame referenca, ki me zanima, če se ji lahko Rpi daci približajo. Very Happy. Obstaja možnost, da se ne bodo mogli kosati s tvojim in pol si bom defenitivno omislil tvojega (če se sploh da dobiti).
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
simon740



Pridružen/-a: Sob Sep 2012 15:59
Prispevkov: 975
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 25, 2016 12:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

@anzec
DAVOR-jev DAC ima notri AKM čipovje Wink In ta DAC res igra vrhunsko.
Se pa je tudi namatral z njim oz. vložil veliko časa in energije pa tudi €€.
Midva nisva ravno pristaša SABRE čipovja Very Happy

Razen, če gre za kateri starejši DAC od njega.

lp,
Simon
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
DAVOR



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 17:27
Prispevkov: 454
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 25, 2016 13:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdrav,
Z veseljem lahko kaj probamo, dokler ne pride na sceno es9038, ki ga precej prelagajo, baje imajo precej porodnih težav.
Bolj bi rekel da so preveč zakomplicirali...
Mimogrede na tvojo srečo ali nesrečo not ni Sabre ampak AK4490.
S sabretom sem odnehal leto ali 2 nazaj. Pika na i je bila primerjava med Total dac in quanghao huda verzija ... sem si rekel da tak dac kot je Quanghao itak ne morem nardit...in igral je kot tranzistor v primerjavi z Total dac in smo zaključli.
Malo še bom počakal na ak4497 potem pa bom tega probal.
Izhodnja stopnja pa bo zagotovo na žarulje Smile to je še korak naprej.
_________________
KISS- Keep It Simple and Smart
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo MSN Messenger - naslov
anzec



Pridružen/-a: Ned Jul 2014 19:10
Prispevkov: 230
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 25, 2016 13:07    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

simon740 je napisal/a:
@anzec
DAVOR-jev DAC ima notri AKM čipovje Wink In ta DAC res igra vrhunsko.
Se pa je tudi namatral z njim oz. vložil veliko časa in energije pa tudi €€.
Midva nisva ravno pristaša SABRE čipovja Very Happy

Razen, če gre za kateri starejši DAC od njega.

lp,
Simon


Uh, pol sem pa malo zamešal. Sva govorila še o enem. Ja, zdaj se spomim, da je speci rekel akm. Vsekakor vrhunski zvok.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
simon740



Pridružen/-a: Sob Sep 2012 15:59
Prispevkov: 975
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Pet Nov 25, 2016 14:10    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

DAVOR je napisal/a:
Pozdrav,
Z veseljem lahko kaj probamo, dokler ne pride na sceno es9038, ki ga precej prelagajo, baje imajo precej porodnih težav.
Bolj bi rekel da so preveč zakomplicirali...
Mimogrede na tvojo srečo ali nesrečo not ni Sabre ampak AK4490.
S sabretom sem odnehal leto ali 2 nazaj. Pika na i je bila primerjava med Total dac in quanghao huda verzija ... sem si rekel da tak dac kot je Quanghao itak ne morem nardit...in igral je kot tranzistor v primerjavi z Total dac in smo zaključli.
Malo še bom počakal na ak4497 potem pa bom tega probal.
Izhodnja stopnja pa bo zagotovo na žarulje Smile to je še korak naprej.


Smile drži kot pribito
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja
Stran 3 od 4

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe