Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

JBL M2
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HIGH-END AUDIO
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
glinik



Pridružen/-a: Pon Avg 2010 16:09
Prispevkov: 172
Kraj: Maribor

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 20, 2016 11:29    Naslov sporočila: JBL M2 Odgovori s citatom

Pozdravljeni,

je že kdo posluÅ”al oz. imel kakrÅ”en kontakt z zvoƦniki JBL M2?

http://www.jblpro.com/www/products/recording-broadcast/m2/m2-master-reference-monitor#.Vp9S1Vnl9Fk

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
NLP



Pridružen/-a: Tor Nov 2009 10:01
Prispevkov: 1035
Kraj: Drugje

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 20, 2016 17:48    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Osebno zelo dobri ampak ĆØe primerjam nove B&W 802 so mi bolj nevtralni ta zadnji.

MogoĆØe bodo komu B&W "bolj hladni", nevtralnejÅ”i, jih pa zato tako pridno uporabljajo za mastering zvoĆØnike.
Podobno (ampak na drugaĆØen naĆØin!) ATC SCM100ASL + serija.

Osebno imam rad, da je zvok kolikor se da nevtralen, da zvoĆØnik malo pridoda ter da je akustika solidna in sliÅ”im ko je produkcija res dobra, ĆØe pa ni, pa to "mastering" zvoĆØniki hitro pokažejo kaj ni v redu.

Vseeno JBL zvok je JBL zvok, klasika, nekoliko kolorirani.
Komur to paŔe je potem seveda povsem ok.
ƈe bi mi jih podarili bi jih vseeno z velikim veseljem vzel Smile
_________________
Nenad P.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
pinus



Pridružen/-a: Pet Feb 2012 1:16
Prispevkov: 940
Kraj: Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 20, 2016 18:33    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

@NLP - nisem vedel, da obstajajo možnosti, da kdo podari kakŔne M2...
Glede na gornjo "hudo" recenzijo, bi me Å”e zanimalo kje in s ĆØim (ampi), si napravil A-B test novih B&W - JBL...
Hvala za odgovor.... lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 030-353370
jacoby



Pridružen/-a: Sre Jun 2008 10:23
Prispevkov: 1111

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 20, 2016 19:07    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ti novi B&W imajo ekstremno koloracijo - tubey (cevast) bass.
JBL koloracija? No ja, potem so vsi zvoĆØniki kolorirani, in je nemogoĆØe govorit o nevtralnosti.
StarejÅ”i 802D pa je dober. Bi pa raje izbral JBL, je lažji za poganjat (92dB/W) in ima veĆØji bass driver, pomeni kvaliteten bass.
_________________
The only way to do great work is to love what you do
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 051383384
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 20, 2016 20:15    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

LP

Kako se na vseh forumih ponavljajo "iste pesme", vĆØeraj sem bral en ruski forum, hudo vroĆØe debate o dveh zvoĆØnikih, ki jih veĆØina ne pozna, Å”e firme ne, kaj Å”ele konkretnih modelov...
Isto tle, JBL M2 do danaÅ”nje objave Å”e na sliki veĆØina ni videla, a vi kar, hura kdo je boljÅ”iiii ...
Streznite se, poglejte koliko M2 stane in kaj vse se lahko dobi za ta dnar !!!
_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
pinus



Pridružen/-a: Pet Feb 2012 1:16
Prispevkov: 940
Kraj: Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 20, 2016 20:33    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

@ajka - umiri konje, nisi samo ti u hifiju..
M2 so zunaj že toliko ĆØasa, da sem kar malo že pozabil nanje..., 802 so bili na sejmu v LJ itd...
Kaj se dobi za ta denar...? No, kaj npr..? Toliko so Ubiq npr...
Za 12 kilo ā‚¬ jih lahko sedaj dvigneÅ” na A. Marktu, skoraj nove, pa Å”e Crown amplifikacijo zraven.... Tiste dve enoti, ki so noter, pa jih veĆØina proizvajalcev lahko samo sanja... papa
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 030-353370
NLP



Pridružen/-a: Tor Nov 2009 10:01
Prispevkov: 1035
Kraj: Drugje

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 20, 2016 20:34    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Oba (B&W in JBL) sta bila gnana s http://www.classeaudio.com/ .
Ne vem kateri toĆØno ojaĆØevalci, Å”tevilka, žal, lahko povpraÅ”am.

Je pa bil na testu tudi tale zadeva, no veĆØ opcij, One15, Two15, One18, Two18 + BaseOne25 (z njihovimi kabli in ojaĆØevalci 500):
http://www.amphion.fi/en/create/products/
Ta zadnja opcija mi je bila najbolj vÅ”eĆØ (One18 + BaseOne25).

Prostor je bil dobro akustiĆØno tretiran.

Ta starejÅ”i B&W so bili najbolj priljubljeni v mastering studiih (in Å”e danes) model 801, ki so bili nekoliko hitrejÅ”i od 800, ĆØeprav so bili 800 seveda dražji.

Ker se ukvarjam s ĆØem se paĆØ imam "dostop" do takÅ”nih testov oz. me povabijo, za tale test sem "moral" it v Italijo.

Primerjal sem ne dolgo nazaj tudi ATC 110 (hitri zvoĆØniki) in Amphion sistemi in se ne bi mogel odloĆØit za katerega bi si "stegnil" Smile
ATC-ji so izjemno natanĆØni pa tudi Amphion na svoj naĆØin.

Bom moral bit zadovoljen s svojim Lipinski 707 + 2 X sub sistemom in me prav niĆØ ne srbi (bila je kompenzacija, drugaĆØe si tega tako ne bi mogel privoÅ”ĆØit).
_________________
Nenad P.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
pinus



Pridružen/-a: Pet Feb 2012 1:16
Prispevkov: 940
Kraj: Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 20, 2016 21:00    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

@ NLP - hvala za pojasnilo..
Torej, JBL in B&W , tako novi, kot stari, so soniĆØno tako, kot so po okusu jabolka in so hruÅ”ke...
Potem, sem že enkrat omenil, Classe Å”e na B&W nima kaj iskati (razen moĆØi), kaj Å”ele na JBL-u... Vsakemu je treba najti primernega "partnerja", drugaĆØe ne izkoristimo potenciala, ki ga je "brand" sposoben - da ne ostanemo razoĆØarani... lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 030-353370
NLP



Pridružen/-a: Tor Nov 2009 10:01
Prispevkov: 1035
Kraj: Drugje

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 20, 2016 21:11    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Se popolnoma strinjam s teboj pinus.

ƈeprav sem pri JBL-ju nekako zaznal njihov družinski prizvok (ne me narobe razumet, mogoĆØe sem samo jaz in en kup tonskih mojstrov, ki so bili tam in povsem možen skupinski placebo efekt, katerega sploh ne izkljuĆØujem, vedno se zavedam vpliva psihoakustike, na katero ni nihĆØe imun in ne delam se norca na raĆØun tega, paĆØ se zavedam omejitev za nas navadne ljudi).

Pri B&W sem imel obĆØutek da so izboljÅ”ani in Å”e bolj nevrtralni... ne me prijet za besedo, to je moj oseben obĆØutek.

Žal nisem imel možnosti, da bi uparjeval zvoĆØnik - ojaĆØevalec, paĆØ sem bil tam in sliÅ”al ter napisal svoje osebno mnenje!

Z nobenim sistemom se ni za sramovat, z vsakim bi bil zadovoljen, paĆØ veÅ” kaj imaÅ” ter kaj so lahko plusi in minusi, zmeraj so, po pravici povedano in tudi s tem kar imam je že "top" kar si bi lahko zaželel in uresniĆØil.
_________________
Nenad P.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 20, 2016 22:51    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

pinus je napisal/a:
@ajka - umiri konje, nisi samo ti u hifiju..
M2 so zunaj že toliko ĆØasa, da sem kar malo že pozabil nanje..., 802 so bili na sejmu v LJ itd...
Kaj se dobi za ta denar...? No, kaj npr..? Toliko so Ubiq npr...
Za 12 kilo ā‚¬ jih lahko sedaj dvigneÅ” na A. Marktu, skoraj nove, pa Å”e Crown amplifikacijo zraven.... Tiste dve enoti, ki so noter, pa jih veĆØina proizvajalcev lahko samo sanja... papa


LP
A jaz naj umirim "k...e", nekaterim samo, samo malo sapico pihneŔ na "njihovo firmo" pa se že razplamti požar Laughing

ƈe se pogovarjamo o stvareh naj se pogovarjamo o novem in kot takem tudi o ceni !!!
ƈe se ti zdi nekaj hudo "in" s tem avtomatiĆØno deklasiraÅ” ostale, ali jih poznaÅ”, da jih lahko razvrednotiÅ”, e o tem sem pisal v svojem uvodnem pisanju, da je veĆØina pisanja po forumih "hudo na pamet", sploh v takem tonu kot citiram :"veĆØina proizvajalcev lahko samo sanja", jaz bi dodal v 2,5cm MDFa uuuaaaauuu za ta denar... DrugaĆØe pa ko "voli nek izvoli".

PS.:Imam tako obĆØutek, da ko se na forumih govori o "velikih" so nedotakljivi, ker ne znajo delati napak Shocked Laughing
PS.:Hm, smo pred leti dajali opazke da je Everest prenizek in preŔirok, hm le zakaj ga danes dvigujejo Laughing Wink
Le kako tega niso opazili "velemojstri v fabriki", kar so že vrabci ĆØivkali ...



Brez zamere, ma je treba samo trezno razmiÅ”ljat, se iÅ”ĆØe "dlaka v jajcu" v komponenti za jurja, tiste za dvajsetkrat veĆØ so pa že "božje stvarjenje" al kaj Laughing
_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
ajka



Pridružen/-a: Tor Maj 2008 10:00
Prispevkov: 3181
Kraj: Sežana

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 20, 2016 23:00    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

NLP je napisal/a:
Oba (B&W in JBL) sta bila gnana s http://www.classeaudio.com/ .
Ne vem kateri toĆØno ojaĆØevalci, Å”tevilka, žal, lahko povpraÅ”am.

Je pa bil na testu tudi tale zadeva, no veĆØ opcij, One15, Two15, One18, Two18 + BaseOne25 (z njihovimi kabli in ojaĆØevalci 500):
http://www.amphion.fi/en/create/products/
Ta zadnja opcija mi je bila najbolj vÅ”eĆØ (One18 + BaseOne25).

Prostor je bil dobro akustiĆØno tretiran.

Ta starejÅ”i B&W so bili najbolj priljubljeni v mastering studiih (in Å”e danes) model 801, ki so bili nekoliko hitrejÅ”i od 800, ĆØeprav so bili 800 seveda dražji.

Ker se ukvarjam s ĆØem se paĆØ imam "dostop" do takÅ”nih testov oz. me povabijo, za tale test sem "moral" it v Italijo.

Primerjal sem ne dolgo nazaj tudi ATC 110 (hitri zvoĆØniki) in Amphion sistemi in se ne bi mogel odloĆØit za katerega bi si "stegnil" Smile
ATC-ji so izjemno natanĆØni pa tudi Amphion na svoj naĆØin.

Bom moral bit zadovoljen s svojim Lipinski 707 + 2 X sub sistemom in me prav niĆØ ne srbi (bila je kompenzacija, drugaĆØe si tega tako ne bi mogel privoÅ”ĆØit).


LP
Sem bil tudi jaz na nekaj demo-testih JBLov in Mark Levinson_a (tako jih ponavadi parijo v Italiji) in sem že pisal (doživel seveda hude kritike), da sem doživel huda razoĆØaranja, predvsem sem priĆØakoval veĆØ dinamike in basa (tega je bilo hudo premalo, smo Å”li tipat membrane, ĆØe sploh igrajo) Shocked
(Everest cca 50.000 ā‚¬ )
_________________
~ ** ~
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: -
NLP



Pridružen/-a: Tor Nov 2009 10:01
Prispevkov: 1035
Kraj: Drugje

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 20, 2016 23:13    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Prvo kot prvo nehajte se že enkrat prepirat ampak raje konstruktivno debatirajte! (to sem menda že nekajkrat napisal).

Kot drugo, vsak ima svoj okus... jaz imam paĆØ mnogo okusov Smile

Kot tretje; tudi celoten sistem za "samo" par tisoĆØ ā‚¬ lahko je nekomu vÅ”eĆØ, tudi meni, zakaj pa ne.

Mejte se radi in naredite ta forum bolj prijaznejŔi!!!

To ni tekmovanje in "ko je jaĆØi" ampak samo izmenjevanje mnenj, ki seveda da ponavadi niso absolutna, normalno.

P.S.: tudi "poznam" Everest pa druge Å”e bolj ekzotiĆØne firme in modele kot so recimo Watt Puppy, tudi kakÅ”ne modele Marten Audio... vse je stvar okusa in Å”e noben proizvajalec ni naÅ”el recepta a najboljÅ”i zvoĆØnik, bodisi tudi za 500.000ā‚¬ +, žal... mnogokrat se ĆØlovek vpraÅ”a zakaj takÅ”na razlika v ceni in ne v zvoku... no potem pa so neskonĆØne debate v uparjanju celotnega sistema itd. neverending story.

SliÅ”al sem tudi "plazma" zvoĆØnike (plazma tweeterji seveda in slabo za zdravje), ki so nekaj posebnega in je tudi lepo doživetje po svoje.
_________________
Nenad P.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
pinus



Pridružen/-a: Pet Feb 2012 1:16
Prispevkov: 940
Kraj: Nova Gorica

PrispevekObjavljeno: Sre Jan 20, 2016 23:54    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

@ajka - požar netiÅ” v tem primeru ti...A mogoĆØe ni govora o kakÅ”ni "tvoji" firmi, pa te moti?
Z @nlp- jem sva samo izmenjala mnenja glede dotiĆØnih zvoĆØnikov, brez problema.. Kot je že sam omenil, izvira marsikatera ocena le teh iz nekih že "zgodovinskih" predstav oz predsodkov do nekaterih znamk (vpliv psihoakustike), brez zadeve podrobneje spoznati oz. jim omogoĆØiti ustrezne pogoje...
Ti sedaj iÅ”ĆØeÅ” neke "probleme"okrog Everesta (kao prenizek..., no moje mnenje je, da je vsakim zvoĆØnikom potreben primeren dodaten "podstavek" za top izkoristek (tudi v mojih dveh sistemih), ne glede na znamko, razen nekaterih, ki to reÅ”ujejo že "fabriĆØno"...
Pa tista - tipati membrane JBL - wooferjev, ĆØe igrajo... OĆØitno ti Å”e nisi sliÅ”al, kaj te zadeve zmorejo - pravilno "postavljene" seveda... haha...
"OhiÅ”je" M2 (tu sem "pohvalil" enoti - za tem stojim, ne ohiÅ”ja), pa kljub vsemu (brez eksotiĆØnega lesa) v kombinaciji s trobljo, nudi primeren suport enotama.. lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 030-353370
bogomir 4051



Pridružen/-a: Tor Dec 2008 19:42
Prispevkov: 1440
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 21, 2016 00:01    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ja pa ste res neverjetni ! Sem preŔtel poste, kar 12 jih je, ampak razen neverjetnih napihovanj, niti eden ni odgovoril na zastavljeno vpraŔanje, s katerim je bila tema odprta.
A ni ĆØisto simpl reĆØi,"o teh zvoĆØnikih pa pojma nimam, predvsem pa jih nisem sliÅ”al". No, dobro, malo bi mogoĆØe trpelo samoljubje.

lpm
_________________
miro
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 031361550
NLP



Pridružen/-a: Tor Nov 2009 10:01
Prispevkov: 1035
Kraj: Drugje

PrispevekObjavljeno: Čet Jan 21, 2016 00:34    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

... no OK; kaj želiŔ na že napisano?
Lahko ti podam samo svoje subjektivno mnenje, s podporo podkovanih tonskih mojstrov - tudi sem omenil avtosugestijo ali katerokolikŔen termin v tej smeri ...).
Kako pa vsak po svoje doživlja razliĆØne specifiĆØne zvoĆØnike pa je poglavje zase, potrebno je it osebno v dobro akustiĆØno urejeno okolje in se prepriĆØat... ĆØe je sistemov na voljo veĆØ, toliko bolje.

Torej sliÅ”al sem jih, primerjal, bili so povsem OK, paÅ” je stavr okusa ali toĆØno to želiÅ”... potem pa sliÅ”iÅ” drugi "boljÅ”i sistem"... neverending story kot pravim Smile
_________________
Nenad P.


Nazadnje urejal/a NLP Čet Jan 21, 2016 00:39; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HIGH-END AUDIO Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5  Naslednja
Stran 1 od 5

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe