Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Nearfield zvoĆØniki posluÅ”anje
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Antun



Pridružen/-a: Tor Sep 2010 8:52
Prispevkov: 192
Kraj: Kamnik

PrispevekObjavljeno: Sob Feb 13, 2016 19:35    Naslov sporočila: Nearfield zvoĆØniki posluÅ”anje Odgovori s citatom

Kateri zvoĆØniki so bolj primerni? Kompresijski ali odprta varianta? Fullrange oz. coax varianta ali mid/bass plus visokotonec KakÅ”ne so vaÅ”e izkuÅ”nje? Razdalja 60 cm do maksimalno en meter od zvoĆØnikov.
_________________
Audiatur et altera pars!
De gustibus non est dispuntandum.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
turtl



Pridružen/-a: Sre Jan 2012 1:08
Prispevkov: 2
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 14, 2016 11:26    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Mislim, da bi bila dobra izbira fullrange zvoĆØniki (enosistemci). Sam imam zvoĆØnike s Fostex enotami, ki so prikljuĆØeni na lampaÅ”a in v nearfield zvenijo res super.
Ta omenjeni komplet tudi prodajam drugaĆØe, ĆØe pogledaÅ” pod "Mali oglasi" in napiÅ”eÅ” fostex v iskalnik. Tako da vabljen na posluÅ”anje Smile
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 031/576767
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 14, 2016 14:27    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Auratone monitorji (fullrange 13cm) so mi delali družbo 15 let v mojih audio avanturah.
OdliĆØni za nearfield, zelo uporabni tudi od daleĆØ. So pa kot monitorji dokaj pesjanski, netolerantni do nekoherentnih posnetkov ali tonalnih razglaÅ”enosti.
Kadar je vse ok imajo neverjetno velik stage in zvok in sliŔijo v globino glasbenega tkiva.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
CASTOR



Pridružen/-a: Pet Okt 2008 16:18
Prispevkov: 1087
Kraj: KOZINA

PrispevekObjavljeno: Ned Feb 14, 2016 22:28    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hahaha, so mi une smeŔnice od Auratonov leta kalile mir, pa revež nisem kapiral zakaj.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: 041722387
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 15, 2016 19:10    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Sem Å”el pogledat kaj se dogaja z Auratoni (ljubkovalno Horrortoni Laughing ). En ĆØas so izginili iz trga
http://www.transaudiogroup.com/brand/auratone/

Sedaj se jim vrti cena okoli 420ā‚¬ (350$) glanc novi.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
NLP



Pridružen/-a: Tor Nov 2009 10:01
Prispevkov: 1035
Kraj: Drugje

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 15, 2016 19:15    Naslov sporočila: Re: Nearfield zvoĆØniki posluÅ”anje Odgovori s citatom

To je stvar okusa predvsem.
V teoriji so sealed zvoĆØniki boljÅ”i od ported (bass reflex, ATL...), v teoriji so pasivni zvoĆØniki uparjeni z dobrimi ojaĆØevalci boljÅ”i, v teoriji so coax boljÅ”i... vse je to v teoriji.
MoraÅ” se sam prepriĆØat.

Ni nearfield, midfield in farfield zvoĆØnikov, so "samo" mali, srednji in veliki zvoĆØniki oz. od koliko navzdol lahko predvajajo.

Mali zvoĆØniki ala Auratone ne morejo vzbujat nizkih modalnih/ resonanĆØnih frekvenc prostora ker so skoraj na nivoju laptop zvoĆØnikov, no seveda kvaliteta zvoka je mnogo boljÅ”a in namenjeni so studijskem miksanju oz. preveritvi kako se bo nekaj na main, mid ali near fieldi sliÅ”alo na prastarih babiĆØinih "fullrange" povpreĆØnih radijih v kuhinji (ipd.), ki ne grejo nizko izpod 80Hz cca. in to je povsem druga Å”torija od resnih zvoĆØnikov.

Antun je napisal/a:
Kateri zvoĆØniki so bolj primerni? Kompresijski ali odprta varianta? Fullrange oz. coax varianta ali mid/bass plus visokotonec KakÅ”ne so vaÅ”e izkuÅ”nje? Razdalja 60 cm do maksimalno en meter od zvoĆØnikov.

_________________
Nenad P.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 15, 2016 19:57    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Evo, eno mnenje studijca o novi verziji 5C monitorja:
https://www.youtube.com/watch?v=ACXVQSzVFh0
--------------------------------------------------------------------------------
Pri Auratonih se vedno spomnim nepriĆØakovanih izkuÅ”enj, ki jih lahko posploÅ”im tudi na nekatere druge fullrange (Diatone P 610, Lowther, nekateri stari field coili, pa razni BBC itd) in sicer kako povpreĆØno igrajo z nekoherentnimi posnetki (vokal z mikrofonom v zobeh in skozi koliko procesorjev gre tisti posnetek in/ali multi ekstra mix na 1000 kanalnem mikserju) in kako se transformirajo s koherentnimi zvoki (direkten prenos spikerja po radiu naprimer).

Tu moram dodati Å”e ojaĆØevalec. MenjavaÅ” ojaĆØevalce ... vse isto ... horrorsound. Nekega dne - presseneĆØĆØenje - single ended 2A3 na Leak lampaÅ”ki tuner + Auratone. Nisem mogel verjeti, da skriva tak talent.
Še bolj me je ruknilo, ko sem testiral OTL lampaŔa.
Potem seÅ”tevaÅ”: neposredni posnetki+ojaĆØevalci+fullrangi= uau zvok. Posameznim sestavinam je nekaj skupno: ni manipulacij: miksanja, fidbekanja, kretnic, reflexanja ... skratka trikov, ki samo odnaÅ”ajo neposrednost, direktnost, koherenco.

Tako se nauĆØiÅ” loĆØiti zrno od plevela. Mali AuratonĆØek ti lahko pokaže kaj se dogaja.
ps: mi je izpadel stavek, pa sem popravljal.
_________________
Carpe Diem


Nazadnje urejal/a ambasador Pon Feb 15, 2016 20:32; skupaj popravljeno 2 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
NLP



Pridružen/-a: Tor Nov 2009 10:01
Prispevkov: 1035
Kraj: Drugje

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 15, 2016 20:19    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ma super mali zvoĆØniki za to za kar so namenjeni ampak ne vem ĆØe je to hotel Antun, ki je odprl thread.
No saj bo kaj odpisal verjetno.

DrugaĆØe pa za fullrange referenco eni uporabljajo tudi:
http://www.fostexinternational.com/docs/products/6301N_Series.shtml
_________________
Nenad P.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 15, 2016 20:28    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ƈe prebereÅ” @antuna, je ravno to vpraÅ”al. Da ne omenim kako se kliĆØe ta tema.
Sem prispeval mojo izkuÅ”njo z njimi (nearfield monitorji), ki mi je odprla oĆØi v marsiĆØem. Veliko avdiofilom ne bo vÅ”eĆØ to brati, vem. Zvok se naredi v glavi, je iluzija.
A obstajajo realne iluzije in iluzionistiĆØne iluzije Laughing Laughing
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ducar



Pridružen/-a: Sob Apr 2012 13:13
Prispevkov: 611
Kraj: Ardro

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 15, 2016 21:58    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Malo pristranski predlog ker sem fen te firme, ampak poskusiti pa vseeno velja.
http://www.audio-kontakt.com/index.php?page=view_ad&id=8952

Za raĆØunalniÅ”ke zvoĆØnike doma uporabljam Beovox CX50, montirane na zid, cca 60cm od gobca. Dobro, vendar morajo biti montirani na opeĆØnati zid ali betonski zid, drugaĆØe gre Å”e tisti skromni bas od hiÅ”e.
_________________
Canta e Cammina
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
nek_do



Pridružen/-a: Čet Okt 2009 21:22
Prispevkov: 2276
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Feb 15, 2016 22:48    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

ducar je napisal/a:
Malo pristranski predlog ker sem fen te firme, ampak poskusiti pa vseeno velja.
http://www.audio-kontakt.com/index.php?page=view_ad&id=8952

Za raĆØunalniÅ”ke zvoĆØnike doma uporabljam Beovox CX50, montirane na zid, cca 60cm od gobca. Dobro, vendar morajo biti montirani na opeĆØnati zid ali betonski zid, drugaĆØe gre Å”e tisti skromni bas od hiÅ”e.


S temi Cabasseki pa si me "za 5 sekund" prehitel. Evo sem ravno vĆØeraj brskal po nazadnje prodanih. Zadnji "vidni" so Å”li za 212,00 EVR. (na fotki)

Smo pa o njih kakor tudi o izredno dragi drugi opciji že pisali:
http://www.audio-kontakt.com/forum/viewtopic.php?t=1392&start=60&sid=c56b3be9e36b7dc0f02e47ad84d7ed03


_________________
Lep je dan
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
pinus



Pridružen/-a: Pet Feb 2012 1:16
Prispevkov: 940
Kraj: Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 16, 2016 00:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

... @amba... - zvok se naredi v glavi, je iluzija...

hmm.. - vsak zvok pride že narejen v glavo, torej ni iluzija...

... zakaj pa se potem tu razpreda o komponentah, akustiki prostorov itd...
Zaradi iluzij..?
Res pa je, da veliko sistemov (oz. naĆØin in vrsta izbire njihovih lastnikov) ustvarja lahko celo "izgubljene iluzije"... haha... lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 030-353370
habo66



Pridružen/-a: Čet Maj 2010 18:01
Prispevkov: 1079
Kraj: Lenart

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 16, 2016 13:46    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zu Omen Bookshelf
http://www.ebay.com/itm/Zu-Audio-OMEN-BOOKSHELF-Mk-I-Home-Audio-Hi-Fi-Loudspeakers-/131724145824?hash=item1eab5ef4a0:g:BSoAAOSwB4NWulSN
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
miŔolin



Pridružen/-a: Sob Dec 2008 19:04
Prispevkov: 441
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 16, 2016 19:00    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hm... za Zu Omen piÅ”e, da imajo nominalno impedanco 12ohmov, kar je danes skoraj neobstojeĆØe. Na tem mestu bi vpraÅ”al tiste, ki imajo veĆØ izkuÅ”enj, ĆØe jim morda pride na misel kak zanimiv model (novejÅ”ih) zvoĆØnikov s tako visoko impedanco (in bogami obĆØutljivostjo - 98db!, tudi ĆØe se zlažejo za polovico, je Å”e vedno visoka)? Se ne spomnim, da bi kje videl kak takÅ”en seznam, ĆØe pa kdo ve za njega, pa bi bil vesel, ĆØe lahko prilepi link.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
lix



Pridružen/-a: Ned Jan 2016 3:17
Prispevkov: 501
Kraj: Med Koprom in Trstom

PrispevekObjavljeno: Tor Feb 16, 2016 23:22    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdravljeni.

Impendanca zvoĆØnikov je mogoĆØe stvar neke nove teme, a za firbĆØne domaĆØe konstruktorje zvoĆØnikov s 16 ohmskimi visokoefektivnimi komponentami je med drugim na voljo tole:
http://www.eighteensound.it/Products/Articles/Detail/catid/4050/eid/3365/15nd930
http://www.eighteensound.it/Products/Articles/Detail/catid/4050/eid/3405/6nd430
http://www.eighteensound.it/Products/Articles/Detail/catid/4066/eid/3392/nd1070

Sicer pa sem za nearfield monitorje bolj pristaÅ” koaksialcev, zaradi njihove koherence zvoka, se pa najdejo tudi dobri designi dvosistemskih malĆØkov. Sam trenutno uporabljam koaksialne Fostex RM765 in klasiĆØne dvosistemske RCF Mytho1 (oboje predelano). V spomin mi v tem trenutku pridejo tudi stari Visonik David, kot eden prvih sliÅ”anih zvoĆØnikov, ko sem razumel, kaj je koherenten zvok.

LP
lix
_________________
"Ne moreÅ” dobiti pudinga, ĆØe ne pojeÅ” mesa."
P. Floyd
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Naslednja
Stran 1 od 8

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe