Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Premalo basa, reŔitev?
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
ZigaS



Pridružen/-a: Ned Apr 2015 16:46
Prispevkov: 10
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 23, 2016 15:17    Naslov sporočila: Premalo basa, reÅ”itev? Odgovori s citatom

Lep pozdrav vsem,

na vas se obraĆØam, ker imam en problem in ne vem toĆØko kako naj ga reÅ”im.
Doma imam zvoĆØnike Sonus Faber Concerto Domus, ojaĆØevalnik Marantz pm7003 in mrežni predvajalnik Marantz na6005.

Nad zvokom sem sicer zelo zadovoljen, mi pa primankuje basa, ker imam sobo veliko cca 30m. Soba je na podstreÅ”ju, ĆØe je morda to pomemben podatek - poÅ”evna stena je nad zvoĆØniki. Lahko prilepim tudi sliko sobe.

Bi lahko to uredil s primernim subom? Malo sem se že pozanimal in so mi predlagali tegale ->http://www.av-planet.si/trgovina/avdio-izdelki/zvocniki/dali-sub-e-12f/
Bo zvok ok ali je boljÅ”e, da prodam zvoĆØnike in kupim druge z moĆØnejÅ”im basom? Budget imam okoli 500 eur.

Vsekakor bi raje obdržal te zvoĆØnike in dokupil sub, ker sem zvoĆØnike dobil od oĆØeta in mi nekaj pomenijo Smile

Hvala za odgovore,
Žiga
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
delfinus



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 8:55
Prispevkov: 1627
Kraj: LaŔko

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 23, 2016 15:28    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Odgovoril si si sam. Sub ali pa morda celo drugi kasneje. Svetujem REL, ker jih lahko povezes kar preko zvocniskih izhodov in Speak-on konektorja (dobis poleg suba). So odlicni pri integraciji z main zvocniki. Sem jih poskusil ze pri treh razlicnih zvocnikih. Sam uporabljam dva REL B2 suba. To je sub prejsnje generacije.

lp, d.
_________________
If it sound good and it feel good, then it's musical - James Brown
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ZigaS



Pridružen/-a: Ned Apr 2015 16:46
Prispevkov: 10
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 23, 2016 15:43    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kako se pa druge sube priklopi (npr. ta, ki sem ga prilepil)? Se potem jakost suba regulira loĆØeno ali normalno z zvoĆØnikoma vred (preko ojaĆØevalca)? Rel bi potem priÅ”el tale v poÅ”tev glede na ceno http://shop.archus-hifi.com/si/subwoofer/561-rel-t-5.html
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gwb



Pridružen/-a: Sob Mar 2009 9:15
Prispevkov: 506
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 23, 2016 16:06    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Dali na linku ima samo linijske vhode - torej ali "sub" izhod na ojaĆØevalcu (kar omenjeni Marantz nima oz. je pogost samo na HT receiverjih) ali pa preko tape out/monitor zanke. Skratka - bolj zakomplicirano Smile

IÅ”ĆØi torej sub s t.i. "high-level" inputom.

Dobra vrednost za denar so BK, kot npr. ta:
http://www.bkelec.com/HiFi/Sub_Woofers/XLS200.htm

Se mi zdi, da so celo bivÅ”i REL-ovi inženirji (vsekakor neka povezava je, ne vem pa kakÅ”na toĆØno)... prav tako v prvi vrsti namenjeni za posluÅ”anje glasbe in ne za "bum-bum" v filmih.

Imajo High level input in zadosti možnosti nastavitev, da se dajo "vpasati" k skoraj vsakemu zvoĆØniku.

Glasnost se potem poveĆØuje/zmanjÅ”uje skupaj z glavnimi zvoĆØniki.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
delfinus



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 8:55
Prispevkov: 1627
Kraj: LaŔko

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 23, 2016 16:08    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tisti sub ima samo Low Level inpute. Torej ga lahko povezes z RCA kablom iz PRE-OUT (Marantz) -> Line-In (sub).
Kako je pa z brezsivo integracijo Dali suba z zvocniki ne vem. Odlicne izkusnje imam z REL. Pa tudi glede na spremljanje REL tematik, se RELi, kar vsi lepo po vrsti odlicno integrirajo s prakticno vsem kar leze in gre od zvocnikov. In da, RELi so delani prvenstveno za glasbo.

lp, d.
_________________
If it sound good and it feel good, then it's musical - James Brown
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ZigaS



Pridružen/-a: Ned Apr 2015 16:46
Prispevkov: 10
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 23, 2016 16:38    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala obema za odgovore. Potem bom pa res pogledal za RELi. V kateri trgovini pa predlagaŔ, da ga kupim oz. kje vse jih prodajajo? Najraje bi ga vzel v Slo zaradi lažje uveljavljanje garancije v primeru kakŔnega zapleta.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miŔolin



Pridružen/-a: Sob Dec 2008 19:04
Prispevkov: 441
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 23, 2016 16:44    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ojla, bom Å”e jaz pristavil svoj piskrĆØek, ker imam enake zvoĆØnike. Uporabljal pa sem jih tako v 60m2 mansardi (brez vmesnih sten), kakor sedaj na drugi lokaciji v prostoru, ki je približno pol manjÅ”i. Z obzirom na njihovo konstrukcijo, je v obeh primerih bilo pomanjkanje basa zadnja stvar, ki bi mi priÅ”la na misel. Je pa res, da jih ne moreÅ” poganjat z ĆØisto vsakim ojaĆØevalcem. Poskusil sem z novejÅ”im integrircem (v cenovnem razredu tvojega marantza) pa ni bilo niĆØ kaj prida. Recimo na starem Sansuiju au d11, ki ima trafo premera cd zgoÅ”ĆØenke in primerno zalogo moĆØi, pa je bas tak da se samo ĆØudiÅ”. Prosim jemlji to v obziru da govorimo o bas-reflex zvoĆØnikih s 13cm midbasom. Potresnih sunkov najbež ne zmore, ampak bas kitaro in akustiĆØni bas pa odigra primerno impresivno. Tudi pavke, konge, djembe in podobne inÅ”tumente. Presentljivo je bas globok tudi z lampaÅ”em
srednje moĆØi (30w), ĆØeprav mu manjka malo kontrole. Tako da preden greÅ” v nakup subov... bi se jaz najprej poigral s postavitvijo v prostoru (tu se lahko ogoromno pridobi), potem pa bi si poskusil sposoditi kak drug ojaĆØevalec, da vidiÅ”, ĆØe ni mogoĆØe problem v tem ĆØlenu verige. Obojno je zastonj...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ZigaS



Pridružen/-a: Ned Apr 2015 16:46
Prispevkov: 10
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 23, 2016 17:36    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

MiÅ”olin hvala za mnenje. Glede postavitve zvoĆØnikov mi prosim malo pomagaj kako naj jih po tvojem mnenju postavim, da dobim boljÅ”i bas. Zato prilagam fotografijo sobe, da boÅ” imel predstavo kako izgleda (slikano je pa iz kuhinje, tako da je za sliko Å”e nekaj prostora, ki se ga ne vidi).
OjaĆØevalec pa ne vem od koga naj si sposodim, je mogoĆØe kakÅ”en kandidat? Very Happy

Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ZigaS



Pridružen/-a: Ned Apr 2015 16:46
Prispevkov: 10
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 23, 2016 17:59    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Glede ojaĆØevalca sem Å”e to pozabil povedati, da je na bivÅ”em oĆØetovem ojaĆØevalniku Arcam Solo all-in-one zvenelo približno oz. je na mojem Marantzu boljÅ”i zvok Wink
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miŔolin



Pridružen/-a: Sob Dec 2008 19:04
Prispevkov: 441
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 23, 2016 18:27    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Koliko je pa razdalja med zvoĆØnikoma in od zvoĆØnikov do mesta posluÅ”anja? Se mi zdi, da sta zvoĆØnika postavlja zelo narazen (to je pri meni povrzoĆØilo 'luknjo v sredini' in tanek zvok. DrugaĆØe sem jih imel v mansardi postavljene prav tako pod poÅ”evni strop, s tem da sta zvoĆØnika stala na toĆØki, kjer se strop priĆØenja lomit oz- Å”e malo pred njo. ƈe jih boÅ” imel tako kot sedaj, ĆØisto v kotu, bi sicer moral dobiti Å”e veĆØji room gain na basu (ker so odboji blizu), ampak pri meni to ni funkcioniralo, ker sem namesto basa dobil boooom. Daj si jih enkrat za hec (verjetno ti bilo nepraktiĆØno za stalno postavitev) postavi cca 2 - 2,3 m narazen pa posluÅ”aj jih tudi približno s te razdalje. EnakostraniĆØen trikotnik je vedno dober zaĆØetek. Po mojem boÅ” ugotovil, da lahko stvari zveni precej drugaĆØe. All-in-one naprave pa po mojem (razen ĆØe bi bile res neko ĆØudo) teh zvoĆØnikov ne morejo poganjat. Sicer niso tako požreÅ”ni kot starejÅ”i Sonus Faberji, ampak kljub vsemu rabijo dobro ferÅ”terkerijo (pa ni samo koliĆØina watov pomembna). Lahko jih je komot manj, dokler so 'ta pravi'.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miŔolin



Pridružen/-a: Sob Dec 2008 19:04
Prispevkov: 441
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 23, 2016 18:34    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Aja, pa Å”e nekaj. Vsekakor rabiÅ” viÅ”ino nad zvoĆØniki, ker ĆØe ti jih stop 'dol stiska' se ti sploh ne more zvoĆØna slika razvit ne v viÅ”ino ne v globino. Po mojih izkuÅ”njah lahko ti zvoĆØniki igrajo super ali pa zaniĆØ. Z isto opremo - vse odvisno od postavitve. Recimo trenutno (ne v mansardi) jih imam jaz na dolgi steni (kar se mi najprej sploh ni zdelo pametno), super pa je funkcionirala tudi postavitev diagonalno na stene prostora. Malo se poigraj.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ZigaS



Pridružen/-a: Ned Apr 2015 16:46
Prispevkov: 10
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 23, 2016 20:42    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Razdalja med zvoĆØnikoma je dobrih 2 m, do posluÅ”anja pa skoraj 4m. Sem jih postavil malo bolj skupaj (toĆØno 2 m) in bližje. Moram reĆØt, da je zvok precej boljÅ”i in se ti zahvaljujem za ta nasvet! Hecno ampak je tudi bas bolj izrazit Smile Ampak Å”e vedno ne tako, kot si želim.

Glede suba so mi pa takole napisali, bom kar prilepil (upam, da ne bo prodajalec jezen zaradi tega):

ā€High level preko speak-on konektorja morda za vas ni smiseln, saj ima vaÅ” ojaĆØevalnik pre-out, sub pa loĆØen line-in, poleg LFE, ki ga paĆØ ne boste koristili. Potrebovali bi samo veĆØ kablaā€¦ Je pa to edina možnost v kolikor ojaĆØevalnik ne bi imel pre-out. Potem bi morali poiskati sub s zvoĆØniÅ”kimi klemami. ā€

Kaj pravite na to? Malo sem zmeden.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
delfinus



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 8:55
Prispevkov: 1627
Kraj: LaŔko

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 23, 2016 23:10    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hoj,
REL ima Intek v Lj. Ce bi nabavil REL je to priporocena prikljucitev, in sicer iz zvocniskih izhodov na ojacevalcu, preko Speak-on kabla na Hi-Level input na subu. To velja in lahko preberes tudi v vsakem manualu od RELa. Tudi za vse najnovejse serije kot je npr. top model REL G1 (referenca stran 3). Seveda pa se jih da prikljuciti tudi preko Low-Level inputa (RCA konektorji).

Sicer pa zraven RELa tako dobis nek osnovni kabel s Speak-on konektorjem. Mislim, da je dolzine celo 5m.

Za glasbo priporocam Hi-Level prikljucitev, za filme pa RCA preko Low-Level.

lp, d.
_________________
If it sound good and it feel good, then it's musical - James Brown
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 24, 2016 08:53    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ZigaS je napisal/a:
....

ā€High level preko speak-on konektorja morda za vas ni smiseln, saj ima vaÅ” ojaĆØevalnik pre-out, sub pa loĆØen line-in, poleg LFE, ki ga paĆØ ne boste koristili. Potrebovali bi samo veĆØ kablaā€¦ Je pa to edina možnost v kolikor ojaĆØevalnik ne bi imel pre-out. Potem bi morali poiskati sub s zvoĆØniÅ”kimi klemami. ā€

Kaj pravite na to? Malo sem zmeden.

Donat worri Laughing ,
ko boÅ” kupil, se boÅ” na lastna uhlja preriĆØal kaj drži in kaj ne. Bo hitro konec zmede.
SprobaÅ” obe povezavi, pa Å”e tukaj lahko poroĆØaÅ”, da se bodo tudi ostali prepriĆØali ali REL v navodilih po nepotrebnem vztraja na navidezno zasilni povezavi.
lp, Bruno Puhar
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ZigaS



Pridružen/-a: Ned Apr 2015 16:46
Prispevkov: 10
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 24, 2016 20:32    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Rel T5i stane dobrih 700 eur, kar je že malce nad mojim budgetom zato gledam Ŕe za tema dvema in me zanima vaŔe mnenje:

http://sonusart.si/zvocniki/subwoofer-zvocniki/velodyne-impact-12-subwoofer-black-vinyl.html
http://sonusart.si/zvocniki/subwoofer-zvocniki/bowers-wilkins-asw610-subwoofer-white-1461.html

Iz sonusart so mi zagotovili, da je popolnoma vseeno ali je sub prikljuĆØen preko high level inputa ali pa preko pre-out, ker bo zvok popolnoma enak. Kako je zdaj s tem, vsak pravi drugaĆØe Very Happy
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe