Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Jamo s 626 vs. 606
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
peteras



Pridružen/-a: Tor Jan 2014 19:17
Prispevkov: 40
Kraj: AvĆØe

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 22, 2015 10:03    Naslov sporočila: Jamo s 626 vs. 606 Odgovori s citatom

Pozdravljeni,

zanima me v ĆØem je razlika med temi dvemi zvoĆØniki. Oba imata, vsaj po merah identiĆØne driverje.

http://www.odaz.si/si/jamo-s-626-black-ash-dark-apple-white-ash-par-samostojecih-zvocnikov-i1940.shtml

http://www.odaz.si/si/jamo-s-606-hg-white-samostojeci-zvocnik-par-i1924.shtml

Hvala za odgovor
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
peteras



Pridružen/-a: Tor Jan 2014 19:17
Prispevkov: 40
Kraj: AvĆØe

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 22, 2015 15:02    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Po nekaj "googlanja" sem priÅ”el do zakljuĆØka, da naj bi bil 626 mlajÅ”i brat modela 606.

Jah, je pa Ŕe ena zadeva.

Sestavljam si stereo sistem za dnevno sobo. Po vsej verjetnosti bom imel ojaĆØevalnik Marantz M-CR 510 (ojaĆØevalnik z možnostjo wifi in optike, na hitro povedano).

Vsak dan zagledam nove zvoĆØnike in ne vem kateri bi bolje zveneli v mojem prostoru, ki je približno 4 x 6m. Å e par dni nazaj sem bil zabit v B&W 684, ki se prodajajo na bolhi, danes pa sem najdu te jamote (606).

Kaj bi vi izbrali?

Hvala in lp
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
peteras



Pridružen/-a: Tor Jan 2014 19:17
Prispevkov: 40
Kraj: AvĆØe

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 22, 2015 15:11    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

No in Å”e to; maksimalni budget za zvoĆØnike je 500ā‚¬

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
NCC2000



Pridružen/-a: Čet Sep 2012 12:28
Prispevkov: 591
Kraj: Slovenia

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 22, 2015 16:06    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

kaj pa kaj tazga mogoĆØe?
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
gwb



Pridružen/-a: Sob Mar 2009 9:15
Prispevkov: 506
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 22, 2015 19:34    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

NCC2000 je napisal/a:
kaj pa kaj tazga mogoĆØe?


Dober predlog.

MogoĆØe je za pogledati Å”e kakÅ”ne Q Acousticse - dobra vrednost za denar (definitivno boljÅ”a kot npr. B&W) izpod prstov enega trenutno boljÅ”ih konstruktorjev zvoĆØnikov (K.H. Fink).

Tudi Dali Zensor je posreĆØena (budget) serija...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
CASTOR



Pridružen/-a: Pet Okt 2008 16:18
Prispevkov: 1087
Kraj: KOZINA

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 22, 2015 23:21    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Glede na nivo tvojega izvora,bi ti jaz toplo priporoĆØal neka j v rangu 5- 25 ā‚¬ za zvoĆØnik, lahko pa tudi manj.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Pošlji E-sporočilo Telefon: 041722387
peteras



Pridružen/-a: Tor Jan 2014 19:17
Prispevkov: 40
Kraj: AvĆØe

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 23, 2015 08:29    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Dejstvo je to, da pri svojem sistemu ne bom iskal dlake v jajcu. Vem, da bom stem stavkom razburil marsikaterega audiofila na tem forumu. Ta Marantz mi je paĆØ zanimiv, ker ima optiko in druge maĆØine povezljivosti katere dobiÅ” Å”ele pri ojaĆØevalcih 500ā‚¬+.

Hvala za odgovore, trenutno se najbolj nagibam h klipsch rf52, ki mi jih ponuja en forumaÅ” iz Kopra.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
fjaka



Pridružen/-a: Sre Maj 2008 17:04
Prispevkov: 1747
Kraj: Ljubljana

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 23, 2015 09:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Klipsch, odliĆØna izbira, sploh ĆØe je cena okolju prijazna...
_________________
Ŕoo mazgoon
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
peteras



Pridružen/-a: Tor Jan 2014 19:17
Prispevkov: 40
Kraj: AvĆØe

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 23, 2015 20:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pomoje je padla odloĆØitev, Klipsch rf52. Kaj menite kako se bojo sparili s tem Marantzom (MCR 510)? Bi mi priporoĆØili kaj drugega v tem rangu. Naj poudarim, da bi res rad imel optiĆØni vhod.

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bogomir 4051



Pridružen/-a: Tor Dec 2008 19:42
Prispevkov: 1440
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 24, 2015 00:50    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Klipschi imajo vsi kar visok izkoristek, kar pomeni, da se bodo dobro ujeli z mcr 510, ki ga ravno ne razganja od moĆØi.
Me pa zanima, zakaj ti toliko pomeni optiĆØni vhod ?

lpm
_________________
miro
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 031361550
peteras



Pridružen/-a: Tor Jan 2014 19:17
Prispevkov: 40
Kraj: AvĆØe

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 24, 2015 08:08    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Imam LG televizijo, ki ponuja le optiĆØni audio izhod (RCA-ja nima) in izhod za sluÅ”alke. ƈe je moja teorija pravilna je bolje optika kot sluÅ”alke?

LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
rudyy



Pridružen/-a: Ned Maj 2008 22:37
Prispevkov: 69
Kraj: izola

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 24, 2015 09:57    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

pozdrav...

seveda je pravilna...
zakaj pa ne gres direkto iz izvora na marantza...

lp...
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran MSN Messenger - naslovTelefon: 031342455
bogomir 4051



Pridružen/-a: Tor Dec 2008 19:42
Prispevkov: 1440
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 24, 2015 10:05    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Iz TV-ja dobiŔ po optiki digitalen Ŕe ne v analognega konvertiran signal, po sluŔalkarskem izhodu pa že analogen signal.
Tvoje predvidevanje drži, ĆØe ima Marantz boljÅ”i DAC kot pa TV. To pa je skoraj gotovo. ƈe pa imaÅ” TV zelo visokega ranga, pa to ni veĆØ tako zanesljivo.
ƈe imaÅ” možnost, preizkusi.

lpm
_________________
miro
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 031361550
bogomir 4051



Pridružen/-a: Tor Dec 2008 19:42
Prispevkov: 1440
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 24, 2015 10:12    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

rudyy je napisal/a:
pozdrav...

seveda je pravilna...
zakaj pa ne gres direkto iz izvora na marantza...

lp...


Ja, seveda, ĆØe ima nek vmesnik med kabelsko in tv, npr. Siolbox, ali pa terestrial digitalni tuner, ali pa satelitski tuner. Nekateri tvji pa imajo vse to že integrirano in je odvisen od tipa izhoda na tv.

lpm
_________________
miro
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 031361550
peteras



Pridružen/-a: Tor Jan 2014 19:17
Prispevkov: 40
Kraj: AvĆØe

PrispevekObjavljeno: Čet Dec 24, 2015 10:27    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

V bistvu ja, imam siol box in le ta pa ima rca izhode ampak, ĆØe želim posluÅ”ati glasbo npr. z youtuba pa rabim povezavo TV-OjaĆØevalce, v tem primeru pa imam spet možnost le optika. TV je v rangu 1000ā‚¬.
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> HI-FI Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Pojdi na stran 1, 2  Naslednja
Stran 1 od 2

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe