Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

ObĆØutki pri glasbi, tretji svet, sprememba ĆØustev?
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
chase



Pridružen/-a: Ned Jul 2015 23:51
Prispevkov: 121
Kraj: Chicago

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 31, 2015 00:50    Naslov sporočila: ObĆØutki pri glasbi, tretji svet, sprememba ĆØustev? Odgovori s citatom

Pozdrav,

Se meni samo zdi ali te doloĆØena glasba "premakne" nekam v tvojo osebno sfero za katero noben ne ve? Ne vem pri meni ali sem na dasko pijan ali trezen se mi zdi,da kadarkoli se zateĆØen po "glasbeno" se mi zdi kot,da doživljam drug svet katerega mi ne poznamo in "je samo moj"?!
Ala.:
https://www.youtube.com/watch?v=oKaWhTXPL4s

Pa naj bo to samo "vzorec" ker paĆØ vsak najde "komad" za sebe ampak meni se zdi kot prej omenjeno,da ko posluÅ”aÅ” kar ti paÅ”e kot ti ,da si ĆØisto v svojem svetu, ali paĆØ?!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
chase



Pridružen/-a: Ned Jul 2015 23:51
Prispevkov: 121
Kraj: Chicago

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 31, 2015 01:02    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pa ,da bi malo obrazložil....

Zadnje tedne sem bil poslovno na drugem koncu sveta in ko si na vrhu nekega hotela posluÅ”aÅ” muziko se ti zdi kot ,da nisi to "ti" ali,da ti dejansko "glasba" spreminja "pogled" na doloĆØene stvari...niti ne vem kako bi se izrazil...

VeĆØ ali manj sem konstantno "nabit" ko "majka" v svoji glasbeni sobi ampak zdaj sem opazil,da tudi trezen je "isti k***c" se opraviĆØujem svojim izrazom. Music change people ali ne?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
habo66



Pridružen/-a: Čet Maj 2010 18:01
Prispevkov: 1080
Kraj: Lenart

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 31, 2015 02:44    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Meni se to dogaja takrat ko sem zadet, ker se lazje fokusiram samo na eno stvar - glasbo. Cutenje postane veliko intenzivnejse in zato me lazje "odpelje". Ko sem "trezen" mi misli begajo hitreje in tudi komade recimo saltam hitreje in poslusam zelo raznoliko. Ko pa se umirim pa poslusam v glavnem iste komade oz. izvajalce. Teli razni "del mar" so bli tut pr men en cajt v igri, zej sem pa "prerasu" v kej bolj takega :
https://www.youtube.com/watch?v=U78dL8SDExw


Nazadnje urejal/a habo66 Čet Dec 31, 2015 02:51; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
JJAB



Pridružen/-a: Sob Apr 2014 0:05
Prispevkov: 197
Kraj: Moon

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 31, 2015 02:50    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Manjka link. Rolling Eyes
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
habo66



Pridružen/-a: Čet Maj 2010 18:01
Prispevkov: 1080
Kraj: Lenart

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 31, 2015 02:54    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Ali pa takega :
https://www.youtube.com/watch?v=51_S2eHgggc
https://www.youtube.com/watch?v=K1f8HjIkU3M


Nazadnje urejal/a habo66 Čet Dec 31, 2015 03:02; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
chase



Pridružen/-a: Ned Jul 2015 23:51
Prispevkov: 121
Kraj: Chicago

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 31, 2015 02:57    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

habo66 je napisal/a:
Ali pa takega :
https://www.youtube.com/watch?v=51_S2eHgggc


Razumem ampak tole je izven dosega.

DoĆØim tole je realno ĆØist neki druzga in tudi hitro "dojemljivo"
https://www.youtube.com/watch?v=Ec_fxdcizSA
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
chase



Pridružen/-a: Ned Jul 2015 23:51
Prispevkov: 121
Kraj: Chicago

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 31, 2015 14:35    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Se mi zdi,da tole temo noben ne razume, hell Å”e jaz ne vem ĆØist kakÅ”no debato sem hotel. Mr. Green
Lahko moderator zbriŔe, bzv Very Happy
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
delfinus



Pridružen/-a: Tor Apr 2008 8:55
Prispevkov: 1627
Kraj: LaŔko

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 31, 2015 15:07    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hoj,
Niti ni slaba tema, glede na to kako malo aktivnosti se zadnja dva meseca dogaja tukaj. Cas po Dolarju (zulufu) je zal zelo pust.

Ne bom veliko filozofiral, ampak nekaj pa bom povedal. Vsekakor je glasba tista, ki zbuja custva in to vcasih rabimo kot futr. Vsak ma svoj glasbeni repertoar, ki ga se posebej obozuje. Slednje pa je povezano z odrascanjem, druzenjem, zabavami, spomini na koncerte itn.
Potem imamo tukaj meditativno ali glasbo, ki deluje kot hipnoticno sredstvo. Tudi sam imam nekaj elektronskih Chillout mixov, ki jim uporabljam za relaxacijo in uspavanje na dolgih poletih.
Je pa se glasba, ki prav tako deluje hipnoticno in se lahko pogreznem vanjo in se je ne navelicam in to je Miles Davis - Kind of Blue.



Slednji CD sem poslual ze na stotine ur. Ta CD je tak, da ga vedno poslusam od zacetka do konca, ker ima glasbeno nit, ki se prelva v celoto kot knjiga, in izvedba ter produkcija je na taksni ravni, da je to preprosto izvesti.
Seveda pa je te glasbe kar nekaj in tudi vsak ima svojo preferenco, tu ni pravila kaj je tisto kar nas trigerira, da se dobro pocutimo ali pa odjadramo.
No, je pa se nekaj zanimivo. Vcasih za ugodje zadostuje ze Savica, a za najintezivnejso dozivetja igra pomembno vlogo tudi faktor frsterkerije, ki lahko sluzi kot orodje za glasbena dozivljanja. S pomocjo pametno izbrane opreme lahko v glasbenih seansah se toliko bolj dozivljamo emocije, ki so ujete na posnetkih. Dober indikator tega pa so mravljinci po telesu, ko se te dotakne glasbena bozja roka.

lp, d.
_________________
If it sound good and it feel good, then it's musical - James Brown
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
sini



Pridružen/-a: Pon Jan 2011 17:52
Prispevkov: 6
Kraj: Slov. Bistrica

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 31, 2015 16:43    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Jep... Kind of Blue...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
chase



Pridružen/-a: Ned Jul 2015 23:51
Prispevkov: 121
Kraj: Chicago

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 31, 2015 17:14    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Danes bo malo lažje brat, smo Ŕe "pr treznih" Laughing
Dobro napisano, @delfius. Predvsem mi je vÅ”eĆØ beseda ki si jo uporabil in sicer "odjadrati".
Pa pustimo zdaj preference glede zvrsti glasbe ker vsakega nekaj drugega "povzdigne" ampak se mi zdi,da so doloĆØeni komadi kot droga, sploh ne najdem prave besede.... Confused Z eno besedo bi recimo rekel,da svet in vse v njem takrat lahko zgleda tako kot si ga zamiÅ”ljamo samo mi sami v svojih glavah ko posluÅ”amo glasbo. In recimo pri meni ĆØe posluÅ”am trezen seveda je ko dam na pauzo ali je konec komada ali kaj podobnega je kot bi "zbudil" iz neĆØesa Confused MogoĆØe je pa realnost tista ki jo ne prenesemo in nam glasba pomaga za pobeg iz le tega. Who knows, life is strange... Smile
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 31, 2015 18:38    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Zame je brez smisla Hi-Fi, ki ni sposoben 'popeljati' duŔo na sprehod z glasbo.

Osebno ne maram niti vklopiti naprav, ĆØe sem kaj spil. Nimam niĆØ od tega, se ne morem posvetiti glasbi. Eventuelno na kakem obisku, potem ko je 'uradni' posluÅ”alni del mimo in je ĆØas za debato.
DaleĆØ od tega, da ne maram kaj spiti, le meÅ”am ne tega s posluÅ”anjem.
_________________
Carpe Diem


Nazadnje urejal/a ambasador Čet Dec 31, 2015 18:52; skupaj popravljeno 1 krat
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Vinylfreak86



Pridružen/-a: Pon Okt 2013 21:57
Prispevkov: 298
Kraj: Celje

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 31, 2015 18:51    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Kvalitetni komadi, ki so kvalitetno posneti in producirani ter predvajani na kvalitetnem predvajalniku ĆØloveka vsekakor odnesejo v nek drug svet. Sem pa tudi jaz tak tip ĆØloveka, da glasbo posluÅ”am popolnoma trezen. Brez kapljice alkohola. Ni smiselno, niti ni varno (sploh ĆØe posluÅ”aÅ” vinil). ƈe ga hoĆØem malo pit, grem drugam in takrat mi je tudi vseeno ĆØe glasbo vrtijo iz kitajskega mp3 playerja, tisto je samo spremljava.
_________________
Vinyl forever!!!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
chase



Pridružen/-a: Ned Jul 2015 23:51
Prispevkov: 121
Kraj: Chicago

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 31, 2015 19:21    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Hja, v bistvu ĆØe pogledam realno je res drugaĆØe ĆØe jo posluÅ”am trezen. Ampak ko si pod parimi pivi imajo pa doloĆØeni komadi spet nek svoj "obraz" ali kako bi rekel se sliÅ”ijo drugaĆØe. Sploh pri veĆØji glasnosti. Jo pa vedno posluÅ”am sam. Seveda pa potem kakÅ”no"modro misel" napiÅ”em na ta forum tko,da ne mi zamerit haha Very Happy

Je pa definitivno (vsaj mene) poÅ”lje glasba mentalno ĆØisto v drug svet.
Tko nekako kot bi združil vse cilje, sanje, morebitne dosežke v poslu, ljubezenske stvari itd...vse v en lonec v katerem je skuhano toĆØno tako kot si želim sam.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
mihamusic



Pridružen/-a: Sre Feb 2015 20:17
Prispevkov: 159
Kraj: Trzin

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 31, 2015 19:39    Naslov sporočila: odg Odgovori s citatom

Ojla:

Se popolnoma strinjam, da te glasba "odnese v drug svet" - ĆØe le imaÅ” smisel za to in si nagnjen k temu. Je to vedno znova neponovljiva izkuÅ”nja Smile

Bi pa rekel, da "Hi-Fi"/kvaliteta reprodukcije morda niti nima ne vem koliko s tem,... ob pravem trenutku/razpoloženju/situaciji - je doživetje ravno tako popolno iz najbolj "bednega" mp3 playerja/Iskraphon zvoĆØnikov,...

Na primer dober komad od Ludwiga van,... in podobno Smile

Je pa seveda neskonĆØno bolj elegantno in fino posluÅ”ati in doživljati to na naÅ”ih napravah,...

(nisem pa do sedaj vedel v svoji 30+ letni karieri, da je to treba poĆØeti trezen Smile)) ).

LP in SREƈNO 2016 VSEM !!!

Miha
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ambasador



Pridružen/-a: Sre Feb 2011 19:52
Prispevkov: 5984
Kraj: Izola

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 31, 2015 21:16    Naslov sporočila: Re: odg Odgovori s citatom

mihamusic je napisal/a:
Ojla:

Se popolnoma strinjam, da te glasba "odnese v drug svet" - ĆØe le imaÅ” smisel za to in si nagnjen k temu. Je to vedno znova neponovljiva izkuÅ”nja Smile

Bi pa rekel, da "Hi-Fi"/kvaliteta reprodukcije morda niti nima ne vem koliko s tem,... ob pravem trenutku/razpoloženju/situaciji - je doživetje ravno tako popolno iz najbolj "bednega" mp3 playerja/Iskraphon zvoĆØnikov,...
Na primer dober komad od Ludwiga van,... in podobno Smile

Je pa seveda neskonĆØno bolj elegantno in fino posluÅ”ati in doživljati to na naÅ”ih napravah,...

(nisem pa do sedaj vedel v svoji 30+ letni karieri, da je to treba poĆØeti trezen Smile)) ).

LP in SREƈNO 2016 VSEM !!!

Miha

Kako rad bi se strinjal ..
Dokler pri, recimo, klasiki posluÅ”aÅ” melodijo ali ritem, potem to Å”e drži. Pri vseh delih, kjer se skladatelj izraža skozi barve, razpoloženja, prepletanja zvokov, ali izkoriÅ”ĆØa posebnosti recimo antiĆØnih instrumentov itd.. pa se hitro zaĆØneÅ” spraÅ”evati zakaj za vraga bi to sploh posluÅ”al, kje je smisel..
Že obiĆØajna entry level napaka - naprimer premala 'teža' instrumentov - odvzame dramatiĆØnost trenutkov. Pa premala dinamika osiromaÅ”i crescendo itd, itd.
PosluŔaŔ pozne Beethovnove godalne kvartete naprimer tega:
https://www.youtube.com/watch?v=ym31mIwFfxE
kjer se spreminja ritem, razpoloženje ... bogami, ĆØe niso kokoÅ”i na broju, nimaÅ” niĆØ od tega. Za hec, probaj to posluÅ”at na mp3 po možnosti ogret z nekaj pivami.. Pa je to ĆØudovita mojstrovina od Ludwiga van Laughing , veĆØ kot dober komad.

S tem živim od nekdaj in skozi nadgrajevanje Hi-Fi-ja se je Å”iril izbor del, ki so naenkrat zablestela v novi luĆØi. Saj ni, da jih ne poznaÅ”, a predvajana brez ustreznih atributov lahko komplet izgubijo draž in s tem užitek pri posluÅ”anju.
_________________
Carpe Diem
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Naslednja
Stran 1 od 9

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe