Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Nakup začetniškega gramofona in ostale HI-FI opreme
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 10, 11, 12  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
ambro



Pridružen/-a: Pet Maj 2009 20:03
Prispevkov: 412
Kraj: Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 24, 2017 11:31    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ajka je napisal/a:
LP

Kot nam je poznan @ambro_tov sistem pozabite na REGO, ne gre skupaj, kakšen osnovni model npr.clearaudio concept ali kaj boljšega rabljenega na isto temo Wink


Sem malo preveril tale Clearaudio concept zna biti dobra reč je pa v razredu z Rego 6 + MM exact in Pro-ject 2 Xperience SB.

Na kak način misliš da bi se bolje ujel z mojo elektroniko.
_________________
lp, Branko
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 24, 2017 17:58    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ambro je napisal/a:
ajka je napisal/a:
LP

Kot nam je poznan @ambro_tov sistem pozabite na REGO, ne gre skupaj, kakšen osnovni model npr.clearaudio concept ali kaj boljšega rabljenega na isto temo Wink


Sem malo preveril tale Clearaudio concept zna biti dobra reč je pa v razredu z Rego 6 + MM exact in Pro-ject 2 Xperience SB.

Na kak način misliš da bi se bolje ujel z mojo elektroniko.


LP

Ker je nadaljevanje "zvoka" Primare-Dynaudio, še posebaj, če je še njihova MM glava gor (je izpeljanka Audio Technice v najboljšem pomenu) resolutivna, dinamična, zračna in ne potrebuje "eksotične" phono stopnje !!!
_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
divine contribution



Pridružen/-a: Sob Nov 2014 0:32
Prispevkov: 60
Kraj: Hum

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 24, 2017 21:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

@ambro@, kup tisto, gramofon, kar ti je najbolj všeč.
Ko berem umetnike, svetovalce na AK, me srat pritisne.
Nimaš kaj falit, karkoli boš izbral.
Osnoven Clearaudio ni za tebe. Yebi ga.
Mogoče se tukaj konča zgodba in je treba jt naprej.
Ali pa nazaj, na vintage, y
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
before



Pridružen/-a: Pon Maj 2008 19:23
Prispevkov: 2796
Kraj: Ruše

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 24, 2017 23:21    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

divine contribution je napisal/a:
@ambro@, kup tisto, gramofon, kar ti je najbolj všeč.
Ko berem umetnike, svetovalce na AK, me srat pritisne.
Nimaš kaj falit, karkoli boš izbral.
Osnoven Clearaudio ni za tebe. Yebi ga.
Mogoče se tukaj konča zgodba in je treba jt naprej.
Ali pa nazaj, na vintage, y


Jaz pa mislim, da ne gre kar tako ignorirati, še manj pa omalovaževati nasvetov dotičnih, kot jih ti imenuješ "umetnikov". To so vendarle avtoritete na področju audiofilstva, z dolgoletnimi izkušnjami, ki vedo o čem govorijo.
_________________
Cenite to kar imate in stremite k boljšemu! To je moj recept za zadovoljstvo.

Audiohedonist
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
canyonn



Pridružen/-a: Pon Apr 2009 15:53
Prispevkov: 640
Kraj: kanal

PrispevekObjavljeno: Pon Apr 24, 2017 23:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Doro a se res zajebavate še na svetovanju
vsaka Rega (....)od RP 3naprewj , a vi to resno al....prekosi vsa stara /in nova=gramofonska dejstvovanja vsaj do SP 10 in pa TD 125 amen,novinci (who will be bill) jih je nešteto...ne obstaja ker Rega deluje na svoj način al ti je ušeč druge jo ni.../(Rega ročice imajo praktično "brezzračne"ležaje-(know -how)
Rega deluje ,pelje muziko u ....MP3 ....(3PM)
a zdej bi še z Gandijem tekmoval,ok take it ,but take it easy
sem ze kdaj povedu moje mnenje , da je najpomembnejša ročka ,najbolj tangencijalna še boljše pa BP vertikal tracking TT.
(solo per esperti)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: 041775119
canyonn



Pridružen/-a: Pon Apr 2009 15:53
Prispevkov: 640
Kraj: kanal

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 25, 2017 02:17    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sicer pa brez dost filozofije v tem trenutku : Kuzma Stabi S ,PS-AC,platter kit.
o odjemnih dozah pa, na vsake dve leti naslednja....
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: 041775119
ambro



Pridružen/-a: Pet Maj 2009 20:03
Prispevkov: 412
Kraj: Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 25, 2017 07:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Če malo pogledam bi se pravi bili v razredu ? lahko :

-Rega RP 6 1300 Eur - MM doza
-Kuzma Stabi S ?
-Clearaudio Concept 1500 Eur - MM doza
-Pear Audio ?

Clearaudio mi je zanimiv, že prej pa sem gledal tudi Stabija. Kako pa je s
pear audio cena kakovost?

@canyon si misli Stabi S z zunanjim napajanjem in drugim krožnikom ? to bi pa verjetno kar naneslo $$$ Sad
_________________
lp, Branko
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
canyonn



Pridružen/-a: Pon Apr 2009 15:53
Prispevkov: 640
Kraj: kanal

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 25, 2017 10:07    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

@canyon si misli Stabi S z zunanjim napajanjem in drugim krožnikom ? to bi pa verjetno kar naneslo $$$


Tako je ,a to lahko narediš tudi kasneje kot upgrade.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: 041775119
Vinylfreak86



Pridružen/-a: Pon Okt 2013 21:57
Prispevkov: 298
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 25, 2017 11:14    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Na enem tujih forumov sem prebral zanimivo misel: "So ljudje, ki potrebujejo plošče, da lahko samemu sebi in drugim dokazujejo kako dober in drag sistem imajo in so ljudje, ki potrebujejo gramofon, da lahko preprosto poslušajo svoje plošče".
_________________
Vinyl forever!!!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
zmatjaz



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 17:45
Prispevkov: 59
Kraj: KRANJ

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 25, 2017 11:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ambro:
-Kuzma Stabi S ?

Cena za gramofon Kuzma STABI S in ročico STOGI S je 1800E. Upoštevati je treba, da je cena nižja kot drugje, ker kupite v tovarni (brez posrednikov).

Maloprodajna cena istega kompleta je sicer 3000E.

Mislim, da je ob nakupu gramofona potrebno razmisliti tudi o kasnejšem supportu. (montaža, nastavitve, servisi, dobava rezervnih delov...)
_________________
KAT
www.katltd.si
Matjaž 068650802
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 068650802
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 25, 2017 12:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ambro je napisal/a:
Če malo pogledam bi se pravi bili v razredu ? lahko :

-Rega RP 6 1300 Eur - MM doza
-Kuzma Stabi S ?
-Clearaudio Concept 1500 Eur - MM doza
-Pear Audio ?

Clearaudio mi je zanimiv, že prej pa sem gledal tudi Stabija. Kako pa je s
pear audio cena kakovost?

@canyon si misli Stabi S z zunanjim napajanjem in drugim krožnikom ? to bi pa verjetno kar naneslo $$$ Sad

Slovenske firme so odlična izbira, zatakne se pri ceni, ker pričnejo v dokaj visokem razredu za začetniški gramofon. Rabljeni pa tudi kar držijo ceno - kako ne - so zaradi masivne in odlične izdelave in materialov po par letih uporabe še vedno praktično novi.
Oba naša proizvajalca nudita zaokroženo ponudbo - bolj kot turntable na katerem menjavaš ročice, so to gramofoni z znano (optimalno) ročico. To je prednost, ker ponudijo kompleten, zaokrožen, 'paket' a s tem tudi zvok. Pa je dobro to prej slišati kako se vklopi v obstoječo situacijo. Kakorkoli so odlični performerji imajo različen karakter. V principu se strinjam z @divine-tom da ne zgrešiš z nobenim. A če se že izbira...

ps: best buy sta oba. Sem že pisal komentarje naprimer iz Suona, ko je Stabi po mnenju redakcije v skupinskem testu krepko prevladal cenovne vrstnike (od Avida naprej). Pear pa ga najdeš na recommended listi tako Stereophila kot The AbsoluteSound-a, naprimer, pa nista edina.
_________________
Carpe Diem


Nazadnje urejal/a ambasador Tor Apr 25, 2017 13:13; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 25, 2017 13:12    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LP
Kuzma STABI S je odličen gramofon, ima napako, da je v bistvu prepoceni Rolling Eyes
Zaradi nevtralnosti, neatraktivnosti ni primeren za nakup kot prvi gramofon, se je treba prej izšolat na nečem osnovnejšem, da spoznaš kje je "jeba", da pol veš kako lahko napreduješ in kaj si res potem pridobil. Če vse to preskočiš, so že bila razočaranja, podobno kot izjave na sejmih, ja ta zvočnik za 20000€ pa igra samo glasbo ??!!
Ko to enkrat skužiš, zakaj gre, ga lahko doteraš do skrajnosti Laughing Wink




_________________
~ ** ~


Nazadnje urejal/a ajka Tor Apr 25, 2017 16:29; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 25, 2017 13:42    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ajka je napisal/a:
LP
Kuzma STABI S je odličen gramofon, ima napako, da je v bistvu prepoceni Rolling Eyes
Zaradi nevtralnosti, neatraktivnosti ni primeren za nakup kop prvi gramofon, se je treba prej izšolat na nečem osnovnejšem, da spoznaš kje je "jeba", da pol veš kako lahko napreduješ in kaj si res potem pridobil. Če vse to preskočiš, so že bila razočaranja, podobno kot izjave na sejmih, ja ta zvočnik za 20000€ pa igra samo glasbo ??!!
Ko to enkrat skužiš, zakaj gre, ga lahko doteraš do skrajnosti Laughing Wink


Neatraktivnost zvoka nevtralnih gramofonov se naredi s tistim na kaj je priključen. Na počasni, nedinamični elektroniki (primerni za digitalno), brez mikrodetajlov in diha reprodukcije, brez sposobnosti prikaza harmonij zvokov dobiš - neatraktiven zvok. To sem večkrat slišal. Sem že opisal tak primer, ko je bilo dovolj vklopiti drugi phono stage da je Stabi (takrat z Grado glavo v lesenem ohišju) zablestel - prišel ven iz uniformirane nedinamične sivine. Pred tem se je dajal c CD-jem s praktično istim zvokom. Potem pa čisto druga zgodba..
_________________
Carpe Diem


Nazadnje urejal/a ambasador Tor Apr 25, 2017 13:48; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Vinylfreak86



Pridružen/-a: Pon Okt 2013 21:57
Prispevkov: 298
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 25, 2017 13:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zaradi moje naslednje izjave bom za večino tukaj izdajalec. Ampak če bi sam imel 2000 eur za gramofon, ne bi kupil Kuzme, ampak novi Technics SL-1200G. Zakaj? Ker ni vzdrževanja, ni obrabe, sam osnovni enžinering je star več kot 40 let. Dizajn je večen, je pa res da si omejen na ročico proizvajalca, ki ne spada ravno v nek zelo visok rang. Sem pa mnenja, da je sedanja cena za SL-1200 še vedno previsoka, kajti gre za masovno in ne butično produkcijo. Realna cena bi bila od 1200-1500 eur.
_________________
Vinyl forever!!!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
vojko



Pridružen/-a: Ned Maj 2008 16:50
Prispevkov: 940
Kraj: LJUBLJANA

PrispevekObjavljeno: Tor Apr 25, 2017 14:06    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Itak.

Sploh za B&W in tak sistem, je v bistvu dost "uniformen". Kuzma je poceni za kvaliteto, ostalo pa ne more bit,da je to to.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 10, 11, 12  Naslednja
Stran 6 od 12

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe