Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Kolikšen delež % ste dali za posamezen sklop HI-FI sistema?
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HIGH-END AUDIO
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Ned Sep 11, 2016 09:46    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Saj smo skoraj vsi povedali ali predstavili naše sisteme v celoti ali po delih. Večkrat, preden kaj napišem, pogledam zgodovino postov posameznikov, da bi razumel sedanjost. Pri tem izvem tudi kaj se nahaja po domovih, pa tudi dinamiko dogodkov.
Ta tema je samo o deležih posameznih naprav - kako se audio problematika odraža v deležu stroška, tako da se tudi meni ne zdi umestno navajanje imen. Je pa smiselno navesti celoten budget po ceniku za novo, ker se delež spreminja tudi z višino budgeta.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gero



Pridružen/-a: Sob Dec 2011 15:03
Prispevkov: 196

PrispevekObjavljeno: Ned Sep 11, 2016 14:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Da ne bo ostalo vse na hecu, pa poglejmo,

zvočniki 30%

ojačevalec 20%

predojačevalec 15%

gramofon+ročka+glava 25%

cd+kabli 10%

Sistem je sestavljen, (seveda ni nikoli konca) sedaj se bo treba ukvarjati malo s kabli, da najdem pravo stvar. Katerekoli priklopim igra drugače, bomo videli. Je pa tole vse relativno, če bi vzel koliko je stal moj ojačevalec nov, bi bil samo on 100% cene današnjega sistema.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
drago67



Pridružen/-a: Čet Okt 2008 19:24
Prispevkov: 1087
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Sep 12, 2016 22:40    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

mogoče sem čuden....to mi je nemogoče izračunat po 30 letih zbiranja vseh komponent...
katero vrednost naj upoštevam...nakupno ,teška bo..sedanjo ..tud ne znese,eni hočejo dobro robo zastonj....eh .. res ne vem kako naj kaj računam.. Shocked
diy zvočnike naj ocenim,kako že kolk sem dal ,brez bratovega in mojega dela al z njim,koliko bi mi škrtice dale za njih?? teška dilema...ni dileme...
ni važno kolko smo kaj plačali važno ,da uživamo v muzki... Laughing
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mihamusic



Pridružen/-a: Sre Feb 2015 20:17
Prispevkov: 159
Kraj: Trzin

PrispevekObjavljeno: Tor Sep 13, 2016 19:30    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hoj Drago:

Seveda tu ne moreš biti zelo natančen,... mene je zazanimalo, ker sem ravno obnavljal zadevo in potem bral neki članek Smile

Sem pa za hec izračunal, koliko me je stal moj stari sistem - ki sem ga nakupil v letih 1987 - 1994 - in nekako ponderiral NPV in te zadeve,... Vsekakor je bilo veselje in uživanje v glasbi ZELO vredno tega zneska, kakorkoli se je takrat zdel (znancem/soprogi) visok Wink Wink Wink

LP : MM
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
dbf



Pridružen/-a: Sob Jan 2016 22:00
Prispevkov: 2
Kraj: Ajdovščina

PrispevekObjavljeno: Pet Dec 30, 2016 11:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

zvočniki 18 %
končne 10 %
pred 8 %
gramofon kpl. 10 %
CDP 8 %
tuner, DVD, IR 4 %
DAC 10 %
kabli 32 %

Predpostavljam, da nihče nima takega deleža v kablih (interkonkti, zvočniški in napajalni).

Pa srečno in poslušljivo novo leto 2017!
_________________
LPD
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pestilence.



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:34
Prispevkov: 2583
Kraj: Škofja Loka

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 04, 2017 10:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zvočniki (Aktiva) 34 %
DAC 20 %
Pasivni PRE 5,6 %
Kabli 3,4 %
Sub 36 %

Sub je najdražji, ker je praktično edina nova komponenta.. je pa res nekoliko hecno razmerje.
_________________
Music was my refuge. I could crawl into the space between the notes and curl my back to loneliness.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
CASTOR



Pridružen/-a: Pet Okt 2008 16:18
Prispevkov: 1087
Kraj: KOZINA

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 18, 2017 23:26    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Imam srečo, da mi ni treba, ma brez tega, bi mi šlo ene 80% v izvor, tako pa je ravno obratno!

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: 041722387
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HIGH-END AUDIO Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2
Stran 2 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe