Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Preiti na reciever ali ostati pri integrirancu?
Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Domači kino
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
nkwai



Pridružen/-a: Sob Mar 2014 13:19
Prispevkov: 8
Kraj: Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: Pet Mar 04, 2016 23:22    Naslov sporočila: Preiti na reciever ali ostati pri integrirancu? Odgovori s citatom

Pozdrav vsem!

Rabil bi pomoč vas strokovnjakov, za začetek pa malo uvoda.
Do sedaj sem pridno vstrajal pri stereo Hi-Fi, se bo pa kmalu preselil in na žalost moj trenutni NAD-ov integriranec ne gre v omarico ker je preglobok Sad z globino sem omejen na 340mm (dejansko 350mm a tistih 10 si pustim za kable ipd.).
Nov nakup pa je prinesel razmišljanje o recieverju in vzpostavitvi 5.1 sistema. Malo sem že gledal in je izbira dokaj skromna z mojo omejitvijo globine, se pa najde nekaj modelov.
Nekako sem se osredotočil na Denona AVR-X1200W in Yamaho RX-V479 sem pa odprt za predloge tudi glede rabljenega. Zanima pa me malo kako je kaj s temi napravami, nad raznimi Wi-Fi ji in aplikacijami za pametne telefone nisem ravno navdušem in tudi uporabljal jih ne bi.Vse kar bi si želel od recieverja je dober 5 kanalni ojačevalnik (mogoče 7 kanalni da bi bi-ampal prednje zvočnike ker so malo bol požrešni), optični vhod, analogni vhod, FM radio (z DABom v sloveniji verjetno še lep čas ne bo nič) in mogoče možnost vrtenja FLAC datotek iz USB ključka.
Glede na napisano in predvsem na to da kakšne "dobre zverine" v to globino ne spravim se splača poseči po recieverju ali je bolje ostati pri kakšnem dobrem stereo integrirancu?
Najlepša hvala za pomoč.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
delfinus



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 8:55
Prispevkov: 1627
Kraj: Laško

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 05, 2016 02:20    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Moj pragmaticen odgovor:

Prioriteta glasba: stereo ojacevalec
Prioriteta filmi: A/V receiver
Prioriteta nekaj vmes: stereo ojacevalec, ki ima HT bypass + A/V receiver (to imam sam in gre za neodvisen sistem pri poslusanju glasbe, vse je pa postavljeno v enem prostoru).

Ce imas pa veliko prostora pa dva locena sistema. Poslusanje glasbe v eni sobi, gledanje filmov v drugi.

lp, d.
_________________
If it sound good and it feel good, then it's musical - James Brown
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 05, 2016 10:04    Naslov sporočila: Re: Preiti na reciever ali ostati pri integrirancu? Odgovori s citatom

nkwai je napisal/a:
Pozdrav vsem!

Rabil bi pomoč vas strokovnjakov, za začetek pa malo uvoda.
Do sedaj sem pridno vstrajal pri stereo Hi-Fi, se bo pa kmalu preselil in na žalost moj trenutni NAD-ov integriranec ne gre v omarico ker je preglobok Sad z globino sem omejen na 340mm (dejansko 350mm a tistih 10 si pustim za kable ipd.).
Nov nakup pa je prinesel razmišljanje o recieverju in vzpostavitvi 5.1 sistema. Malo sem že gledal in je izbira dokaj skromna z mojo omejitvijo globine, se pa najde nekaj modelov.
Nekako sem se osredotočil na Denona AVR-X1200W in Yamaho RX-V479 sem pa odprt za predloge tudi glede rabljenega. Zanima pa me malo kako je kaj s temi napravami, nad raznimi Wi-Fi ji in aplikacijami za pametne telefone nisem ravno navdušem in tudi uporabljal jih ne bi.Vse kar bi si želel od recieverja je dober 5 kanalni ojačevalnik (mogoče 7 kanalni da bi bi-ampal prednje zvočnike ker so malo bol požrešni), optični vhod, analogni vhod, FM radio (z DABom v sloveniji verjetno še lep čas ne bo nič) in mogoče možnost vrtenja FLAC datotek iz USB ključka.
Glede na napisano in predvsem na to da kakšne "dobre zverine" v to globino ne spravim se splača poseči po recieverju ali je bolje ostati pri kakšnem dobrem stereo integrirancu?Najlepša hvala za pomoč.

Na dan z besedo - kaj si v resnici želiš?
Home Theatre ali dober zvok? Ali Home Theatre z dobrim zvokom? Seveda se da tudi to - le v obzir vzemi, da dober petkanalni receiver stane vsaj 3x več kot primerljiv dvokanalni (stereo).
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bogomir 4051



Pridružen/-a: Tor Dec 2008 19:42
Prispevkov: 1440
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 05, 2016 10:13    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Imam dva ločena sistema, posebej za stereo in posebej HT.
AV receiverje imam že od leta 2002 in sedanji je komaj dva meseca star Pioneer SC LX 89.
Bil sem presenečen, kakšen napredek so naredili v parih letih. Predvsem pri procesiranju zvoka in room corection-u.
Najcenejši iz te serije je LX 59, v Lj. Za cca 600 €. Priporočam tudi za stereo, ker je odličen multipraktik.
Mislim, da @ ambasador že dolgo ni slišal nobenega dobrega sodobnega AV receiverja!

lpm
_________________
miro
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 031361550
nkwai



Pridružen/-a: Sob Mar 2014 13:19
Prispevkov: 8
Kraj: Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 05, 2016 12:10    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hvala za odgovore, bom verjetno šel kar po poti receiverja in stereo ojačevalca, opcija na katero nisem pomislil.
Se pa ponovno pojavi težava pri receiverju, predvsem zaradi globine....bogomir 4051 hvala za predlog ampak omenjeni je 441mm kar je 10cm preveč.
Dobro bi bilo če bi imel tudi preout za prednje zvočnike tako da bi jih lahko kar z integrirancem napajal. V oči mi je padel Marantz NR1504, a je na žalost spet preglobok. Ve kdo za kaj podobnega?
Hvala.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 05, 2016 14:15    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

bogomir 4051 je napisal/a:
Imam dva ločena sistema, posebej za stereo in posebej HT.
AV receiverje imam že od leta 2002 in sedanji je komaj dva meseca star Pioneer SC LX 89.
Bil sem presenečen, kakšen napredek so naredili v parih letih. Predvsem pri procesiranju zvoka in room corection-u.
Najcenejši iz te serije je LX 59, v Lj. Za cca 600 €. Priporočam tudi za stereo, ker je odličen multipraktik.
Mislim, da @ ambasador že dolgo ni slišal nobenega dobrega sodobnega AV receiverja!
lpm

Imaš več kot prav. Ne samo da nisem dolgo slišal - nikoli nisem slišal receiver za 600€ ki bi ga imel.
Če bi žena ne bila bolj tihe sorte, bi pod TV postavil sound bar. Ena dobra Yamahca za jurja..
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bogomir 4051



Pridružen/-a: Tor Dec 2008 19:42
Prispevkov: 1440
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 05, 2016 19:01    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ambasador @ res si luštkan, ko s tako lahkoto operiraš s svojimi stereotipi.

Zakaj rajši ne poveš, kateri AV receiver si poslušal nazadnje in v kakšnem okolju ?

lpm
_________________
miro
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 031361550
NCC2000



Pridružen/-a: Čet Sep 2012 12:28
Prispevkov: 591
Kraj: Slovenia

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 05, 2016 21:33    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Če že resiver in je TEMU verjeti, bi razmislek o DAB-u ne bil odveč, da bi morebitno septembra bil kak tuppoglavi odveč..

Glede receiverja pa, če se le da, prej poslušat, če si navajen na nek nivo sounda ...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
nkwai



Pridružen/-a: Sob Mar 2014 13:19
Prispevkov: 8
Kraj: Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 05, 2016 21:50    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

NCC2000 je napisal/a:
Če že resiver in je TEMU verjeti, bi razmislek o DAB-u ne bil odveč, da bi morebitno septembra bil kak tuppoglavi odveč..

Glede receiverja pa, če se le da, prej poslušat, če si navajen na nek nivo sounda ...


Ko si ravno omenil DAB, je to standardizirano ali ima vsaka država svoje frekvence? Če npr. kupiš receiver ali tuner z DAB/DAB+ v npr. Angliji/Italiji/Nemčiji bo potem deloval tudi pri nas ali ne?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Vinylfreak86



Pridružen/-a: Pon Okt 2013 21:57
Prispevkov: 298
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 05, 2016 22:00    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Če se ne motim so na Nizozemskem ali Belgiji sploh ukinili analogni radijski signal in obstaja le digitalno oddajanje. To bi potem verjetno pomenilo, da lahko navaden sprejemnik zabrišeš v steno, ne glede na to kako kvaliteten je.
_________________
Vinyl forever!!!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
NCC2000



Pridružen/-a: Čet Sep 2012 12:28
Prispevkov: 591
Kraj: Slovenia

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 05, 2016 23:46    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

nkwai je napisal/a:
NCC2000 je napisal/a:
Če že resiver in je TEMU verjeti, bi razmislek o DAB-u ne bil odveč, da bi morebitno septembra bil kak tuppoglavi odveč..

Glede receiverja pa, če se le da, prej poslušat, če si navajen na nek nivo sounda ...


Ko si ravno omenil DAB, je to standardizirano ali ima vsaka država svoje frekvence? Če npr. kupiš receiver ali tuner z DAB/DAB+ v npr. Angliji/Italiji/Nemčiji bo potem deloval tudi pri nas ali ne?


bo bo, naj bi bil DAB+ na kanalu 10D. da bodo nemci, ko gredo na morje, sploh lahko v svojih avtotih z dab receiverji pri nas kak radio poslušal Smile
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gfxmaniac



Pridružen/-a: Ned Dec 2014 13:39
Prispevkov: 19
Kraj: Grosuplje

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 06, 2016 00:24    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Res da je 3cm pregloboka, bi pa predlagal mogoče Yamaho RX-V779, za stereo ima biamping in zna zaigrat tudi na boljših zvočnikih.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ck



Pridružen/-a: Pon Feb 2009 19:27
Prispevkov: 1604
Kraj: kamnik

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 06, 2016 10:41    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

nkwai

Glede na toliko problemov z globino naredi sledeče.

Poglej, koliko je še prostora za omarico - do stene in potem izžagaj del zadnje stranice omarice s čimer boš dobil prostor. Omarico morda lahko prestaviš tudi malo bolj stran od stene. V skrajni sili kupi novo omarico.
_________________
LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
nkwai



Pridružen/-a: Sob Mar 2014 13:19
Prispevkov: 8
Kraj: Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 06, 2016 12:16    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ck je napisal/a:
nkwai

Glede na toliko problemov z globino naredi sledeče.

Poglej, koliko je še prostora za omarico - do stene in potem izžagaj del zadnje stranice omarice s čimer boš dobil prostor. Omarico morda lahko prestaviš tudi malo bolj stran od stene. V skrajni sili kupi novo omarico.


Mera je že brez hrbtišča omarice, omarica pa je viseča tako de se je ne da odmaknit. Menjava zaradi ženskih faktorjev tudi ne pride v poštev, lahko pa pridobim še kak cm s tem da visi spredaj kak cm ali dva čez rob.

Yamahe sem že gledal in je 579 največ kar spravim noter. Pozna slučajno kdo Marantz SR5010, tega bi spravil noter, nimam pa izkušenj z Marantzom.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ck



Pridružen/-a: Pon Feb 2009 19:27
Prispevkov: 1604
Kraj: kamnik

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 06, 2016 13:34    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Poglej še Pionnerjeve receiverje
_________________
LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Domači kino Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2, 3  Naslednja
Stran 1 od 3

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe