Pomoč pogostih vprašanjPomoč pogostih vprašanj   IščiIšči   Seznam članovSeznam članov   Skupine uporabnikovSkupine uporabnikov   Registriraj seRegistriraj se   Tvoj profilTvoj profil   Prijava za pregled zasebnih sporočilPrijava za pregled zasebnih sporočil   PrijavaPrijava 

Sejem zabavne elektronike Comptech v Ljubljani

 
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Dogodki v svetu HI-FI-ja, srečanja
Poglej prejšnjo temo :: Poglej naslednjo temo  
Avtor Sporočilo
longplay



Pridružen/-a: Sob Sep 2011 7:53
Prispevkov: 851
Kraj: Ptuj

PrispevekObjavljeno: Ned Nov 29, 2015 00:50    Naslov sporočila: Sejem zabavne elektronike Comptech v Ljubljani Odgovori s citatom




4-6.12 2015 gospodarsko razstavišče
http://www.comptech.si/

HI-FI

♦ OKROGLA MIZA SLOVENSKIH PROIZVAJALCEV HI-FI OPREME ♦

petek, 4. december 2015
ob 14:00 uri


Prvi sejemski dan bomo popestrili s prvo okroglo mizo slovenskih proizvajalcev HI-Fi opreme v Sloveniji. Debata na okrogli mizi bo tekla o izzivih, s katerimi se soočajo, in o njihovih ključnih faktorjih uspeha. Gosti okrogle mize bodo z nami delili svoje izkušnje in mnenja, seveda pa bodo po končanem formalnem delu na voljo tudi za klepet. Z nami bodo za okroglo mizo sedeli direktorji naslednjih podjetij:

KUZMA FRANC, Kuzma

BLAŽ ERZETIČ, Erzetich Audio

SAŠA BURIAN, Audio Alto

JULJEN FAGANELJ, RW Acoustics


♦ SVETOVANJA ♦


Ves čas sejma.
Na sejmu bomo poskrbeli tudi za vse, ki radi razvajate svoja ušesa z izbrano glasbo. Tako je, tudi glasba sodi v področje zabavne elektronike. Na sejmu se bo namreč predstavilo nekaj HI-FI razstavljavcev, ki v svojem asortimanu ponujajo zvočnike, slušalke, gramofone itd. Samo obiskovalci sejma Comptech pa boste deležni brezplačnega svetovanja o optimizaciji akustike v vašem domu.

SEJEM RABLJENE RADIOAMATERSKE
in druge OPREME zabavne elektronike
V soboto, 5. decembra 2015, med 9:00 in 14:00 uro, v sklopu sejma Comptech organiziramo
SEJEM RABLJENE RADIOAMATERSKE in druge OPREME zabavne elektronike.
Vabljeni ponudniki tako rabljene radioamaterske opreme kot tudi ostale opreme zabavne elekronike (rabljeni telefoni, televizije, računalniki, tiskalniki, tablice, radijske postaje in ostala rabljena oprema)!
Kot prodajalci lahko v tem segmentu sodelujejo izključno fizične osebe z rabljeno opremo. Udeležba za prodajalce na Sejmu rabljene radioamaterske in druge opreme zabavne elektronike znaša 10 € in je na voljo do zasedbe prostih mest. V prijavo je vključeno: × 1 x miza in 1 x stol,× celodnevni parkirni prostor na zunanji ploščadi sejmišča poleg dvorane,× vstopnica za ogled sejma.


♦ Archus.si in RW Acoustics: akustični panel, namenjen širši uporabi. ♦
PANEL BO PRVIČ PREDSTAVLJEN JAVNOSTI.

Podjetje Archus.si bo v sodelovanju s partnerjem RW Acoustics na sejmu predstavilo novost: akustične panele namenjene širši potrošnji. Zgodba RW Acoustics se je začela z razvojem akustične opreme poslušalnic in profesionalnih studiev. Z lastnim laboratorijem za testiranje materialov in s strokovnjaki na področju akustike in zvoka so se primarno usmerili k najzahtevnejšim strankam. Celotni razvoj je plod slovenskega znanja in izkušenj, uspehi RW Acoustics pa se kažejo tudi mednarodno. Zaradi vse večjih potreb po ureditvi akustike v domovih in manj profesionalnih okoljih, bodo premierno na sejmu COMPTECH predstavili novo serijo izdelkov namenjeno širši uporabi. Akustični paneli iz te serije so kljub občutno nižji ceni obdržali večino lastnosti ostalih serij, ponujajo pa tudi barvni tisk panelov, prilagojen željam stranke. RW Acustics bo na sejmu vsem obiskovalcem nudilo brezplačno svetovanje o možnostih ureditve domačega HI-FI ozvočenja in strokovne nasvete vezane na težave z odmevi
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Bwaze



Pridružen/-a: Tor Okt 2011 20:59
Prispevkov: 408
Kraj: Kamnik

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 06, 2015 23:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Je šel kdo pogledat? Jaz sem bil v soboto popoldne predvsem zaradi foto delavnice Playboy fotografinje Urške Košir, sem si pa seveda ogledal tudi ostalo. Ni bilo veliko, si bil v nekaj minutah skozi...

Obiska ni bilo veliko, v nekaj več kot dveh urah se jih verjetno ni nabralo prek 100, na foto delavnici je bilo kakih 30 fotografov in nekaj zijal. Baje je bilo v petek v celem dnevu samo 200 ljudi.

Majhna kritika audio dela sejma: Kuzma je imel na štantu gramofon Kuzma S PS z ročico Stabi S (okrog 2200 EUR + kakih 1000 EUR za odjemno dozo), ojačevalec za slušalke Coincident za ene 1200 EUR in slušalke Audeze LCD-3 za 2300 EUR. Skupaj torej oprema za skoraj 7000 EUR (pa sem verjetno precej spustil, npr. gramofonski predojačevalnik in kable). Za minutko sem se usedel in poslušal... In rezultat je bil slabši od najslabših gaming kitajskih slušalk - ker so te Audeze slušalke odprte in primerne za poslušanje v tihi sobi, tu si pa poleg glasbe iz gramofonske plošče slišal zadaj nabijanje Guitar Hero, muziko iz štanta prodajalca CD-jev, splošni šunder sejma... Isto pri Erzetichu, kjer so ponudili odprte AKG slušalke. Smile

Mislim da takšni kiksi ljudi prej odvrnejo od audiofilije kot pa jim predstavijo nov svet kakovosti zvoka...
_________________
Pezzer Ritter Wenne Knecht!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
bogomir 4051



Pridružen/-a: Tor Dec 2008 19:42
Prispevkov: 1440
Kraj: ljubljana

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 07, 2015 08:55    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Bwaze@ kaj češ, to so pač sejemski pogoji. Tako je bilo tudi v Münchnu na številnih slušalkarskih štantih. Razen pri Staxu, kjer so si postavili znotraj dvorane še zatesnjeno poslušalnico.

lpm
_________________
miro
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 031361550
simon740



Pridružen/-a: Sob Sep 2012 15:59
Prispevkov: 975
Kraj: MARIBOR

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 07, 2015 13:37    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Bwaze je napisal/a:
Je šel kdo pogledat? Jaz sem bil v soboto popoldne predvsem zaradi foto delavnice Playboy fotografinje Urške Košir, sem si pa seveda ogledal tudi ostalo. Ni bilo veliko, si bil v nekaj minutah skozi...

Obiska ni bilo veliko, v nekaj več kot dveh urah se jih verjetno ni nabralo prek 100, na foto delavnici je bilo kakih 30 fotografov in nekaj zijal. Baje je bilo v petek v celem dnevu samo 200 ljudi.

Majhna kritika audio dela sejma: Kuzma je imel na štantu gramofon Kuzma S PS z ročico Stabi S (okrog 2200 EUR + kakih 1000 EUR za odjemno dozo), ojačevalec za slušalke Coincident za ene 1200 EUR in slušalke Audeze LCD-3 za 2300 EUR. Skupaj torej oprema za skoraj 7000 EUR (pa sem verjetno precej spustil, npr. gramofonski predojačevalnik in kable). Za minutko sem se usedel in poslušal... In rezultat je bil slabši od najslabših gaming kitajskih slušalk - ker so te Audeze slušalke odprte in primerne za poslušanje v tihi sobi, tu si pa poleg glasbe iz gramofonske plošče slišal zadaj nabijanje Guitar Hero, muziko iz štanta prodajalca CD-jev, splošni šunder sejma... Isto pri Erzetichu, kjer so ponudili odprte AKG slušalke. Smile

Mislim da takšni kiksi ljudi prej odvrnejo od audiofilije kot pa jim predstavijo nov svet kakovosti zvoka...


Pozdravljen,

kaj pa vem, jaz se ne bi strinjal s teboj. Jaz sem bil v petek sicer na sejmu in je bilo malo manj gužve, pa vendar med vsemi tremi kombinacijami na Kuzma štantu, je ravno ta analogni sistem izstopal. Pa mislim, da nikakor ne moreš primerjati Audeze z kitajskimi gaming slušalkami. Res da so meni recimo veliko bolj všeč Sennheiser HD800, pa vendar ..jaz sem slišal na tem sistemu samo odlično plato od Muddy Waters-a Folk Singer...in nič druga...morda nekaj malega ko so ostali res nabijali po hali Smile
Pri Erzrtiču pa je bil res malo problem, ker je njegov štant bil res čist zraven hale, kjer se je napolno dogajalo. Amapak če si pojačal dovolj ojačevalnik se je tudi tam dalo marsikaj slišat. Jaz sem zadovoljen.

LP,
Simon
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
zmatjaz



Pridružen/-a: Sre Apr 2008 17:45
Prispevkov: 59
Kraj: KRANJ

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 07, 2015 17:56    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Bwaze:
V gramofonskem sistemu je bil uporabljen iFi Audio iPhono (cca 350€). Ce bi dobro pogledal, bi videl, da so bili v sistemu uporabljeni cisto navadni povezovalni kabli.
Glede na tvoje pisanje verjetno sploh nisi bil na sejmu kajti prodajalec CDjev (JBP ploščarna iz Ljubljane) in Guitar Hero navdošenci so bili v drugi hali.

Ostali:
Na sejmu smo predstavili 3 sisteme.
Sistem 1 (cca 6500€):
- gramofon Stabi S PS
- ročica Stogi S
- odjemna doza CAR20
- phono ojačevalec iFi Audio iPhono
- integrirni ojacevalec Coincident Dynamo 34SE
- slušalke Audeze LCD3 odprte
Sistem 2 (cca 2400€)
- prenosni računalnik Lenovo (za Tidal)
- ojačevalec in DAC HRT microStreamer
- slušalke audeze LCD XC zaprte
Sistem 3 (cca 2200€)
- CD predvajalnik Tascam CD200
- ojačevalec za slušalke Audeze Deckard
- slušalke Audeze LCD2 odprte

Ker je bil sejem namemenjen širši pudliki smo uporabili samo navadne kable, priložene aparaturam ob nakupu. Najdražji uporabljeni je bil 4m razdelilec, kateri se navije v kolut.
Ker je bila polovica sejma namenjena igram smo v računalniškem sistemu uporabili slušalke zaprtega tipa na željo obiskovalcev pa smo slušalke tudi prestavljali.
Glede obiska, odziva in komentarje na našem razstavlem prostoru smo presenetljivo izredno zadovoljni.

Promocija HiFija novi publiki pa je bila po mojem mnenju izredno uspešna, kar pa je bil tudi namen našega razstavljanja na tem sejmu.

Pozdrav tudi ostalim HiFi raztavljalcem na sejmu: Erzetich Audio, Audio Alto, RW Acoustic (če sem koga pozabil omeniti, se opravičujem).

Matjaž Žakelj
KAT
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Telefon: 068650802
Bwaze



Pridružen/-a: Tor Okt 2011 20:59
Prispevkov: 408
Kraj: Kamnik

PrispevekObjavljeno: Pon Dec 07, 2015 20:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Škoda, ker sejem pred samim odprtjem ni imel več reklame, se mi zdi da ga je večina ljudi čisto zgrešila.

In se opravičujem, če so moje kritike zvenele kot napad - priznam, opisal sem "worst case scenario" (odprte slušalke), obe stojnici sta imeli na voljo tudi zaprte slušalke (pri Erzetichu Beyerdynamic DT 770 PRO). Mogoče je ravno v času, ko sem bil tam, potekala zvočna vojna med CD štantom in Guitar Hero odrom, ampak v dvorano s stojnicami se ju je kar dobro slišalo (prodajalec CDjev je bil v prehodu med dvoranama, v obeh prehodih pa ni vrat).

Seveda pa verjetno ljudje tudi različno poslušamo in ocenjujemo zvok - jaz živim na vasi (dovolj civilizirani, da ropota kmetijske mehanizacije skoraj ni), tako da sem navajen poslušanja tako zvočnikov kot slušalk brez motečega hrupa ozadja. Tako mi tudi višanje glasnosti ni pomagalo do do tega, da bi si o slušalkah lahko ustvaril kakršenkoli vtis.

Si pa predstavljam, da je takšne razmere skoraj nemogoče zagotoviti na sejmih, sploh če se dogajajo v velikih skupnih dvoranah.
_________________
Pezzer Ritter Wenne Knecht!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Archus.si



Pridružen/-a: Sre Dec 2013 0:44
Prispevkov: 7
Kraj: Koper

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 08, 2015 01:21    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Pozdrav vsem

zmatjaz:
"Promocija HiFija novi publiki pa je bila po mojem mnenju izredno uspešna, kar pa je bil tudi namen našega razstavljanja na tem sejmu."


Tako je kot je napisal Matjaž. Sejem je bil namenjen širši publiki, tisti, ki se ne udeležuje Hi-Fi sejmov in tisti, ki mogoče ne pomislijo, širše od standardne ponavadi "nižje kakovostne" ponudbe, ki jih reklamirajo klasične trgovine (BB, HN...). S tem smo tudi njim pokazali, da obstajamo in da se gramofoni še vedno uporabljajo!

Ta sejem je zaradi samega prostora neroden za resno poslušanje in ocenjevanje sistemov, zato pa imamo Multimedia Hi-Fi Show v M-Hotelu.

zmatjaz:
"Pozdrav tudi ostalim HiFi raztavljalcem na sejmu: Erzetich Audio, Audio Alto, RW Acoustic (če sem koga pozabil omeniti, se opravičujem). "


Matjaž, tukaj si mogoče pozabil še Radio Vili, ki ima v bistvu avtoakustiko in Archus.si, ki je tudi sodeloval pri organizaciji sejma in sicer pri okrogli mizi slovenskih proizvajalcev Hi-Fi opreme ter pri svetovanju akustike prostora. Na našem štantu smo tako predstavljali Erzetich Audio, Audio Alto in RW Acoustics. Ker podpiramo slovensko Hi-Fi sceno, radi sodelujemo z njimi, zaradi tega smo povabili vse 3 na prvi letošnji sejem Comptech. Zraven takega sejma pa seveda sodi Kuzma (na svojem štantu), kot steber slovenske Hi-Fi scene.

Še enkrat hvala vsem, ki ste se opogumili in letos premierno razstavljali na sejmu Comptech, seveda tudi hvala vsem obiskovalcem.

LpE
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: 070-890-096
trancedeejay
Site Admin


Pridružen/-a: Sob Mar 2008 9:01
Prispevkov: 1372
Kraj: Zgornja Besnica

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 08, 2015 01:47    Naslov sporočila: Odgovori s citatom




































_________________
MUSIC IS THE KEY
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Archus.si



Pridružen/-a: Sre Dec 2013 0:44
Prispevkov: 7
Kraj: Koper

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 08, 2015 12:45    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Posebna zahvala za medijsko podporo sejma gre trancedeejay-ju - Audio Kontakt, za hiter odziv, poslikavo sejma in seveda snemanja okrogle mize.

V imenu celotne ekipe, še posebej organizatorja sejma Comptech, hvala trancedeejay.

LpE
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo Obišči avtorjevo spletno stran Telefon: 070-890-096
Bwaze



Pridružen/-a: Tor Okt 2011 20:59
Prispevkov: 408
Kraj: Kamnik

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 08, 2015 22:45    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Bo mogoče kje videti posnetek prve okrogle mize slovenskih proizvajalcev HI-Fi opreme v Sloveniji?
_________________
Pezzer Ritter Wenne Knecht!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
trancedeejay
Site Admin


Pridružen/-a: Sob Mar 2008 9:01
Prispevkov: 1372
Kraj: Zgornja Besnica

PrispevekObjavljeno: Tor Dec 08, 2015 23:57    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Bo možno, samo da malo nafriziram zvok, ker ozvočenje je bilo pa katastrofalno. Govorili so proizvajalci HI-FI opreme preko Ibiza ozvočenja in nekega low cost brezžičnega mikrofona. Komaj sem zastopil kaj se govori, pa sem bil 3 metre stran. Povezovalko se je dobro razumelo na naglavni mikrofon.
Have a nice Day

Matt
_________________
MUSIC IS THE KEY
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
trancedeejay
Site Admin


Pridružen/-a: Sob Mar 2008 9:01
Prispevkov: 1372
Kraj: Zgornja Besnica

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 13, 2015 01:00    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Prilagam video okrogle mize.

https://www.youtube.com/watch?v=N7_Kp94rgmI


Upam, da imate kvalitetne zvočnike in boste razumeli govor:).

Have a nice Day

Matt
_________________
MUSIC IS THE KEY
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
ck



Pridružen/-a: Pon Feb 2009 19:27
Prispevkov: 1604
Kraj: kamnik

PrispevekObjavljeno: Ned Dec 13, 2015 08:49    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Na slušalke je poslušljivo.
_________________
LP
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Bwaze



Pridružen/-a: Tor Okt 2011 20:59
Prispevkov: 408
Kraj: Kamnik

PrispevekObjavljeno: Sre Dec 16, 2015 23:57    Naslov sporočila: Odgovori s citatom

Uporabno, hvala za posnetek! Čeprav je bilo govora bolj o osnovah, dobro da nisem jemal dopusta za tole. Smile
_________________
Pezzer Ritter Wenne Knecht!
Nazaj na vrh
Poglej uporabnikov profil Pošlji zasebno sporočilo
Pokaži sporočila:   
Objavi novo temo   Odgovori na to temo    Kazalo po www.audio-kontakt.com forumu -> Dogodki v svetu HI-FI-ja, srečanja Časovni pas GMT + 2 uri, srednjeevropski - poletni čas
Stran 1 od 1

 
Pojdi na:  
Ne, ne moreš dodajati novih tem v tem forumu
Ne, ne moreš odgovarjati na teme v tem forumu
Ne, ne moreš urejati svojih prispevkov v tem forumu
Ne, ne moreš brisati svojih prispevkov v tem forumu
Ne ne moreš glasovati v anketi v tem forumu


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group


Zadnje teme - HI-FI

Zadnje teme - ostalo

VIDEOTEKA
© www.audio-kontakt.com  |  info@audio-kontakt.com  |  Pogoji uporabe