Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Nakup začetniškega gramofona in ostale HI-FI opreme
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
gash



Pridružen/-a: Sob Avg 2009 11:40
Prispevkov: 291
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Avg 20, 2016 12:21    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ne ne. To je bolj tako tako. Jaz ne bi.

Mislu sem tole
ajka je napisal/a:
LP

Škoda, da tako neopazno in poceni gre tak dragulj mimo, medtem ko se v drugi temi "pogovarjajo o plastik fantastik nakupih" :

Link
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Tma



Pridružen/-a: Pet Nov 2010 3:06
Prispevkov: 635
Kraj: Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: Sob Avg 20, 2016 15:39    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

A si ga že slišal?

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Pon Avg 22, 2016 08:20    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ta tema je sprožena, da bi oče sinu pomagal do prvega gramofona.
Ne gre za to kaj je boljše in kaj najboljše. Teksonor je šel za preko 400€, po možnosti brez ročice.

Mali offtopic za čas poletnih kislih kumaric, hehe:

Tudi pri sestavljanju naprednih sistemov je po mojem zmotno iti po poti kaj je boljše in kaj najboljše. Vidim da je ta najboljšost običajno plod domišljije posameznika - to se vidi tudi po razhajanju mnenj - 10 avdiofilov, 30 mnenj Laughing Laughing
Baj d' vej: Teksonor pri meni je ena zadnjih stvari na katero bi se spomnil. Laughing
Pa se kdo vpraša - zakaj ga eni priporočajo, drugi pa ne? Heh - eni so ga slišali v sistemu ki je igral za prav, drugi pa v sistemu ko ni bilo tako.
Sklep se sam ponuja: sistem ki igra, je bolj odvisen od kombinacije kot pa od posameznih zvezd.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kraljmatjaz



Pridružen/-a: Čet Maj 2008 21:27
Prispevkov: 1026
Kraj: Gorica

PrispevekObjavljeno: Tor Avg 23, 2016 15:23    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Prav tega Teksonorja (MT101) imam doma. Uporabljal sem ga tam konec '80 let, z Linn Basik LV-V ročko. Kar me je motilo pri tem gramofonu je to, da se je krožnik obnašal kot zvon. To so rešili z uporabo lahkeg mehkega mata iz poliuretanske pene (vsaj tak se mi zdi material). Teksonor in Linn sta doma v moji mali zbirki.
Pravo čudo, da so bili takrat italijani zmožni proizvajat eno celo linijo gramofonov z Direct Drive motorjem.

Lp,
Miran
_________________
Chi suona, stona. Chi non suona, critica! (R.Muti)
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Vinylfreak86



Pridružen/-a: Pon Okt 2013 21:57
Prispevkov: 298
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Tor Avg 23, 2016 20:18    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

kraljmatjaz je napisal/a:
Prav tega Teksonorja (MT101) imam doma. Uporabljal sem ga tam konec '80 let, z Linn Basik LV-V ročko. Kar me je motilo pri tem gramofonu je to, da se je krožnik obnašal kot zvon. To so rešili z uporabo lahkeg mehkega mata iz poliuretanske pene (vsaj tak se mi zdi material). Teksonor in Linn sta doma v moji mali zbirki.
Pravo čudo, da so bili takrat italijani zmožni proizvajat eno celo linijo gramofonov z Direct Drive motorjem.

Lp,
Miran


Sem moral iti na net pogledat, kako bi naj ta zadeva pod imenom Teksonor izgledala. Smile Zelo lep deck, nikoli v življenju videl kaj podobnega. Žal je naša mlajša generacija obsojena na kitajske gramofone, tako zaradi financ kot ponudbe na trgu. Dobri proizvajalci dostopne opreme so že dolgo mrtvi, saj je "CD revolucija" povozila gramofonski trg. Ob ponovnem porastu povpraševanja pa velike korporacije raje svoje načrte izročijo kitajskim proizvajalcem kot komurkoli drugemu. Izjema je Marantz , katerega višjo linijo gramofonov izdeluje podjetje Clear-audio.
_________________
Vinyl forever!!!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kavelj22



Pridružen/-a: Tor Nov 2016 0:36
Prispevkov: 13
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Nov 01, 2016 10:36    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Si bom sposodil kar tole temo da za isto stvar ne odpiram nove.

In sicer rad bi nabavil gramofon. Sem popoln zacetnik v tem in si nikoli do sedaj nisem lastil gramofona. Za zacetek bi zacel cisto v nekem bolj low level razredu ker sploh nisem preprican da me bo to veselilo na koncu.

Dilema je ta. Nakup novega ali vintage. Vintage mi je bolj usec, ker ima duso je zraven malo lesa itd. novo pa je le novo, sploh low badget verjetno,kjer je fino da imas garancijo.

Za primerjavo bi tole in me zanima kaj se bolj splaca uzet. Je to sploh mozno primerjati med sabo, ker ne vem kaksne kvalitete sta eden naproti drugemu:

- Toshiba sr-f330 vs. Dual DTJ301.

Recimo, da je Toshiba v brezhibnem stanju kot trdi prodajalec za cca. 100-130 eur Dual pa seveda nov pride 200 eur.

Kaj je bolj smotr nakup ?

Pri Toshibi potrebujem se predojacevalec. Kaksen strosek je to ce spet uzamemo nek low budget za zacetek?

Hvala za info in lep pozdrav.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 03, 2016 13:04    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Vsekakor Toshiba.
http://www.hifi-forum.de/bild/toshiba-sr-f330_186750.html
Za zunanjo phono predojačevalo stopnjo je na trgu koliko hočeš ponudbe. Od ProJect-a, NAD-a, Micromega itd. Stalo bo kakih sto evrića več kot z nakupom Duala, dobil pa boš neprimerno več.
Vintage prilike so pač prilike za izkoristiti. To je glavna prednost vintage-a da dobiš nekaj spodobnega res poceni.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 03, 2016 14:20    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LP

Vintage Dual !!! Wink
_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 03, 2016 15:40    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Točno tako. Dual 1229 dobiš za razumno ceno, dodaš eno živo AT glavo, če že na vso silo tiščiš v vinyl. Z malo znanja ga izboljšaš in nastaviš, pa je. Itak ni perspektive in je to samo trenutna moda za postavljanje, LP plošče si ne moreš izposoditi, na razvpitih albumih sta komad ali dva zares prva liga, stare plošče so zmrcvarjene, čiščenje in oprema za le-to pa pregrešno draga. Če že iščeš vinyl zvok, si poišči download analognih BlueRay RIP-ov na solidni opremi in izberi glasbo, ne pa staro železnino, ki je sicer lepa, pa je že odšla v omaro. To je nostalgija le za redke srečneže, z zbirkami ohranjenih plošč od okoli 1968 in naprej, kot kolikor toliko resen izvor glasbe. Vsi, ki bi radi zdaj začeli s celotnimi linijami, pa ste z motivi svetlobna leta od dosegljivih in sprejemljivih rezultatov. Res sem zašel v misli, da je audiofilstvo povezano s čim boljšo reprodukcijo glasbe ne glede na vire, ne pa hohštaplerija in kazanje slik in cenikov, še bolj pa prašenje denarja v izrazito omejene vire.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 03, 2016 17:57    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LP

Dual 1229 je "idler", ga je že loterija dobit ohranjenega, posledično ni primeren za začetnika, raje Dual_ov jermenar, s kar njihovo glavo(Ortofon-Shure), dobiš že lepo ohranjene na nemškem trgu. Seveda obvezno nova igla in jermen Wink



Dual CS 510 ,"dobar", vrh glave Laughing
_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
kavelj22



Pridružen/-a: Tor Nov 2016 0:36
Prispevkov: 13
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 03, 2016 21:18    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hja v bistvu se sploh ne zanasam na to da bi na gramofonu vrtel neko muziko, ki je ni mogoce vec dobiti na LP-ju. to je za pozabo kot je nekdo napisal. V bistvu me bendi iz 70-80-ih sploh ne zanimajo.
Po pravici povedano imam doma 2 plosce in za minimalen denar bi si doma zavrtel plosce novodobnih punk bendov, ki jih verjetno od vas nobeden ne pozna kot verjetno tudi misli da je vinil pozaba.
Ogromno alternativnih bendov se vedno ali pa ponovno izdaja na vinilu, ker je to spet in, in mogoce bo moj tamau imel cez 30 let zanimivo zbirko vinila doma.
Kdo bi vedel Wink.

Hvala in lep pozdrav.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
nek_do



Pridružen/-a: Čet Okt 2009 21:22
Prispevkov: 2276
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 03, 2016 21:32    Naslov sporočila: Odgovori s citatom


I would like to buy a gramophone


_________________
Lep je dan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
kavelj22



Pridružen/-a: Tor Nov 2016 0:36
Prispevkov: 13
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Nov 03, 2016 21:41    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

haha tale g.fizolcek ga res strela Wink. dobra! Same face ste tuki res.

lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Fantocci



Pridružen/-a: Sre Okt 2009 10:42
Prispevkov: 11

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 05, 2016 01:00    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

V kateri rang sodi Dual CS 505-1? Koliko je vreden v dobrem stanju?
Na kaj je treba bit pozoren pri ogledu?
Se da na njega namestit kakšna druga glava (po slikah izgleda, da ročica nima sistema dveh vijakov kot je običajno)?
http://www.iavscanada.com/product/dual-cs-505-1-turntable/
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
joztom



Pridružen/-a: Pon Jan 2013 11:07
Prispevkov: 1946
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Nov 05, 2016 11:39    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Če prijemalno paličico obrneš rahlo nazaj, gre cel nosilec glave dol z bajonetnega priključka. Spodaj je klasični 1/2" priključek za vijake. Na vseh Dualih je potrebno čiščenje kontaktov med shell-om in osnovo, redko nagaja rele na pogonu, ki odklaplja glavo med manilupacijo ročke zaradi pokanja. To je tudi vse okoli možnih napak. Moj stari 1219 dela že mnoga leta, LP12 ali Kuzma so ne vem kolikokrat dražji, ne pa znatno boljši. Primerjalno z L75 je Dual stabilnejši in pa tišji na pogonu, oba sta idlerja. Pravilno nastavljen in namazan ležaj, glava usklajena z vsemi koti in nastavljena s protraktorjem, tako nastavljen overhang in ugotovljena idealna teža za tracking, glede na skupaj glavo in ročko, daje na večinoma bedni kvaliteti vinylnih plošč, super rezultat. Seveda, če imaš zbirko čez tisoč LP-jev dragocene klasike, je nabava prave tehnike resna, smiselna in nujna. Za to, kar se pa zdaj dobi, menjava, prodaja po sejmih, je popolna bedarija.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Naslednja
Stran 2 od 12

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe