Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Hi-End Avtoakustika

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Avto HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Tomahawk



Pridružen/-a: Sre Okt 2013 23:02
Prispevkov: 95
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Apr 30, 2016 15:52    Naslov sporočila: Hi-End Avtoakustika Odgovori s citatom

Seveda, smo že slišali za;
- BOSE avtoakustiko (recimo temu - boljši komercialni paket)
- Bang&Olufsen (recimo temu - vstop v ..)
- Burmester (!)
..,vendar do včeraj pa, vsaj jaz, še nikoli nisem slišal, da bi bil v avtomobilu
- Mark Lewinson !! ..in to v Lexus IS 220 d

Je kdo to kdaj poslušal in primerjal z ostalimi, kot jim pravijo, Hi-End sistemi ?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mišolin



Pridružen/-a: Sob Dec 2008 19:04
Prispevkov: 441
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Sob Apr 30, 2016 22:46    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

hja... kar se mene tiče... gre za zelo kvaliteten sistem za v avto, ampak ne pričakuj, da bo imel senco tega, kar dobiš od mark levinsona v hišnem hifiju. pa ne da je s sistemom kaj posebej narobe. narobe je to, da je zmontiran v atvo...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Tomahawk



Pridružen/-a: Sre Okt 2013 23:02
Prispevkov: 95
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 01, 2016 00:08    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Več kot 35 let je tega, ko sem prvič slišal za Mark Lewinson. Takrat mi je nekdo pojasnil, da je to (tedaj še nisem poznal izraza) State of the Art.
Potem se s tem podjetjem nisem "srečal" do pred cca 15 leti, ko je bil v neki SLO Hi-Fi reviji, če ni bil to HiFi Journal, objavljen obširen opis nekega njihovega ojačevalnika( Hmm 383..?). Čeprav nisem NIKDAR slišal ničesar od ML_a, do danes, verjamem, da je to to. V tem primeru izjemoma: "Blagor tistem, ki niso videli, pa so verovali".
Če nadaljujem...
Tip mi je dejal, da je v njegovem Lexusu original instalacija od ML skupaj z prednastavljenim procesorjem točno za namenski avtomobil in da pri tem ni bilo nobenih dodatnih sistemskih nastavitev več.

Katere zvočne enote pa uporablja ML pa ne vem, menda nimajo svojih...

Sedaj ne bom več presenečen, če se bo kdaj v avtomobilih pojavil še recimo;
- Gryphon ali pa
- SONY_jev AccuPhase

..malo šale..

l.p.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mišolin



Pridružen/-a: Sob Dec 2008 19:04
Prispevkov: 441
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 01, 2016 03:20    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ja, ne me narobe razumet, ko sem rekel, da je zmontiran v avto... seveda je tovarniško vgrajen. hotel sem reči samo to, da avto v nobenem primeru ni ravno idealna poslušalnica, ne glede na to, če je noter mark levinson, ali pa magari marko brecelj Smile
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
snifix



Pridružen/-a: Pon Sep 2009 20:31
Prispevkov: 208
Kraj: Komenda

PrispevekObjavljeno: Ned Maj 01, 2016 12:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mark Levinson je vgrajen še v nekatere druge modele Lexusev. Imeli smo ga v 2 RX-ih in zdaj v NX-u, tudi v IS-u ga imamo.
Kaj naj rečem, nič posebnega, glede na to koliko je doplačila pri novem avtu se da za ta denar narediti bolšji zvok. Predvsem je danes v sodobnih avtih skoraj nuja procesor, ki zelo olajša nastavljanje zvoka.

Moje mnenje je, da Mark Levinson v avtu ni niti slučajno to kar je Mark Levinson za doma. Če boste imeli kdaj priložnost primerjati driverje in ojačevalec vam bo vse jasno.

lp, Matej
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
LBaudio



Pridružen/-a: Ned Jan 2010 10:25
Prispevkov: 829
Kraj: Ljubljana, SLOVENIJA

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 04, 2016 12:45    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

razen zvenecih imen nobenih presezkov in nic od pretirano dobrega sounda v avtu........ Burmester sistem....kriminal za 8kE, BLOUSE (BOSE) slabs kt nic,....in v tem stilu naprej

dobis pa pri Burmestru res lepo mrezico na vratnih panelih za 8kE, lahko jo tud uporabite za precedit makarone


CAr audio HI-end se dela s popolnoma drugimi proizvajalcitipa Bewith, Pioneer ODR, Alpine F1, BRAX, Precision Power (starejsi kot so ampi boljsi so) TRU, JBL GTI, Morel Supremo, Dynaudio, ZR SPEAKER LAB,.....in seveda custom install ki mora bit na visokem nivoju in zadaj vse podprto s konkretnim processingom

tukaj pa je filmcek Merc/burmester...sramota
https://youtu.be/mHF7_WrNCnc
prvic pozicija midbass driverja je pateticna zadaj v vratih, zvocnik pa zmontiran da te prime srt...prilozen na nosilcu, brez da bi bil locen zadnji del od sprednjega.....za kozlat
_________________
For Fast Moving Concerts

Custom Aeroports
Custom car audio installs

2 X WR setter dBDrag street B - 2005
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: 041 853615
ro-bi



Pridružen/-a: Sob Maj 2009 1:55
Prispevkov: 238
Kraj: črna

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 04, 2016 13:33    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

V mazdi imam original BOSE, pa špila za silo. Bolje od noname original inštalacij, pa daleč slabše od kake solidne custom varijante.
Se mi zdi, da na tak način vsi mastno zaslužijo, vložijo pa ne kaj truda ali kvalitetnega materijala.
Vseeno imam raje notri bose, kot da grem trgat narazen in delat nekaj po svoje. Je vseeno bolje, da avto ostane original, za poročila poslušat in tu in tak kak cd, je pa bose tud ok.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LBaudio



Pridružen/-a: Ned Jan 2010 10:25
Prispevkov: 829
Kraj: Ljubljana, SLOVENIJA

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 04, 2016 14:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Instalacija lahko izgleda tudi Stock...veliko ljudi se odloca za tak nacin/izgled vgradnje. Nekateri tudi zvocnike poskrijejo kot da jih ni v avtu....to ima tudi svoje prednosti - manj zanimanja tatov in pa psihoakustika ce govorimo o hudih tekmovalnih sistemih.

Ko je enkrat v avtu dober sistem potem nekako vsa porocila in FM odpadejo kot knof iz gat.
_________________
For Fast Moving Concerts

Custom Aeroports
Custom car audio installs

2 X WR setter dBDrag street B - 2005
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: 041 853615
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Sre Maj 04, 2016 20:48    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ko je enkrat v avtu dober sistem potem nekako vsa porocila in FM odpadejo kot knof iz gat.
-------------------------------------------------------------------------------------------
Stvar zornega kota.
Zame, naprimer, če se poročila slabo čujejo, odpadejo vse samooklicane high end inštalacije - kot knof iz gat.

Zame je to prvi test vsake aparature : poročila, glasovi iz radia. Bobneči, sikajoči, tuleči glasovi naj si jih ima tisti ko hoče.. Ko se pred menoj pojavi špiker iz mesa in kosti, je to znak sposobnosti realizma reprodukcije, kar me tudi zanima.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
CASTOR



Pridružen/-a: Pet Okt 2008 16:18
Prispevkov: 1087
Kraj: KOZINA

PrispevekObjavljeno: Sre Jul 20, 2016 22:39    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sem včeraj spregledal, pa danes popravljam. Če poročil in oddaj v živo ne uživaš poslušat, kljub duhamorni vsebini, je to lowfi, če pa v tem kljub temu uživaš, pa je to to. Sistem, ki poročil ni sposoben predvajat tako kot se spodobi je dobesedno s****e. Se opravičujem za izraz, ma će z njim niste zadovoljni, ga lahko zamenjam za hujšega.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: 041722387
lime



Pridružen/-a: Pet Mar 2019 19:25
Prispevkov: 15
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Maj 02, 2019 10:28    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Predlog za pravo avto inštalacijo. Potniki pa služijo kot akustični tretma.

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
LBaudio



Pridružen/-a: Ned Jan 2010 10:25
Prispevkov: 829
Kraj: Ljubljana, SLOVENIJA

PrispevekObjavljeno: Sob Maj 04, 2019 19:48    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

En malo bolj resen sistem v primerjavi s tisto spekedravscino post visje

https://youtu.be/B0pwhuxnb9g
_________________
For Fast Moving Concerts

Custom Aeroports
Custom car audio installs

2 X WR setter dBDrag street B - 2005
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: 041 853615
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Avto HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe