Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Nakup hifi sistema

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Domači kino
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
Dejstrum



Pridružen/-a: Ned Jan 2016 9:34
Prispevkov: 4
Kraj: Dolenska

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 03, 2016 09:39    Naslov sporočila: Nakup hifi sistema Odgovori s citatom

Zdravo, odlocam se za nakup hifi komponent se pravi receiver in zvocnike. Iscem nekoga, ki se mal bol spozna na te zadeve in bi prosil kaj predlagate za ceno okol 600€. Uporaba seveda za filme tko da more bit 5.1 sistem. Sam sem gledal naslednje stvari Pioneer VSX-329-K za zvocnike pa nevem kaj naj. Prosim za pomoc. Hvala

Lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 03, 2016 10:52    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zakaj ne tudi Pioneer zvočnike?
http://www.stereophile.com/content/pioneer-sp-bs22-lr-loudspeaker#7f0myW2dGXR0ywi0.97
Te je razvijal sloviti Andrew Jones (TAD) za Pioneer in so mali čudež glede na ceno 160USD (v ZDA). Čudež je v prednosti serijske proizvodnje, ki enormno zbije ceno. Tudi strošek razvoja se porazdeli na veliko število proizvedenih zvočnikov.
Na testu so jih primerjali z več kot 2x dražjimi Wharfedali in Eposi.
_________________
Carpe Diem


Nazadnje urejal/a ambasador Ned Jan 03, 2016 11:11; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Dejstrum



Pridružen/-a: Ned Jan 2016 9:34
Prispevkov: 4
Kraj: Dolenska

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 03, 2016 11:08    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Nism nic rekel katere bi, ker nevem. Kaj pa recimo YAMAHA NSPB150, Jamo A 102 HCS 6 ?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 03, 2016 11:26    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Dejstrum je napisal/a:
Nism nic rekel katere bi, ker nevem. Kaj pa recimo YAMAHA NSPB150, Jamo A 102 HCS 6 ?

Sem omenil Pioneer, ker si nekako odločen za receiver, pa sem hotel samo spomniti, da ima Pioneer zvočnike, ki jim zelo verjetno ne more nihče konkurirati za ta denar.
To je res osamljen primer med zvočniki, zato je prav spomniti nanj. Za ostale pa se tega ne more reči: tako lahko naštevamo vse po spisku, a rešili ne bomo prav ničesar: vsak igra po svoje in vsak ima svoje pluse kot minuse. Tako boš od 10 avdiofilov dobil vsaj dva krat toliko različnih predlogov in vsak bo imel svoj prav.

Obstaja pa fora, da se da na glasovanje: našteješ modele, ki bi ti prišli v poštev, mi ti pa z glasovanjem izberemo forumskega favorita.

Obstaja na desetine postov z isto željo, vse se lahko najde za nazaj in prebere. V večini primerov so se debate izjalovile v kresanje mnenj, rezultata pa od nikoder. Zato se je uveljavila praksa, da se interesente napoti v trgovine, kjer iz prve roke slišijo kaj je na voljo.

Kvečjemu potem, ko si preposlušal in kolebaš med dvemi, lahko z debato pripomoremo k rešitvi kvadrature kroga.
PS: po desetletjih prakse lahko povem, da ni tako pomembno s čim se začne: na zvok se navadiš, plusi te veselijo, minuse odmisliš. Tako izveš kako naprej. Prvi ni nikoli definitivni, zato ni panike.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Dejstrum



Pridružen/-a: Ned Jan 2016 9:34
Prispevkov: 4
Kraj: Dolenska

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 03, 2016 12:25    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zdaj gledal sem pioneer zvocnike ampak jih najdem samo v 1 trgovini pa se to je tako slaba izbira. Proizvajalca pioneer poznam zato sem tudi gledal receiver od njih ostale proizvajalce pa ne poznam in nevem kaksna je njihova kvaliteta. Zdaj glede tega receiverja v podatkih pise da je izhodna moč po kanalu: 105W kaj ce je nizkotonec 200W kaj mi ga bo omejevalo da ga ne bom mogu izkoristiti ? Zanima me ali ves za kaksno trgovino slovensko da imajo kaj vec izbire z to opremo?

Kaj pravis na zgornja dva napisana sistema ?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5982
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 03, 2016 13:32    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

105W je teoretična max moč za komercialne namene. Kar počnejo vsi, kot pri porabi goriva avtomobilov.
Dejansko lahko iz podatkov za 'izbrani' receiver razbereš da je max poraba aparata 415W, kar porazdeljeno na 5 kanalov daje 83W. Če vemo, da je izkoristek ojačevalcev okoli 50% (aparat se greje pri večji glasnosti) dobimo ven realnih okoli 40W po kanalu. Kar zadošča in ne spravlja v težave niti najbolj plašnega zvočnika.

Kar se tiče izkoristiti zvočnik - je to neprimeren izraz. Vati so podani z namenom da se ve, kaj lahko paše skupaj.
S časom so vsi začeli komercialno lagati, tako da si ne moreš s temi podatki prav nič pomagati.
Nimajo nobenega pomena, razen da zmedejo ali fascinirajo naivne kupce. Pravi podatek je moč RMS na 8 in 4 ohm, tega pa ni v specifikacijah. Pri zvočnikih pa praviloma z močjo sugerirajo do koliko naj bo močen ojačevalec. Če je recimo podana moč 40-120W, pomeni, da ni priporočljivo vpreči ojačevalec manjši od 40W in ne večji od 120W. Spet je vse to relativno, ker v visoki klasi obstajajo po podatkih zelo švoh ojačevalci, ki v praksi lahko katapultirajo membrane.
................................................................................................................................
O navedenih zvočnikih si ne mislim prav nič. Prej bi jih moral slišati, priključene na izbrani receiver. Ker lahko je zvočnik dober kolikor hoče, ma če na koncu ne paše na ojačevalec, si oplel.
Se ti že kaj svita?
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
aleksander



Pridružen/-a: Sob Nov 2008 17:47
Prispevkov: 658
Kraj: Ajdovscina

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 03, 2016 13:40    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Dejstrum je napisal/a:
Zdaj gledal sem pioneer zvocnike ampak jih najdem samo v 1 trgovini pa se to je tako slaba izbira. Proizvajalca pioneer poznam zato sem tudi gledal receiver od njih ostale proizvajalce pa ne poznam in nevem kaksna je njihova kvaliteta. Zdaj glede tega receiverja v podatkih pise da je izhodna moč po kanalu: 105W kaj ce je nizkotonec 200W kaj mi ga bo omejevalo da ga ne bom mogu izkoristiti ? Zanima me ali ves za kaksno trgovino slovensko da imajo kaj vec izbire z to opremo?

Kaj pravis na zgornja dva napisana sistema ?


Nizkotonec-subwoofer je ponavadi aktiven tako,da ima svoj amp(sam sebe poganja)..
Trgovin pa za tako in podobno robo ne manjka
http://playroom.si/
technotop...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Yahoo Messenger - naslov MSN Messenger - naslov
Dejstrum



Pridružen/-a: Ned Jan 2016 9:34
Prispevkov: 4
Kraj: Dolenska

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 03, 2016 14:28    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Problem je ker ni neke velike izbire za tako ceno kot iscem. Rekel sem da bi rad za ceno okoli 600€ se pravi receiver pride 200€ zvocniki okol 400€. Imajo te nastete trgovine tudi kaj moznosti da zadevo vidis in slisis v zivo ?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
aleksander



Pridružen/-a: Sob Nov 2008 17:47
Prispevkov: 658
Kraj: Ajdovscina

PrispevekObjavljeno: Ned Jan 03, 2016 14:44    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Za playroom vem,da je možno.Domžale.
Kontaktiraj jih in se zmeniš za obisk..Tako je tudi najlažje,da sploh vidiš kaj iščeš..Mogoče celo dobiš kak demo sistemček za boljšo ceno in prideš skozi za tak denar..
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Yahoo Messenger - naslov MSN Messenger - naslov
Joya2islam



Pridružen/-a: Čet Feb 2018 8:28
Prispevkov: 7
Kraj: Felafeldia

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 08, 2018 08:36    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

aleksander je napisal/a:
Dejstrum je napisal/a:
Zdaj gledal sem pioneer zvocnike ampak jih najdem samo v 1 trgovini pa se to je tako slaba izbira. Proizvajalca pioneer poznam zato sem tudi gledal receiver od njih ostale proizvajalce pa ne poznam in nevem kaksna je njihova kvaliteta. Zdaj glede tega receiverja v podatkih pise da je izhodna moč po kanalu: 105W kaj ce je nizkotonec 200W kaj mi ga bo omejevalo da ga ne bom mogu izkoristiti ? Zanima me ali ves za kaksno trgovino slovensko da imajo kaj vec izbire z to opremo?

Kaj pravis na zgornja dva napisana sistema ?


Nizkotonec-subwoofer je ponavadi aktiven tako,da ima svoj amp(sam sebe poganja)..
Trgovin pa za tako in podobno robo ne manjka
https://www.toppctech.com/pioneer-sp-fs52-review/
technotop...

Thank you for your reply. Smile
_________________
I like ti write for different forums. Check my new article on https://reviewsdone.com/.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran
ico



Pridružen/-a: Ned Maj 2013 10:00
Prispevkov: 193
Kraj: kranj

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 08, 2018 10:00    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Dejstrum je napisal/a:
Problem je ker ni neke velike izbire za tako ceno kot iscem. Rekel sem da bi rad za ceno okoli 600€ se pravi receiver pride 200€ zvocniki okol 400€. Imajo te nastete trgovine tudi kaj moznosti da zadevo vidis in slisis v zivo ?

imajo možnost poslušanja samo ne pričakuj pa da boš dobil tak zvok tudi doma,med betonskimi stenami in železom,ki je v njem.sam sem biu kar malo razočaran,čeprav sem vedel da takega zvoka od indiana line ne bom doma dobil...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ico



Pridružen/-a: Ned Maj 2013 10:00
Prispevkov: 193
Kraj: kranj

PrispevekObjavljeno: Čet Feb 08, 2018 10:03    Naslov sporočila: Re: Nakup hifi sistema Odgovori s citatom

Dejstrum je napisal/a:
Zdravo, odlocam se za nakup hifi komponent se pravi receiver in zvocnike. Iscem nekoga, ki se mal bol spozna na te zadeve in bi prosil kaj predlagate za ceno okol 600€. Uporaba seveda za filme tko da more bit 5.1 sistem. Sam sem gledal naslednje stvari Pioneer VSX-329-K za zvocnike pa nevem kaj naj. Prosim za pomoc. Hvala

Lp

https://playroom.si/Indiana-Line-Tesi-261-kompaktni-zvocnik
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Domači kino Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe