Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Primerjava HI-FI sejmov - M Hotel vs Lev
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HIGH-END AUDIO
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
mihamusic



Pridružen/-a: Sre Feb 2015 20:17
Prispevkov: 159
Kraj: Trzin

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 16, 2016 21:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Še en dodatni komentar - meni je bilo letos mnogo-mnogo boljŔga zvoka kot lani,.... Ko smo mi edino TAD neradili nek res - "vtis",...

Ko je pa nkdo zgoraj omenil da "B&W" paĆØ "igrajo tako" - je to seveda zelo,zelo daleĆØ od resnice,...

Meni so to sicer imenitni zvoĆØniki - jih imam (razliĆØne) od 1987 naprej,... vĆØeraj so imeli nekaj res kolosalno narobe naÅ”timano - ali komade, ali celo kaj z opremo (Rotel ?, kablovje, ???) - ne da ni bilo dobro/cool - bilo je "katastrofalno" slabo - in to seveda ni pripisati B&W Smile

Ko sem priŔel domov, sm poln vtisov, koj priklopil/posluŔal par komadov, ki sem jih tudi na sejmu,... Ahhh,.... Wink

LP : MM
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
trancedeejay
Site Admin


Pridružen/-a: Sob Mar 2008 9:01
Prispevkov: 1372
Kraj: Zgornja Besnica

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 16, 2016 22:26    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zaželjeno je, ĆØe lahko za vsak sejem svoje vtise napiÅ”ete v svojo temo.

Torej, za dogajanje v Hotel lev:

http://www.audio-kontakt.com/forum/viewtopic.php?p=108557#108557

Dogajanje M Hotelu:

http://www.audio-kontakt.com/forum/viewtopic.php?p=108559#108559

V tej temi lahko bila le naposredna primerjava med sejmoma, vzduŔje, samo dogajanje na sejmu, vaŔa mnenja glede postavitevsistemov pa naj bi bila v temi, ki je namenjena za posamezen sejem.

Hvala in LP

Admin
_________________
MUSIC IS THE KEY


Nazadnje urejal/a trancedeejay Ned Okt 16, 2016 22:51; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
divine contribution



Pridružen/-a: Sob Nov 2014 0:32
Prispevkov: 60
Kraj: Hum

PrispevekObjavljeno: Ned Okt 16, 2016 22:30    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

@mihamusic, a ti bereÅ” svoje poste. ƈe ne, stani pred ogledalo in preberi naglas kaj si napisal. Noben ne oporeka kvaliteto B&W, najmanj tvojih.
Dejstvo je da so na sejmu igrali za k***c. Tako kot lani. Tokrat Å”e podkrepljeni s subom ?!?. Rolling Eyes Ni opraviĆØila, žal.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
glinik



Pridružen/-a: Pon Avg 2010 16:09
Prispevkov: 172
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 17, 2016 01:14    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdravljeni,

Se moja opažanja ... ƈe se dotaknem sistemov stila "Money No Object" jih je bilo kar nekaj ... Eni so igrali bolje drugi slabÅ”e.

Osebno me ja najbolj frapirala razlika med CD-jem in gramofonom pri Kuzmi ... v hotelu m.

Lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mestn pu



Pridružen/-a: Sre Jan 2009 22:21
Prispevkov: 2635
Kraj: domžale

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 17, 2016 07:13    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moje videnje. O katerem ne mislim diskutirat, je kakrŔno je..
Super. Prvo na eni lokaciji, potem na drugo, povsem drugaĆØno lokacijo. Bolje..

Kot "kabel majster" sem vsak sistem prvo posluÅ”al nato pa sem si ogledal vtiĆØe na kablih in kable in tam zadaj je bilo veliko vzrokov-razlag zakaj nek sistem ni igral kot bi lahko..

Pustimo ob strani tistih par Å”uko vtiĆØev iz Bauhausa. NajpogostejÅ”i Å”uko vtiĆØ je bil prozorni najcenejÅ”i Furutech iz Terne..
V Furutech katalogu ga ne boste naÅ”li, ker gre za OEM kitajski vtiĆØ. Razumljivo, da bo tudi najcenejÅ”i Furutechov model pokazal veĆØ od tega, ma saj ni tako slab(pa tudi dober ne), vtiĆØa..

Tudi pri XLR povezavah je bilo kar nekaj vtiĆØev razreda-cenejÅ”ih ne delajo, ĆØe bi jih, bi jih uporabili..

Pri RCA povezavah je bilo barvito. RCA vtiĆØev je na trgu res ogromno razliĆØnih.
WBT, Klei in Eichmann so neka garancija, da bo sistem zaigral, pa tudi teh ni bilo videti ravno veliko.. Pa tudi ti, prej kot ne, povzroĆØijo sliÅ”ne probleme, ĆØe je "Å”uko sekcija" cenena..
Power lajŔte so bile boljŔi del sistemov, ni bilo ogromno lajŔt iz Bauhausa, so pa bile tudi te.
Po mojih izkuÅ”njah imajo soforumaÅ”i doma kable in vtiĆØe dosti bolj poÅ”lihtane, predvsem pa so jim leta menjav prinesla sinergijo komponent, zvoĆØnikov in kablov.
Pa tudi tu je vedno "some room for improvements".

Sistemi z dobrimi kabli in vtiĆØi so pokazali veĆØ, z nekaj izjemami, kjer so bili kabli uporabljeni na slepo in je bil uĆØinek nasproten.
Zmeraj se najde par sistemov, ki so ožiĆØeni tako-tako, ampak igrajo res dobro.
Vzrok. Nekdo, ki me rad bere in razume o ĆØem piÅ”em, je letos prinesel s sabo res veliko izbiro kablov in jih je dolgo in pazljivo preskuÅ”al na odliĆØnih komponentah, ki jih pozna, toliko ĆØasa, da je dosegel sinergijo.

Pa tudi. Dobra(draga) komponenta bo dostikrat lepo zaigrala že z povpreĆØnimi kabli..Se zgodi, audio je poln "nerazložljivih" fenomenov.

Za konec. Prva violina "easy to live with" so bili sistemi z tube predojaĆØevalci. Ne vsi jasno. Izzvenevanje not je bilo pravilno dolgo in ne odsekano..
Gramofoni so z lahkoto pojedli streamerje, z parimi izjemami.
"Upasat" streamer v sistem, da bo igral skoraj vrhunsko, je dosti težje kot "upasat" gramofon.
Sisteme, ki so jih razstavljalci navijali preveĆØ naglas, sem preskoĆØil.
Veliko nas posluŔa glasno, ampak..
Že dolgo nazaj sem opazil, da ĆØe watte takoj nabijem, mi posluÅ”alci pobegnejo.
Prijetna in vabljiva atmosfera sobne jakosti pritegne, sploh ĆØe je toliko audiofilov na kupu, ki so res navajeni posluÅ”at.
Ok, ĆØe nekdo prodaja PA sisteme, ne pa audio rige, potem pa, le navali..
_________________
Great people talk about ideas, average people talk about things, small people talk about other people.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jacoby



Pridružen/-a: Sre Jun 2008 10:23
Prispevkov: 1111

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 17, 2016 08:01    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

mestn pu je napisal/a:
.
Dobra(draga) komponenta bo dostikrat lepo zaigrala že z povpreĆØnimi kabli..Se zgodi, audio je poln "nerazložljivih" fenomenov. ..
Smile
Citiram:

Sisteme, ki so jih razstavljalci navijali preveĆØ naglas, sem preskoĆØil.
Veliko nas posluŔa glasno, ampak..
Že dolgo nazaj sem opazil, da ĆØe watte takoj nabijem, mi posluÅ”alci pobegnejo.
ƈe ni kvalitete, je pa kvantiteta...nekaj mora bit a ne..? ƈe potiho ne igra, kar je skoraj povsod, mora bit naglas...
_________________
The only way to do great work is to love what you do
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 051383384
kraljmatjaz



Pridružen/-a: Čet Maj 2008 21:27
Prispevkov: 1026
Kraj: Gorica

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 17, 2016 10:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Bom dodal Ŕe svoje vtise z obiska obeh sejmov v soboto.
Najprej pohvala vsem organizatorjem in vsem, ki so sodelovali. Nova lokacija v hotelu Lev je zvokovno boljŔa od M-hotela.
Pridružujem se prvemu prispevku in Best of show podeljujem sistemu Piega + Soulution. Super sistem za super denarnice... Laughing

En drug ĆØudovit sistem, popolnoma drugaĆØen od prvega , pa je igral v sobi CAnyon audio. Kombijacija Leben ojaĆØevalva in Tannoy zvoĆØnikov je prav fenomenalna. Sistem, ki ga lahko , kar posluÅ”al bi, ure in ure.

Å koda, da v omenjenih sobah ni igral noben gramofon.

Omembe vredne sta bili tudi obe sobi od Kuzme, s presenetljivo dobrimi in cenovno ugodnimi zvoĆØniki.

RazoĆØaranje: vsi, ki preveĆØ naglas nabijate, od Ubiqu-a navzdol. To ni noben high-end demo. V prvi minuti ti pokuri uÅ”esa, potem pa itak vse igra...ali pa ne igra...Fantje , saj obiskujete tudi druge Showe po svetu, poberite kakÅ”en dober demo program in ga priredite svojim potrebam.

Imam predlog: pripravite 15 - 30 minut dolg demo program, ki ga zavrtite na vsako uro ali dve, zaĆØenÅ”i , kaj vem , s solo kitaro, pa mimo moskih in ženskih glasov, jazz skupine, Doorsov in Pink Floydov, do klavirskega koncerta in zakljuĆØka s simfoniĆØno glasbo, recimo Stravinskega "Le sacre du printemps".
Vsakemu komadu seveda pripada seveda neka "realistiĆØna" jakost zvoka. KlasiĆØna kitara ne more "cepit" kot Stravinski!!!

Lp,
Miran

PS: sem skoraj pozabil; ta lebdeĆØi gramofon je pravo preseneĆØenje. Ne vem ĆØe igra ali ne igra....ampak koncept pa je fenomenalen - kar ne moreÅ” mmo, da te ne bi presenetil krožnik v zraku!!!! ƈista znanstvena fantastika. Bravo fantje.
_________________
Chi suona, stona. Chi non suona, critica! (R.Muti)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
ReturnToForever



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 13:47
Prispevkov: 240
Kraj: LJ

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 17, 2016 13:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Nas spodnji povezavi so Ŕtirje kratki video klipi sejemskih prezentacij: Blumenhofer Gioia, Focal Diablo, JBL Everest in B&W 803, ki po mojem mnenju, dokaj verno odražajo njihov esencialen zvok.

Presodite sami na https://1drv.ms/f/s!AlqyHDvT3BTVgYJDp0yQg8_jUtr38Q

p.s. povezavo kopirajte v pregledovalnik, ker sicer ne bo delovala
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 17, 2016 16:11    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Protestiram!
VpraŔanje organizatorjem: zakaj sta sejma organizirana na isti termin?
Na koncu bo tako, da ne bo nobenega, ker ne bo organizacijske raĆØunice - ta kratko pa bomo potegnili mi, avdiofili! Nisem preverjal, ma ĆØe seÅ”tejem vse razstavljalce na obeh lokacijah, jih je manj kot je bilo prej na eni sami lokaciji lani ali leta pred tem. Meni osebno se tudi ne bi razstavljalo, ĆØe ni presežene kritiĆØne mase na enem kupu. Ker ni malo obiskovalcev, ki bodo Å”li samo na eno lokacijo, drugo pa ne. ƈe drugo ne, ker mora plaĆØati dve vstopnini, pa iskati dva parkinga, pa zgubiti dragoceni ĆØas za selitev iz lokacije na lokacijo. Pa vnaprej (verjetno napaĆØno) razdeliti koliko ĆØasa bo potrebno za katero lokacijo itd.
Sam kažin in slaba volja.

Nimam niĆØ proti dvem sejmom, bom obiskal oba: naj eden prevzame organizacijo v enem terminu, drugi v drugem - kaj pa vem, eden jeseni, drugi pa spomladi; ali morda okoli novega leta, ko so vsi evforiĆØno nakupovalno razpoloženi.

Tako bo vsak imel vse razstavljalce in se jim ne bo povzroĆØalo dodatnih stroÅ”kov. Kot naprimer Kuzmi, ki hvalevredno, da pomiri obe strani, razstavlja na dveh koncih.

Dobro se zavedamo, da smo majhna niÅ”a. S takim odnosom znotraj naÅ”ih vrst sigurno ne bomo pritegnili novih navduÅ”encev. Se je kdo vpraÅ”al, kako deluje na sploÅ”no mnenje organizacija dveh identiĆØnih dogodkov na isti termin?
----------------------------------------------------------------------------------------
Iz službene poti iz Milana sem se vrnil v soboto zveĆØer, v nedeljo Å”el na sejem in dobil oskubljeno ponudbo. Lev ni imel kaj pokazati.
Še dobro, da je bilo nekaj sistemov res na nivoju in sem z užitkom presedel tudi po nekaj ur pri posameznih razstavljalcih na glasbi po željah.

Letos so za moj okus imeli prav vsi bistveno boljŔi zvok kot lani.
_________________
Carpe Diem


Nazadnje urejal/a ambasador Pon Okt 17, 2016 16:23; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Bojan65



Pridružen/-a: Sob Feb 2014 19:52
Prispevkov: 41
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 17, 2016 16:14    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

dr.sah je napisal/a:
tista soba od kuzme je imela zvoĆØnike Golden Ear Triton 2+ za celih 3150 eur par!!! Igrali pa so odliĆØno. ZvoĆØniki so pobrali kar nekaj nagrad in mnogo pozitivnih kritik.


Morda veÅ” z ĆØim je g. Kuzma te zvoĆØnike poganjal?

Hvala!
Lp.,B.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 041 761 731
JJAB



Pridružen/-a: Sob Apr 2014 0:05
Prispevkov: 197
Kraj: Moon

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 17, 2016 16:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ambasador je napisal/a:
Letos so za moj okus imeli prav vsi bistveno boljŔi zvok kot lani.


ƈisto vsi in bistveno boljÅ”i zvok, brez izjem. Vov, neverjetno.


Rolling Eyes
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
habo66



Pridružen/-a: Čet Maj 2010 18:01
Prispevkov: 1079
Kraj: Lenart

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 17, 2016 17:55    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Bojan65 je napisal/a:
dr.sah je napisal/a:
tista soba od kuzme je imela zvoĆØnike Golden Ear Triton 2+ za celih 3150 eur par!!! Igrali pa so odliĆØno. ZvoĆØniki so pobrali kar nekaj nagrad in mnogo pozitivnih kritik.


Morda veÅ” z ĆØim je g. Kuzma te zvoĆØnike poganjal?

Hvala!
Lp.,B.

V LEV-u vem da so bili Coincident monobloki s EAR prejem.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dr.sah



Pridružen/-a: Sob Sep 2008 21:41
Prispevkov: 1403
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 17, 2016 18:20    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Bojan65 je napisal/a:
dr.sah je napisal/a:
tista soba od kuzme je imela zvoĆØnike Golden Ear Triton 2+ za celih 3150 eur par!!! Igrali pa so odliĆØno. ZvoĆØniki so pobrali kar nekaj nagrad in mnogo pozitivnih kritik.


Morda veÅ” z ĆØim je g. Kuzma te zvoĆØnike poganjal?

Hvala!
Lp.,B.


Bass je aktiven, zgornje pa z Jadis ojacevalcem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Audiomarka



Pridružen/-a: Sob Jan 2012 14:47
Prispevkov: 724
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 17, 2016 20:04    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ReturnToForever je napisal/a:
Nas spodnji povezavi so Ŕtirje kratki video klipi sejemskih prezentacij: Blumenhofer Gioia, Focal Diablo, JBL Everest in B&W 803, ki po mojem mnenju, dokaj verno odražajo njihov esencialen zvok.

Presodite sami na https://1drv.ms/f/s!AlqyHDvT3BTVgYJDp0yQg8_jUtr38Q

p.s. povezavo kopirajte v pregledovalnik, ker sicer ne bo delovala


Focali so eno samo sikanje. A ni to najboljŔi tviter svih vremena?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
snifix



Pridružen/-a: Pon Sep 2009 20:31
Prispevkov: 208
Kraj: Komenda

PrispevekObjavljeno: Pon Okt 17, 2016 21:10    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

mihamusic je napisal/a:
Še en dodatni komentar - meni je bilo letos mnogo-mnogo boljŔga zvoka kot lani,.... Ko smo mi edino TAD neradili nek res - "vtis",...

Ko je pa nkdo zgoraj omenil da "B&W" paĆØ "igrajo tako" - je to seveda zelo,zelo daleĆØ od resnice,...

Meni so to sicer imenitni zvoĆØniki - jih imam (razliĆØne) od 1987 naprej,... vĆØeraj so imeli nekaj res kolosalno narobe naÅ”timano - ali komade, ali celo kaj z opremo (Rotel ?, kablovje, ???) - ne da ni bilo dobro/cool - bilo je "katastrofalno" slabo - in to seveda ni pripisati B&W Smile

Ko sem priŔel domov, sm poln vtisov, koj priklopil/posluŔal par komadov, ki sem jih tudi na sejmu,... Ahhh,.... Wink

LP : MM


Tudi sam sem Å”el z velikimi priĆØakovanji posluÅ”at B&W-je. ReĆØem možakarju naj ugasne Dynaudio zvoĆØnike, ki so sekali nek brezvezen techo. Možakar reĆØe nema problema, ubaci nek brezvezen cd in gre stran. Prvo razoĆØaranje je sledilo, ko opazim, da igra zraven tudi sub. Prosim možakarja naj ga izklopi. Takoj opazim premalo nižine, lahko da je razlog tudi v preveliki sobi. Potem prosim možakarja Å”e za kakÅ”en vokal, poklika nek brezvezen komad na raĆØunalniki in gre spret stran. Okej si reĆØem, zvoĆØniki takega ranga bi si morda res zaslužili kakÅ”en dostojneÅ”i amp in izvor zvoka - Rotel ki je bil prezentiran sklepam, da ni i isti ligi (vsaj cenovno) kot zvoĆØniki. Tudi glasbeni izbor bi bil po mojem skromnem mnenju lahko precej boj izbran.
PosluÅ”am Å”e malo, si reĆØem ajd Å”e kar in grem dalje. Sigurno pa ni bilo tole vredno cca 20-25k eur. So sitemi za precej manj denarja za moja netrenirana uÅ”esa igrali bolje - naprimer Goldenear-i za precej manj din din.
Kot ljubitelj znamke B&W tega ne bi smel napisat vendar sem se v nekaj letih nauĆØil, da se ne kupuje z oĆØmi temveĆØ uÅ”esi Smile

lp, Matej
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HIGH-END AUDIO Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4  Naslednja
Stran 2 od 4

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe