Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Nakup začetniškega gramofona in ostale HI-FI opreme
Pojdi na stran 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
benon



Pridružen/-a: Ned Avg 2016 15:16
Prispevkov: 3
Kraj: Postojna

PrispevekObjavljeno: Ned Avg 14, 2016 15:34    Naslov sporočila: Nakup začetniškega gramofona in ostale HI-FI opreme Odgovori s citatom

Pozdravljeni!
Sin se je odločil za nakup gramofona.Seveda je treba zraven še kupiti zvočnike in ojačevalec. Gramofone gleda od Pro-ject-a in Audio Technica v rangu 400€.Mislim , da je za začetek to mal preveč.Po moje bi dobili za manj denarja rabljeno robo katera bi bila tudi v redu za začetek. Za vse skupaj bi morda šli do cene 1000 €. Na netu dobiš gramofon Technics SL 1300 za 200€, Technics SL-DD2 za 120€, Technics SL-D2 za 150€. Ali je bolje kupiti kaj novega za 400€. Kaj bi mi priporočali od zvočnikov in ojačevalca do skupnega zneska? A za približek hišnega kina je dovolj dodati subwoofer? Verjetno pol rabim av ojačevalec in dodatno predojačevalec za gramofon?
Hvala za odgovore in nasvete
l.p.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Vinylfreak86



Pridružen/-a: Pon Okt 2013 21:57
Prispevkov: 298
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Ned Avg 14, 2016 15:45    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

V Sloveniji se žal rabljeni gramofoni prodajajo za preveč denarja, tak gramofon v tujini dobiš za nekaj 10 eur. Veliko pa je tudi stvari, ki bi potrebovale večji servis, ki pa ga v Sloveniji izvaja samo en forumaš iz Ljubljane. Iz tega vidika bi sam izbral nova gramofona ali Audio-techniko ATLP120 ali Pioneer PLX-500. To je pač moje mnenje.
_________________
Vinyl forever!!!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Vinylfreak86



Pridružen/-a: Pon Okt 2013 21:57
Prispevkov: 298
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Ned Avg 14, 2016 15:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Čeprav Technicsi so vredni zgoraj omenjenih cen, ostala masovna konkurenca žal ne.
_________________
Vinyl forever!!!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 17, 2016 09:09    Naslov sporočila: Re: Gramofon in ostalo Odgovori s citatom

benon je napisal/a:
Pozdravljeni!
Sin se je odločil za nakup gramofona.Seveda je treba zraven še kupiti zvočnike in ojačevalec. Gramofone gleda od Pro-ject-a in Audio Technica v rangu 400€.Mislim , da je za začetek to mal preveč.Po moje bi dobili za manj denarja rabljeno robo katera bi bila tudi v redu za začetek. Za vse skupaj bi morda šli do cene 1000 €. Na netu dobiš gramofon Technics SL 1300 za 200€, Technics SL-DD2 za 120€, Technics SL-D2 za 150€. Ali je bolje kupiti kaj novega za 400€. Kaj bi mi priporočali od zvočnikov in ojačevalca do skupnega zneska? A za približek hišnega kina je dovolj dodati subwoofer? Verjetno pol rabim av ojačevalec in dodatno predojačevalec za gramofon?
Hvala za odgovore in nasvete
l.p.

Na voljo je več poti, kot že sam ugotavljaš.
Če je odločitev za novo, potem je dobro obiskati več trgovcev in si preposlušati/ogledati/ valutirati kaj predlagajo za razpoložljivi budget. V zadnjem letu se je kar namnožilo novih modelov gramofonov, tudi od japoncev (Teac npr.), kar bo mogoče (še ne vemo) premešalo hierarhijo price/performance, ki je kar dobro bila zastavljena do nedavnega - koliko plačaš, toliko dobiš.

Seveda lahko z dobrim nakupom vintage robe prideš v višji rang, če je v igri mali budget. A moraš imeti dobro roko, ne preplačati in predvsem mora biti 100% funkcionalno, brez starostnih tegob. To pa ni lahka naloga niti za poznavalce. Tako, a priori, se lahko postavimo za določen model, a vedno je v igri faktor brezhibnosti.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
benon



Pridružen/-a: Ned Avg 2016 15:16
Prispevkov: 3
Kraj: Postojna

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 17, 2016 10:11    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Evo, po malo iskanja okoli smo dobili ponudbo za gramofon Hitachi HT-2. Gramofon je bil kupljen v eni italijanski trgovini katera je rasprodajala stvari. Praktično je nerabljen. Ima kdo izkušnje s to znamko in tem modelom. Je pa made in Japan.
hvala
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
drago67



Pridružen/-a: Čet Okt 2008 19:24
Prispevkov: 1087
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 17, 2016 12:16    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

benon je napisal/a:
Evo, po malo iskanja okoli smo dobili ponudbo za gramofon Hitachi HT-2. Gramofon je bil kupljen v eni italijanski trgovini katera je rasprodajala stvari. Praktično je nerabljen. Ima kdo izkušnje s to znamko in tem modelom. Je pa made in Japan.
hvala


nič posebnega še en plastik fantastik gramofon...pred leti sem imel podobnega...točnega modela ne vem več..kar se tiče tistega o nerabljenosti....to slišiš večkrat,je pa malokdaj res.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Vinylfreak86



Pridružen/-a: Pon Okt 2013 21:57
Prispevkov: 298
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 17, 2016 18:37    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

benon je napisal/a:
Evo, po malo iskanja okoli smo dobili ponudbo za gramofon Hitachi HT-2. Gramofon je bil kupljen v eni italijanski trgovini katera je rasprodajala stvari. Praktično je nerabljen. Ima kdo izkušnje s to znamko in tem modelom. Je pa made in Japan.
hvala


Se strinjam z Dragotom, plastik fantastik s plastično ročico. Če je bil narejen na Japonskem še ne pomeni, da spada v kak višji rang. Večina poceni gramofonov iz tega obdobja je bila skupaj našraufanih iz kupljenih poceni delov, Hitachi je tukaj le ulil plastično ohišje. Če je cena 20 eur recimo za začetnika, več ni vreden. Malo ali več rabljen, to nima nekega pomena. Motorji držijo več desetletij, glavo pa tako zamenjaš. Za DD gramofon je celo boljše če je bil skoz malo v pogonu.
_________________
Vinyl forever!!!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Vinylfreak86



Pridružen/-a: Pon Okt 2013 21:57
Prispevkov: 298
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Sre Avg 17, 2016 21:18    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tisto kar moramo vedeti ob nakupu "vintage" gramofonov je to, da praktično nobeden od velikih proizvajalcev gramofonov s konca 70. in začetka 80. let že zelo dolgo ne proizvaja več gramofonov. Kar posledično pomeni, da ni nadomestnih delov kar postaja za starajoče se naprave resen problem preživetja. Tudi podjetja, ki pod svojim imenom lansirajo na trg nove gramofone (npr. Pioneer) le teh ne proizvajajo v lastni hiši. Kaj takega bi bilo v 21. stoletju ekonomsko popolnoma neupravičeno. Edina izjema je Technics, ki je ohranil orodja za proizvodno linijo gramofonov, hkrati pa je del korporacije Panasonic, ki ni življenjsko odvisna od dobička/izgube Technicsa.

Po drugi strani po mojem mnenju novi DD gramofoni v rangu 300-500 eur po dolgem in počez nesejo svoje ekvivalente istega ranga izpred 30+ let. Sam še sicer posedujem vintage DD, vendar se v moji kuverti nabira denar za novi Pioneer. Pa imam potem za 30 let mir.
_________________
Vinyl forever!!!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 18, 2016 19:23    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LP

Pameten nakup ?!

link
_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
Vinylfreak86



Pridružen/-a: Pon Okt 2013 21:57
Prispevkov: 298
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Čet Avg 18, 2016 20:23    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ajka je napisal/a:
LP

Pameten nakup ?!

link


To ti veš. Smile Meni se zdi cena previsoka za jermenar, ki je star več kot jaz. Na koncu dneva ni nič posebnega, vsaka nova Rega ga verjetno nese.
_________________
Vinyl forever!!!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gash



Pridružen/-a: Sob Avg 2009 11:40
Prispevkov: 291
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 19, 2016 09:20    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jaz sploh ne vem zakaj bi kupoval za 150 evrov nekaj, kar lahko dobiš enako ali boljše novo. Od 150 evrov naprej so novi zelo dostojni gramofoni ( Rega, AT...)
Prvo kar boš pri starem zamenjal je igla (če ne že glava pa jermen, pa konekte in napajalne kable...) in takoj bo še 100 evrov stroškov, da boš na koncu imel to kar dobiš novo.

Rabljen gramofon se kupuje na drugih cenovnih nivojih, kjer dejansko lahko pride do smiselne razlike v ceni. Entry level pač ne.

moje mnenje pač.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Vinylfreak86



Pridružen/-a: Pon Okt 2013 21:57
Prispevkov: 298
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 19, 2016 13:02    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

gash je napisal/a:
Jaz sploh ne vem zakaj bi kupoval za 150 evrov nekaj, kar lahko dobiš enako ali boljše novo. Od 150 evrov naprej so novi zelo dostojni gramofoni ( Rega, AT...)
Prvo kar boš pri starem zamenjal je igla (če ne že glava pa jermen, pa konekte in napajalne kable...) in takoj bo še 100 evrov stroškov, da boš na koncu imel to kar dobiš novo.

Rabljen gramofon se kupuje na drugih cenovnih nivojih, kjer dejansko lahko pride do smiselne razlike v ceni. Entry level pač ne.



Za 150 eur ravno ne,od 200 naprej pa se že da marsikaj dobiti. Rabljen entry level kupiš, če je res poceni in maš nekaj za prehodno obdobje. Pa še vseeno pridejo potem dodatni nepričakovani stroški in zadeva na koncu ni tako poceni. Prodat pa tak tega ne moreš, vsaj v Sloveniji ne. Šenkaš kakemu kolegu.
_________________
Vinyl forever!!!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gash



Pridružen/-a: Sob Avg 2009 11:40
Prispevkov: 291
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 19, 2016 13:50    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Glej za 150 evrov dobiš entry level Audio Technica v Sloveniji. Bi nalepil link pa jim nočem narediti reklame. Malo čez mejo pa za 130 eur Lenco L-85.
Novo z garancijo. Več kot odlično za odkrivanje vinila.
Za 200 pa dobiš že pro-ject ali rega. Tudi pri nas.

To je stanje novih na trgu. Zakaj potem tvegat in kupit nekaj rabljenega low budget na netu za 100 ali celo 150? samo tvegaš, da si kupil nekaj, v kar bo treba vložit še 100 pa bo po mojem mnenju v večini primerov igralo še vedno slabše kot novo.

Se pa strinjam močno z ajko, ki v eni drugi temi opozarja na zamujene priložnosti e-baya. Ampak tam govorimo o ceni 400 evrov za rabljeno in seveda o čisto drugem tipu in rangu gramofona.

Aja pa še moje mnenje o SW in av-ojačevalcih...
K gramofonu soliden stereo ojačevalec z phono vhodom. gramofon in prostorski zvok nimata nič skupnega. vsaka komponenta do 300 eur max za začetek (firm ne bi tukaj na forumu, ker bomo uničili temo). Bo za lep čas dovolj. Potem bo pa sin sam začel odkrivat, kaj mu je všeč in kaj mu v sistemu manjka.
Za gledat filme pa kakšna av igračka s kompletom zvočnikov posebej.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Vinylfreak86



Pridružen/-a: Pon Okt 2013 21:57
Prispevkov: 298
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 19, 2016 16:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Vem katero Audio-techniko misliš, ampak tisto je za moje pojme že malo prenizko. Gramofon, ki nima nastavljive ročice in ima motorček tako slab, da "laja" med brisanjem vinilke, si ne zasluži nekega hifi standarda. Se pa da dobiti že nekje od 180-200 eur naprej gramofon s takimi lastnostmi, od 200 naprej že celo direct drive.
_________________
Vinyl forever!!!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Pet Avg 19, 2016 20:30    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Vinylfreak86 je napisal/a:
ajka je napisal/a:
LP

Pameten nakup ?!

link


To ti veš. Smile Meni se zdi cena previsoka za jermenar, ki je star več kot jaz. Na koncu dneva ni nič posebnega, vsaka nova Rega ga verjetno nese.

Tukaj vstopi spomin na tiste čase: SR 222 je slovel kot odličen vstopni model. Ostaja dejstvo, da so ga na veliko prodajali in da mu je cena stalno naraščala - vse do MK5 verzije, ki je imela klavirsko črni lak. Glede ostalega - verjetno mu ne gre montirati MC odjemno dozo, pa tudi mislim da ni bil namenjen za take pogoje. Plačati 100€ za res dobro ohranjen primerek ni zgrešeno.
Že v eri CD-ja je nastal Dual CS 5000, pa se zato malo ve, koliko je bil dober. 150-200€, pa imaš lep in dober kos opreme. MM gor, seveda.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  Naslednja
Stran 1 od 12

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe