Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Nakup gramofona
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
peter verlak



Pridružen/-a: Sre Mar 2016 23:19
Prispevkov: 3
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 10, 2016 11:45    Naslov sporočila: Nakup gramofona Odgovori s citatom

Pozdravljeni,

Sem nov ĆØlan foruma in prosim za pomoĆØ pri odloĆØitvi za nakup gramofona, Do sedaj sem posluÅ”al glasbo kar na starejÅ”em hiÅ”nem kinu Kenwood. Že nekaj ĆØasa sem si gledoval stereo hi fi ojaĆØevalce in zvoĆØnike sicer niĆØ pretirano dragega ampak vseeno nekaj bolj konkretnega za novo dnevno sobo. Da preidem na bistvo, dobil sem za RD receiver Yamaha RN 500 in par zvoĆØnikov DALI zensor 7, kvaliteta zvoka je neprimerno boljÅ”a kot hiÅ”ni kino, nameravam pa v prihodnje nabaviti Å”e gramofon. Gledal sem Pro Ject Essential II, ne vem ali je to dobra zadeva ali je v tem cenovnem razredu kakÅ”en gramofon, ki ga bolj priporoĆØate. Zanima me ali lahko gramofon priklopim kar na Phono ali rabim Å”e kaj zraven, pa Å”e to, ker o Dali zvoĆØnikih nisem zasledil na forumu dosti napisanega ( vsaj jaz nisem naÅ”el ) me zanima vaÅ”e mnenje o teh zvoĆØnikih in ojaĆØevalcu.

LP, Peter
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: 041729094
gwb



Pridružen/-a: Sob Mar 2009 9:15
Prispevkov: 506
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 10, 2016 12:28    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

DobrodoŔel na forumu.

Dali Zensor je zelo posreĆØena serija bolj "budget" zvoĆØnikov (sicer iz 1. roke poznam zgolj tamale), prav tako je omenjena Yamahica ĆØisto OK (glede na to, da je "samo" stereo, je za priĆØakovati dosti boljÅ”e performanse za posluÅ”anje glasbe kot pa enakovredni HT receiverji).

Tule je en review Yamahe in je v resnici kar pohvaljena:
http://www.tnt-audio.com/ampli/yamaha_rn500_e.html

Kako omenjeni zadevi delujeta v tandemu, bi lahko zgolj ugibal. Ampak ĆØe si zadovoljen si zadovoljen in to je edino, kar Å”teje Smile

Kar se tiĆØe gramofona - omenjena Yamaha ima MM phono vhod. Glede na to, da je pri nižje-cenovnih gramofonih MM glavica bolj kot ne standard, boÅ” verjetno z lahkoto naÅ”el primernega.

Osebno bi pred Pro-Ject sicer postavil kakÅ”no Rego (RP1 oz. ĆØe si lahko privoÅ”ĆØiÅ” RP3), v kolikor boÅ” kupoval novo robo "nižjega" ranga. So dobra vrednost za denar, plug&play.

Pri viŔjih zneskih se znatno razŔiri tudi izbira, vendar po mojem glede na rang preostalega ni za pretiravati (bi to potegnilo Ŕe marsikaj za seboj)...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fjaka



Pridružen/-a: Sre Maj 2008 17:04
Prispevkov: 1747
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 10, 2016 12:33    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

http://audio-kontakt.com/forum/viewtopic.php?t=3265

http://audio-kontakt.com/forum/viewtopic.php?t=3343

http://audio-kontakt.com/forum/viewtopic.php?t=1465

od domaĆØih:

Pear audio
Kuzma Frantz
SmoliĆØ Mirko

in Ŕe kakih 15 strani oglasov na Bolhi
_________________
Ŕoo mazgoon
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
peter verlak



Pridružen/-a: Sre Mar 2016 23:19
Prispevkov: 3
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 11, 2016 00:27    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala za odgovor, sem tudi že gledal Rego in tudi na forumu sem nekaj krat zasledil ta model. ƈe se odloĆØim za RP1 mogoĆØe rabljenega me je edino strah, da je lahko kaj narobe, nikoli ne veÅ”,.. vsekakor bom pa nekaj moral nabavit.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: 041729094
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 11, 2016 08:44    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

peter verlak je napisal/a:
Hvala za odgovor, sem tudi že gledal Rego in tudi na forumu sem nekaj krat zasledil ta model. ƈe se odloĆØim za RP1 mogoĆØe rabljenega me je edino strah, da je lahko kaj narobe, nikoli ne veÅ”,.. vsekakor bom pa nekaj moral nabavit.

Donat worry Laughing
Preprost recept:
vse kar moraÅ” narediti za preskus je, da prineseÅ” eno ploÅ”ĆØo na kateri je posnet samo klavir.
PosluÅ”aÅ” eno stran takega LP od zaĆØetka do konca (!) in ĆØe je karkoli koliĆØkaj narobe, bo takoj udarilo v nos.
Konec testa. Brez paranoje.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
jacoby



Pridružen/-a: Sre Jun 2008 10:23
Prispevkov: 1111

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 11, 2016 09:42    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Potem pa samo Å”e nastaviÅ”: gazno silo, VTA, SRA, antiskating, overhang, shift, offset angle, RPM, WOW, razliĆØni mati, podlage, izbereÅ” ustrezno glavo, phono-pre, MC-pre, RIAA-EQ, nastaviÅ” impedanco, oĆØistiÅ” ploÅ”ĆØe, naoljiÅ” ležaje, odpraviÅ” statiĆØni naboj, in....potem morda zaÅ”pila...sledi dolgotrajno harmoniĆØno "uglaÅ”evanje" (fine tunning)v sistem... Smile In vse to nekajkrat ponoviÅ”...
Brez paranoje...
ƈe kupiÅ” PearAudio, si zmagal takoj, tako pravijo v vseh revijah in testih!
_________________
The only way to do great work is to love what you do
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 051383384
davor281



Pridružen/-a: Čet Jan 2010 18:55
Prispevkov: 210
Kraj: Zimica

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 11, 2016 10:04    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ambasador je napisal/a:

Donat worry Laughing
Preprost recept:
vse kar moraÅ” narediti za preskus je, da prineseÅ” eno ploÅ”ĆØo na kateri je posnet samo klavir.
PosluÅ”aÅ” eno stran takega LP od zaĆØetka do konca (!) in ĆØe je karkoli koliĆØkaj narobe, bo takoj udarilo v nos.
Konec testa. Brez paranoje.


Pa ne vzet posnetka Glenna Goulda, ker ko on igra na klavir vedno Ŕkripa... Twisted Evil
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 040/514-308
ducar



Pridružen/-a: Sob Apr 2012 13:13
Prispevkov: 611
Kraj: Ardro

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 11, 2016 11:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

davor281 je napisal/a:
ambasador je napisal/a:

Donat worry Laughing
Preprost recept:
vse kar moraÅ” narediti za preskus je, da prineseÅ” eno ploÅ”ĆØo na kateri je posnet samo klavir.
PosluÅ”aÅ” eno stran takega LP od zaĆØetka do konca (!) in ĆØe je karkoli koliĆØkaj narobe, bo takoj udarilo v nos.
Konec testa. Brez paranoje.


Pa ne vzet posnetka Glenna Goulda, ker ko on igra na klavir vedno Ŕkripa... Twisted Evil


Ne Å”kriplje, temveĆØ brunda in momlja!
_________________
Canta e Cammina
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ro-bi



Pridružen/-a: Sob Maj 2009 1:55
Prispevkov: 238
Kraj: ĆØrna

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 11, 2016 13:18    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ducar je napisal/a:


Ne Å”kriplje, temveĆØ brunda in momlja!

Odvisno, kako imaÅ” nastavljen gramofon Laughing
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fjaka



Pridružen/-a: Sre Maj 2008 17:04
Prispevkov: 1747
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 11, 2016 13:42    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

kolega Peter, nisi povedal kolk soldov si pripravljen odkartat?!?
to nakladanje o nastavitvah in cenovni kompatibilnosti gramofona in ostalega "back up"a je bla, bla, bla....ĆØe imaÅ” kvalitetne, drage ploÅ”ĆØe, privoÅ”ĆØi si tudi kvaliteten gram....ĆØe imaÅ” "dvice in trice"(evri), pol pa yebi ga, vsak bo igral...

ĆØe kupujeÅ” na ziher, vzemi Rego in zapri forum na 5 let...ĆØe bi rad vintage, jaz Å”e zmeraj zagovarjam Thorens med 250 in 500 evrov skupaj s solidno glavco...
lahko tudi kakŔno plastiko, samo da se pol ne javiŔ v temi "nategatorji"...

sicer, nasvet: ĆØe ti prodajalec ne more ali noĆØe demonstrirat funkcionalnost grama, pozabi...iÅ”ĆØi naprej...
_________________
Ŕoo mazgoon
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
davor281



Pridružen/-a: Čet Jan 2010 18:55
Prispevkov: 210
Kraj: Zimica

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 11, 2016 13:43    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Brunda in momlja mojster Glenn, Å”kriplje pa njegov famozni stolĆØek, ĆØe tega ne sliÅ”ite bo treba gramofone na novo nastavit... Wink

DrugaĆØe pa tudi jaz glasujem za Rega RP1.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 040/514-308
vasko85



Pridružen/-a: Ned Apr 2016 21:17
Prispevkov: 38
Kraj: Å entjur

PrispevekObjavljeno: Ned Apr 03, 2016 21:40    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdravljeni,

imam težave s sedanjim gramofonom in vas prosim za pomoĆØ. Dobil sem kar zajeten kup gramofonskih ploÅ”ĆØ in Tosca 21 gramofon. Gramofon dela, kupil sem novo iglo... Težava pa je v tem, da ga nikakor ne uspem prikljuĆØiti na moj ojaĆØevalec - Pioneer VSX-323. Dodatno sem kupil predojaĆØevalec Behrinher Microphono PP400, dodatno pletene kable, razliĆØne konektorje, veĆØ razliĆØno pletenih/ojaĆØanih 5 DIN konektorjev... Težava je prenosu zvoka od gramofona do predojaĆØevalca saj vse Å”umi. Zanimivo je, da mi je kolega posodil njegov Bandridge 5 din konektor in samo s tem konektorjem uspem dobiti zadovoljiv zvok iz gramofona. Z vsemi ostalimi pa je vse skupaj prava žalost. V glavnem zmetal sem že cca. 100 EUR za razno kablovje ampak Å”e vedno brez uspeha.

Prosim za pomoĆØ kater gramofon naj kupim da mi bo zadeva funkcionirala na mojem ojaĆØevalcu. Imam en kup ploÅ”ĆØ starega rocka tako da ne rabim hudo drage audiofilske zadeve. A bi bilo bolje da kupim kaj novejÅ”ega od Pioneer ali Denon? Dal bi do 200 EUR ker za veĆØ se mi za mojo zvrst glasbe ne zdi smiselno zapravljati.

Že v naprej se vsem zahvaljujem za pomoĆØ.

LP Valerij
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: 031817402
longplay



Pridružen/-a: Sob Sep 2011 7:53
Prispevkov: 851
Kraj: Ptuj

PrispevekObjavljeno: Ned Apr 03, 2016 22:57    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

A nimaÅ” posebej kabla za maso tanek ĆØrni kabel iz gramofona kot ga imajo stari technicsi tega pa daÅ” potem na gnd vijak na receiverju samo ta ga nima ker nima phonota oz ĆØe ga imaÅ” na phono Å”katlici. Vredu nastavi pa mora Å”pilat.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fjaka



Pridružen/-a: Sre Maj 2008 17:04
Prispevkov: 1747
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Apr 03, 2016 23:09    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

nisem lih familijaren s tem gramofonom, ampak po fotki Tosca 21 ima lasten ojaĆØevalec...to ne gre...toscin ojaĆØevalec na phono pre na tvoj ojaĆØevalec...izklopi, brikaj, Toscino elektroniko in direkt iz roĆØke v phono pre...torej, malo Å”vasanja in nov kabel...
slab razlog ti je to da imaŔ plate starega rocka in da zato ne potrebujeŔ kvaliteten gramofon...lahko da je tudi tvoj gram v slabem stanju...težko kar koli napamet..
_________________
Ŕoo mazgoon
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
nek_do



Pridružen/-a: Čet Okt 2009 21:22
Prispevkov: 2276
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Apr 03, 2016 23:41    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Tosca 21 ima posebej izhod 5 pol DIN (Levi) ter za zvoĆØnike (desna). Tako da ĆØe prikljuĆØiÅ” na ta 5 pol DIN in potem na predojaĆØevalec mora delat. NajboljÅ”e je da kupiÅ” tak kabel kot je od prijatelja ostale kable pa prodaÅ”. Ali pa jih pofotkaj, da sploh vidimo kaj imaÅ”. KakÅ”nega "hudega zvoka" pa iz tega gramofona itak ne priĆØakuj.


_________________
Lep je dan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe