Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Nearfield zvoĆØniki posluÅ”anje
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
NLP



Pridružen/-a: Tor Nov 2009 10:01
Prispevkov: 1035
Kraj: Drugje

PrispevekObjavljeno: Sob Mar 05, 2016 23:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ducar najprej se reÅ”i "sranja" izpod zvoĆØnikov (sam marketing jih je kot pa bi naj delovali...), nato si dozvoli kupiti mnogo bolj poceni laboratijsko testirano... lahko so hemisfere, lahko diski, bolje je 6 - 8 na zvoĆØnik:

http://www.amazon.co.uk/Sorbothane-Hemisphere-Non-Skid-Adhesive-Durometer/dp/B009NWSMQA/ref=pd_sim_60_5?ie=UTF8&refRID=0TFKG8R1VYK9REMVQ2RW&dpID=41Z172VHhfL&dpSrc=sims&preST=_AC_UL160_SR160%2C160_

Najdi ta prave in naj bo loading cca. 60%
Å e bolje bo ĆØe takÅ”ne lahke zvoĆØnike obtežiÅ” s kakÅ”nim podložnim kamnom.
Cena bo min. glede na uĆØinek, takÅ”en materijal uporablja tudi Nasa in Pentagon.
_________________
Nenad P.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
ducar



Pridružen/-a: Sob Apr 2012 13:13
Prispevkov: 611
Kraj: Ardro

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 06, 2016 00:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

SpoÅ”tovani NLP, to nimam jaz na mizi, ampak sem prilimal fotke, kako bi zgledal sistemĆØek s temi zvoĆØniki na pisalni mizi. Gre samo za koncept, slike sem pa kradel na netu.
Tvoja opazka je na mestu, sploh nisem opazil podstavkov.
_________________
Canta e Cammina
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
NLP



Pridružen/-a: Tor Nov 2009 10:01
Prispevkov: 1035
Kraj: Drugje

PrispevekObjavljeno: Ned Mar 06, 2016 12:58    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

hahaha, glej sem paĆØ direkten.
Vesel zate da ni tvoje... ampak po pravici so Ŕe mnogo hujŔi prooblemi/ nategi, kakor tale primer.

Ampak v opomin, tile isoacoustics.com/ so povsem izjemno uspeÅ”en ameriÅ”ki marketing... in poznamo posledice in priĆØevanja eminentnih ljudi da je "to to"... vse je zelo lepo plaĆØano... meni ni Smile

Tudi par svetovnih akustiĆØnih solidnih svetovalcev je padlo na "finto"...
_________________
Nenad P.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
nek_do



Pridružen/-a: Čet Okt 2009 21:22
Prispevkov: 2276
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Mar 09, 2016 20:58    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pa Ŕe malo kock. Pojavila se je v prodaji terenska izvedba kock pod imenom Super Road. Prilika za nekoga, s takimi "pobožnimi željami." Vse original! In kolikor poznam slo avdio sceno bi jih vsaj eden z veseljem "ubodu."

Auratone 5 RC Super-Road-Cube





_________________
Lep je dan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
NLP



Pridružen/-a: Tor Nov 2009 10:01
Prispevkov: 1035
Kraj: Drugje

PrispevekObjavljeno: Čet Mar 10, 2016 00:58    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

... ma niso sploh nori, nekaj novejŔega, eto lepŔe obdelave ohiŔja, Ŕe dodelani detajli + propelerji od spredaj... zakon, uspeŔen vzlet je zagotovljen... sploh ker je to znamka in neki status Smile

To bo dejansko namerjeno na mix na hitro, na potovalnem truck-u ali prekakŔemu "studijskem tovornjaku?... to pa je vse... za audifile bo slaba produkcija.
_________________
Nenad P.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
nek_do



Pridružen/-a: Čet Okt 2009 21:22
Prispevkov: 2276
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 15, 2016 14:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

vintagesonic je napisal/a:
NLP je napisal/a:
... tudi NS 1000 nekateri cenijo za studijsko delo ampak bolj poredko kakor klasika NS-10m... poanta pa kot mislim da sam veŔ je v translaciji miksa, torej se moraŔ trudit da naŔraufaŔ dober zvok in da se potem ko se potrudiŔ tudi dobro sliŔi.

Podobna zgodba je bila tudi z osnovnim modelom Yamahe NS 10 Å”e v ĆØasu, ko je bila ponujena samo Hi-Fi trgu, potem pa se je zgodba zapeljala v ĆØisto drugaĆØne vode, kar je bilo tudi na tem forumu pred ĆØasom obÅ”irno predebatirano ( zelo poznana zgodba "sekret papirja" na tweeterjih bivÅ”ih NS 10 v studiih ) ko Å”e niso imeli oznako "monitor".


Ni izjema pa vseeno potrjuje pravilo. Tudi naÅ”a legenda se poslužuje WC papirja pred tweeterĆØki. Fotka pa ni prav stara, ker je Å”e pred parimi leti uporabljal JBL. Po nezgodi z njimi pa jih je nadomestil z Yamahami. Res pa je tudi da Aco posluÅ”a muziko zeeelo naglas.


_________________
Lep je dan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
drago67



Pridružen/-a: Čet Okt 2008 19:24
Prispevkov: 1088
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Mar 15, 2016 17:04    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

nek_do je napisal/a:
vintagesonic je napisal/a:
NLP je napisal/a:
... tudi NS 1000 nekateri cenijo za studijsko delo ampak bolj poredko kakor klasika NS-10m... poanta pa kot mislim da sam veŔ je v translaciji miksa, torej se moraŔ trudit da naŔraufaŔ dober zvok in da se potem ko se potrudiŔ tudi dobro sliŔi.

Podobna zgodba je bila tudi z osnovnim modelom Yamahe NS 10 Å”e v ĆØasu, ko je bila ponujena samo Hi-Fi trgu, potem pa se je zgodba zapeljala v ĆØisto drugaĆØne vode, kar je bilo tudi na tem forumu pred ĆØasom obÅ”irno predebatirano ( zelo poznana zgodba "sekret papirja" na tweeterjih bivÅ”ih NS 10 v studiih ) ko Å”e niso imeli oznako "monitor".


Ni izjema pa vseeno potrjuje pravilo. Tudi naÅ”a legenda se poslužuje WC papirja pred tweeterĆØki. Fotka pa ni prav stara, ker je Å”e pred parimi leti uporabljal JBL. Po nezgodi z njimi pa jih je nadomestil z Yamahami. Res pa je tudi da Aco posluÅ”a muziko zeeelo naglas.



dolgotrajno posluÅ”anje zelo naglas muzke uniĆØuje naÅ” sluh....pred leti sem bil na enem koncertu paola barbata.imel sem dostop do odra kjer je vrtel muzko...tip si je naÅ”timal 600 watni monitor ,da mu je sekal direkt v glavo na isti viÅ”ini naoddaljenosti 1,5 metra.za foro sem dal glavo tja in sem mislil ,da mi jo bo razgnalo...
tud brat je bil enakega mnenja...tip mora bit oĆØitno že ornk gluh... Rolling Eyes
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
nek_do



Pridružen/-a: Čet Okt 2009 21:22
Prispevkov: 2276
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sob Apr 09, 2016 20:39    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Rekorderji. Hja nekaj pa izgleda je na njih. ƈe ne drugega luÅ”tkani serijski Å”tevilki za veĆØ kot 15.000,00 ojrov.



_________________
Lep je dan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran Prejšnja  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
Stran 8 od 8

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe